Keresés

Részletes keresés

Peppers Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8310

Olyan is lehet, hogy van. Mind Laárnak, mind Bornainak érdekes saját dalai születtek a nyócvanas évek vége felé, amikor a KFT mint csapat már eléggé nyűglődött. A 88-as KZs lemezre is így kerülhetett Laár-dal. A Nyolc évszak c. dupla LP érdekes lenyomat még ebből a korszakból. "...Reggel, mikor bekapcsolom a Petőfi Rádiót és hallgatom a könnyűzenét / Az ablaknál áldogállva az esőt bámulom / És nem tudom / Maradsz-e még..." És biztos voltak kiadatlan dalok is.

Előzmény: tommystar (8307)
Lappantyú Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8309

(ja, orsi, végre csekély értelmemmel felfogtam, amit már Bora is és most te is írtál, hogy a cukizástól vonatkoztassak el és hogy a cukizós személy véleményével és megjelenési formájával nem feltétlen azonosultok; meg azt is felfogtam, hogy legyek vele szemben toleránsabb, mert kijár neki. igyekszem.)

Előzmény: worsi.971 (8299)
rumci Creative Commons License 2010.12.02 0 0 8308

Jé!

Előzmény: tommystar (8306)
tommystar Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8307

Amúgy évekkel ezelőtt én még Laár-szerzeményekről hallottam, amelyeket neki írtak, szántak a 80-as évek közepén, de aztán végül másnál kötöttek ki, ha egyáltalán felvették valakivel. De konkrétumot most egyet se tudnék felhozni, ahhoz egy kis nyomozás szükségeltetne.

Előzmény: Peppers (8305)
tommystar Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8306

Iróniának szántam :-) ha daltól hányok, akkor én attól...

Előzmény: Peppers (8305)
Peppers Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8305

Igen, ez tiszteletbeli tag lehet a listán! :)

 

A különbség annyi, hogy a Kardvirágot meg a Kárpáti Csongort szerintem konkrétan Zsuzsának írta; a Megyünk vagy maradunkot pedig szintén neki szánta, csak nem tudta megírni a szövegét annak idején. A Medveczky Medvét biztos nem Zsuzsának írta, ez még Bornaitól is meredek lenne. :)

Előzmény: tommystar (8304)
tommystar Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8304

Medveczky Medve?

Előzmény: Peppers (8303)
Peppers Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8303

Na jó, ezennel átállok a pozitív kommunikációra (bár, lelkem rajta, én az eddigi odakenéseket is nagyon pozitívnak éreztem).

 

Vagy legalábbis a pszeudo-pozitívra.

 

Ha már Bornai: ismeritek az alábbi, kvázi-kiadatlan kvázi-Koncz Zsuzsa nótáit?

 

Kárpáti Csongor

Kardvirág

Megyünk vagy maradunk?

 

Aki ismeri, kérem, hogy bővítse a sort. Roth úr pl.?

Előzmény: Peppers (8302)
Peppers Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8302

Elnézést, de úgy érzem, muszáj tovább fokoznom a hangulatot. :PP

 

Valaki mondja már meg nekem, milyen cím az, hogy "37"!

 

Mit fejez ki?

 

Úgy értem, azon túl, hogy "emberek, ha nem tudnátok, már volt 36 lemezem, és most van egy új".

 

Persze, efölött is el lehet siklani, mint ahogy el lehet siklani a borítóra került fénykép fölött, Maróti gitárhangja fölött, Bornai egyéni negatív csúcs szövegei fölött. De én nem szeretnék elsiklani, mert ez a lemez már a címével is egészen pontosan megmondja, milyen lesz. 

Peppers Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8301

Ennek örülök, tulajdonképpen más sem motivált soha, mint hatással lenni; nőkre különösen. :DD

Előzmény: worsi.971 (8299)
Katzenmama Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8300

Én maradok a 37-s szimpatizánsai oldalán, bár időközben kiderült nálam, hogy egypár dalt nem túlságosan szeretem. (De nem mondom, melyket :)) )

 

De valami mást akartok még mondani:

Ez itt (még mindig) a Koncz Zsuzsa rajongói fóruma, legalább számomra addig marad, amíg nem nevezitek át. És szerintem egy rajongó-fórum feladata főleg a művész támogatása. Nem vagyok kritika ellen, már jó, hogy őszintén mondjuk a véleményeinket – de most lassan minden meg van mondva.

Egy művész műve mindig hoz magával ellentmondó véleményeket, ezt Zsuzsáék tudják, és biztos tudnak vele élni.

Mégis: Zsuzsa maga mondta, hogy ezen a lemezen mindent megengedi magának. Élvezte az album készítését. Hát miért ne hagyjuk neki az örömet?

Miért nem tudjuk mi most egyszerűen szeretni vagy nem szeretni ezt a lemezt? És nem vitatkozni!

worsi.971 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8299

Kedves Peppers,

számomra is meglepő reakciót váltottál ki belőlem: megnevettettél.

Ez két dolgot jelenthet:

1, nem csak ízlésficamos vagyok, hanem meg is hülyültem,  vagy

2, szórakoztatóvá váltál számomra...

 

nyomasztó ízlésficamom tudatával megbékélve kívánok Neked is szép estét :))))))))))

Előzmény: Peppers (8297)
Lappantyú Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8298

Előzmény: hajnali lány (8295)
Peppers Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8297

Rossz lemez is lehet szerethető vagy érdekes, egyetértek ebben. Volt, hogy kifejezetten tudtam, rossz a lemez, mégis megvásároltam. Ki tudja miért, talán azért, mert érdekelt, hogy milyen az, amikor egy egyébként jó dolgokat készítő ember valami rosszat készít.

 

Ezt a 37-et viszont nem bírom így értékelni. Ez nekem úgy rossz, ahogy van, és az én értékelésem szerint a készítőinek nagy szégyene. Csak a közönségízlés nyomasztó romlásának vagyok képes betudni, hogy ha valaki jónak tekinti.

 

Miért? Ezt már leírtam, de megismétlem még egyszer:

 

1. Ez a lemez nem szól semmiről. Legalábbis semmi olyanról, amit tucatnyiszor, jobban el ne mondtak volna.

2. Zenei világában, hangzásában nem hogy egyszerűen semmiről sem szól, hanem elképesztően igénytelen gagyi. 

3. Különösen botrányos, hogy olyan emberek jegyzik, akikről tudjuk, hogy valamikor mire voltak képesek. (Mármint: szerzőként olyan emberek jegyzik. A hangszeres előadók kiválasztása totális mélypont Zsuzsa pályáján -- most már a stúdióban is az a stáb van, akik miatt Zsuzsa koncertjei dögunalmassá és színtelenné váltak kábé tíz évvel ezelőtt.

 

Persze, mindenki úgy hallgatja, ahogy szeretné.   

Előzmény: roth_ur (8296)
roth_ur Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8296

Én őszintén szólva azt sem tartom elképzelhetetlennek, hogy valaki szeret egy rossz lemezt. Márminthogy tudja, hogy ez nem egy jó lemez, de azért szereti. Én alighanem úgy leszek ezzel a lemezzel, hogy kiiktatom róla azokat a dalokat, amik kivágják a biztosítékot. a maradékot megfelelő sorrendbe rakom és boldogan élek, amíg.

 

KZS pedig egy ismert ember pár éve, ennek velejárója volt/van/lesz a kritika, bármily stílusban is, amit el kell viselnie, ha meg nem viseli, az az ő dolga. Ha ez a stílus útszéli (persze kinek-mi az útszéli), az nem az ő szégyene. Tessetek elolvasni, mit írt Galla Miklós 1977-ben az X-ről a Magyar Ifjúságban. Lehet, ma nem születnek hasonlóan kemény kritikák. Galla anno meghallgatta a lemezt, mielőtt írt. És függtelenül attól, amit ő írt, én azt a lemezt nagyon szeretem, noha nem tartom jó lemeznek.

 

 

hajnali lány Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8295

mindannyian látogatók vagyunk ;)

Előzmény: worsi.971 (8293)
hajnali lány Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8294

Hol mondjuk el, ha nem itt? Pont arra való egy ilyen fórum, hogy megosszuk a véleményünket. Az, hogy ő is csak ember, nem jelenti azt, hogy nem szabad beszélni a munkásságáról.

Előzmény: worsi.971 (8293)
worsi.971 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8293

Valóban nem érted.

Tényleg lehet jó, lehet rossz,emberek vagyunk, nem is egyformák...

Csak a stílus nem mindegy . Szerintem.

Mert akiről véleményt formálunk , hát ő is csak ember.

 

Egyébként is csak látogató vagyok itt, én is véleményt mondok:))

Előzmény: hajnali lány (8292)
hajnali lány Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8292

Nem értem, Orsi, mért nem jó, ha ide írjuk le a véleményünket a lemezről? Lehet jó, lehet rossz. :)

Előzmény: worsi.971 (8285)
worsi.971 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8291

a Te gondolatod volt a kiindulópont, onnan pedig már ment a maga útján az elmúlt időkben halmozódott ....

amiben teljesen egyetértünk , én sem tartom cukinak, nagy baj volna ha ez volna,ami eszünkbe jut Vele kapcsolatban- de én azt sem vetem meg, akinek csak ennyi jön le, ő ennyitől boldog-nagy igazság, hogy nem vagyunk egyformák, erről már beszéltünk más fórumon

így hát, ne legyél bánatos... és tényleg komolyan gondolom.....

egyébként roth_ur , őt kedvelem ;

a többieket meg nagyjából az itt elhangzottak alapján tudom értékelni(és nyilván viszont)

Tulképp azért lassan kiderül, hogy szerethető a lemez, persze TISZTELET A KIVÉTELNEK

Előzmény: Lappantyú (8290)
Lappantyú Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8290

ööööö.... ezt biztosan nekem akartad amúgy címezni?

mert az én "bűnöm" momentán igazán csak annyi, hogy kedvelem roth_úrt és Pepperset, meg a rumcit is, a lemezről viszont kifejezetten nem írtam semmi olyat, hogy hányok tőle vagy akármi, sőt, szerintem tök pozitív voltam, azt írtam, amit gondolok: messze nem a legjobb lemeze, de miután többször is végighallgattam, megkedveltem.

 

úgyhogy amiatt szomorú vagyok, ha engem is azonosítasz a rosszvéleménnyel, mert ez nem fedi az igazságot, nézd csak vissza a hozzászólásaimat.

 

hogy a srácokat mentegetem, mely szerint: van itt helyük, az igaz, az biztos igaz, amiatt vethetsz rám köveket nyugodtan és amiatt is, hogy nem tartom Zs-t cukinak, nem, tényleg nem tartom annak.

Előzmény: worsi.971 (8285)
worsi.971 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8289

Kedves Peppers,

nyilván azért vállalják, mert jónak tartják, talán nem felebaráti szeretetből .

Persze ezt meg lehet kérdőjelezni, de hogy mind egyszerre tévedjenek ekkorát azt kicsit furcsának tartom-

Ettől persze Neked még nem kell, hogy tetsszen, számomra nem is ez volt a vita tárgya elsősorban.

Előzmény: Peppers (8288)
Peppers Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8288

Ne haragudj, de hogy milyen  "sokan" meg milyen "nagyon sokan", meg milyen "nagyon, nagyon sokan" gondolnak valamit, az engem például jelen esetben kicsit sem befolyásol.

 

Az meg milyen érv már, hogy Koncz, Bródy stb. nem készít "vállalhatatlant"? Tudjuk, hogy simán vállalják. Mi köze ennek ahhoz, hogy mennyire jó a produkció? Semmi.

 

Egy koncert meg lehet éppenséggel jó is. Itt egy lemezről beszélünk.

Előzmény: worsi.971 (8285)
Peppers Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8287

Szia!

 

Én a magam részéről örülök, hogy regisztráltál. A "csendes többség", az nem érv semmire; hogy a "csendes többség" mit gondol, arról bármit lehet képzelni, illetve annak az ellenkezőjét is. Tessék megszólalni, ahogyan tetted is.

 

Észrevételed azon részét jogosnak gondolom, hogy jómagam, roth_ur és talán még 1-2 ember rendkívül erősen tematizálta az új album fogadtatását a topikban. Sajnos ez a helyzet, mi általában gyorsan reagálunk, és nem rejtjük véka alá a véleményünket egy-egy új Koncz-produkcióról. Nem rejtettük véka alá a 2006-os verslemezről sem, amivel nagyon elégedettek voltunk, és most sem fogtuk vissza magunkat az új lemez kapcsán. De a pálya nyitott, más is hozzászólhat, ahogy meg is tetted.

 

A magam részéről fenntartom, hogy ez az új a lemez borzalmas, tragikus, pocsék -- és még lehetne sorolni a jelzőket. Sajnos semmilyen itt elhangzó érv (például a feltételezett alkotói folyamatra vonatkozó spekulációk) nem bír meggyőzni az ellenkezőjéről, mert a két fülemmel hallom, amit hallok. Viszont ezért azóta is többször újra meghallgattam a lemezt, hogy változott-e számomra. Nem változott.

 

Attól még elolvasom a másféle véleményeket is, például a tiédet, mert a más gondolat is érdekel.

Előzmény: EvaL37 (8278)
worsi.971 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8286

Ha velünk jönnél, Te is jól éreznéd magad- ha hagynád:))

Meg is hívlak,soxeretettel a kaposvárira: márc 14. másnap nincs dolgozás

még szállást is szerzek

Előzmény: roth_ur (8284)
worsi.971 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8285

Kedves Lappa,

nyilván tudod, hogy nem a szóhasználat a kérdés itt, számomra sem ez a legkedveltebb jelző , h a saját halmazállapotomra gondolok ( mint ahogy azt hiszem nem is az vagyok) és nem kritika nélkül szeretem Zst, mint ahogy Évi sem.

(A nyalifali meg egész más kategória , pontosan tudom, mire gondolsz..(lsd. fb-megjegyezném,hogy nem a szerre gondolok ,mielőtt vitát indukál újfent:)))

Azt gondolom, hogy aki itt gyűl, az azért teszi , mert vmilyen formában +érzülettel viseltetik Zs. irnyában.

Ebbe természetesen belefér a kritika, hisz jelen pillanatban még mindenki azt gondol amit akar, és egy darabig még ki is mondhatja(bár az eseményeket figyelve ez már csak idő kérdése-sajnos mostanság nem volt áramszünet...)

Ami személy szerint engem is nagyon bántott, többünket bántott- és ezer szerencse , hogy Zs nem látogatja ezt az oldalt, mert őt is biztos bántotta volna- az a kinyilatkoztatásokkal teli, pocskondiázó, néhol útszéli stílus, ami tán nem illik olyan emberek szájába, főleg nagy nyilvánosság előtt, akik magukat igyekeznek komolyan venni, hogy mások is komolyan vegyék, amit írnak. Máskülönben miért írná? Arra ott van a napló, oszt betolhatná a fiókba.

Ez az érte haragszom szöveg, ez számomra azért hiteltelen, mert amikor én érte haragszom, azt a tudtára adom (több fóruma van ennek is), és nem belekiabálom a nagyvilágba, hogy lehetőleg minél hiteltelenebbé váljon mindaz amit csinál, csinálnak.

(Anyámnak sem mondom azt, ha valami nem ízlik, hogy b.ki ez akkora sz@r, hogy hányok tőle stb....még akkor sem amikor "haragszom érte")

Másrészt azt se gondolnám, hogy Tolcsvay , Bródy, Gerendás , Lerch , Závodi,Cipő,Bornai - a teljesség ígénye nélkül- Zsvel az élen összeálltak volna, hogy valami vállalhatatlant hozzanak létre, adjanak ki a kezük közül.

Nem gondolnám, hogy sokunk által elismert, szeretett , és azt gondolom vitathatatlanul jó zenészek ennyire mellényúljanak, amilyen kritikát kapott itt a lemez.

Lehet, hogy az én ízlésemmel van a baj, de én nagyon szeretem ezt a lemezt, az egyik legjobb KZs lemeznek tartom, és a helyzet az, hogy ezzel nagyon sokan vagyunk így, mert a koncertek szünetében az emberek-hallván az új dalokat- tolonganak a lemezért. Azt gondolom ez igazi visszajelzés. Nyilván nem kell, hogy mindenkinek tetsszen , de erre van egy baromi jó megoldás............

Előzmény: Lappantyú (8282)
roth_ur Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8284

Kedves EvaL37,

 

ha időtlen idők óta olvasod, amiket írunk, ismerned kellene már minket.

Semmi olyat nem vettel fel velem/velünk kapcsolatban, amire ne válaszoltam/válaszoltunk volna már néhányszor.

 

Örülök, hogy tetszik a lemez, örülök, hogy szeretsz koncertre járni.

 

Én igazából akkor szerettem koncertre járni, amikor az még nem arról szólt, hogy ő mennyire jól érzi magát, vagy hogy mennyire nagyon elégedett az új lemezével. A rajongást nem az minősíti, hogy megfelelően átragad-e rám az ő boldogsága.

 

Örülök, hogy Törőcsik Mari jól van, de ha megnézek egy előadást, amiben szerepel, nem ezért fogom megtapsolni.

Előzmény: EvaL37 (8278)
tihizs Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8283

Bárhogy is történt,az egyik legjobb Bródy szerzemény született.És hát tudjuk a "szernek" lehetnek jótékony hatásai is az alkotásra.Sőt...

Előzmény: Cordell1 (8281)
Lappantyú Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8282

én meg arra a részre reflektálnék, hogy nem is KZs rajongók vagyunk: ez teljesen igaz. olyannyira, hogy valamikor tíz évvel ezelőtt, mikor a topicot nyitó Useless már egészen eltűnt, kisgazda lett vagy mi történt vele (vagy előbb lett kisgazda és utána tűnt el, ezt már nem tudom pontosan :))), szóval akkoriban volt erre irányuló törekvés, hogy változtassunk nevet, mert érzelmeinket a "rajongó" szó biztosan nem jellemzi. :) de aztán így maradt.

Előzmény: EvaL37 (8278)
Cordell1 Creative Commons License 2010.12.01 0 0 8281

"Ezt a dalt szerinted drog ihlette?"

 

 

:)

Előzmény: Peppers (8276)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!