Keresés

Részletes keresés

zuhogjohn Creative Commons License 2009.07.23 0 0 684
Úú ez nagyon jól hangzik. Ezt ki fogom próbálni:) Amúgy ezt honnan lested el? Van még ilyen recepted?:)
Előzmény: krizsi_l (683)
krizsi_l Creative Commons License 2009.07.23 0 0 683

Só, bors, majoranna, szerecsendió.

Csirke nagyon jó joghurtos pácban. A füszereket joghurtba kevered, a kivajazott tepsibe tett csirkére öntöd, lefeded, megy a hűtőbe. Egy - két nap múlva előveszed, úgy ahogy van mehet a sütőbe.

A joghurtba az előbb említett fűszereken kívül mehet vörös- és fokhagyma vagy ízlés szerint bármi más.

A végére a joghurt teljesen eltűnik, szép pirosropogósra süthető.

Előzmény: thebill (676)
thebill Creative Commons License 2009.07.23 0 0 682
hát akkor azt mondjátok ne kísérletezzek ilyen házilag elkészíthető keverékekkel? jobb ha veszek valami kész cuccot?
Előzmény: Adrenaliner (680)
zuhogjohn Creative Commons License 2009.07.23 0 0 681
Elég sokféle előre elkészített fűszerkeverék van...az ember alig győz válogatni. Vannak olcsóbbak is meg drágábbak is. Szerintem beírod a googleba és biztos kidob jó párat.
Előzmény: Adrenaliner (680)
Adrenaliner Creative Commons License 2009.07.23 0 0 680
Hát ez eléggé egyszerűnek tűnik, nem igazán lehet valami extra íze, ha nem tudsz fűszerezni, akkor szerintem inkább használj valami előre elkészített fűszerveréket grillezéshez, amit bármely élelmiszer boltban megkaphatsz
Előzmény: thebill (679)
thebill Creative Commons License 2009.07.23 0 0 679
hát eddig ilyen só + bors + valami zöldfűszer mindig ami otthon volt és kész... amúgy grillezni szeretném a hús!
Előzmény: TomPalika (678)
TomPalika Creative Commons License 2009.07.23 0 0 678
Eddig, hogyan fűszerezted? Az is kérdés, hogy milyen formában szeretnéd megsütni? Grillezéshez meg sütőben sütéshez is más féle fűszer kell.
Előzmény: thebill (676)
Zetorforever Creative Commons License 2009.07.23 0 0 677
Szia.

A fűszerezés az könnyen megoldható ha friss fűszerekből kicsit több félét keversz össze és így már egyből más lesz. Amúgy meg vannak előre elkészített fűszerkeverékek. Azok is nagyon jók tudnak lenni,érdemes kipróbálni mert teljesen más az ízviláguk.
Előzmény: thebill (676)
thebill Creative Commons License 2009.07.23 0 0 676
használja még valaki ezt a fórumot? ha igen akkor szükségem lenne egy jó féle fűszerkeverékre.
Csirkesültet szeretnék készíteni de a hagyományos fűszerezés már kicsit unalmas és szeretnék valami újat vinni a dologban! Várom az ötleteket amennyiben van! :)
Fegyver zoli Creative Commons License 2009.01.09 0 0 675
Kösz megvan!
Előzmény: Zitka (674)
Zitka Creative Commons License 2009.01.08 0 0 674

Ott van a honlap főoldalán, legalul. :-)

http://www.foszakacs.hu/

Előzmény: Fegyver zoli (673)
Fegyver zoli Creative Commons License 2009.01.08 0 0 673
Szia: mail címet tudsz-e mert nem találtam!
válaszod előre is köszönöm !!
Előzmény: Zitka (672)
Zitka Creative Commons License 2009.01.06 0 0 672

Ja, értem! :-)

 

http://www.foszakacs.hu/felvagott_10.pdf

 

Személyesen is ismerem a honlaptulajdonost, szerintem van neki sonkaprése. Esetleg egy mailt érdemes megeresztened...

Előzmény: Fegyver zoli (671)
Fegyver zoli Creative Commons License 2009.01.06 0 0 671
Üdv:nem én OLASZ FELVÁGOTT azért mert rakott szalonnát szeretnék csinálni sonkapréssel !!!! de jó lenne vféle sonkaprés receptek is !!de azért nagyon szépen köszönöm hogy válaszoltál!!!
ja a mortadela receptem már megvan!!



http://www.foszakacs.hu/felvagott_10.pdf



ez érdekes olvasásra ajánlom!!!!
Előzmény: Zitka (670)
Zitka Creative Commons License 2009.01.06 0 0 670

Milyen felvágottra gondolsz? Mortadellára?

Mert azt főleg sóval-borssal ízesítik, esetleg borókabogyó és koriander jöhet még.

Itt egy weboldal, ahol angolul is le van írva:

http://www.strenafoods.com/StrenaGlossary/CatLetterM/Mortadella.aspx

Előzmény: Fegyver zoli (669)
Fegyver zoli Creative Commons License 2009.01.06 0 0 669
Üdv:mindenkinek és BOLDOG ÚJ ÉVET!! Tudja-e vki hogy hol lehet be szerezni
olasz felvágott hoz való fűszert vagy hogyan tudnék készíteni ? nem olvastam végig a fórumot ha benne van jelezzétek már köszi!
florentine Creative Commons License 2008.11.26 0 0 668
Azokat nem eszem meg, mert sk. mosom :-) A gond az, hogy a kicsi levelt megrágja a bolha, és a lyukak a levéllel együtt nőnek. Ha nem sok a rágás, rendben fejlődik, ha agyonrágja, visszavágom. Szedéskor szelektálok, meg amúgy is apróra tépdesem, így a szebb részeket a tányérba, a kritikán aluliakat a komposztba továbbítom.
Előzmény: Tibeth (667)
Tibeth Creative Commons License 2008.11.26 0 0 667

Ez rendben is lenne, de mi van ha a bogarakat is megeszed?

 

valahol azt hallottam, hogy hamu. na, jól leégett.

a baj, hogy nemcsak lyukas lesz, de nem is fejlődik szépen. az okosok persze mind a vegyszert ajánlják, azzal én se vagyok kibékülve.

Előzmény: florentine (665)
Tibeth Creative Commons License 2008.11.26 0 0 666
a tavalyi enyhe telet kibírta, hogy mi lesz idén? csak reménykedni tudok.
Előzmény: ZsuR (664)
florentine Creative Commons License 2008.11.26 0 0 665
De igen. Ha száraz az idő, akkor jönnek. Visszatépdesem és várom az új leveleket. Valami biokertész magyarázta a Paprikán, inkább eszik rágottat, mint vegyszereset. Próbálok tanulni tőle:-) Mondjuk vannak fokozatok...
Előzmény: Tibeth (663)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.26 0 0 664
Ah! Baberokoszorura palyazol!!! Nekem eleg egy par level az etelekbe, de iden nem lattam. Az elozot meg nem tudtam megmenteni, kimult szegeny.

A bazsalikomot csak vagd, az agvegeket, ahol szepek a levelek. Ujabb hajtast hoz. Ha viragzik, nem hasznaltad eleget. Le szoktam csipni a viragjat, hozzon uj hajtast.

Nekem a rozmaringgal van bajom, nem tudom atteleltetni oket sem kinnt, sem bennt.
Előzmény: Tibeth (661)
Tibeth Creative Commons License 2008.11.26 0 0 663

A rukkolának még virágnak is szép a virága. kár, hogy én nem jutottam el a magig.

 

Neked nem bolhásodik meg? az enyém tavasszal tele lesz lyukacskákkal.

 

 

 

Előzmény: florentine (662)
florentine Creative Commons License 2008.11.25 0 0 662
Ha elkezd virágozni,akkor gyorsan le kell csipegetni a virágot- feltéve ha nem akarsz magot. Idén az enyém is gyönyörű volt, de nem nagyon volt időm foglalkozni vele, és egyszer csak azt vettem észre, hogy virágzik, ezzel párhuzamosan a gyönyörű zöld levéltömeg pedig eltűnt.
A ruccolánál ugyanígy jártam tavaly. Ott ugyan nem volt nagy gond, ültettem újat, mert egy sajtkrémes dobozt szedtem tele maggal. Idén már azonnal visszacsipegettem a virágszárakat. Két hete még gyönyörű volt a levele, isteni pestot csináltam belőle - bazsalikom hiányában.
Előzmény: Tibeth (661)
Tibeth Creative Commons License 2008.11.25 0 0 661

Nekem is van egy kis babérfácskám, de nem mertem szedni belőle - majd még hibádzik a koszorúnál.

 

a bazsalikom mindig elveszti magát az ablakban. évek óta termesztem a kertben, idén pompás termés volt. azt azonban nem tudom, mitől lesz bokros, és hogy kell szedni. csak a levelét, vagy a felső hajtást, és mi van akkor, ha elkezd virágozni?

Előzmény: ZsuR (660)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.18 0 0 660
Semmi sem tokeletes - en a Dogfuggonel, meg a Stiglincnel :)) szeretnek macska lenni. Nem tehetek rola, nagyon szeretem oket :)).

Hogy on is legyek... fuszer reformot hajtok vegre itthon. Valahogy elcsuszott a vasarlasi szokasom, es eleg nagy mennyisegben vasarolok fuszert - ami hiba, mert ugye minel frissebb, annal jobb. Erre a baberlevelnel dobbentem ra, mert kifakult, iztelen az ami a szekrenyemben van ki tudja miota! Nem sokat hasznalok belole. Aztan volt egy kis cserep friss baberom... Jajj, ha ettetek finomat! Maniakusan termesztem a friss fuszert azota is, mert annal jobb nincs!!!

Szaritott fuszert tartok itthon vegszukseg esetere, keverekeket szinte egyaltalan nem hasznalok. Azert a "szinte", mert van egy kedvenc keverekem, amiben szaritott hagyma, fokhagyma, bors es par nem felsorolt fuszer van benne - so es mas izfokozo nelkul.




Előzmény: kékszemű (658)
H_G Creative Commons License 2008.11.18 0 0 659
Áhá, ezek szerint nem azonos az Arome de Maggi nevű üveges termékkel (az angol nyelvű összetétel azé) -- akkor már külföldön sem létezik.

Mi amúgy honnan tudjuk, mi a rákért szüntették meg? Írj e-mailt a cégnek, ha jó kedvükben találod őket, esetleg válaszolnak.

Előzmény: kékszemű (653)
kékszemű Creative Commons License 2008.11.17 0 0 658

Elég gázos ez a melamin ügy, csak abban bízhatunk, hogy most minden hatóság ezt keresi ezerrel az élelmiszerekben. Kínai piacos élelmiszert pedig egyre kevésbé mer venni bárki, ez mondjuk pozitív hozadáka az ügynek.

 

OFF1: köszi, már nem repedezek :-)))

 

OFF2: megnéztem a képeidet, ha mégegyszer születhetnék, akkor nálad szeretnék macska lenni :-)))

Előzmény: ZsuR (657)
ZsuR Creative Commons License 2008.11.17 0 0 657
Ma kuldte nekem valaki az informaciot - megint a kinai termeles.

MELAMINE - ismeri valaki? Ez volt a macska es kutya eledelben kb egy eve, sok allat elpusztult.

Most meg felfedeztek (talan jobban vizsgaljak) mas termekekben, es az "eredenye" mar riaszto.

Itt egy par termek amikben volt. Ket evvel ezelott nem voltak ezek a termekek szennyezve (legalabbis nem tudunk rola). Most meg elgondolkodtato, hogy karos szenvedelytol mentes emberek rakosodnak meg meg ki tudja mi mindenben betegednek meg. Jo az ovatossag.
ZsuR Creative Commons License 2008.11.17 0 0 656
Ne repedezzel kekszemu - senki nem bantott, sot...
Előzmény: kékszemű (655)
kékszemű Creative Commons License 2008.11.17 0 0 655

Az a maradék kevés civilációs máz is kezd rajtam repedezni, ami ezekben a nehéz időkben még rajtam van :-(((

 

Nem forgalmazzák (saját döntés), vagy valamiért kivonták a forgalomból (külső befolyás hatására). Honnan tudod, hogy melyik történt? (Zárójelben kérdezem meg, ha nem tudod, hogy mi történt, akkor miért ...? Hihi, maradt a civilizációból valami...)

 

Örülök, hogy aggódsz az egészségemért, de köszönöm, jól vagyok annak ellenére, hogy elfogyasztottam ebből az ételízesítőből már 4 üveggel.

 

Egyébként neked SOHA SEMMILYEN káros szenvedélyed sem volt? Nem dohányzol? Nem iszol alkoholt? Nem szedsz gyógyszert? Nem eszel húst? A vegetáriánus ételeidre nem is teszel semmilyen fűszert? Csak gyermeknemzés céljából szeretkezel? (Jársz te egyáltalán a vasárnapi misére? Még nem láttalak ... Hogyan jutsz így a menyországba... :-))))

Előzmény: nemisbéka (654)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!