Keresés

Részletes keresés

gelico Creative Commons License 2006.05.16 0 0 247

Sziasztok !

Van valakinek tapasztalat arról, hogy Szlovéniában bérelt charter hajóval Horvátországba áthajózni (és ott hajózgatni) jelent valamilyen többlet ügyintézést és/vagy költséget?

salesguy Creative Commons License 2006.03.05 0 0 246
frissit
Jesu Creative Commons License 2005.11.07 0 0 245
Sziasztok! Vizen zöldfülü vagyok, tapasztalatom semmi. Érdekel minden természetközeli dolog, imádom a tengert és szeretnék megismerkedni a vitorlázással. Eddig is vitorláztam, igaz csak repülővel, de szeretném jövőre a hajózást is kipróbálni. Örülnék tapasztalatoknak, ajánlásoknak, jótanácsoknak, hogy, és honnét kezdjem, hol lehet bérelni hajót (vitorlást) esetleg ha saját hajótok van, és foglalkoztok ilyesmivel, nem venném tolakodásnak, ha megkeresnétek. Sokan szerveznek oktatást, de nem szeretnék ismeretlenül beválasztani, így elsősorban az ajánlásokat venném örömmel most első körben. Ebben a holtszezonban talán nem időrabló amit kérek, legalább felevenítitek a szép emlékeket Ti is. Köszönöm előre is. Várom magánban a leveleket! Kérdésem: Angol repülős fónia (A.F.I.) vizsga megfelel a hajósnak is a rádió szempontjából?
salesguy Creative Commons License 2005.10.27 0 0 244

nagyon csend van itt!!

persze vege a szezonak, de akkor is:)

egy kis izelitő:)

Előzmény: salesguy (243)
salesguy Creative Commons License 2005.10.11 0 0 243

ok

de tuti valtozik minden jovore

Előzmény: Barbabianka (242)
Barbabianka Creative Commons License 2005.10.11 0 0 242
Előzmény: Belo (240)
salesguy Creative Commons License 2005.10.11 0 0 241

koszi

ugy latszik atalakuloban vannak a szabalyok

Előzmény: Belo (240)
Belo Creative Commons License 2005.10.10 0 0 240
Előzmény: salesguy (239)
salesguy Creative Commons License 2005.10.10 0 0 239

valaki vegre elmondana a horvat jogsi fokozatait?

ma beszeltem egy ceggel, ők olyan horvat papirt adnak ami 12tm re es barmilyen nagy hajora jó...

van ilyen?????

udv

Előzmény: Barbabianka (238)
Barbabianka Creative Commons License 2005.09.09 0 0 238

Szevasz The Lake

A hajó sikeresen elment. Igaz nem annyit kaptam amit vártam, de igy azért mindketten jól jártunk.

A nyári nyaraláson is túl vagyunk nagyon szép utunk volt a Dalmát szigetvilágban.

Ha érdekel nézz bele a Tengeri hajózás, hajóvásárlás, url-t :) topicba beraktam egy röviditett naplót és néhány képet az útról

Üdvözöllek

bb

Előzmény: The Lake (237)
The Lake Creative Commons License 2005.06.30 0 0 237

Szia!

Én biztos hogy nem lehetek vevő rá, mindenesetre drukkolok hogy mielőbb találj rá valakit! Sok sikert!

Utólag is köszönöm kedves szavaidat:-)

Üdv:

The Lake

Előzmény: Barbabianka (236)
Barbabianka Creative Commons License 2005.06.27 0 0 236

Van egy eladó tengeri vitorláshajóm . Csak gyorsan döntöknek. Képek megtalálhatók róla a Vitorlázás Topikban

Üdv.

bb

Barbabianka Creative Commons License 2005.05.30 0 0 235

szevasz The Lake

 

- "Az én véleményem erről a következő: vitorlázás közben maximálisan kihasználni a természetet úgy, hogy a természet diktál és az ember ennek okosan húzza a hasznát.:-) Szerintem ehhez nem kevés józan belátás, alázat és tisztelet kell.." -

 

Ezt szépen irtad nagyon igazad van.

Üdv

bb

Előzmény: The Lake (234)
The Lake Creative Commons License 2005.05.28 0 0 234

Szia!

Életemben most volt először szerencsém az Adriára menni, és már az első utam alkalmával beleszerettem a vitorlázásba:-DDD

Egy 37 lábassal cirkáltunk a szigetek között és mondhatom, semmihez nem fogható az élmény!:-)

Sajnos nem tartok ott hogy saját hajóm legyen (vízi jártasságom sincs), de nagyon komolyan gondolkodom azon, hogy uszonyos jogsit szerezzek:-)))

Egy hét alatt (7.-étől 14.-éig) sikerült hólyagosra égnem - a kollégáim nem kis irigységére:-DDD-, és szert tennem némi ismeretre az alapokból.

Tudom hogy teljesen más motorral vagy vitorlával közlekedni egy hajóval, de azért remélem, ez nem olyan vérre menő különbség, mint a kutyás-macskás ellentét:-D

Most találtam ezt a topikot és még nem olvastam végig. Remélem hogy találok olyanokat, akik hozzám hasonlóan vélekednek a vitorlázásról. 

Az én véleményem erről a következő: vitorlázás közben maximálisan kihasználni a természetet úgy, hogy a természet diktál és az ember ennek okosan húzza a hasznát.:-) Szerintem ehhez nem kevés józan belátás, alázat és tisztelet kell.

 

Üdv: The Lake

 

 

 

 

 

 

 

Előzmény: Barbabianka (225)
salesguy Creative Commons License 2005.05.22 0 0 233

tengeri, adriai kishajó(motoros) topik van?

 

udv

Előzmény: LUCzI FERencz (232)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.05.18 0 0 232
Van-e valakinek szüksége a vitorláson 220 V-ra?

Az egyik barátomnak van egy eladó kiváló minőségű német, gyári 24V/220V-os invertere. (Ez az a szerkezet, ami az akkuk 24 V egyenfeszültségéből 220 V váltakozó feszültséget állít elő).

A készülék kb 30x30x12 cm méretű, kompakt doboz, felül egy hordfüllel. 500 W !!! teljesítményű, kvarcpontos, 50 Hz-es szinuszos 220 V-ot ad ki magából, csak csatlakoztasd a 24 V-ot.
Mivel ilyen precíz a kimenő feszültsége (hozzáértőknek mondom, a szinuszos inverter meglehetősen ritka állatfaj) ezért az adott teljesítményhatáron belül _bármilyen_ 220-as fogyasztót lehet üzemeltetni róla.

Ára 35 ezer Ft. Ha érdekel, dobj egy e-mailt, és megbeszéljük a részleteket!

(500 W már egy kisebb fúrógép. Hűtőgépkompresszort nem tud indítani, mert az az indítás pillanatában sokkal nagyobb teljesítményt vesz fel)

Belo Creative Commons License 2005.02.26 0 0 231
igy jár aki késő este olvasgat.. Nem szóltam. :-(
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.26 0 0 230
???????
Előzmény: Belo (229)
Belo Creative Commons License 2005.02.25 0 0 229
Nincs személyiségzavarod?
Előzmény: LUCzI FERencz (226)
Belo Creative Commons License 2005.02.25 0 0 228

1. Nem nem illik bele. Teljesen más műfaj. Mint látod ez a tengeri vitorlázásról szól. Nem ugyan az.

 

2. Nem gondolod, hogy gusztustalan dolog belekontárkodni egy topicba ily módon, amikor ez egy kicsit idősebb, mint a Te általad preferált?

 

 

 

 

Előzmény: LUCzI FERencz (226)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.24 0 0 227
Rosszul adtam meg a linket:

MOTORCSÓNAK, CSÓNAKMOTOR, SPORTHAJÓZÁS

Előzmény: LUCzI FERencz (226)
LUCzI FERencz Creative Commons License 2005.02.24 0 0 226
Még hogy megfojtottam?

Most őszintén! Többiek!

Ezt írta a topicnyitóban:
***********
Üdvözlöm az olvasót aki talán késöbbi aktiv résztvevöketje is lesz ennek a topicnak.

Lehet hogy keresésem nem volt eddig szerencsés de még nem találtam sehol e témára.

Röviden magamról a hetvenes években vettem meg elsö hajómat (hossza 3,5m Motor 9,9LE). Hétvégeken a Dunát jártam de már a következö évben levittem az Adrára kipróbálni. Utunk sikeres volt. Erröl estleg késöbb. Azóta tán tiz nyár kivételéve szabadságomat a tengeren töltöttem. A horvát háborús évek alatt bejártuk Elbát, Korzikát, de talán legjobban a Dalmát tengerpartot kedvelem.

Szeretem romantikus öbleit, kikötöit, csodálatos hangulatos városait. Megismertem a vizen több magyar hajóst. Jókat és sajnos rosszakat is. Valódi barátságok is születtek. Várom azok irásait akiknek a hobbyjuk a hajózás és a tenger.

Merre hajóztál már?

Hol vannak jó kikötöhelyek, kellemes éttermek.

Kinek milyen hajója van, milyen problémákkal küzködik!

Milyen hajót érdemes venni.

Hogyan navigálsz?

Szóval minden érdekes ami evvel a témával összefügg.

Szeretettel várok mindenki.

Barbabianka

**************

Mondjátok meg, volt értelme ennek a topicnak a meglevő két sporthajós topic mellett?
Nem fedi le ezeket a témákat a jelen topic., és a motorcsónakos, sporthajós topic együtt?

Egyszerűen arról van szó, hogy azt a sajnos nagyon kevés információt, ami ezekből a topicokból kijön, nem kellene még jobban szétforgácsolni.
Előzmény: Barbabianka (225)
Barbabianka Creative Commons License 2005.02.24 0 0 225

Szevasztok

igaz, hogy nem vitolázok hanem motoros hajóm van remélem nem teszitek innen ki a szüröm. Az én topicomat a tengeri hajózásról (motoros) LUCzI FERencz úr csirájában megfojtotta. Ki az aki nyárára valami törnt tervez az Adriára? Mikor? és hova?

Éhesló Creative Commons License 2005.01.06 0 0 224

Hello,

nekifutok megint, hátha idén összejön....

A nyáron kb. 2 hétre kellene hajó 2(esetleg +2) felnőtt és 2(...+2) gyerek részére, kapitánnyal a déli Adriára esetleg Ion tengerre túrára.Villámpostán is jöhetne: ametron@freemail.hu.

 

Üdv, Éhesló

Rianna Creative Commons License 2004.08.27 0 0 223

Hátha itt tetszik majd valakinek!

 

 

Szépségesek!!!
nitti12 Creative Commons License 2004.07.19 0 0 222

6 személyes vitorlás luxusyachtra keresünk hostesst és hajósinast egy túrához: Adria, Földközi tenger, Atlanti óceán, Karib szigetek, Florida és vissza, 2004. okt. elejétől 2005. jan. végéig terjedő időszakra.

 

Bért nem fizetünk, ellátás mint a tulajdonosé. Feladatok: takarítás, főzés, mosás, naplóvezetés, őrszolgálat (ügyelet), tolmácsolás (ha tud annyira nyelvet), készletnyilvántartás, bevásárlás, tanulás. Alsó korhatár 16 év. Jelentkezés e-mail-ben sziladi@netkapu.hu címen. Fényképes önéletrajzok előnyben. Telefonszámot kérünk közölni.

Ethan Hunt Creative Commons License 2004.06.07 0 0 221
Ez valóban így van, de hát vicces (jogilag meg nonszensz) is lenne, ha a horvát hatóság arról nyilatkozna, hogy mihez van jogod egy másik ország területén. A lényeg, hogy a horvát papírral bárhol bérelhetsz hajót, kivéve Magyarországot :)
Előzmény: czy (220)
czy Creative Commons License 2004.04.24 0 0 220
Aprólékosan elolvastam a jogsit, a rádió részére az van írva, hogy csak Horvátországra érvényes.
Előzmény: Ethan Hunt (219)
Ethan Hunt Creative Commons License 2004.04.24 0 0 219
A papír maga elég csak éppen a charterszerződésekre rá van írva nagy betűkkel, hogy csak horvát felségvizeken hajózhatsz vele. Ha ki akarod vinni, be kell jelenteni előre (a határőrségnek ez alapján bejelent a chartercég) és felszerelnek, kapsz pl. olasz logogót meg ilyenek. Persze feláras :)
Előzmény: janoka (215)
czy Creative Commons License 2004.04.17 0 0 218
Tudtommal igen, de a biztos, ha küldesz valamelyik charter cégnek egy emailt.
Előzmény: janoka (215)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!