Keresés

Részletes keresés

denito Creative Commons License 2006.11.08 0 0 1064

Sziasztok!

 

Par nap mulva lejar a Bibble pro 4.90as probaverziom. Mit tehetnek?:))) Amugy van valakinek tapasztalata ezzel a raw konverterrel kapcsolatban. Eddig a C1-et hasznaltam, amibol szereny velemenyem szerint hianyzik egy par bosszanto aprosag, viszont elso blikkre a Bibble nagyon bejott, habar a ket programot eredmenyesseg, illetve vegeredmeny tekinteteben meg nem volt idom osszevetni.

 

Koszi elore is!

zsebóra Creative Commons License 2006.11.06 0 0 1063

Sziasztok!

TFT monitor vásárlás előtt volnék: szeretnék tanácsot kérni, hogy digit képek utómunkáihoz (nekem még megfizethető max. 60-80.e HUF áron) melyik monitort javasolnátok és miért? 

p.s: eleve gyenge szemmel áldott meg a teremtő, így nem rontanám még tovább CRT-vel, ha ez elkerülhető egy normális alternatívával...

köszi:

zsebi

h.tam Creative Commons License 2006.11.06 0 0 1062

a 350 d-s topicon van valaki aki jópár e-book-ot felrakott a netre.

 

de amúgy:

 

http://ebooks.katz.ws/

Előzmény: Törölt nick (1055)
zsebóra Creative Commons License 2006.10.30 0 0 1061

Sziasztok!

Megköszönném, ha Noise ninja és photokit sharpener pluginek használatával kapcsolatos tapasztalataitokat megosztanátok vélem:-)

Minden okosság, fortély, rutin érdekelne, mellyel hatékonyan lehet dolgozni és el tudom kerülni a kezdeti gyermek betegségeket.

Köszi:zsebi

 

Törölt nick Creative Commons License 2006.10.29 0 0 1060
Nem biztos, hogy az volt.Vagy valami speckós lehet.Használtam már egy párszor én is a liquify-t, de pl. amikor az egész fejet feljebb húzza úgy, hogy a háttér közben nem mosódik el, azt nem igazán tudtam reprodukálni.Sőt, ilyenkor nálam a fej felső éle is egyhelyben marad.Szóval sokmindent nem lehet megcsinálni, amit ott.
Előzmény: vzstrial (1059)
vzstrial Creative Commons License 2006.10.26 0 0 1059
az a lquify lesz az, lehet még torzítaní a warp-pal illetve a perspektivikus dolgokat a vanaishing ponittal a cs2-ban, de itt szerintem főleg csak liquify volt. Ja ezzel lehet akár mellet is nagybbítani:) vicces képeket lehet csinálni, csak nagyon sokat kell vele szöszölni, amíg azt megtudod csinálni amit akarsz...
Előzmény: _Zsolt (1058)
_Zsolt Creative Commons License 2006.10.25 0 0 1058
Nem a Filter >> Liquify. Valami más cucc. Kérdezgetek másokat is, de még semmi...
Vagy ha mégis ez, akkor valahogy ügyesebben kell használni mint ahogy használom.
Előzmény: farkzoli (1049)
_Zsolt Creative Commons License 2006.10.25 0 0 1057
Volt némi sebesség problémám a PS-el. Most újra telepítettem a gépet és ez a probléma megoldódott. De most nem is frissítettem le a PS CS2-t...
Szerintem a frissítés valahol nem ok...
Előzmény: _Zsolt (1031)
tutajos_g Creative Commons License 2006.10.25 0 0 1056
Igen, ha beállítom az ízlésem szerint, az megmarad. Mégis bosszant, hogy első megnyitáskor pár mp-ig még "jók" a színek, aztán elk.rja (Off: sajnos úgy tűnik, ez az ige most már része az irodalmi magyar nyelvnek, tehát kiírható... :)

A tippet este megnézem.
Köszönöm,
Gábor
Előzmény: yz (1054)
yz Creative Commons License 2006.10.25 0 0 1054

azért csinálja, mert a raw konvertere automatikusan "optimalizálja" a képet

viszont, ha megnyitod, és beállítod a képet kedved szerint, és "done" után becsukod, akkor onnantól azt a beállítást fogja mindig alkalmazni arra a képre

 

van még egy tippem, de egyáltalán nem biztos, hogy működik, egy próbát megér:

A PS raw konverterben a preferences-ben be lehet állítani, hogy a megnyitott képet automatikusan beállítsa-e vagy ne, ha azt kikapcsolod, akkor lehet, hogy a bridge preview-t sem állítja el

 

egyébként más kérdés, hogy raw esetén mit tekintünk "eredeti" színeknek, van-e értelme erről beszélni, hiszen pont azért "nyers", hogy te kedved szerint előhívhasd

 

üdv

z

Előzmény: tutajos_g (1052)
madgie Creative Commons License 2006.10.25 0 0 1053
Gondolom Rawokról van szó. Akkor semmit sem tehetsz tudtommal...
Előzmény: tutajos_g (1052)
tutajos_g Creative Commons License 2006.10.24 0 0 1052
Egy másik PS topikban már kérdeztem, senki nem reagált, de talán itt megtudom. Új képek láttán -- pár mp gondolkodás után -- a Bridge CS2 mindig lecseréli a preview képekben az eredeti tónusokat valami fakó változatra, és ezt az infót belerakja az xmp-kbe is. Mit kell tennem, hogy ne akarja korrigálni az eredeti színeket?
Köszi,
Gábor
Törölt nick Creative Commons License 2006.10.19 0 0 1051
Szia! a filter/liquify -al lehet hasonlókat csinálni, de szerintem ez valamilyen külön plug-in lehet a ps-hez, amivel ezt csinálták.Ha valaki tudja pontosan mivel,úgy engem is érdekelne.
Előzmény: _Zsolt (1048)
Szipolyka. Creative Commons License 2006.10.19 0 0 1050

Hali!

Előkerült a tankönyv (valaki pár hete kérdezte).

 

Szóval szerző nincs...

A címe: Adobe Photoshop CS

Eredeti tankönyv az Adobe-tól

 

Perfact kiadó

 

ISBN: 963 864 720 5

 

www.perfact.hu

farkzoli Creative Commons License 2006.10.18 0 0 1049
Heló
Sajna a céges tűzfal nem díjazza az ilyesmit, de a leírásod alapján a Szűrő >> Cseppfolyósítás eszköz lehet. (Filter >> Liquify)
Előzmény: _Zsolt (1048)
_Zsolt Creative Commons License 2006.10.17 0 0 1048
Sziasztok...

Csak egy kérdés! Csatolok egy linket amin van egy videó. Ott a modell nyakát nyújtják ps-el és a szemét is változtatják. Nameg a csuklyás izmot is kissé...

Melyik ps eszközzel ügyeskedik ezt meg?
dove evolution

Amúgy érdemes megnézni. Durva átalakulás!
yz Creative Commons License 2006.10.16 0 0 1047

értem

köszi!

Előzmény: vzstrial (1045)
trollcsi Creative Commons License 2006.10.16 0 0 1046
Előzmény: zsebóra (1044)
vzstrial Creative Commons License 2006.10.16 0 0 1045
nanana, a srcatch disk az egy átmeneti tároló amit a HDD-n hoz létre, innen rakja át a memóriába vagy fordítva a képeket. Ha bazi nagy file-okkal dolgozol akkor célszerű sok memóriát adni a PS-nek, különben nem. Nekem 512 ram-om van, és ebből közel 256-ot vagy 250-et adtam csak a PS-nek. A lassúság nállam a Celeron számítást végző abakusz kalkulátora miatt van:)
Előzmény: yz (1043)
zsebóra Creative Commons License 2006.10.16 0 0 1044

Sziasztok!

Az alábbi PS plugin-eket keresném:
- noise ninja
- Photokit sharpener
- BWpro

- Alien Skin Exposure

Halas lennek, ha valaki tudna mondani lelőhelyet :-)

 

Koszi:
zsebi

yz Creative Commons License 2006.10.16 0 0 1043

aha

akkor tovább kérdezek: ha mást épp nem nagyon használok, akkor hadd egye, nem? ha ettől gyorsabb? egy batch feldolgozásnál a világ összes ramja se elég, nem? vagy a scratchdisk is jó? (ez most sok kérdés volt, de a lényege egy úgyis)

:)

 

Előzmény: vzstrial (1042)
vzstrial Creative Commons License 2006.10.16 0 0 1042
neeem, a felét csak. ígyis nagyon eszi a gépet, úgy meg abszolút enné...
Előzmény: yz (1041)
yz Creative Commons License 2006.10.16 0 0 1041

upsz, ez érdekel

azt írod, a rendelkezésre álló memória inkább kevesebb mint felét adni ps-nek

 

én egyszerű logikával azt hittem eddig, hogy az a jó, ha minél többet adok neki

hogy van ez akkor?

 

Előzmény: vzstrial (1039)
zsebóra Creative Commons License 2006.10.16 0 0 1040

color engine mire jó?

 

asszem erre :-)

http://www.fototipp.hu/rsp

 

p.s.:Üdv vzstrial! mél ment

Előzmény: h.tam (1036)
vzstrial Creative Commons License 2006.10.15 0 0 1039
azért jó lenne tudni, hogy milyen processzorral próbálod feldolgozni a képeket... a memória, ahogy előttem szóló is írta nem mindíg lényeg. Ha a processzor nem pentium vagy netán athlon vagy nemtom mi van az AMD-nek, hanem cerka vagy sempron akkor ne csodálkozz. Érdemes a scrach disket jól beállítani, még emellé... és a rendelkezésre álló memóra felét vagy annál kevesebbet adni a PSnek.
Előzmény: _Zsolt (1031)
gabkoo Creative Commons License 2006.10.15 0 0 1038

Hát Kirikou. Nem biztos, hogy csak a RAM nyújt megoldást. Bár igaz kezdő vagyok nagyon, ugyhogy nem tudom mitől, de nekem tök normálisan fut, pedig csak 512 Mb-van. Igaz nem villám, de azért nem úgy működik mint Zsolté.

Még Tiff-es képeknél sem!

 

Előzmény: -Kirikou- (1032)
h.tam Creative Commons License 2006.10.15 0 0 1037
h.tam Creative Commons License 2006.10.15 0 0 1036

Color engine mire jó? mire való a raw s.-ben?

 

 

Előzmény: zsebóra (1027)
vzstrial Creative Commons License 2006.10.15 0 0 1035
na hát a legegyszerűbb  ha adsz a képnek egy maszkot, a maszkon megcsinálod az átmenet irányát honnan hová a gradient tool (gradiens eszköz) segítségével, és utánna csak a képre alkalmazod a photo filter-t, vagy a photo filter maszkján csinálod meg a gradiens-t. Sőt csak ott csinálod meg, mert a képre maszkolva az átlátszóságon állítasz. Szóval a photfilter, és arra a maszkot.
Előzmény: zsebóra (1033)
vzstrial Creative Commons License 2006.10.15 0 0 1034

hali!

nincs itt valaki akinek vannak progrmaozási alapismeretei, mondhatni tudná egy kicsit tovább tuningolni a CS2-ben lévő image processort? Miről lenne szó? Nos hát eg kis apróság kellene, itt nem lehet megadni hogy az almappákat is kezelje a batchnál igen, viszont a scriptben van jpeg, tiff, stb mentési lehetőség amit nem kell az actiönbe beaplikálni, sőt lehet a képek mentési helyét ugyanabba a mappába megadni, vagyis a kiindulási helyre mentse. éHa valakinek van egy ilyen módosított szkripje, és szívesen megosztaná velem, azt megköszönném, vagy ha csak 1-2 sort leírna hogy mit kéne beleíjak, megteszem magamnak én.

üdv vZs

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!