Keresés

Részletes keresés

dezsoKE Creative Commons License 2024.02.12 0 0 88166

Az elején (nekem elején) én még nem kendóztam.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (88165)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.02.12 0 0 88165

"egy kendós..." ???

 

Legalább kettő ;-)

Egy udvarias, meg egy nem annyira udvarias.

Előzmény: dezsoKE (88164)
dezsoKE Creative Commons License 2024.02.12 0 0 88164

Kb. 20-25 éve ez ez olyan jó kis topik volt. Voltak karatésok többféle irányzatból, kungfusok többféle, aikidósok, capoierás, egy kendós, stb. Aztán amikor megjelentek a muay thai gyakorlói, akkor valami megváltozott. Leuralták a topikot, minden szar, ők mindenkit megvernek a SAJÁT ringjükben a SAJÁT szabályaik szerint, és csak a muay thai jó, stb. Ekkor kezdtek elmaradozni a régi törzsgárda tagjai, és ezután a lejtmenet már nem fordult vissza. Én így emlékszem, lehet vitatkozni nyugodtan. Hozzá kell tennem, hogy FZsolt nagyon sokat (és előnyére) változott az évek (évtizedek?) alatt. Szerintem.

 

Emlékszem Jorutóra, emlékszem a barantás alapítóra, ezek csak pici hullámvölgyek voltak.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (88163)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.02.12 0 0 88163

Nagyon egyszerű.

 

Nyilván mindenkinek a legfontosabb a család, munka, gyerekek stb., de hetente vagy csak havonta írni egy-két hozzászólást, reagálni az éppen folyó társalgásra nem éppen lehetetlen küldetés. Már ezzel heti 4-6-8-10 hsz. lett volna.

De nem ez történt.

 

Én is sajnálom, hogy teljesen leépült a topik. Kellemes időt töltöttem itt.

Előzmény: sszasza (88162)
sszasza Creative Commons License 2024.02.12 0 0 88162

Kifejtenéd? Nem értem.

Előzmény: Ulrich_von_Lichtenstein (88161)
Ulrich_von_Lichtenstein Creative Commons License 2024.02.12 0 0 88161

Itt azon is érdemes elgondolkodni, hogy a korábbi aktív tagok mennyit tettek annak érdekében, hogy

a topik fennmaradjon.

Előzmény: exhighand (88158)
kusumawar Creative Commons License 2024.02.11 0 0 88160

Try Pencak Silat from Indonesia

dezsoKE Creative Commons License 2024.02.10 0 1 88159

Csak nem...

Előzmény: f_zsolt_01 (88156)
exhighand Creative Commons License 2024.02.10 0 1 88158

Ez a topic egy évtizeden keresztül annyira jó és olvasható volt. Kár érte. 

f_zsolt_01 Creative Commons License 2024.02.09 0 0 88157

?

Előzmény: f_zsolt_01 (88156)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2024.02.09 0 1 88156

Kiliti Joruto

Előzmény: dezsoKE (88155)
dezsoKE Creative Commons License 2024.02.09 0 2 88155

"Hozzád képest is veterán vagyok ezen a fórumon."

 

Nem ismerős a nicked...

 

Előzmény: Kinti Fiu (88151)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2024.02.09 0 2 88154

Ha nem bánod, nem etetem tovább a trollt. 

 

Előzmény: Kinti Fiu (88151)
Kinti Fiu Creative Commons License 2024.02.09 -4 0 88153

Most kiszállok.

 

 

  A következő kamu járvány végeztével újra visszanézek.

/ Bár sejtem, hogy nem lesznek túlélők. :) /

 

 

Kinti Fiu Creative Commons License 2024.02.09 -3 0 88152

Jézusom!

 

  Ezt a Tasnádit inkább kihagynám.

/Guglit és jutubot nem használom. Találok más módot. /

 

 

Köszi.

 

Előzmény: sszasza (88150)
Kinti Fiu Creative Commons License 2024.02.09 -4 0 88151

Ha valaki más véleményen van: Troll.

Ha valaki nem szimpi: Troll.

 

Ok. Értem.  Szerinted mindenki troll, aki nem te vagy.

 

 - Szerintem pedig elég lenne csak annyit írnod, hogy ne idézzek ebből a könyvből többet

mert téged bosszant. 

 Fogadjunk, hogy akkor elnézést kérnék tőled és abbahagynám.

 

Ha az én szemszögemből nézzük a dolgokat, akkor szerintem inkább rád illik jobban a troll kifejezés,

hiszen azon nyomban, ahogy számodra nem tetsző írás jelenik meg "személyeskedésbe váltasz."

Megbélyegzel rendes embereket. Ami nem becsületes vonás.

 

 

Máskülönben pedig: - Hozzád képest is veterán vagyok ezen a fórumon. 

 

/ Jó. 2000-ben mondjuk kihagytam fél évet. És előfordult, hogy éveken át egyszerűen nem volt időm írni. Csak átfutottam rajta, hátha van valami jó írás. /

 

 

Légy szíves ne ítélkezz! És főként ne várd el, hogy téged lássunk etalonnak, akihez mindenki másnak igazodnia kell.

 

 

Előzmény: f_zsolt_01 (88147)
sszasza Creative Commons License 2024.02.09 0 0 88150

Tasnádi egy közepes bűnöző volt aki szerette nagynak mutatni magát. Összetűzött egy területi vitában egy nagyobb bűnözővel, aki ma belügy és oktatási miniszter, és lesittelték, aztán szabadult, most saját szavai szerint "nyugdíjas gengszter".

Két éve még volt valami honlapja, ahol a komplett 1995-96-os UH évad fenn volt. Épp a napokban kerestem de nem találtam. Googlen, youtube-n sok meccset meg lehet találni tasnádi + utcai harc keresésre.

Előzmény: Kinti Fiu (88148)
sszasza Creative Commons License 2024.02.09 0 1 88149

A szükségességet igenis indokolja több dolog. Nincs kedvem kitiltatni innen magam, ezért csak egyet és röviden említek meg, ez a ma már nem olyan rossz önvédelmi törvényt egyáltalán nem követő bírói ítélkezési gyakorlat.

 

Előzmény: Kinti Fiu (88146)
Kinti Fiu Creative Commons License 2024.02.09 -1 0 88148

Tamás könyvéből:

 

 

"Izgatottan olvastuk a hírekben, hogy Budapesten rendezik az Utcai harc harmadik
fordulóját. Ez a Tasnádi-féle rendezvény volt, ami arról volt híres akkoriban, hogy az
első, súlycsoport nélküli fordulót egy hetven kiló alatti, thaiboxos srác nyerte."

 

 

 Van valahol videó erről?

 

 Tasnádiról mit lehet tudni?

f_zsolt_01 Creative Commons License 2024.02.08 0 4 88147

Osztom az alábbi véleményt, szerintem is troll vagy, további jó beszélgetést.

Előzmény: Kinti Fiu (88146)
Kinti Fiu Creative Commons License 2024.02.08 -2 0 88146

Nekem ahogy szasza könyve is totál bejön, úgy e fura csajszi könyve is az agyamba tud kapaszkodni.

 

 Most tartok ott, hogy:

 

 " A pusztakezes önvédelmet vagy küzdősportot gyakorlók - a legkisebb királyfik.

   Nem kétséges, hogy mesehősök indíttatására kattannak rá a zsákolásra. Akikről nyugodtan kimondhatjuk, hogy

   nyomorult kis senkik! Az önvédelem néha-néha gyakorlásával teszik magukat hőssé önmaguk beüvegesedett szemükben.

 

Mivel tudjuk, hogy pusztakezes önvédelem sohasem létezett önmagában, ezért ennek szükségességében és hatásosságában

csak álmodozók hihetnek. A városi elkényelmesedett emberek fantazmája, hogy edzett ököllel majd jól megvédik magukat. "

 

 

Kinti Fiu Creative Commons License 2024.02.07 -1 0 88145

Háát... most nekem kell bocsánatot kérni.

Bocs, hogy félreérthető voltam.

 

 A kiegészítést köszi.

Előzmény: f_zsolt_01 (88144)
f_zsolt_01 Creative Commons License 2024.02.07 0 3 88144

Szia , szerintem kevered egy kicsit a fogalmakat és a helyzeteket.

Sportban van szabadidősport, van amatőr sport és van profi sport. Nincs más.

 

Szerintem olyan, hogy önvédelmi rendszer/sport olyan nincs. Ha megnézed, akkor vannak a "tradicionális"  stílusok és azok leszármazásai, vannak hagyományőrzők és vannak sportolók. Ezek közül általában azok állnak  a realitás talaján, akik fullkontakt küzdelmekben kipróbálják a tanultakat. Ezek általában a  sportolók ás  általában civilek gyakorolják.

E mellett vannak modern taktikai rendszerek, amelyeket rendvédelmi szervek tagjai, katonák , testőrök és hasonlók gyakorolnak, illetve van a szürke zóna, amelyről nekem nincs információm.  A taktikai rendszerek valamilyen helyi szabályzású polgári törvénykönyvnek megfelelő változata gyakorolható civileknek is, de erről sincs nagy véleményem.

 

Az önvédelem nem sport, nem technika, hanem szerintem hozzáállás, helyzetfelismerés, gomdolkodásmód. Amikor ki se tud fejlődni egy szituáció mert menet közben megakadályozod azt, vagy elkerülöd. Ha már van egy szituáció, akkor ott nem önvédekezel, hanem megoldod.

 

 

Ezt, hogy az öveden maroklőfegyver fityeg, ezt vagy elhiszem, vagy nem. Engem meg a mexikói drogháborúk egyik veteránja képzett ki késharcra. Hát ennyi.

Előzmény: Kinti Fiu (88140)
Kinti Fiu Creative Commons License 2024.02.05 0 0 88143

Nem találok kifogást abban, ahogy vélekedsz az éles helyzet kérdésben.

 

  A hozzád leginkább illőket emeled ki, illetve tartod jónak.

Mindegyikünk pont így van ezzel. Egyikünk sem azért fejezi ki magát, hogy azzal mindenki egyetértsen.

Csak köszönetet mondhatunk egymásnak, ha mindenki önmagát adja.

 

Előzmény: steelus (88141)
Kinti Fiu Creative Commons License 2024.02.05 0 0 88142

Húha!

 

  Sikerült egy jót kacagnom.

Felvidítottál. Ugyanis totál egy sávban haladunk. :)

Az általánosítás előnye, hogy nem kell állandóan ragozni az eseményeket. A kivételek úgy is tudják, hova tartoznak.

 

 Mondjuk rám abszolút nem jellemző, hogy dolgozzak. Ezért nem igazán tudom átérezni a munkába járók lelkiállapotát.

Időnként inkább sajnálom őket, hiszen bérből és fizetésből élnek. Ezt eléggé rabszolga sorsnak látom. Viszont egyértelműen

szükség van a munkájukra (az aprópénzre cserélt életükre) ezért kár lenne macerálni őket.

Előzmény: sszasza (88139)
steelus Creative Commons License 2024.02.05 0 0 88141

Nem értek egyet.

 

"Az éles helyzeteket a kés és a pisztoly fogja eldönteni."

Lehet, hogy Rió de Janeiroban így van, de itt Európa szélén hál'istennek nem.

 

" .. Ahogy nálad az egyszerű technika, addig másnak a kellő hidegvér." Adrenalin sokk alatt nem csak nálam.

Persze, akinek a mindennapjaihoz tartozik az erőszak, annál nem, de azok nem is járnak önvédelmi edzésekre.

 

 

Előzmény: Kinti Fiu (88140)
Kinti Fiu Creative Commons License 2024.02.05 0 0 88140

Engem is elgondolkoztatott vajon mit értett azon, hogy vagy dolgozik, vagy önvédelmet gyakorol?

Kb. Most tartok ott, hogy ezt is sikerült kihámoznom.

 

Zsolt megelőzött a nagyon helyénvaló megjegyzésével:  Az úgynevezett hobbi önvédelem gyakorlókkal.

Zseniális! Mert valóban munka mellett csak hobbi szinten működhet ez a dolog.

 

Hogy éles helyzetben mi az ami működik az mindnyájunknál más kell legyen.

Ahogy nálad az egyszerű technika, addig másnak a kellő hidegvér.

Ahogy mondjuk szaszának a folyamatosan magára szedett rutin, addig nálam egy övre csatolt 9 mm-teres.

 

Én ugyanis sosem bíznám a dolgot puszta kézre.

 

 A pusztakezes önvédelmi gyakorlatozásnak sosem lehet az a célja, hogy letudjunk győzni másokat.

Ugyanis ebben az értelemben a csak nálunk gyengébbek esetében működik. :)

Éles helyzetben ugyanis van egy olyan érzésem, hogy majdnem mindenki erősebb nálunk.

Aki az egóját le tudja vetkőzni az tisztában van ezzel.

 

 Az önvédelem gyakorlásának elengedhetetlen célja megedzeni a testünket annyira, hogy amibe más belehalna,

azt mi simán túléljük. Hogy amíg más öngyilkoló, avagy közveszélyes pánikba esne, addig mi döntésképesek maradunk.

 

 Az éles helyzeteket a kés és a pisztoly fogja eldönteni. Esetleg az ellenfélre döntött platós kocsi.  (Szóval az eszközök használata.)

Előzmény: steelus (88135)
sszasza Creative Commons License 2024.02.05 0 0 88139

Meg szoktam kérdezni az embereket hogy mit dolgoznak. Ha azt mondja multinál, akkor sóhajtok, 2 hónap max. Egyszerűen olyan alkat megy multihoz melózni, akinek a bármi máshoz nincs hozzáállása. Nyilván van 1-2 kivétel, de én ilyen általánosítós típus vagyok.

A küzdősportolókat viszont nem tudom milyen népek. Felveti őket a pénz, olyan autókkal jönnek h a típusát se ismerem,  és hallom az öltözőben, reggel jössz, délelőtt jössz, délután jössz? Ezek szerint csak délben vagy éjjel dolgoznak :-)

Előzmény: Kinti Fiu (88137)
Kinti Fiu Creative Commons License 2024.02.05 0 0 88138

Zsolt!

 

 Láttam a filmet. Ezért abszolút átjött, amit közölni kívántál.

Tényleg!

A Kano féle Dan fokozatot én sem ismerem másként.

Bevallom meg sem fordult a fejemben, hogy ez fontos lehet.

De ha már így mondod, akkor engem is foglalkoztatni kezd a dolog.

Lehet, hogy utána is nézek menten.

 

 Köszi.

Előzmény: f_zsolt_01 (88131)
Kinti Fiu Creative Commons License 2024.02.05 0 0 88137

Amikor Csillaghegyen laktam és tartottam edzéseket nekem fel sem tűnt az, ami T.T.-nek.

Ugyanis már az volt a normális, hogy a kezdők jó része már 2 hónap után kezdett kimaradozni.

Az a fránya munka mindig beleszólt a dolgaikba. Akkor úgy gondoltam, hogy a gyengébbek lemorzsolódása

természetes folyamat. Először csak kimaradoznak, aztán eltűnnek végleg. Ez így OK is.

 

Mindenesetre ezért érdemes mások tapasztalataiból is meríteni.

Mások ugyanis olyasmit látnak meg, amit mi meg sem fogalmazunk az agyunkban.

 

Előzmény: sszasza (88130)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!