Keresés

Részletes keresés

P.E.K.K.A. Creative Commons License 2021.03.01 0 0 2765

Szia!

Engem érdekelne,vennék 50 magot fele alany, fele Lady F1,ha megoldható így. Privátot nem tudtam írni,email címed nem nyilvános a profilod alatt.

Köszi

 

Előzmény: kertész11 (2756)
P.E.K.K.A. Creative Commons License 2021.03.01 0 0 2764

Szia!

Köszi az infókat.

Jól gondolom,hogy akkor te nem oltasz?

Trifender jól hangzik,bár olvasni róla jót rosszat is,mondjuk egy próbát megér, max kimarad az artisos/boras kezelés a pajorok miatt(úgy tudom nem lehet egyszerre alkalmazni),tavaly pár tövet kirágtak,de ez volt a kisebb probléma.

Egy kérdésem lenne,hogy ezekből a pellet trágyákból kb mennyit teszel az ültetőgödrökbe?

Köszi

Előzmény: r!zses (2760)
Renaissance86 Creative Commons License 2021.02.28 0 0 2763

Köszi a tippet, így azért már barátságosabb. Sok palántát nem szoktam nevelni /kb 20/ szóval, ha van olyan termelő, akinek van "megmaradt" vetőmagja szívesen vennék, lehet 100 db magra se lenne szükségem. Ezek a "normál" pár száz Ft-os vetőmagok, nem igazán szoktak mindig bejönni, igazából baráti áron kb 4 fajtát árusítanak.

Előzmény: cross_183 (2762)
cross_183 Creative Commons License 2021.02.28 0 0 2762

  Rijk Zwaan-nak vannak 100-as kiszerelésű profi magjai. Vetőmagos webshopokban elérhetők.  Baronesa, morgan, lusitana ezek ajánlottak.

Előzmény: Renaissance86 (2761)
Renaissance86 Creative Commons License 2021.02.28 0 0 2761

Sziasztok,

 

Van lehetőség vásárolni valakitől olyan vetőmagokat, amiket egyébként csak nagy tételben tudnék beszerezni? Köszönöm

r!zses Creative Commons License 2021.02.26 0 1 2760

Szia!

Biztos vannak nálam sokkal rutinosabbak is de hasonló helyzetben vagyok én is, idén lesz negyedik éve, hogy kénytelen vagyok ugyan oda ültetni a dinnyéket, igaz nekem a nagyja görög. Minden év más betegségek szempontjából is, de mindenféle nagyobb problémától mentesen sikerült eddig az elmúlt 3 év, igaz első évtől kezdve használom a Trifender Pro-t ültetés előtt 2-3 héttel az ültető gödörbe permetezem, a trágyázással együtt, amit pedig tribu, orgevit, siforga szerves trágya keverékkel szoktam megoldani. A trifendert még két alkalommal a tenyészidő alatt elosztva beöntözéssel is bevetem. Nekem eddig ez bevált. Megelőzésre pedig poliversummal és vegesol eres-el szoktam fújni felváltva, csapadéktól függően 1-2-3 hetente... Persze ha megjelenne valami betegség, nem lehet elkerülni egyéb szerek használatát...

Sőt, nálam sajnos kell némi műtrágya is, főleg a kötődés utáni időszakban a nagy kálium igényét csak szerves táppal nekem nem sikerül kielégitenem.

Előzmény: P.E.K.K.A. (2759)
P.E.K.K.A. Creative Commons License 2021.02.25 0 0 2759

Sziasztok!

Pár éve már ültettem sárgadinnyét(boltban kapható muskotályos magokat),a ti útmutatások+interneten fellelhető infók alapján.

Köszönöm szépen mindenkinek. Kifejezetten elégedett voltam a végeredménnyel.

Sajnos a tavalyi tövek már nagyon betegek voltak(ugyanarra a helyre tudom csak rakni), idén már nem is akartam foglalkozni vele,ezért sajnos nem is trágyáztam ősszel a földet.

De ahogy közeledik a tavasz újra elkezdett foglalkoztatni,hogy talán oltottat mégis ültetnék.

Van ennek létjogosultsága? Sikerülhet még? Tudom valamivel tápozni, amit fel is tudnak venni? Vagy inkább hagyjam ki az idei szezont?

Ne kiméljetek a tanácsokkal :),mindet szívesen fogadom.

Köszönöm előre is.

cross_183 Creative Commons License 2021.02.19 0 0 2758

Emphasis-ra oltottam.

Előzmény: kertész11 (2757)
kertész11 Creative Commons License 2021.02.19 0 0 2757

Szia Cross! 

 

Ezt a magnélküli Bastin F1 fajtát oltva termelted vagy saját gyökéren, ha oltottad akkor milyen alanyra ?

 

 

 

Előzmény: cross_183 (2746)
kertész11 Creative Commons License 2021.02.19 0 0 2756

Sziasztok.

 

Van még eladó Lady F1 görögdinnye magom kb 120 szem (finom korai hosszúkás fajta) és még ZKI 18010 F1 lagenária alany magom.

 

Akit érdekel az írjon privátban.

 

Üdv.

 

melonlaci Creative Commons License 2021.02.14 0 0 2755

London, centro, donatello lesz oltva shintozára! Kipróbálom a dalmatian f1-et, nem ismerem ugyan, de szerintem a külseje miatt egyedi lehet a piacon!

Előzmény: cross_183 (2754)
cross_183 Creative Commons License 2021.02.14 0 0 2754

Karpatos tavaly volt próbából 100 tő fóliában. Nem sikerült jól. Nagyon későn érik, és valamiért eldobta a szárát, sok kukába való kényszerérett lett. Didimella gyanús volt, de ott volt mellette a vitália, annak nem volt baja. Nem igazán értettem mi történt vele. Egyébként gyönyörű szép a dinnye rajta, csak hát mégsem lett jó. Szabadföldön is volt ebből, de a tavalyi időjárás miatt értékelhetetlen volt. Jucar 2-3 éve volt, az is próbából. Az jó volt, nagyon finom oltva is, csak kicsit nehezebb eladni, mert nem olyan szép, meg nagyok is voltak. Centro az alap fajta. Azt rengetegen csinálják, úgyhogy nem lehet rossz. (Én csak zöldbelűt csinálok, az mindig drágább kicsit.) Donatello-ról jókat hallottam, sajátgyökéren legalábbis, oltva passz. 

Mivel megszűnt a vitalia, így london lesz most nekem.

Előzmény: melonlaci (2753)
melonlaci Creative Commons License 2021.02.14 0 0 2753

Cross! Milyen sárgadinnyét javasolsz oltva ? Karpatos, jucar, centro, donatelló közül? Valamint ismered e a dalmatian F1 fajtát?

Előzmény: cross_183 (2751)
vegyigyümi10 Creative Commons License 2021.02.13 0 0 2752

Valakinek nincs eladó görög és sárgadinnye magja...valami jó féle...esetleg közös rendelés érdekelne valakit??

cross_183 Creative Commons License 2021.02.13 0 0 2751

Az utóbbi 2-3 év özönvizei után érdemben nehéz bármit is ajánlani, ami "tuti" biztos lenne.   Lehet próbálkozni dithane +systane, cuproxat + topas, Kupfer Fusilan, cidely top, dagonis.  Tavaly ezekkel fújtam. Sok vegyszernek tűnik, de egyfolytában esett az eső, kb 7 naponta gombaölőztem .  Egész jól bírta a szára ahhoz képest, hogy szinte mindig úszott a  dinnye. A szezon végefelé még kapott egy hirtelen 50mm-es esőt, utána már nem lehetett megfogni a ragyát.

Előzmény: mint oldott kéve (2750)
mint oldott kéve Creative Commons License 2021.02.13 0 0 2750

Crosshoz lenne legfőképp kérdésem, de bárki válaszolhat, aki jártas a dinnyetermesztésben. Milyen szerekkel óvja meg az állományt a főbb betegségek ellen? Szóval mik a leghatásosabb szerek? Évekkel ezelőtt próbálkoztam dinnyével és nagyon elkedvetlenített, hogy a sok évtized óta dinnyét sem látott földön a növényt futótűzként tarolta le a betegség. A lombozat pusztulása miatt a termések nem értek be. Az elsőt bírta legfeljebb kinevelni a növény. A kaptánt, mint hatóanyagot ismerem, de az kontakt szer. Felszívódó kellene.

Laca9876 Creative Commons License 2021.02.11 0 0 2749

Grizzly F1 így helyes a neve.

Előzmény: Laca9876 (2748)
Laca9876 Creative Commons License 2021.02.11 0 0 2748

Sziasztok

Ha lenne valakinek Grizli F1 dinnye magja eladó akkor kérem jelezze nekem vevő lennék 50 db-ra. Sajnos csak nagy mennyiségben vásárolható meg ami nekem túl sok.

János Kovács 14 Creative Commons License 2021.02.02 0 0 2747

sziasztok  pocok telelő sárgadinnye mag van valakinek eladó ?

cross_183 Creative Commons License 2020.09.18 0 0 2746

Olcsó magnélküli Bastin f1, próbából raktam 200 darabot.  Az íze az valami hihetetlen jó volt, rubin szintű, vagy még talán annál is jobb.  Bár volt benne pár szakadt, de a leesett pár száz mm eső után ez nem meglepő.  A magja nincs csávázva, lehet ezért ilyen olcsó. De nagyon jó, finom dinnye.

 

 

 

 

cross_183 Creative Commons License 2020.09.18 0 0 2745

Csak hogy feléledjen a topic.

Lady emphasis-ra oltva:

 

Stephanemerson Creative Commons License 2020.05.24 0 0 2744

Sziasztok!

 

Viszonylag új vagyok a dinnyetermesztésben, sőt még a kiskerti növénytermesztésben is. 

Ezért feltennék néhány kérdést, melyekre a topikot visszagörgetve sem feltétlenül találtam választ. 

 

Jelenleg, a balkonon neveltek cca. 35 db palántát fele-fele arányban sugar-baby ill. Crimson-sweet típus. (a pontos alfajt nem tudom sajnos, 59 forintos hiperes magok, tehát nem a legjobb minőség)

 

-Mikor a legérdemesebb kiültetni a palánntákat? Most olyan 5-7 cm-esek, a legöregebbeken már a harmadik levélkét jön.

-úgy gondoltam ameddig lehet, maradnak a balkonon, hiszen ott mindennap tudom öntözni, és fény (hő) is van bőven. 

-attól félek, kicsit késés ben vagyok. Várható, hogy legalább néhány db értékelhető lesz augusztus táján?

 

Várom a nálam tapasztaltabbak, azaz kB. Mindenki véleményét :D

 

Vebber Creative Commons License 2020.05.22 0 0 2743

Honnan rendelted a magokat, és mennyibe került a 100db?

Thx.

Előzmény: axe1985 (2742)
axe1985 Creative Commons License 2020.05.14 0 0 2742

Szia dinnye kereskedőktől kértem infót erről a fajtáról mire azt mondták nem  az igazi termesztetni nekem itthon nem is igazán kellt ki valamit elszurtam vagy kitudja rendeltem másik fajtát mire már azt mondták jobb .Ez a neve 100 szem van egy tasakba csávázott Lusitana RZ 

Előzmény: Roland1994 (2720)
vegyigyümi10 Creative Commons License 2020.05.14 0 0 2741

Üdv,

Fekete-fehér fóliát terítek a dinnyesorok közé,gazok megállítása végett...melyik színű oldal legyen felül??

eisbaren Creative Commons License 2020.05.04 0 0 2740

Aha szóval ez a trükk

Cross! A zki Jaguar f1ről van tapasztalatod vagy hallottál már róla?

Köszi előre is a választ.

Sándor amit leírtál te módszered ez a lókakis ez vmi olyasmi amit Szerző Lacinál van az egyik videón?

Előzmény: SándorTiszteletes (2739)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2020.05.01 0 0 2739

Itt van, csak meg kell szólítani :)

AZ elvet értem, csak a "hogyan"t nem. Milyen eszközzel fűtesz gazdaságosan, hogyan szabályzod a hőmérsékletet, stb..? 

Sajnos idehaza kihaltak akik fóliáztak, így nem tudom már megnézni.

EZeket szeretném, ha egy kicsit részletesebben írnál.

Előzmény: cross_183 (2738)
cross_183 Creative Commons License 2020.04.28 0 0 2738

Szia!

 

 

Alsó fűtéssel. Raklapon a növények, alattuk meg fűtéscsövek. Vastagfalú gégecső van nálam.

Ezzel a módszerrel olyan nagy meleget nem tudok csinálni. Amíg csíráznak a magok, addig kis alagút fóliát húzok föléjük, azt a légtért könnyebb kifűteni.  Éjszaka így is csak 22-25 fokos a palántaföld, ez egy kicsit kevés, de nagy gond nem szokott lenni a csírázással.  Utána meg a nagyobb növényeknek 18 fokos föld bőven elég éjszaka. 

 

 

 

Előzmény: SándorTiszteletes (2735)
SándorTiszteletes Creative Commons License 2020.04.28 0 0 2737

Majd úgyis beugrik, ez már következő szezon témája.

De legyen akkor nyitott a kérdés, bárki felé.

Eddig fűtetlen sátorfóliába, egy szakaszon tettem friss lókulát, amit szépen be is "gyújtottam", én ezen keltettem.

Ugyanakkor a szálas lókula beszerzési nehézségei, meg a sok pluszmunka miatt, egyéb fűtésre szeretnék áttérni.

Erre várnám, ki hogy csinálja...

Előzmény: eisbaren (2736)
eisbaren Creative Commons License 2020.04.28 0 0 2736

De rég is hallottunk cross felől...

Bár Crossnak szólt a kérdés ez egy igencsak sokrétű és érdekes a téma.

 Nehéz egy mondatban összefoglalni de talán a  "hideg fej meleg talp" találó a dinnye palántaneveléséhez.

Előzmény: SándorTiszteletes (2735)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!