Keresés

Részletes keresés

axxxa Creative Commons License 2019.06.14 0 0 6343

Már csak kettő hét. Szomorú vagyok, mert úgy tűnik, meg lesz tartva az első időpontban, már kicsit el is engedtem. Sajnos volt egy balesetem május elején, eltört a karom, már járok úszni, ma már 3 km-t toltam le, de még nincs olyan állapotban a karom, hogy nekivágnék, pedig nem ez lenne az első alkalom, hanem a sokadik. Na majd meglátjuk. Ha nem idén, majd jövőre :) 

Előzmény: cyr45 (6341)
Zolcsi2.0 Creative Commons License 2019.06.14 0 0 6342

Ne vonzd be! Sikerülnie kell!!!!

 

Előzmény: cyr45 (6341)
cyr45 Creative Commons License 2019.06.02 0 0 6341

Már csak négy hét...   Ha első nekifutásra sikerül(ne)!

Előzmény: cyr45 (6340)
cyr45 Creative Commons License 2019.05.06 -1 0 6340

Szűk két hónap van az átúszásig. 

 

Ki fog jönni?...  Van, aki már előnevezett?...   Én még kivárok, mert amikor korán előneveztem

(16-17-ben) mindkétszer közbejött valami, és nem tudtam menni.

Tavaly is direkt csak június közepén előneveztem, úgy rendben is volt, tudtam menni!:-))

 

Illetve, ki hogy áll a felkészüléssel?...   Ha egyáltalán...  

 

Mert tudok olyanról is, aki fennen hangoztatja, hogy ő nem is készül soha rá, csak úgy átúszik!

És tényleg van ilyen is, de azért nem ez a jellemző.  És ne is legyen, szerintem!

 

Én ezt soha nem próbáltam, már csak azért sem, mert szeretek úszni, és a készüléstől függetlenül

is eljárok, mert hiányozna, ha nem tenném!  De ilyentájt próbálom sűríteni.

 

Mert máskor beérem a heti egy alkalommal, van, hogy abból is kimarad időnként.:-(

 

Most már a heti kettő tuti, de amikor tudok, még egy harmadikat is igyekszem beiktatni!:-)

 

Ez persze nem jelenti azt, hogy okvetlenül javulni fogok tavalyhoz képest, de esélyt ad egy

viszonylag elfogadható teljesítésre, és ezzel nagyjából be is érem...

 

 

Örülnék, ha jelentkeznétek, régebbi átúszók, és újonnan nekivágók egyaránt!

 

Jó úszást Mindenkinek!

nolifer Creative Commons License 2019.02.18 0 0 6339

Sőt, akkor is lefolyik a torkomba vmennyi víz, ha egy bizonyos erősség alá megyek az aktív kifújásban (tehát még jönnek buborékok). Tehát finomhangolni sem tudom...

nolifer Creative Commons License 2019.02.11 0 0 6338

Értékelem a türelmed és köszönöm a válaszod. Valóban felfoghatatlan számomra is, amekkora patáriát ekörül a szar körül verek. De hidd el, hogy ezt nem tudatosan csinálom, egyszerűen hajt vmi erő efelé. És persze én szenvedem meg a legjobban. Uszony nélkül tóban leúszok 15 métert. Tengerben talán nem, ott nehezebb. Túloztam valóban. De akkor is gondolhatod, hogy nem a víziszonyos csibefajta vagyok. Ja, nekem a Sáringer Károly maga mondta, hogy amiről beszélek arra minden úszó képes...

Azért vagyok rákattanva az ügyre, mert retardáltnak érzem magam, amiért nem tudom megcsinálni, míg nyaranta egyszer pacsáló átlagemberek is kb elsőre ráéreznek... Szerintem elég indok, hogy nem akarom magam retardáltnak érezni minden nap, amikor ez eszembe jut.

Kérdezd csak meg bármelyik ismerősöd, meg tudja e ezt csinálni, és látni fogod miről beszélek. Olyan válaszokat fogsz kapni, hogy "ja egyszer próbálgattam de ez könnyű", meg "igen meg tudom csinálni, de ki nem?", meg "igen, kicsit rá kell érezni de hamar összejön", VAGY azt a választ fogod kapni, hogy "még nem próbáltam ki", de hidd csak el, bárki (te is) kipróbálja kb azonnal menni fog neki, csak nekem nem mert egy lúzer vagyok. Megyek is fül orr gégészetre magánrendelésre megkérdezni mi van, mert gyakran bedugul az orrom lehet polipom van úgy meg nem csoda ha nem sikerül. Nagyon szarul érzem már magam emiatt és nem tudom kontrollálni sajnos. 

Előzmény: cyr45 (6337)
cyr45 Creative Commons License 2019.02.07 -2 1 6337

ÉS anélkül, hogy rajtam legyen egy orrcsipesz, ami dedósoknak való. 

 

Akkor sok "dedós" van a versenyzők között is, mert ott is vannak, akik orrcsipeszt használnak!:-)

Nem tudom miért vagy úgy rákattanva erre az ügyre?...  Ebből nem kéne problémát kreálnod!

 

Azt a 15-20 métert uszony nélkül, egy slukkra kétkedéssel olvastam egyébként, én uszonnyal,

és fiatalon tudtam 18 métert, most meg (a nickemben a születési évem van) csak 8-10 körül.

Ja, és én sem vagyok egy kerti törpe, akkor 1,86 voltam, de most már csak 1,83 összementem!:-)

Inkább úgy vélem, csak "saccoltad" a mélységet, nem mérted!  Az csalós dolog tud lenni...

 

De, ha neked ez kisebbségi érzést okoz, hát csak szánj rá (szerintem értelmetlenül) időt, és pénzt.

 

Ha rám hallgatsz, azt csinálsz, amit akarsz! :-))

 

 

Előzmény: nolifer (6336)
nolifer Creative Commons License 2019.02.06 0 0 6336

Köszönöm a válaszod, de azt hiszem, nem olvastad el pontosan, hogy mi is az én problémám. De nem akarlak titeket ezzel terhelni, már felkerestem egy úszóedzőt, ha nem lesz jó, felkeresek egy búvároktatót és az egész planétát felkutatom, de hogy nem döglök úgy meg, hogy ne tudjam ezt megcsinálni, az kurva isten!!! Már jelentkeztem Buteyko légzésre is, a néhai részleges orrdugulásom miatt, mert tuti az is akadályoz. Ez a légzés kontrollnak a csúcsa, amikor az orrodban lévő levegő légnyomását ki tudod egyenlíteni a beáramló víz hidrosztatikai nyomásával. Engem ez biológiailag csodálattal tölt el, meg akarom tanulni és nem érdekel, ki mit gondol erről, kivéve, ha segíteni akar.

 

Azért azt RETTENETESEN furcsállom, hogy mindig azok mondják, hogy erre semmi szükség, meg ez értelmetlen, meg mit problémázok ezen, AKIK MEG TUDJÁK CSINÁLNI GOND NÉLKÜL, vagy tudják zárni anatómiailag az orrukat gond nélkül. Én is könnyen mondanám egy 160 centis szűk vállú törpének a 193 centimmel és a széles vállaimmal, hogy mit vagy úgy oda, a magasság nem számít, de ettől még a nők jobban szeretik a magas férfiakat. Pont.

 

Nincs problémám az úszással, tökéletes a vízbiztonságom, minden úszásnem kiválóan megy, tóban / tengerben 15-20 méterre is leúszok uszony meg minden nélkül, nem megy bele az orromba a víz, úszás közben orromon fújom ki, helyesen lélegzek, egy igazi víz imádó vagyok, DE HANYATT A VÍZ ALATT BELEMEGY AZ ORROMBA A VÍZ, HA NEM PAZARLOM A LEVEGŐMET AZZAL, HOGY FOLYAMATOSAN FÚJOM KI!

 

Szeretnék a medencében SZABADON hanyatt delfinezni teljes medencehosszokat anélkül, hogy pazarolnám a levegőmet folyamatosan ÉS anélkül, hogy telemenjen az orrom vízzel, ami arcüreggyulladást, allergiát, hosszú távon pedig foghullást okoz ÉS anélkül, hogy rajtam legyen egy orrcsipesz, ami dedósoknak való. 

 

Igen, rettentően zavar, hogy rengeteg embert látok az uszodában, aki erre képes, meg rengeteg ismerősöm, aki alig tud úszni és nyaranta egyszer pacsál meg tudja csinálni, én pedig nem, annak ellenére, hogy folyamatosan bújom és olvasom a netet ezzel kapcsolatban és nagyon komolyan véve gyakorlom már egy ideje.

Az vesse rám az első követ, aki még nem szeretett volna semmit szenvedélyesen megtanulni életében, ami nem ment neki! Gondolom te sem azért tartasz ott, ahol tartasz és nem azért vagy ilyen profi mindenben, mert nem akartál megtanulni semmit!

 

Részemről ennyi.

 

Tényleg mindenhol megkapom ezt a mi szükség rá dolgot, és már ki vagyok tőle egy kicsikét, ne haragudjatok rám. Nekem ez fontos, akár megértitek, akár nem.

Előzmény: cyr45 (6335)
cyr45 Creative Commons License 2019.02.05 -1 0 6335

Minek neked a "vízalatti hanyattlét" tartósan?  Ez csak a szinkronúszóknál fontos, úszásnál nem!

Pontosabban, attól függ, mit értessz "tartós" alatt?...

 

Én öreg úszó, és Balaton-átúszó vagyok, fiatalon igazolt versenyző is voltam.

Meg évtizedekig könnyűbúvár is, de ma már csak snorkelezek.

 

Azt a búvároktazódat nem értem, mert búvárkodásnál, snorkelingnél ez az egész nem téma, mivel

rajtad van a maszk, és azon belül van az orrod, tehát nem is mehet bele víz!

Ott inkább az egyenlítés szokott gondot okozni a kezdőknek, már kis mélységbe merüléskor is.

A levegőt a szájadon, snorkelen keresztül veszed, és ott is fújod ki.  A maszkban csak levegő van,

víz nincs!  Az orrodat csak arra használod, hogy, ha merülsz, a tüdődből engedj kevés levegőt a

maszkba, különben a külső nyomás fájdalmasan az arcodba fogja préselni a szélét!

az egyenlítést meg lehet tanulni, a belső fül üregét kell akaratlagosan meg-meg nyitni, hogy a

dobhártyát kivül-belül ugyanolyan mértékű nyomás terhelje. 

A fül jelez is, k.-ra fáj, ha nem jól egyenlítessz.:-)

 

De mindennek semmi köze az úszás közbeni légzéshez, kifújáshoz, ez csak a búvárkodásnál van!

 

Úszás közben a természetes megoldás az, hogy a szádon át veszed a levegőt, és az orrodon,

esetleg az orrodon, és szádon egyszerre, (megosztva) fújod ki! 

A megosztásos módszer akkor kell, ha erősebb tempót mégy, és kifújni is kevés idő van.

De az orrba komolyabban bejutni a víz nem is tud(hat), egyszerűen nincs rá ideje, mert ott

a levegő jön ki, megfelelő technika esetén.

Igen, az orr le is zárható akaratlagosan, mint a fül nyitása, de erre nem mindenki képes, valóban.

Én meg tudom csinálni, de nem szoktam, és mégsem megy úszáskor (mélyen) víz az orromba.

Szerintem neked sem fog, ha a légzéstechnikádat úgy javítod, hogy amikor ez a veszély fennáll,

akkor épp kífújás legyen soron, és az az orron át történjen!

Erre legjellemzőbben hátúszás fordulóinál lehet szükség, arra érdemes begyakorolni!

 

Sok sikert hozzá!:-)

Előzmény: nolifer (6333)
nolifer Creative Commons License 2019.02.05 0 0 6334

Nem 5 éve foglalkoztat. Kb 1-2 hónapja csak.

Valaki árulja el nekem, kérem szépen, hogy miért van az, hogy nekem már akkor is elkezd lefolyni a víz az orromba, amikor még konkrétan olyan erővel fújom a levegőt, hogy folyamatosan jönnek buborékok? Illetve megtanulta- e olyan ember ezt a technikát, aki ezen fázist valaha megtapasztalta? Mert ha a logikát nézzük... Akkor ez eléggé esélytelen... HOgy nem fog befolyni az orromba a víz, amikor nem jönnek buborékok, ha már akkor is folyik befelé, amikor még dögivel jönnek buborékok.... ?

 

Mindenki csak azt mondja: Annyira fújd a levegőt, hogy ne jöjjön be víz, de ne is menjen ki a levegő.... Magyarázat nincs hozzá. Olyan emberek, akik nem is járnak rendszeresen úszni, és meg tudják csinálni annyit mondanak csak, hogy ez könnyű meg csak rá kell érezni............... Mire érezzek rá? Ha azzal lenne a baj, hogy nem tudom levinni a levegő kifújását olyan szintre, hogy elálljanak a buborékok, de ne jöjjön be víz, akkor azt mondom oké. Valóban rá kell érezni. De mire érezzek rá, amikor ömlik be a víz, amikor még javában nem is enyhítek sokat a kifújáson??????? Egyszerűen ellentmondásos az egész! És logikátlan.

 

Konkrétan edzőktől sem hallok sok minden mást. A neten is összeolvastam már mindent. ÉS kezdek kicsit ideges lenni....

nolifer Creative Commons License 2019.02.04 0 0 6333

én a víz alatt hanyatt létről beszélek. És mint mondtam, azt már meg tudom csinálni, hogy az orromba csak egy darabig follyon be a víz, tovább ne. Viszont nekem búvároktató is mondta, hogy meg lehet csinálni csak és kizárólag kifújással, hogy ne is menjen ki a levegő, de ne is jöjjön be a víz.............. Nem gondolom, hogy mindenki, aki ezt meg tudja csinálni tökéletes orranatómiával rendelkezik, tekintve, hogy rengetegen meg tudják csinálni. Ha jársz úszni akkor te is láthatod.

Előzmény: vau1111 (6332)
vau1111 Creative Commons License 2019.02.04 0 0 6332

Kicsit túlbonyolítod a kérdést. Ráadásul ahogy látom, ez már elég régóta foglalkoztat (5 éve???). Én nem vagyok jó úszó, majd talán valaki még hozzászól.

 

Hol olvastad, hogy a víz az orrban káros a nyálkahártyára? Ill. ha neked semmilyen zavaró tüneted nincs tőle, akkor minek zavar egyáltalán?

Úszás közben az orr- száj- arcüregekbe víz kerül, ezt nem nagyon tudod kikerülni. Vannak technikák, amikkel ideiglenesen le tudod zárni a nyílásokat, de ez hosszú (ill. relatív rövid) távon káros az egészségre - értsd. megfulladsz...

 

Az ismerősök persze hogy meg tudják csinálni, mert egy rövid víz alá merüléssel neked sem nehéz. A dolog ott kezd trükkös lenni, ha lélegezni is akarsz, meg haladni is, meg úgy egyáltalán hosszabban vízben tartózkodni. Úszás közben fog menni néha víz az orrodba, az biztos. Aki ennek az ellenkezőjét állítja, az vagy nem rakja a fejét a vízbe, vagy nem mond igazat.

Ha meg az orrlyukakba belemegy a víz, a fej oldalra fordításakor simán átmosod az arcüregeket is. Ha közben levegőt fújsz ki, akkor nem, de egyébként igen. És valamikor eljön az a fázis is a légcserében, amikor befelé jön a levegő.

Úszás közben grimaszolni, plusz izmokat feszítgetni fölösleges és káros. Oxigént fogyaszt, plusz mellette biztos feszítesz nyakat, vállat, és máris ront a tartáson.

Nézz meg vízalatti felvételeket sztárúszókról. Mindenkinek teljesen ellazult arca van úszáskor. Nem véletlen.

 

Ha tényleg nem akarsz vizet az orrodba, egyetlen 100%-os megoldás van, és az az orrcsipesz. Nekem nem jött be, de ismerek olyat, akinek meg igen. Vagy vegyél fel búvármaszkot, az az orrot is különzárja.

 

"UGYE NEM LÉTEZIK AZ, hogy valakinek olyan az anatómiája, hogy ezt lehetetlen megtanulnia???"

De, létezik. Pl. én sem tudom megtanulni...

 

megj.:

Az egyik orrluk mindig kevésbé szelel mint a másik, kérdezz meg egy fül-orr-gégészt.

Előzmény: nolifer (6331)
nolifer Creative Commons License 2019.02.03 0 0 6331

Kedves Balaton átúszók! Mivel ti jó úszók vagytok és ez a topik még aktív, tőletek szeretnék megkérdezni valamit! Bocsánat előre is a hosszas hozzászólásért, csak szeretnék pontos lenni. :-D A lényeg, hogy én is szeretek úszni és járok is, egyetlen egy gondom van, hogy nemrégiben olvastam, hogy ha a víz az orrba megy az káros a nyálkahártyára nézve. Ezzel csak az a gond, hogy sokat szeretek víz alatt lenni, sokszor hanyatt is, és engem sosem zavart, hogy belement az orromba a víz, mindig bezártam a garatom hogy a torkomba ne menjen aztán ennyi. Viszont így már zavar, hogy megtudtam, hogy nincs egészségügyi szempontból ez így jól. Van egy technika, hogy pont annyi nyomást gyakorolsz az orrodba amikor hanyatt vagy a víz alatt, hogy ne menjen le a víz, de ne is pazarold el a levegőd. (ne jöjjön ki buborék se). Elkezdtem egy ideje gyakorolni, viszont ez keservesen megy... Összeolvastam erről mindent, hogy a nyelvedet ragaszd a szájpadlásra, hogy a garatod zárd le (ezt eleve nem értettem, mert az csak azt akadályozza meg, hogy a torkodra follyon a víz, nem azt, hogy az orrodba), hogy az orrodat húzd össze, hogy a felső ajkaddal takard el az orrod (nálam ez lehetetlen), hogy milyen arcizmokat feszíts meg, meg rettentő sok dolgot összeolvastam és azok mindenféle kombinációját, de egyetlen egy gondom van! Közvetlen ismerőseim, akik ezt meg tudják csinálni NEM IS JÁRNAK ÚSZNI, csak pacsálnak nyaranta kb, amikor nyaralnak, és MINDEGYIKŐJÜK olyan szavakkal dobál engem, hogy "ez reflex", meg "magától jön", meg "automatikus", meg "rá kell érezni", és nem tudják igazából elmagyarázni nekem, hogy hogyan is csinálják ezt a dolgot. Ami már csak azért is dühítő, mert az éves szinten vízben töltött idejüket tekintve képtelenség, hogy túlzásba vitték ennek a gyakorlását, ennek ellenére könnyedén megy nekik, míg én, aki gyakorlom rendszeresen, meg rendszeresen úszom, nekem meg nem megy.

Azt már megfigyeltem, hogy amikor delfinben úszom hanyatt, akkor valamivel könnyebb az előrehaladás miatt, hogy ne pocsékoljak el annyi levegőt (de még úszás közben sem tartok ott, hogy ne pocsékoljak egyáltalán levegőt, hiszen folyamatosan jönnek a buborékok ki akkor is, csak nem olyan erősen), viszont leginkább egy helyben szoktam gyakorolni, hanyatt a víz alatt, olyankor pedig azt figyeltem meg, hogy amikor folyamatosan engedem ki a levegőt az orromon, egy bizonyos kiengedési erősség alá menés után elkezd beömleni a víz az orromba és a torkomra is, HOLOTT akkor még folyamatosan jönnek ki a buborékok, nem is csökkentettem annyira a nyomást, hogy elálljanak. Rengeteg féleképpen próbáltam!!! Össze vissza csücsöríteni, arcizmokat feszíteni, orrot összehúzni, "lehúzni" vagy ide-oda mozgatni finoman, garatot csak résnyire kinyitni és úgy préselni be a levegőt, nyelvemet a hátuljával együtt a szájpadlásra tapasztani, csak simán, elernyedt arc és orrizmokkal csak levegőt kifújni, és ezek végtelen variációit, meg még mit tudom én miket, de az eredmény mindig ugyanaz! Beömlik a víz úgy is, hogy még folyamatosan jönnek a buborékok egy bizonyos erősség alatt....
Kérlek ne gyertek az orrcsipesszel, nem akarok orrcsipeszt, nálam ez hiúsági kérdés, meg akarom tanulni a kiegyenlítést. Én az életben általában mindenbe hamar belejövök és az rettentően zavar, hogy pont abban kell megtapasztalnom az ügyetlenséget, amit imádok, ami a lételemem. Beszéltem egy edzővel is, aki szerint türelmetlen vagyok, mert ehhez sok gyakorlás kell... Hát 3 ismerősömet is tudom mondani, akik úszni sem járnak, mégis meg tudják csinálni, sztem nem nagy elvárás magamtól, hogy megtanuljam akkor. Szóval, így a panaszáradatom és helyzetleírásom végére már csak egy kérdésem van:

UGYE NEM LÉTEZIK AZ, hogy valakinek olyan az anatómiája, hogy ezt lehetetlen megtanulnia??? Pl. orrsövény ferdülésem van, egyik orrom mindig kevésbé szelel, mint a másik. Tudnátok valaki hozzáértőt, aki tudna nekem ebben segíteni? Természetesen nem ingyen... Mert mióta érdekel ez a dolog és beszélgetek erről emberekkel rájöttem, hogy ezt többen meg tudják csinálni, mint gondoltam volna annak ellenére, hogy szerintem nagyon nehéz... Gondolom ha ennyien meg tudják csinálni, talán nem kell félnem attól, hogy nem működik majd nálam. Szóval, légyszi segítsetek, tudom, hogy ez így most szánalmasan hangzik, de teljesen rá vagyok feszülve erre az egészre. :-(

vau1111 Creative Commons License 2019.01.31 0 0 6330

Teljesen egyetértünk, nem véletlenül túloztam. Az mögé rakott social media hype ami hiteltelen. Sokat úszom szabadvízben, bár lassan (értsd rengeteget kell még tanulnom a helyes technikából), tudom mi a különbség.

 

 

Előzmény: gyalogolok (6329)
gyalogolok Creative Commons License 2019.01.31 0 0 6329

FB bejegyzésektől távol tartom magam, utolsó szavaid nem kicsit túlzóak...Az idén a 12 éves fiú unokámmal tervezem az átúszást. Szintem profin úszik gyorsban, viszont a kitartásáról nem tudok semmit, nemsokára több időm lesz, kondiban fel kell javítani mindenképpen. Uszodai 50m az egy dolog, a BÁ egy kicsit más. Azért csak óvatosan...

Előzmény: vau1111 (6328)
vau1111 Creative Commons License 2019.01.30 0 0 6328

Mondjuk számomra baromi furcsa, miért is jó 5 hónappal a rendezvény előtt "előnevezni", ha egyébként az égvilágon semmi előny nem származik belőle senkinek. Mivel az előnevezés itt nem kötelez semmire, a szervezőnek sem jelent előnyt, mert nem számíthat biztosan a nevezői létszámra, és a nevezőnek sem lesz csökkentett nevezési díja. Az úszásedzéseimet sem befolyásolja, bakancslistára sem kell, mert a FB bejegyzések szerint az egyéves csecsemők is már tízszer átúszták...

 

Előzmény: Sánta Kutya (SK) (6327)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.01.30 0 0 6327

Elindult a nevezés.

 

Ha valakinek kétségei vannak, hogy meg tudja-e csinálni, majd ezt a linket toljátok be neki:

https://www.facebook.com/events/720817854948286/permalink/771439253219479/

Egyébként meg érdemes elolvasni.

Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2019.01.29 0 0 6326
cyr45 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 6325

Kösz!   Akkor lehet, hogy ők (mármint Sárkányék) nem is tudnak róla?...

           Mert ez esetben írnék nekik, pontosabban a BÁ ottani gazdájának!  Nekem megvan a címe.

 

Pénteken úsztam nyilt vízben legutóbb, a délegyházi négyes tóban.  Nekem még teljesen jó volt,

igaz, hogy az én hőérzetem eltér az átlagtól, jobban tűröm a hűvösebb vizet. De a Zasszony is

benn volt velem vagy félórát, utána ő kifeküdt napozni, mert kezdett fázni.

Olyan 22 fokosra saccoltam a vizet.  Én is csak egy órahosszat úsztam, nem volt több időnk.

De az jólesett, és nagyjából elég is volt!  Én sosem használok neoprént úszáshoz, és általában

csak addig szoktam járni, amíg a Sárkányom számára is tűrhető a víz, legalább valamennyi ideig.

 

Így az is lehet, hogy idén ez volt az utolsó nyiltvizi úszásunk, mert ígérik hétvégétől a lehülést.

Marad az uszoda tavaszig, de az is jobb, mint a semmi!

 

 

Előzmény: vau1111 (6324)
vau1111 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 6324

Nem a te hibád, ez Sárkányék oldalának hibája, valamilyen biztonsági certificate lejárt. 

Nekem "internet explorer" megnyitja (azaz feladja a continue to this website opciót), legalább jó valamire is az a böngésző. Majd ha a sárkányék javítják a hibát, jó lesz megint mindenhonnan.

 

Amúgy egyébként még ma is lehetett a Velencei tóban úszónadrágban normálisan úszni, hivatalos 21.3 fok, teljesen használható, igaz kellett úszósapka is. Sajnos jövő hétre lehűl, bár neoprénben még sokáig jó lesz. Azért ha nem teljesen életveszélyes, próbálnám a határokat feszegetni, és kihagyni a neoprént amig lehet, de ha hirtelen nagyot hűl a víz, akkor nem lesz meg a fokozatosság, és nem fogok kockáztatni. 

Előzmény: cyr45 (6323)
cyr45 Creative Commons License 2018.09.19 0 0 6323

Sziasztok!

 

Sárkányéknál nem tudok felmenni a Balaton-átúszásra!   

Azt írja a gép, hogy "az ön kapcsolata nem privát", és nem adja a főoldalt, se' semmit.:-(

 

Nálatok hogy van ez?...

Elkelne egy kis segítség az ügyben, én nem értek hozzá, hogyan lehetne megoldani...

cyr45 Creative Commons License 2018.09.03 0 0 6322

Tegnapelőtt volt a Duna-átúszás, Bp.-en.   Ott voltam, de csak nézőként, érdekes volt!

 

Lehet, hogy jövőre én is megpróbálom.   Idén nem mertem, mert Mati úszótársunk azt írta, tavaly

elég kemény dolog volt, sokan (kb. 25%) nem értek át, mert lesodródtak, ezért kiszedték őket.

Neki sem ment könnyen, pedig  jobb úszó, és jóval fiatalabb is mint én! 

Idén majdnem mindenkinek sikerült, mert a sodrás (az alacsony vízállás miatt) jóval gyengébb volt.

Sobri Józska Creative Commons License 2018.08.15 0 0 6321

Nekünk ütközött az időpont a családi nyaralással. Tavaly is ugyanez volt a helyzet. Úgy látszik a történelem megismétli... Remélem jövőre összejön, addig felkészülési szezon. :)

 

Előzmény: cyr45 (6319)
vau1111 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 6320

Részemről, bár azt hiszem korábban már írtam, azért nem indultam el, mert nem éreztem megfelelőnek a pillanatnyi tudásomat, állapotomat. Leúszni le tudtam volna, élvezni nem annyira.

Azóta a táv megvolt (egyedül) a Velencei tóban, jövőre elvileg indulok a Balatonon.

DE

Nekem a cél NEM a Balaton átúszása, azt láthatóan rajtam kívül már az 1 éves kisgyerekek is megtették, a célom a folyamatos javulás, minél hosszabb távok úszása szabadvízben. Újabb célok a Velencei tó keresztbe oda-vissza, 3 kinézett útvonalam már van, ill. Velencei tó hosszában. A keresztbe kb. 4-5 km között, hosszában 8 km. Ezek azért valószínűleg csak jövőre, talán egy keresztúszás meglehet az idén. Ha a célokba belefér a Balaton, az felkészülésnek jó lesz :)

 

Mivel a Sárkányék fóruma aktívabb, inkább ott vagyok.

Előzmény: cyr45 (6319)
cyr45 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 6319

Voltak itt paran, akik azt irtak korabban, hogy jonni fognak.

 

Gondolom,  a ketszeri halasztas, es a kilatasba helyezett kedvezotlenebb korulmenyek miatt

nem jottetek, ti, akik szerettetek volna?....    Szandekosan nem irok neveket, hogy kik!

 

Semmi gond, a regi, rutinos atuszok kozul is voltak, aki arra az allaspontra helyezkedtek,

hogy -a neki nem megfelelo idopont miatt-  kihagyjak az idei BA-t.

 

Akik meg most jottek volna eloszor, azokat teljesen megertem, hogy inkabb nem jottek!

 

De ettol meg nyugodtan irhatnatok, hogy mik a tovabbi terveitek?....

Szeretnetek e jovore jonni, mert, ha igen, akkor boven van idotok a felkeszulesre! :-))

 

 

 

 

cyr45 Creative Commons License 2018.08.13 0 0 6318

5 orat uszni nem ugy.:-))   Az idei BA-on 150-en usztak ennyit, vagy tobbet!

 

De, hogy 25 km.-t!  Ennyi ido alatt!!!   Neki a BA csak ujjgyakorlat lenne...

Előzmény: Alexfux (6316)
Sánta Kutya (SK) Creative Commons License 2018.08.13 0 0 6317

Valamint hogyan ne ússzunk 10,5 órát, amiből 4,5-ről nem is tudunk. Legalábbis don't try this at home.

Előzmény: Alexfux (6316)
Alexfux Creative Commons License 2018.08.13 0 0 6316
gyalogolok Creative Commons License 2018.07.20 0 0 6315

Igen, a fiam is megúszta elsö bálozó volt. Meglátom, hogy bakancslista, vagy sorozat lesz. Még nem nyilatkozott...

Előzmény: cyr45 (6305)
cyr45 Creative Commons License 2018.07.19 0 0 6314

Kösz!    A perspektíva határtalan!   Jövőre akár 3,5 óra is lehetséges számomra.:-)

Előzmény: Alexfux (6313)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!