Keresés

Részletes keresés

Ali Ben de Kinn Is Creative Commons License 1999.10.15 0 0 50
Én Törökbálintról (23-as körzet) szeretném használni a szolgáltatást. Az l&r-el nagyon nem jött be. GVC 56K V90 Flex külső modemem van. Több ismerősömnél is bevált.
Mára ígértem a levelezésem publikussá tételét, de halasztást kérek.
Az történt, hogy a jövő hét elején kijönnek a lakásomra, hogy a helyszínen döntsük el a vitát.
Sénki sem vádolhatja őket gyorsasággal vagy rugalmassággal, mert ezt megtehették volna akár két hónappal ezelőtt is. És még most sem bíztos hogy tényleg kijönnek...
Ha az én "készülékemben" van a hiba, és most közölnék mindent, felmerülhetne a hitelrontás gyanuja, de ha nem, és ezt jegyzőkönyvbe foglaljuk a helyszínen, teljesen más a helyzet.

Mégegyszer türelmet kérek.

Előzmény: silver_ (49)
silver_ Creative Commons License 1999.10.15 0 0 49
Üdv,
én viszont megvédem az Elendert. 3 éve vagyok náluk és nem bántam meg.
Eddig 3 problémám volt, de szinte jelentéktelen.
_Mindig_ (mégegyszer: _mindig_) elsőre be tudok jelentkezni, _soha_ nem szakadt még meg.
Ja és 3000+áfás kategóriában vagyok, ami nem 20 hanem annál jóval több órát jelent a kedvezmények miatt!
Andreasnak igaza van, a szakadásokrért sok esetben a rossz modem, illetve drótok, elosztók tehetnek, nem a szolgáltató.
Apropó, annak, aki sokat szenved: a budapestiek ugye _nem_ használják a 06-50-es számot?
Nemrég a cég körlevelet küldött, miszerint a Matáv nem képes elfogadható minőségű kapcsolatot biztosítani ezen a számon, ezért mindenki használja a 4554400-át.
A vidékiek meg a helyi számokat (ha van).

Szóval tényleg az L&R a legjobb!

Tilla Creative Commons License 1999.10.14 0 0 47
Sziasztok!

Csak némi adalék a tapasztalatokhoz!
Jelenleg az elendernél vagyok, de igen-igen unom, hogy az estéim nagy része a felcsatlakozás igen bonyolult műveletével telik, ezért új szolgáltató után néztem. Nos az interware-t találtam kedvezőnek, ezért elmentem és előfizettem náluk.
Kitöltötték a papírokat ki is nyomtatták, megkaptam a csekket és közölték, hogy este már enyém a világ. Azaz mégsem! Sőt még másnap sem!
Felhívtam őket,mire közölték, hogy nem is vagyok a nyílvántartásukban, de ha még egyszer befáradnék... Erősen kétlem, hogy mégegyszer befáradok!

Tilla

Andreas Creative Commons License 1999.10.13 0 0 46
Lehet hogy nem szolgáltató szervere szarakodik, hanem a modemnél kell keresni a megoldást.
Nekem akkor csinált ilyet, amikor párhuzamosan volt kötve a telefon a modemmel. Ez valahogy bekavart a modemnek, aminek állandóan újra kell küldenie az blokkokat a hibás átvitel miatt. Ez kivülről úgy néz ki hogy bőszen villog az ARQ lámpa ..... a külső, 50e Ft feletti modemeken :(
Egy mezei modemen sajnos nincs ilyen, így nem tudhatod hogy a netről nem jön adat, vagy csak a modem szenved. Én csak véletlenül jöttem rá erre, amikor valaki sikeresen átesett a telefonzsinóron, kitépve a telefonból. Utána egyből megjavult az átvitel.
Előzmény: Tamás (28)
Andreas Creative Commons License 1999.10.13 0 0 45
caius,
Próbáld meg átállítani a behívószámot 06-40-200080 -ra, hátha ez egy másik modempool-hoz kapcsol. Ennek mondjuk nem túl nagy az esélye, de annyi haszna biztos lesz hogy elkülönül a telefonszámládon a Internet és telefonköltség.
Előzmény: caius (14)
Andreas Creative Commons License 1999.10.13 0 0 44
Vonalszakadás ügyben..
Ha valaki mostanában akar 56K-s modemet venni, vigyázzon az ACORP 56K- EMR tipussal (az álló kivitel) mert igencsak szeret bontani. Vissza is vittem a boltba és inkább hoztam egy US Robotics 56k-t. Azóta csak kétféleképpen tudok kilépni az Interware-től: Disconnect-tel vagy a telefon kihúzásával :) A leglassabb kapcsolódási sebesség 49333 bps, a leggyorsabb pedig 50666 volt.
Akiknek nagyon szakadozik a vonaluk, azoktól kérdezném: Ugye nincs párhuzamosan kötve a telefon a modemmel? Mert az nagyon be tud kavarni néha.
Az Interware egyébként tényleg elég sokszor foglalt 22 óra után, de ugye mindenki tudja hogy hol lehet beállítani az automatikus újratárcsázást a DUN -ben? Igy max 5 perc alatt be lehet jutni.
Blindmouse Creative Commons License 1999.10.13 0 0 43
Én várom.. addig is bólogatok mint a tacskó a hátsó ablakban...
Előzmény: Ali Ben de Kinn Is (42)
Ali Ben de Kinn Is Creative Commons License 1999.10.13 0 0 42
pénteken délelőtt jön a levelezés (nem csak egy levélről van szó).
addig nem tudok hozzáférni ahhoz a géphez ahol az anyag van.
a jogi részét illetően, ez nem magán hanem hivatalos információcsere volt, hivatalos személyt, hivatalos ügyben, munkahelyi címen kerestem meg.
ő annak idején "hitelrontás" miatti bokazúzódást igért ha publikussá teszem az ügyet (mert én a kereskedelmi tv-k, szaksajtó, stb.-t emlitettem mint jó kis hírverés a cégnek - ez épp a cég eladása előtt történt).
ettől beíndúltam.
de adjuk meg a jóízlésnek ami jár, nevet nem írok csak beosztást.
pénteken délelőtt...

...ezt az üzenetet is csak ismételt próbálkozások után juttatom el (otthonról), ha sikerül...

Előzmény: Herold (41)
Herold Creative Commons License 1999.10.12 0 0 41
Csak vigyázz erre a levél-közzétételre. Magánlevelet közzétenni csak a címzett beleegyezésével szabad, emiatt valaki már megütötte a bokáját, ha jól emlékszem.
Mielőtt félreértenél: Datanetes vagyok.
Előzmény: Ali Ben de Kinn Is (36)
Mantra Creative Commons License 1999.10.12 0 0 40
ja és persze bólintok :-))))
trollcsi
Mantra Creative Commons License 1999.10.12 0 0 39
szeva, de nem mantra vagyok, csak hozzá járok netezni, hanem trollcsi. (üdv blindmouse :-))

szóval a történetnek nincs vége, most patthelyzet van.

Előzmény: Törölt nick (29)
Blindmouse Creative Commons License 1999.10.12 0 0 38
Bólintok!!!

jöhet!!...

én egyenlőre csak a supportokoknak írom a kellemetlen hangvételű leveleket... nagyritkán válaszolnak hogy nem hajlandók eltűrni a minősíthetetlen hangnemet (amikor elküldöm őket a fenébe szó szerint:))

mondjuk minősíthetetlen szolgáltatásért minősíthetetlen hangnem jár .. :)

Előzmény: Ali Ben de Kinn Is (36)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.12 0 0 37
Ali Ben én bólintok. De az e-mail címem is rendelkezésedre áll. Mindenesetre csodálkozásomnak adok hangot, mivel a Fogyasztóvédelem engem egy ízben már visszautasított, hogy érvényes polgári jogi szerződés mellett nem kezdeményeznek vizsgálatot. Ezért is érdekel az eset.
Ali Ben de Kinn Is Creative Commons License 1999.10.12 0 0 36
Üdvözlök mindenkit,
kivéve az el&r-t (ki nem ejtem a számon, le sem írom a nevüket)

ha legalább 2 jelenlévő bólint, közzé teszem a levelezésemet az el&r műszaki vezetőjével (vigyázat, nem lesz rövid).
arról szól, hogy én harapok ő mosakszik.
rájuk küldtem a fogyasztóvédelmi felügyelőséget és annyit értem el, hogy ezek továbbították a labdát az informatikai vállalkozások szövetségének (az etikai kódexbe ütköző témák rájuk tartoznak).
a fogyasztóvédelmi felügyelőség értesített, hogy folytatja a kivizsgálást, de szerintem megette azt a maszlagot, amit egyébként eleinte én is.
becsületes szolgáltató kerestetik.

Előzmény: Blindmouse (34)
noidea Creative Commons License 1999.10.12 0 0 35
Egyetértek!

Tegnap 4-szer hívtam, mire méltóztatott beengedni. De nem a vonal volt foglalt, hanem nem volt szabad port. Mi a f**szt szórakoznak a pénzünkkel? Nem lehet annyi portot biztosítani, ahány modem végberendezés van? Rövid hívás esetén a MATÁV duplán annyiba kerül (kapcs. díj + megkezdett beszélgetés). De ez a "tarifacsökkentés" egy másik itteni topic lenne...

Előzmény: Blindmouse (34)
Blindmouse Creative Commons License 1999.10.11 0 0 34
elegem van!!!!!!

ma kb 30 percen át próbálkoztam mire sikerült feljönnöm...

valahogy a korlátlan előfizetésemért korlátlan szolgáltatás járna és nem az hogy 5, 10, 20, 240 perccel később netezhessek...

szóval Elender bekaphatja!!!!!

miközben ezt írtam gyönyörűen lebontott... újabb 5 próbálkozás kellett mire visszajöttem...

most írok egy kellemes anyázáast a suportnak is...

Sámán Creative Commons License 1999.10.11 0 0 33
Még valami az Externet budapesti megjelenéséhez.
A modemek számát folyamatosan fejlesztik az ügyfélkör felfutásának megfelelően. Csak a kezdet a 60 modemes ISDN.
Sámán Creative Commons License 1999.10.11 0 0 32
Kezdetnek csak 60 modemes ISDN 2Mbit/s külföld, 100 Mbit/s belföld. Országos kék szám az Externeten belüli roaminghoz 06-40-200-055 természetesen az egész országban a helyi hívás díjáért.
Érdeklődni a 06-56/423-111 vagy a Compfair ideje alatt a "A" pavilon 204/5-ös standon.

Kimerítő voltam?

Herold Creative Commons License 1999.10.11 0 0 31
Sebesség, modemek száma, helyi hívás, kék szám?
Előzmény: Sámán (30)
Sámán Creative Commons License 1999.10.10 0 0 30
EXTERNET immár Budapesten is! Bárkinek ajánlom. Korlátlan elérés 3000 Ft+ÁFA. Nem akartam én sem elhinni, de igazzzzzzzzzzzzzz.....
KORLÁTLAN INTERNET 3000 FT-ért!
KORLÁTLAN INTERNET 3000 FT-ért!
KORLÁTLAN INTERNET 3000 FT-ért!
KORLÁTLAN INTERNET 3000 FT-ért!
KORLÁTLAN INTERNET 3000 FT-ért!
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.09 0 0 29
Mantra, lécci tájékoztass, hogy mi lett a történet vége!
Előzmény: Mantra (26)
Tamás Creative Commons License 1999.10.09 0 0 28
Hát az semmi, mert így legalább a MATÁV még nem számláz, nekem sokkal szemetebb az Elenderes cucc.

Fellép a netre (persze nekem is kb. 20-40 perc b...kodás után, aztán ha már fenn van, meglett a kapcsolat (azaz rögtön 8,60 kapcsdíj+beszélgetés díja már megy is a zsebemből), fogja magát, és mielőtt bármit betöltött volna, leáll az adatforgalom olyan 400-1100 fogadott byte magasságában, se www, se mail.

Na most lévén semmi nem történik, csak fizetek a nagy semmiért, és ha nagyon fel akarok jönni, akkor ki tudja hányszor kell ezt eljátszanom még aznap este.

Emiatt a szarakodás miatt általában dupla a számlám, mint kéne. Úgyhogy kurvára unom... kiváncsi vagyok, hogy lévén megint rájukszakad egy úgymond befektető, javul-e valami technikailag. Mert marketinges, az van náluk doszt elég, aztán ügyfelek is egyre többen, úgy látszik, informatikusból már kevés... hogy ezt az ügyféltömeget nemcsak vakítani, hanem kiszolgálni is kéne, arra a jelek szerint nem gondolnak.

Előzmény: vigor (27)
vigor Creative Commons License 1999.10.08 0 0 27
Par nappal ezelot kb este 10 ora tajban kb 15-20-szor probaltam csatlakozni az elenderhez, mindig foglaltot jelzett. Na meg a 06-os behivo szamra a modem szep noi hangon aszondja "atmeneti tulterheltseg miatt...". Pedig azt hasznalnam, hogy tudjam mennyi az internetes telefonszamla. kulonben is este 9 utan min 5 probalkozas kell, amig a modembeszed utan beenged a szerver. Ha az elender a legjobb, milyen lehet a tobbi ?:-((
Mantra Creative Commons License 1999.10.07 0 0 26
hali!
én január 1-től vagyok az alarmixnél.
egy közeli ismerősöm ajánlotta őket, személyesen is ismeri a csapatot.
kezdőként egy 50 órás csomagot rendeltem, amit elég hamar átléptem.
rögtön kértem is, hogy tegyenek át korlátlanra.
többször megbeszéltük telefonon is, sőt az ismerősöm, aki napi munka-kapcsolatban áll velül, külön beszélt velük.
ami számlát küldtek, mindig befizettem.
szeptember elsején éjjel egyszerűen lekapcsoltak a netről, se posta, se net.
érdeklődésemre elmondták, hogy blokkolva vagyok, mert nem fizettem a számlát. ennek kiderítéséhez 1 nap kellett. másnap valóban megkaptam a levelüket, amit a fizetési határidő lejárta UTÁN 2 nappal adtak postára. az összeg 108 ezer forint elmaradásról szólt, 50 órs csomag, meg a "túlfogyasztás". reklamálásomra, hogy én már 6 hónapja full hozzáféréssel kell hogy rendelkezzem,
megnyugtattak, hogy aznap visszakapcsolnak.
telefon 5 órakor, ígérik 1/4 6-ra, és így tovább 6-ig, amikor is hazamennek.
másnap újabb ígéret, ez így ment 3 napig.
azóta intézik... nekem meg nincs netem.
ami különösen bosszant, hogy egy internet szolgáltató cég egyetlen e-mailt nem volt képes megereszteni a kikapcsolás előtt.
hát ennyit az alarmixről.
troll-csi
Előzmény: Maria (24)
Herold Creative Commons License 1999.10.07 0 0 25
A Datanetnél vagyok kábé másfél éve. Úgy egy-két hónapja elkezdett sz@rakodni este 9-10 körül. Állandóan foglalt volt a behívóközpont. Erre pár hete küldtek egy emilt, hogy milyen jó lesz, mert bővítik a behívókapacitást, gyorsabb lesz az átvitel stb.
Semmit nem vettem észre belőle. Azóta is ugyanúgy foglalt este 9 után. Van úgy, hogy csak a 6. csengetésre hajlandó beengedni.
Kiterjesztették az ingyenes időszakot még két díjcsomagra, úgy hogy hétköznap 17-22 között és egész hétvégén nem számolja az időt az előfizetőnek. Csak éppen nem győzik modemmel a megnövekedett hívásokat.
Maria Creative Commons License 1999.10.07 0 0 24
November atiranyitott erre a forumra:
internetszolgaltatot keresek.
Az elolvasottak alapjan az Alarmix es az InterWare johet szoba...
Melyik az a szolgaltato, amelyiket "biztos ne" tapasztalatok alapjan, illetve melyikkel vagytok hatarozottan megelegedve?
Kovacs Edina Maria Creative Commons License 1999.10.07 0 0 23
Reakcio Novembernek az InterWare ugyre.

InterWare-s tapasztalatok:
valoban iszonyu VOLT a kulfolduk, amig a GlobalONE volt a szolgaltatojuk. Addig hasznalhatatlan volt.
Augusztus vege ota azonban marha jo a kulfold,
egyreszt erezhetoen gyorsabb, masreszt meg egyetlen alkalomra sem emlexem, hogy BARMI gondom lett volna vele, tehat nem mukodott volna.
Amiota a PANTEL vonaluk van, semmi gond a kulfoldjukkel.

Ugyanigy az emailekkel is hasonlo a helyzet. Kb. julius kornyeken meg ra se bagoztak a levelekre, jopar napba tellett, amig valaszoltak, de a kesobbi tapasztalataim nagyon jok. 24 oran belul a legbonyolultabb kerdesemre is kedvesen valaszoltak, raadasul az emailsupportos holgy valoszinuleg nemi humorral is rendelkezik, mert meg egy-ket :)-val is _izlesesen!_ megtuzdelte a levelet, ha az oda illett.

Nekem meg nem tunt fel, hogy olcsosaguk barmifele hatranyukra valna.
Igaz: este 10 es 12 kozott egyelore lutri, hogy be lehet-e jutni, vagy sem... talan rossz konstrukcio, hogy nincsenek "kituntetett" idoszakaik, amivel a csucsidon kivulre szoktatnak az ugyfeleket.... Kivancsian varom, hogy valoban lesz-e erezheto hatasa a bovitesnek... mert ettol fuggetlenul semmi bajom az InterWare-rel es mindenkinek CSAK ajanlani tudom!

Törölt nick Creative Commons License 1999.10.07 0 0 22
Szóval van egy topic a Törzsasztalon az a neve, hogy " Az Elender Rt. gyér szolgáltatása ". Moon, nem akarod átcsempészni ide? (És lécci javítsd ki amit lent széttrancsíroztam kösz)
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.07 0 0 21
Huhh... Mit tettem...
Törölt nick Creative Commons License 1999.10.07 0 0 20
hamba: e-mail ment.

Itt is kérlek Benneteket arra, ha van köztetek jogász -nem kell, hogy értsen műszaki dolgokhoz- kérem, hogy keressen meg. Bővebbet e-mailben.

Van egy topic a Törzsasztalon

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!