Keresés

Részletes keresés

Zajoncful Creative Commons License 2016.08.05 0 0 899

OKJ-s dajka, és Csana vizsgával, gyakorlattal elhelyezkednék állami, vagy magánóvodába,családi napközikben,bölcsikben illetve magánszemélyeknél gyermekfelügyeletet vállalok,rendszeresen akár pár órára is.
Megbízható,lelkiismeretes,kedves és empatikus ember vagyok.
Kérem ha szüksége van egy szakmáját és a gyermekeket szerető emberre akkor vegye fel a kapcsolatot velem.
Kérésre önéletrajzot küldök.
Keressen bizalommal.

Budapesten vagyok, de bárhová elmegyek.

Nem volt még rám bízva olyan lurkó aki ne várt volna másnap. :)
Azért szeretek és szeretnék továbbra is gyermekekkel foglalkozni, mert az eddigi tapasztalataim nagyon jók,és ki nem érez melegséget, boldogságot egy gyermeki mosoly láttán? (Pláne ha azt a mosolyt én okozom neki. :) )
Minden kisfiúnak, kislánynak nem egy felügyelő kell, hanem egy játszótárs. Egy társ, aki játszik vele, aki nem irigykedik, akivel móka és kacagás a nap.

Email: zajonc@gmail.hu

Illetve: 20 242 17 57


Várom mielőbbi megkeresésüket és jelentkezésüket. :)

Tarr Alexandra

_Szilvi_ Creative Commons License 2016.08.04 0 0 898

Kedves Fórumozók!

 

Megbízható, nem dohányzó, munkájára igényes takarítónő vagyok. 
Referencia munkával, illetve 20 éves tapasztalattal rendelkezem,  hosszú távra keresek munkát! 
Illetve alkalmi ablak tisztítást,festés utáni ablak tisztítást, vasalást vállalok. 

Ár megegyezés alapján. 

Elérhetőségeim: 06 30 446-0178 

illetve e-mail: b.szilvia65@freemail.hu 

Üdv. Szilvia

Pircsi54 Creative Commons License 2016.07.27 0 0 897

Kedves Szülők!

Tanári diplomával,12 év babysitteri tapasztalattal,2 felnőtt lány édesanyjaként "pótnagyiságot"

vállalalok,elsősorban Budapest XX.,XIX.,XXI.kerületében.A többi kerület is szóba jöhet,jó közlekedési fetételekkel.Referenciaként olyan Anyuka telefonszámát tudom megadni,aki már 7 éve ismer.Kérem,keressenek meg bizalommal!

Zajoncful Creative Commons License 2016.07.13 0 0 896

Sziasztok :) Tudtok adni aktív ovi és családi napközi skype nevet?:) Minél többet annál jobb, országszerte bárhol, köszönöm :) Fontos! :)

Lisa-Balaton Creative Commons License 2016.06.12 0 0 895

Kedves Szülők!

Balaton déli partján ( Siófok környékén) gyermek felügyeleti "pótnagyi" munkát vállalok július-augusztus hónapban. Gyermekgondozónői végzettségem és rengeteg rutinom van a gyermekekkel.

E-mail: lisaiss@freemail.hu 

Lisa-Balaton Creative Commons License 2016.06.12 0 0 894

Kedves Szülők!

Balaton déli partján ( Siófok környékén) gyermek felügyeleti "pótnagyi" munkát vállalok július-augusztus hónapban. Gyermekgondozónői végzettségem és rengeteg rutinom van a gyermekekkel.

E-mail: a lisaiss@freemail.hu 

Zajoncful Creative Commons License 2016.05.13 0 0 893

Családi napközi vezetői, dajkai,bébiszitteri(csak és kizárólag állandó szitterkedés érdekel napi szinten). Játék,baba boltban árufeltöltő szívesen lennék. Árufeltöltői szak képesítésem. még nincsen de a többi viszont megvan.

Kedves türelmes gyermekszerető 25 éves fiatal nő vagyok.,referenciával rendelkezem.

Várom szíves megkeresésüket, skypon vagy email-ben

Skype név: zajonc07
Email: zajonc@gmail.hu

Én jelenleg Budapesten élek, viszont ahogy, és ahol akadna munkám, azonnal költöznék.

További szép napot,Alexa

Zajoncful Creative Commons License 2016.05.13 0 0 892

OKJ-s dajka, és Csana vizsgával, gyakorlattal elhelyezkednék állami, vagy magánóvodába,családi napközikben,bölcsikben illetve magánszemélyeknél gyermekfelügyeletet vállalok,rendszeresen akár pár órára is.
Megbízható,lelkiismeretes,kedves és empatikus ember vagyok.
Kérem ha szüksége van egy szakmáját és a gyermekeket szerető emberre akkor vegye fel a kapcsolatot velem.
Kérésre önéletrajzot küldök.
Keressen bizalommal.

Budapesten vagyok, de bárhová elmegyek.

Nem volt még rám bízva olyan lurkó aki ne várt volna másnap. :)
Azért szeretek és szeretnék továbbra is gyermekekkel foglalkozni, mert az eddigi tapasztalataim nagyon jók,és ki nem érez melegséget, boldogságot egy gyermeki mosoly láttán? (Pláne ha azt a mosolyt én okozom neki. :) )
Minden kisfiúnak, kislánynak nem egy felügyelő kell, hanem egy játszótárs. Egy társ, aki játszik vele, aki nem irigykedik, akivel móka és kacagás a nap.

Email: zajonc@gmail.hu

Illetve: 20 242 17 57


Várom mielőbbi megkeresésüket és jelentkezésüket. :)

Tarr Alexandra

beatrix721226 Creative Commons License 2016.05.03 -1 0 889

Üdvözlöm!

Szakképzett csecsemő és gyermekgondozónő-óvónő vagyok.
24 éves tapasztalattal rendelkezem .

Rengeteg dalt , mondókát tudok , szeretek velük kézműveskedni ,sétálni.
Beteg gyermek ápolásában is nagy tapasztalattal rendelkezem .
Munkát keresek családnál vagy gyermekekkel foglalkozó intézményben .

Rendezvényeken való gyermekfelügyelet is érdekel ,táboroztatás és minden  egyéb ami gyermekekkel kapcsolatos munka.
43 éves sportos ,fitt ,filigrán nő.
Referencia ,rengeteg kép van gyermekekkel .
Munkaidőt illetően rugalmas vagyok.
Határozott ,őszinte ,megbízható ember.

Referencia van !
Káros szenvedélyektől mentes - (csoki imádó )
Hobbi sütés -főzés ,kert .

Ha felkeltettem az érdeklődését ,kérem keressen ,küldök önéletrajzot és képeket .
Köszönettel
Beatrix

1300 ft / óra


lalinta10@gmail.com

Beatrix

beatrix721226 Creative Commons License 2016.05.03 0 0 888

Üdvözlöm!

Szakképzett csecsemő és gyermekgondozónő-óvónő vagyok.
24 éves tapasztalattal rendelkezem .

Rengeteg dalt , mondókát tudok , szeretek velük kézműveskedni ,sétálni.
Beteg gyermek ápolásában is nagy tapasztalattal rendelkezem .
Munkát keresek családnál vagy gyermekekkel foglalkozó intézményben .

Rendezvényeken való gyermekfelügyelet is érdekel ,táboroztatás és minden  egyéb ami gyermekekkel kapcsolatos munka.
43 éves sportos ,fitt ,filigrán nő.
Referencia ,rengeteg kép van gyermekekkel .
Munkaidőt illetően rugalmas vagyok.
Határozott ,őszinte ,megbízható ember.

Referencia van !
Káros szenvedélyektől mentes - (csoki imádó )
Hobbi sütés -főzés ,kert .

Ha felkeltettem az érdeklődését ,kérem keressen ,küldök önéletrajzot és képeket .
Köszönettel
Beatrix

1300 ft / óra


Beatrix

fagyiskanál Creative Commons License 2016.05.02 0 0 886

Kedves Alexa,

 

Az Őrs vezér tértől nem messze lakunk.

Főzni nem igazán gondoltam, bár nincs kizárva, hogy néha jól esne egy bármi nekünk...

Előzmény: Zajoncful (885)
fagyiskanál Creative Commons License 2016.05.01 -1 0 884

Kedves Logikus,

 

2 éves kislányom mellé keresek pótnagymamát.  Okos, mozgékony kislány, be nem áll a szája. 

Sajnos, most már semmi segítségem nincs és nagyon szeretném, ha valakire számíthatna, valakire én is számíthatnék és tudnának egymásra figyelni.

Várom válaszát, óriási öröm lenne, ha egymásra találnánk!

 

Szép estét! 

Előzmény: Logikus58 (883)
Logikus58 Creative Commons License 2016.04.24 0 0 883

3 felnőtt korú gyermek édesanyja vagyok. Ők még nem gondolnak családalapításra, ahol szükség lenne rám nagymamaként.

Én nem csak szó szoros értelmében vett felügyeletet vállalok, hanem hasznosan, értékesen töltöm el az időt gyermekével, szeretetet, harmóniát, biztonságot, értéket adok a kisgyereknek.

Érettségivel, jogosítvánnyal és gépkocsival rendelkezem. 1990. óta balesetmentesen vezetek.
Kedves, türelmes vagyok, kiegyensúlyozott, harmonikus családi háttérrel rendelkezem. Anyagi helyzetem az átlagosnál jobb. Erkölcsi bizonyítványom, referenciám van.

Kellő műveltséggel rendelkezem ahhoz, hogy órákon keresztül verssel, mondókákkal, énekkel, mesékkel lekössem a gyermekek figyelmét.

Tiszta, ápolt ember vagyok, aki mind külsőleg, mind belsőleg harmóniát áraszt.
3 gyermek felnevelése után elmondhatom, következetes, tapasztalt, határozott vagyok. Véleményem szerint ez fontos, hiszen adódhatnak olyan helyzetek, mikor erre nagy szükség lehet.

Nagyon sok időt tudok eltölteni a gyerekkel, független emberként el tudom kísérni a családot szabadság idején, vagy – ha önök kikapcsolódni szeretnének - a lakásban tudok vigyázni a gyermekre.

Kisebb házimunkába szívesen besegítek, de elsősorban a gyerekekkel szeretnék foglalkozni. Azt gondolom, ha egyik oldalon maximálisan helyt állok ( pl. lelkiismeretesen játszom, foglalkozom gyermekükkel, gondosan ellátom őt), a komplett, teljes körű takarítási munkákra biztosan nem lesz időm és energiám. (Ezt tapasztalatból tudom, hiszen nekem is volt segítségem, amikor a gyermekeim kicsik voltak.) Egyik vagy másik oldal biztosan kárát látná ennek a duplázásnak, ezért egyszerűbb, ha előre tisztázzuk, hogy nem takarítok és nem vasalok.:-)

Szívesen főzök, gyerekeim, ismerőseim szerint jól.

A személyes találkozót szeretném úgy megszervezni, hogy jelen legyen a gyermek is. Fontos, hogy számára is épp olyan szimpatikus legyek, mint önöknek. Őszintén remélem, hogy közvetlen emberként azonnal megtalálom a közös hangot gyermekével.

marti77 Creative Commons License 2016.04.04 0 0 880

Szia!

Érdeklődnék, hogy sikerült-e már bébiőrt találni a hétvégékre? Illetve kérdésem, hogy hol vagytok Nógrádban?

Én is Nógrád megyei vagyok. 39 éves, szociálpedagógus végzettségű, dolgoztam már bölcsiben is 2,5 évet. 

üdv

Márti

Előzmény: Lenarterika89 (870)
Marcsy1 Creative Commons License 2016.03.29 0 0 879

T. Jelentkezők!

 

A betegfelügyeleti lehetőség már nem aktuális, de ezen az oldalon törölni nem lehet - sajnos.

 

Köszönettel

Afrikaans8 Creative Commons License 2016.03.28 0 0 878

Keresünk egy lelkiismeretes, azaz a gyerekeket tényleg szerető és angolul, németül, spanyolul vagy oroszul magas szinten, jó kiejtéssel beszélő bébiszittert kétéves, nagyon aranyos, eleven és tündéri szép kislányunk mellé. Szükség esetén au-pairként is működhet a hölgy, azaz Bp. belvárosában, nagyon szép helyen tudok lakhatást biztosítani neki. Bérezés megegyezés szerint.

 

Némi  elég negatív – tapasztalattal rendelkezünk ezen a téren, azonkívül, hogy sok hasonlóan lehangoló dolgot hallottunk más anyukáktól. Kérem, hogy csak olyan hölgyek jelentkezzenek, akik tényleg szeretnek napi 6-8 vagy adott esetben akár 10-12 órában pici gyerekkel foglalkozni, őt játszótérre, állatkertbe, sétálni, biciklizni vinni, szívesen magyaráznak, tanítanak neki, és kedvesen, de határozottan képesek nevelni. Végzettség nem feltétel, de a beszédcentrikusság igen. A hölgy locsogjon-fecsegjen a lányunknak idegen nyelven, tanítson mondókákat, kis meséket, dalokat, játsszon és sétáljon vele, etesse-itassa, mókázzanak, kacagjanak, bújócskázzanak, tévézzenek – ennyi :)  Semmi eget rengető elvárás, csak ne kizárólag "a pénzre hajtson", ne az órát lesse, hogy mikor telik már le a munkaidő.

 

Cserében teljesen korrekt feltételeket biztosítunk. Életkori megkötés nincsen, mindössze annyi, hogy fiatal vagy fiatalos, életvidám nevelőnőt és "játszótársat" keresünk.

 

Jelentkezni: liberty.bridge.bp@gmail.com

Mria242 Creative Commons License 2016.03.21 0 0 877

Keresek egy leinformálható hölgyet. Akár tanul, akár friss nyugdíjas, akár munkanélküli, de feltétlen leinformálható legyen, aki betegfelügyeletet vállal napi 8 órában, reggeltől délutánig, hétfő-kedd-szerda-csütörtök és pénteki napokon, hétvégén nem kérjük a segítséget.

 

Tiszta, ápolt, kellemes külsejű hölgyet keresek, ha gyakorlott a betegek terén az nem hátrány. Lelkiismeretes, megbízható személy legyen.

 

A feladatról szóban szeretnék beszélni, írásos megkeresés után, de a feladat inkább megfigyelés, mint egyéb, de...

 

Horribilis bért nem tudunk fizetni, de kiegészítésnek nagyon megfelel.

 

Kérem keressenek a sermar@citromail.hu - e-mail címen, sürgős lenne a segítség.

 

Köszönettel

Nikol1982 Creative Commons License 2016.03.17 0 0 875

Albérletet kínálok Tatabányán április közepétől! Kertvárosban családi társasházas övezetben egy középkorú vagy idősebb egyedül álló hölgy személyében (pótanyának,pótmamának)! Csak egyedül álló hölgyet keresek! Albérleti díj nincs cserébe egy 14 éves lány felügyeletét kell megoldani csak akkor érdeklődjön az érdeklődő ha ezt komolyan gondolja precíz káros szenvedélyektől mentesen talpraesett hölgy jelentkezését várom hosszú távra gondolva! Bővebb felvilágosítást telefonon adok! 06302944634

zsan111 Creative Commons License 2016.03.07 0 0 874

Sziasztok,

 

Alkalmankénti Bébiszittert keressünk 4 éves kisfiúnk mellé Budapesten a 4. kerületben ( Pl: ovi szünetek, délutánok....)

 

Fényképes önéletrajzot a zsanett.sztanko@gmail.com-ra várok 

 

Köszönöm :)

Margitka79 Creative Commons License 2016.02.26 0 0 872

Kipróbált 2 gyermekes anyuka sok-sok tapasztalattal gyermekfelügyeletet vállal.

Tapasztalt  vagyok a pelenkázásban :) és a dackorszakban. Konyítok a gyermeklélektanhoz és a készségfejlesztéshez.(tanulmányok tapasztalattal ötvözve )

Igény esetén remek gyermekprogramokat tudok szervezni.

Ha szeretnél néha kiszabadulni, ill. fontos elfoglaltságod van, hívj bátran !

 

06 70 281 18 22

Nikolett091 Creative Commons License 2016.02.22 0 0 871

Kedves Szülők! 

Bebiszitterkedest vállalok Budapesten és környékén. 

Fiatal de tapasztalattal rendelkező hölgy vagyok. 

Kedvező áron dolgozom. 

Várom mielőbbi jelentkezesüket. 

Előre is köszönöm. 

Tisztelettel :Nikolett 

Elerhetosegem :0630/6439304

Email :nikolettt0815@gmail.com 

Lenarterika89 Creative Commons License 2016.02.20 0 0 870

Sziasztok! 

Én egy 27 éves anyuka vagyok, a férjemmel közösen neveljük a 20 hónapos fiunkat. Nógrád megyében lakunk, családi házban. A férjem mezőgazdálkodással foglalkozik. Hétvégente Pesten rózsát árulunk éjszakánként a szórakozóhelyeken. Ide a gyereket nem vihessük magunkkal babakocsiba fektetve. Tehát hétvégenként kell valaki, aki vigyáz a kis szarosra. A legszivesebben örökbe fogadnánk egy nagymamát. Üres szoba van, csak jelentkezőket várok. 

Rhiannon21 Creative Commons License 2016.01.31 0 0 869

Kedves Fórumozók!

Pest megyében, Budapesttől 40 km-re élő családunk keres az idei évben többször több napos időtartamra, illetve hétvégente egy-egy napra, bentlakással is, szakirányú végzettséggel rendelkező, illetve szakirányú tanulmányokat folytató bébiszittert (gyógypedagógus, gyógyped. asszisztens stb.) speciális nevelésű igényű, ép értelmű 5 éves kislány és egészséges 3,5 éves kisfiú mellé. Feladatok: kisebbik gyermek reggel óvodába kísérése (utcán belül rövid séta), testvér napközbeni felügyelete, foglalkoztatása, gyermek hazahozása az óvodából, mindkettő felügyelete a szülő hazaérkezéséig. Kutyabarát személyiség előnyt jelent. Teljes időtartam egy napra: kb. reggel 5.30-től 18.30-ig. Szállás, étkezés és napibér megegyezés szerint. Kezdés: szombatonként február folyamán. 

Pircsi54 Creative Commons License 2016.01.21 0 0 867

"Pótnagyi"

  Tanári diplomás,11 éves tapasztalattal rendelkező babysitter,2 felnőtt lány

   édesanyjaként "pótnagyiságot" vállal 9 hónapos-kisiskolás korú csemeték mellett.

   E-mail:

   zsillimaria@gmail.com

   Tel.:

    06304582270

bodi-i Creative Commons License 2016.01.11 0 0 866

Pótnagyit keresek.

 

Ausztriába keresek pótnagyit(barátnöt).Gyermekeim 11 éves fiu,kislányom 6 éves.Èn az anyuka Magyar vagyok,férjem Osztrák,gyermekeim perfektül beszélik mind a két nyelvet.Sajnos nincsennek nagyszülök egyik oldalról Sem.

A Magyar határtól 80 km-re élö 6 tagú család vagyunk.Tanyán élünk 800m-en,tehenészetünk van.Magamhoz vettem két szellemileg sérült hölgyet itthoni ápolásra.

Amit nyujtani tudok:lakhatási lehetöség gyönyörü környezetben,teljes ellátás,stabil anyagi segítség,teljes rugalmasság.

Elvárásaim:erkölcsi bizonyítvány,gyermekszeretet,az ápoltjaim iránti tisztelet,az állatok szeretete.

Nem cselédet keresek!!Egy olyan 50 feletti hölgyet aki éppen ugyanúgy szeretne egy családot magának, akikre mindig számithat,mint ahogyan én szeretnék egy megbízható pótnagyit.

 

Fényképes,önéletrajzos jelentkezés : bodesz.77@gmail.com

BébiszitterBp Creative Commons License 2015.12.17 0 0 864

Az iskolai szünetekre keresem új családomat

Kreativ tapasztalt bébiszitter pedagógiai végzettséggel

H-p .

bsitmunka416@gmail.comÁr 800ft/óra

 

 

 

 

 

Botinagyitkeres Creative Commons License 2015.12.12 0 0 863

Nyugdíjas pótnagymamát keresünk a XVIII. kerületbe!

 

A XVIII. kerületben (Pestszentimre, Pestszentlőrinc) lakó 3 éves, kedves és mókás kisfiunk mellé keresünkpótnagymamát!

 

Elsősorban liberálisan gondolkodó, közelünkben lakó, fiatalos, nyugdíjas hölgyet keresünk, akinek nem okoz gondot összeütni egy egyszerű ebédet vagy az, ha a kisfiú esetenként megbetegszik, és 1-2 napra hirtelen szükség lenne rá. Egy héten 1-szer el kellene hozni a kisfiút az oviból (16 órakor) és 1-2 órát vigyázni rá. Ezen felül havonta 1-szer hétvégén az egyik nap is szükség lenne a segítségére. Természetesen ellenszolgáltatással, de reális áron!

 

Elsősorban családtagot, pótnagymamát keresünk, és tényleg annak szeretnénk tekinteni. Nincs sajnos a kisfiúnak, unokára vigyázni tudó nagyszülője. Van még egy 8. osztályos, okos 14 éves nagylány, valamint egy garázsban lakó „kinti” cica a családban.

 

A jelentkezéseket részletes bemutatkozó levéllel, lehetőleg fénykép kíséretében szeretnénk kérni amaria.karsai@hotmail.com e-mail címre.

 

Köszönjük!

 

Botinagyitkeres Creative Commons License 2015.12.08 0 0 860

Nyugdíjas pótnagymamát keresünk a XVIII. kerületbe!

 

A XVIII. kerületben (Pestszentimre, Pestszentlőrinc) lakó 3 éves, kedves és mókás kisfiunk mellé keresünk pótnagymamát!

 

Elsősorban liberálisan gondolkodó, közelünkben lakó, fiatalos, nyugdíjas hölgyet keresünk, akinek nem okoz gondot összeütni egy egyszerű ebédet vagy az, ha a kisfiú esetenként megbetegszik, és 1-2 napra hirtelen szükség lenne rá. Egy héten 1-szer el kellene hozni a kisfiút az oviból (16 órakor) és 1-2 órát vigyázni rá. Ezen felül havonta 1-szer hétvégén az egyik nap is szükség lenne a segítségére. Természetesen ellenszolgáltatással, de reális áron!

 

Elsősorban családtagot, pótnagymamát keresünk, és tényleg annak szeretnénk tekinteni. Nincs sajnos a kisfiúnak, unokára vigyázni tudó nagyszülője. Van még egy 8. osztályos, okos 14 éves nagylány, valamint egy garázsban lakó „kinti” cica a családban.

 

A jelentkezéseket részletes bemutatkozó levéllel, lehetőleg fénykép kíséretében szeretnénk kérni a maria.karsai@hotmail.com e-mail címre.

 

Köszönjük!

 

Babysittert Budapesten Creative Commons License 2015.12.05 0 0 859

Számomra a gyermekek biztonsága és boldogsága a legfontosabb. Tapasztalattal ajánlólevéllel csecsemő és kisgyermek gondozói pedagógiai és gyógypedagógiai úszóoktatói szakképesítéssel rendelkezem
Amit biztosítok a szülők számára:
-csecsemő és kisgyermek gondozás.
-egyéni fejlesztés korrepetálás
- oktatás ( úszás zene kézműves foglalkozás)
- Gyermekfelügyelet
- SNI gyerekek fejlesztése korrepetálása gyermekfelügyelete
mind ezt megfizethető áron Bármilyen kérdés esetén, örömmel szolgálok további információkkal a szolgáltatásaimról. Nagy hangsúlyt helyezek az egyéni gyermekgondozásra. A bébiszitteri munkámat jellemzi a tartalmas és az elmefejlesztő tevékenységek, szelíd és gondoskodó hozzáállás, és a hatékony problémamegoldás.
Ár: Gyermekfelügyelet korrepetálás oktatás 800ft/óra
Elérhetőség bsitmunka416@gmail.com

Smyrna Creative Commons License 2015.11.25 0 0 857

Sziasztok!

 

Hosszútávra (több évre) Szükségem lenne Zuglóban ( itt lakunk, van az ovi és dolgozom is) 3,5 éves kisfiam mellé egy zuglói Pótnagyira, természetesen ellenszolgáltatással. A segítsége abban kellene, h egy héten 3-szor pl H-Sze-P el kellene hozni a kisfiút az oviból este 16:30-tól és saját magához vinnie, ahol vacsorázni tudna (vacsorát biztosítom) és kb 19:30-ig maradna. Ennél fontosabb és sajnos kiszámíthatatlanabb, h amikor beteg egész nap vigyázni kellene rá reggel 8:00 és 17:00 óra között. 

1éves korától volt Pótnagyija, aki sajnos egészségügyi okok miatt nem tudja tovább vállalni a segítséget!

jelentkezni: mzsuzsa@aplus.hu vagy 06/20 9786108

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!