Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 38
RCH:

Király ötlet az mp3-site létesítése!! A fejleményekről értestíts majd, jó?? :-))

bonsay

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 37
Az, hogy "nagyon össze volt rakva zeneileg", egy Trevorn Horn nevű pasinak/producernek köszönhető, aki pl. az Art of Noise-t is koordinálta. A Bros esetében számos stúdiózenész is dolgozott az ügyben, így a basszista fiúcska ténykedése is megkérdőjelezhető....
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 36
Szia bonsay!

Orulok, hogy az eliras ellenere is tudtad mirol van szo :) Sok szamom nekem sincs, de azert akad jonehany, amit - ha minden jol megy - felpakolok egy site-ra (mp3). Egyelore folyamatban a dolog, ha van valami elorelepes, akkor szolok itt.

RCH

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 35
Helló RCH!

Ismerem a számot, de sajnos nekem nincs túl sok (így ez sem) lemezem a 80-as évek előadóitól... :-(

bonsay

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 34
Szia bonsay!

Volt meg egy "korai"Lad Back szam is, ezzel futottak be: Liftesfiu. errol hallottal, vagy esetleg van?

RCH

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 33
weirdo, mindenki:

A Reflex nagyon állat volt, kár hogy a lemezről lemaradt. :-( Az én kedvencem a The chaffeur és a Girls on Film.

A topicotok nagyon király!!!!
Én először szerettem a Modern Talkingot (hehe), de aztán megutáltam - tudjátok, amikor már a csapból is az folyt. Viszont mára eljutottunk arra a szintre, hogy igényes popzenévé vált az együttes (a mostani zenékhez viszonyítva). Ha meghallom valamelyik számukat a Sztár rádióban (ez itt a reklám helye :-))) ), kellemes érzések fognak el!
Mit szóltok ezekhez???
rock: Opus:Life is live (vagy fordítva??); The Cure (micsoda mánia volt velük, tán csak a DM-hez hasonlítható!!)
pop: King:Love & Pride; a-ha:Take on Me, Sun Always Shine on TV, Manhattan Skyline, Early Morning (RULEZ!!!); Falco (kár érte!!!!): Jeanny I & II., Rock Me Amadeus; Laid Back:Sunshine Reggae, Bakerman (videója király!!!).
Ezekről hallottatok: Yazoo, Yello, Art Of Noise??? (RULEZ!!!)

bonsay
hm: Hanoi Rocks (ha valakit érdekelnek a G'n'R gyökerei!!!!!!)

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 32
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 31
A One night in Bangkok ajanlatodra gondoltam....

es termeszetesen megvan a Living on video is...

na jo, amig ti szereztek egy ket giga tarhelyet, felnyomom a hpmre mondjuk a Twinstol a Ballet Dancert, a Lady Fantasy lehet hogy nem fog odaferni, csak 10 megam van, es legalabb a fele foglalt...

+lattyuk. majd jovok a cimmel

nade most jon a neheze: az Alphaville annak idejen kiadott egy B oldalas szamot, aminek Seeds (Magok) volt a cime. Megszerezhetetlen. Van rola viszont egy RealAudio link itt, be tudjatok azonositani. valakinek esetleg mp3-ban???

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 30
Aszongya egy cimbi, hogy 8-10 Gigás wincseszterrel beszállhatok egy web szerverbe, ahol halmozhatnánk a jobbnál jobb zenéket. Ez elég horribilis, de nem adom fel a keresest. Lattam ugyan egy ingyenes szolgaltatot 100 Mb tarhellyel, de meg egyelore nem tudom belemerjek-e vagni. Sajna csak modemrol tudok nyomulni, ezert talan ertheto az odzkodasom. a klassz az lene, ha valahova (pesten) betolhatnek egy vinyot, es hetenkent meg-meglatogatnam.
Otletek johetnek!
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 29
Szia Fandor!

A MaxHim-et köszi, de a Murray az nem én voltam :) a Ballet Dancer régi-régi vágyam és a Samurai-t sem hagynám ki :)

Ha valakinél kalódik Trans-X - Living on video (csak feldolgozást tudnék szerezni, de arra nem fanyalodnék ha nem muszály), annak nagyontudnék örülni.
Még 1-2 név és cím: Albert One (?) - Turbo Diesel (?), Ivan - Fotonovella, valamit Righierától sokminden.

Szerintem - bár még kevesen vagyunk - lehet, hogy érdemes lenne összehozni egy honlapot jó sok hellyel az mp3-aknak. Ezt még valahogy bevállalnám, csak azt nem tudom hol lehetne szerezni néhányszáz mega tárhelyet...
Majd körülnézek, de szívesen fogadék bármilyen ötletet.

RCH

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 28
No, megnezem most akkor 7vegen ezt az FTP dolgot, programom van, kerdes hogy elerem-e az Extrat.

Off: Electrica Salsa, megvan, de nagyon sulyos...

RCH: MaxHim, megoldjuk. a Murray Head ajanlatot koszi, de megvan CD-n.
Na de ehhez mit szoltok: Shanghai - Lee Marrow, Ballet Dancer - Twins, Samurai - Michael Cretu

Ezeknek a szamoknak az idoszakaban Tina Turnernek a "We don't need another hero" volt a legismertebb zeneje a Mad Max x-edik reszebol.

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 27
Hi RCH!
Igen ez az!
Ha valakit érdekel, 2 napja fent van néhány érdekességgel együtt a www.extra.hu/szmark címen :-)
Üdv.
Részemről folyt. köv. kedden (vége a munkaidőnek :-))
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 26
Hello Mark!

Volt több jó szám is a Beverly...-ben, de a legismertebb a Harold Faltemeyer féle Axel F. című szám (szintis). Ha erre gondolsz, mp3-ban létezik nálam is.

RCH

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 25
Sziasztok!

Macko!
Ha pesti vagy, akkor át is vehetem CD-re (vagy akár hozott kazira) a Scotch-ot, ha nem, akkor marad az MP3. A masik jó hir, hogy van CD-n Joy válogatásom is! Valerie, Japanese Girl, Touch by Touch, stb. Ugye erre gondoltál? :) A Silent Circle nagyon-nagyon-nagyon!! Ha a Touch in the Nigt is megvan az egyenesen isteni!

Emberek!
Hétvégén érdemes kinézni a Petôfi Csarnok bolhapiacára (asszem 8-14-ig, szombat és vasárnap), mert alkalmanként remek CD-ket lehet kifogni 1-2000 Ft-ért. Egy kis ízelitô a kortárs szerzeményekbôl:
Joy - válogatás (Valerie, Japanese Girl, Touch by Touch, stb.)
Freddie Mercury - válogatás (I was born to love you, stb.)
Alphavile - válogatás (Forever Young, Big in Japan, Sounds like a melody, stb.)
Billy Idol - válogatás
Jimmy Somerville -válogatás
Madonna - válogatás
Pet Shop Boys - válogatás (West end girl, Always on my mind, Rent, stb.)

RCH

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 24
Mackó!
Köszi az info-t.
:-)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 23
Ja, hát persze. Mission. Egy újabb másik hangulat. Ha már itt tartunk ne felejtsük el a Sisters of Mercy-t sem.
Úgy látom, elég sok, hasonló ízlésű jó fej van itt, talán megbocsájtjátok, ha másolnék ide egy szeletet abból, amit a DM Klub topicban írtam:

"KEDVES MINDENKI!

NA MOST AKKOR JÖJJÖN A LÉNYEG!
Örömmel tudatom, hogy tegnap óta elérhető a SHAPE HOMEPAGE -> a http://www.nexus.hu/shape címen.
O.K. elismerem, hogy ez itt most a reklám helye, de Ők tényleg megérdemlik és nem utolsósorban Ti is megérdemlitek, hogy megismerjétek ezt a - szeintem Mo.-on jelenleg a legjobb zenét játszó - zenekart. Ha valakinek csupán egyetlen szám is tetszett valaha a DM-tól, BB-tól, Popular-től, v. hasonlóktól, akkor nagy esély van arra, hogy a Shape zenéje is bejön. A topic-ban már írtam az együttesről (04.02.17:11), eddig valószínűleg nem hallottatok róluk, mert egyenlőre még nem jelent meg lemez (mint tudjuk ez ma igen nehéz vállalkozás egy új együttes számára, ha nem divatzenét nyomat). Ha valaki már ismeri az évek során a DM Klubban fellépő hasonló amatőr bandákat, akkor lehet, hogy legyint, mert a 60-70%-uk valóban gyenge volt. A Shape-re viszont éppen amiatt figyeltem fel, mert ilyen színvonalú magyar együttessel még nem találkoztam. Persze lehet, hogy furcsának tűnik a lelkesedésem, de számomra hatalmas űrt töltenek be a magyar popzenében (pláne, mióta a Popular sem létezik).
A homepage folyamatosan fejlődni fog, előbb-utóbb, néhány mp3, ill. mpeg letölthető lesz. Addig is, ha valakit érdekel szívesen másolok 1-2 számot ízelítőnek.
:-)"
Bocs, ha off lettem volna.
:-)

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 22
Mark,

a Da-Da-Da-t egy Trio nevű banda játszotta.
Megvan valami Super Hits 84 válogatáson, asszem a Neoton adja elő,
bár akkoriban mindent a Neoton adott elő... :-)

Van valakinek valami az OFF nevű együttestől?

Lyókedvet!
Mackó

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 21
Circles, persze.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 20
Halihó
Depeche, Duran, Talk Talk, Simple Minds, Tears For Fears. Szerintem örökérvényűek.
Nagy kedvencem a Mission. És amikor megtudtam, hogy Wayne Hussey énekes a Dead or Alive tagja volt, és pl. a You Spin Me Round B oldalát, a Misty Circels-t részben ő írta...
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 19
Hi!
Tuti, hogy egy számra gondolunk, de nekem sem ugrik be az a TT dal. Szégyen és gyalázat, de a PSB-t tényleg kihagytam (látom, Te is felfigyeltél arra, hogy abban a nem is olyan rossz No Regretts című Robbie W. számban Neil, a PSB énekese vokálozik :-)). Ráadásul a Duran Duran-t is kifelejtettem. Pedig, ezek nem semmi zenekarok. Vajon a mostaniak közül ki(ke)t fognak emlegetni 10 év múlva? O.K. azért ma is születik néhány jó zene, de nem szeretnék off lenni.
Emlékeztek még arra számra, aminek Beverly Hills Cop volt a címe, de sajna nem tudom az előadó nevét. Aztán egy olyan dal is él bennem (előadó szintén?), amiben ezt "énekelték": Aha, aha, aha...,Da, da, da... :-)
Ne feledkezzünk meg a kevésbé popularis keményebb (Nem metal! Isten ments!) zenékről sem: Front242, Nitzer Ebb, Front Line Assembly. Valakinek mondanak valamit ezek a nevek?
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 18
Felraktam egy fain tincitánci zenét az extrára.
Dead or Alive.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 17
Ja és bakeliten van egy Duran Duran: Tiger tiger (asszem)
meg egy Kaja Goo Goo lemezem jó állapotban.
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 16
Hellósztok!

Fandor,
ha nem lenne, itt egy ftp program, amivel könnyen tudsz eftépézni.
Az extran csinaltam egy könyvtárat, 20Mb a limit, így kb 6-7 szám felfér.
Az CuteFtp-nek megadod, hogy host address : www.extra.hu ,
az USER ID és a password is diszko8090.
Ha sikerült konnektálni, egyből ebbe a könyvtárba kerülsz és másolhatod be az mp3-kat.
Utánna érdeklődtem a keresett zenéidnek, sajna így elsőre nincs semmi, de egy ismerősöm ismerőse valami CD boltban dolgozik és ha ott megvan akkor lehet, hogy kölcsön tudom kérni átvenni vagy letömöríteni.

RCH,
nagyon csábító a Scotch válogatás. Igaz én csak egy számukat ismerem, de biztos lyó a többi is. Egy szónak is száz a vége: Mp3-ban is megfelel, de nekem úgy is jó, hogy adok egy kazit és megkérnélek, hogy vedd át lécci. Mi legyen a módja?
Én fel tudok ajánlani egy csomó Silent Circle-t.
Apropó, Joy mond valakinek valamit?

Lyókedvet!
Mackó

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 15
Sziasztok! Hello B, mindenhol összeakadunk?
A DD-n akadt meg a szemem, én a fénykorukban vagy inkább a vége felé voltam középsulis, hát, máig meghatározó, bár sokan fanyalognak. Arena: azok voltak az igazán szép idők, The reflex, Union of the snake...emlékszel a hullámra a Reflex alatt????
B Springsteen: ma is etalon, és ő nem is annyira 80-as évek, hanem '70-'90 és reméljük tovább is.
weirdo
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 14
Szia MarK!
Köszi a topic gratulát :) Ha mar itt tartunk a szinvonalasabb témánál: volt akkoriban egy klassz Tina Turner szám, de ha agyonütnek sem ugrik be. Jo lenne azt is levadászni... Mellesleg akkoriban indult az én egyik kedvencem is, a Pet Shop Boys. Azért még ôk is vannak néha-néha. Ha máskor nem, hát amikor azt a Robbie gyereket futtatják.

RCH

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 13
Helloka! Csatlakoznék. :-)
Szóval a 80-as években is született jónéhány gagyi, csakhogy ha összehasonlítom a mostani gagyikkal, akkor még mindig inkább a régebbit hallgatom. Aztán volt néhány, ami azért nem nevezhető gagyinak, csupán egy kissé kommersznek (persze a 80-as években divatosnak) tűnt, de tipikus hangulatuk volt: Sandra, C.C. Catch, Sam Fox, stb. Voltak olyanok is amelyek már egy fokkal színvonalasabbak voltak (Bros - tényleg, akkor hogy fújolták(tuk?), de simán kiálnák a próbát sok mai hasonló fiúbandával. Aztán voltak mégszinvonalasabbak (Tears For Fears, Talk Talk, Human League, Erasure, Alphaville,...) és voltak olyanok is akik annyira jók voltak, hogy élvezet volt hallgatni (Queen, Inxs).
De én mégis azért szimpatizálok ezzel a korszakkal, mert két hatalmas zenekar született, akik azóta már legendává váltak: a 80-as évek számomra egyet jelent a U2-val és a DEPECHE MODE-dal.
Egyébként gratula a topichoz - bár asszem volt már hasonló (a Tasztalon pedig van is egy: DM Klub (boccs, ez itt a reklám helye volt :-)), ha tudok én is segítek.
:-)
Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 12
Szia Fandor!

Az a borzaszto Max Him érdekelne: már régóta keresem. Cserébe adhatok mp3-ban egy "One night in Bangkok"-ot, vagy bármit :)

Lehet, hogy erdemes lenne kigyűjtenem mim van mp3-ban, meg audio CD-n...

RCH

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 11
Sziasztok!

Klassz, hogy kezd összeállni a társaság: féltem, hogy a kutya sem néz be ide.

Hello Mackó!
Ha érdekel van egy teljes Scotch válogatásom (audio) CD-n.

Hello Tiby!
Van nálam is Mp3, mindenféle "korabeli" nyalánksággal.

Hello Halászkirály!
A Bros tényleg nem volt rossz zene, de azt hiszem elôbb-utóbb szinte mindenkit lenyálaznak.

Hello Fandor!
Ugyan van itt 14 Db Matt Bianco MP3, de sajna nincs köztük a keresett. Sajna a töbi sincs meg. Miért nem olyanra vágysz, ami megvan ? :)

Azon filozom, hogy ossze lehetne hozni valami weblapot, és/vagy FTP-t, ahol az ilyesmit lehetne nyomatni. (Sajna elég negy helyet igényelne.) Ha van ötlet...

RCH

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 10
Persze hogy voltak ennel szinvonalasabb minosegi zenek is (hozzatehetnenk a kistahoz a Queen 80's eveit, INXS stb) de azert nagy kiralysag ezeket is neha meghallgatni.

Macko: a Video Kids zene is +van mp3-ban. Nekem innen (Norvegia) ugyan 2 honapja nem jon az extra.hu, de azert add meg a cimet, bar ftp-ben sem vagyok egy guru, azert megprobalom...

nem t'om a melohelyrol megy-e, azt is csekkolom majd

hogy igazan elborzasszak mindenkit: van egy Max Him - Lady Fantasy maxi verziom CD-n....

how low can you go...?

Törölt nick Creative Commons License 1999.06.01 0 0 9
Hellósztok!

Azért el ne felejtsük, hogy a 80-as években nem csak pop-zene volt!
Pl: rock- Dire Straits, Bruce Springsteen, Genesis, Marillion, Pink Floyd (reunion), Sting
heavy-metal: Deep Purple (reunion), Whitesnake, Accept, Iron Maiden
soul: Whitney Houston (W. H. 1 -rulez!!!), Stevie Wonder
na és persze a (szinti-)pop: Alphaville (RULEZ!!), Duran Duran (látta valaki videón az Arena-t??? r.:Russel Mulachy /Highlander 1/ - szintén király!!)

bonsay

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!