Keresés

Részletes keresés

kifo2 Creative Commons License 2018.01.29 0 0 20298
Előzmény: kifo2 (20297)
kifo2 Creative Commons License 2018.01.28 0 1 20297

nem figyel (a gyerek) - ezen a feltételezésen már sokminden megbukott... Legfeljebb akkor nem figyel, ha nagy szükséged lenne rá, hogy figyeljen (pl. mit ne csináljon).

Nekem nagyon tetszett, örülök, hogy megosztottad ezt az élményedet :-)

 

Előzmény: HakapesziM (20296)
HakapesziM Creative Commons License 2018.01.27 0 5 20296

Flóra négyéves, abban a korban van, amikor az oviban már néha a nemiségre terelődik a szó.

 

- A lányoknak nunijuk, a fiúknak kukijuk van - jelentette be nemrégiben a felfedezését.

 

A múltkor épp fürdött a fürdőkádban. Nálunk a fürdőszobában van a WC is. Én azok közé a férfiak közé tartozom, akiket zavar, ha egy nyilvános mellékhelyiségben melléjük állnak mások a piszoárnál, vagy eme tevékenység közben bárki is a közelemben van. Most viszont nagy volt a szükség, és Flóra fürdése - a millió kádbéli játékával - még hosszúnak ígérkezett. Így úgy döntöttem, kivételt teszek, és megszabadulok folyékony terhemtől, Flóra úgyis játszik, nem figyel oda, amellett a fürdőszobánk kialakítása olyan, hogy a kádból úgysem lát semmit, legfeljebb azt, hogy ott állok. 

 

Persze meghallotta a csurgást.

 

- Apa mit csinálsz?

 

- Pisilek.

 

- És megmutatod a kukid?

 

- Természetesen nem! - mondtam felháborodottan.

 

- Biztos nagyon csúnya lehet....

 

 

H_G Creative Commons License 2018.01.26 0 0 20295

-- Szóval egészen biztos vagy benne, hogy nem maradt otthonra semmi írnivaló feladat?

-- Input kaputt!

 

KissMe Creative Commons License 2018.01.26 0 0 20294

Főúton haladtunk autóval, az út mellett rengeteg öreg fát kivágtak, és még nem szállították el őket.

- Anya, nézd, itt erdőmészárlás volt!

KissMe Creative Commons License 2018.01.13 0 0 20293

Fürdőszoba-felújítás miatt elmentünk körülnézni a Praktikerbe. Van egy elképzelésem arról, milyennek szeretném az új fürdőszobát, kerestem csempét, padlóburkolót, kádat, szekrényt, ilyeneket. Sajnos nem mindent találtam meg, illetve nem láttam olyan csempét, amilyet elképzeltem. Csalódottan ültem vissza az autóba, miközben indítottam, mondtam, hogy hát, azt gondoltam, ebben az áruházban több dolog is van. Mire a majdnem 9 éves fiam:

- Anyu, ebben az áruházban legalább egymilliárd dolog van, az más kérdés, hogy neked egyik sem tetszik.

KissMe Creative Commons License 2018.01.10 0 0 20292

- Na de anyúúúú, ugye kapok a matek ötösért valami jutalmat?! Légysziiii!

- Persze, természetesen, kapsz te is egy ötöst cserébe! Na, csapj ide a kezembe!

KissMe Creative Commons License 2018.01.10 0 1 20291

Lassacskán 9 éves fiam tegnap délután úgy ült be az autóba suli után, hogy panaszkodott, a csaja dobta őt, és most már a Józsikával van együtt sokat, ezért neki keresnie kell egy másik lányt. Beszélgettünk erről a témáról, közben szólt a rádió, a Petőfiben az Egész úton hazafelé. Az aktuális téma a párok közötti nagy korkülönbség volt. A műsor vége felé a műsorvezető összefoglalta a lényeget, miszerint nem számít, ki hány éves, vagy mekkora a korkülönbség a férfi és a nő között, a lényeg, hogy az igaz szerelem minden akadályt legyőz, és nem ismer határokat. Mire a fiam megszólalt a jobb 1-ben:

- Nah, ő könnyen dumál itt szerelemről, bezzeg nekem most nincs csajom, mert a hülye Józsika elvette.

H_G Creative Commons License 2018.01.08 0 1 20290

Tízéves:

-- Nekem egyszerűen muszáj egy okostelefon! Már mindenkinek van az osztályban rajtam kívül!

Én:

-- Babám, te még egyáltalán nem használod ki a butatelefonod képességeit sem. Majd ha azt látjuk, hogy az már tényleg nem elég, akkor kaphatsz okosat. Bár szerintem még egy felnőttnek is elég valójában egy butatelefon, az igazán hasznos dolgokat azok is tudják.

Tízéves (egyhén hápog a felháborodástól):

-- Nincs már az a fekete-fehér világ, amiben te éltél!

 

H_G Creative Commons License 2018.01.01 0 1 20289

Lőrinc (10) anyja felfedezett magán néhány, a saját anyjára is jellemző reakciót. Ő nem igazán tud mulatni ezen, de a gyerek annál inkább.

 

Én:

-- Mit röhögsz, te meg rám fogsz hasonlítani!

Lőrinc (őszintén elszontyolodik):

-- Ajjajj, az nagyon nem jó!

 

Bár a folytatás már nem gyerekszáj, azért följegyzem az utókor számára.

 

Én (műfelháborodással):

-- És ezt csak így a képembe mondod, szépítés nélkül?

Anya:

-- Az azért van, mert már most is rád hasonlít!

HakapesziM Creative Commons License 2017.12.03 0 0 20288

Változnak az idők. Négyéves kisgyerek 2017:

 

- Apa, bekapcsolod nekem a jutyút? (Youtube). 

H_G Creative Commons License 2017.11.09 0 0 20287

Lőrinc (komoran, mert lefagyott a tabletje):

 

"Ez a játék új korában teljesen stabil volt! Amikor feltelepítettük hozzá a Mod Installert, az volt, ami beinstabilította!"

 

H_G Creative Commons License 2017.11.09 0 2 20286

Lőrinc:

-- Kérek még, de csak a húsból!

Én:

-- Babám, az nincs már több! Emlékszel, hogy kérdeztem a boltban, hogy fogsz-e ebből is enni, vagy csak a négysajtos pennédet? Azt mondtad, hogy nem, úgyhogy csak annyit vettem, amennyi saját magamnak elég. (Azután mégis elfeleztük.)

-- És miért hittél nekem?

 

H_G Creative Commons License 2017.11.09 0 1 20285

Mama:

-- Jutott a te homlokodra egyáltalán víz?

Lőrinc (10):

-- Hát persze, jutott!

Mama (még mindig gyanakszik):

-- Pontosan mennyi víz volt az?

Lőrinc
-- A vízcsepp egy morzsájának a miniatűr szilánkja!

 

HakapesziM Creative Commons License 2017.09.11 0 2 20284

Tegnap este amíg Anya tollászkodott, az én feladatom lett (volna) Flórát lefektetni. Ez kissé mellécsúszott, mert előbb mesélés, utóbb vad birkózás alakult ki az ágyban. Birkózás közben pedig aránylag nehéz elaludni.

 

Flóra egyszer csak egy pankrátorokat megszégyenítő halálugrással ugrott a pocakomra. Ezen művelet közben a térdével telibe találta azt a rész, amely a férfiak számára igen - igen érzékeny páros szerv.

 

Anya ebben a pillanatban lépett elképedve a szobába, Flóra megszeppenve, én görcsökben vonaglottam. 

 

- De hát mit csináltok? Mi történt itt? És Flóra miért nem alszik még?

 

- Édesem - hörögtem - Flóra tökön rúgott...

 

Erre Flóra felpattintotta a színes kis játék - mobilját és telefonhívást imitált:

 

- Halló, mentők? Jöjjenek gyorsan! Apának tökön rúgtam a hasát! 

KissMe Creative Commons License 2017.09.10 0 0 20283

Péntek reggel autóztunk az iskola felé, közben rádiót hallgattunk a kisfiammal. Időjárásjelentés: tiszta, napos idő várható egész napra és az ország egész területére. Miközben lassan beleautózunk a ködbe, szemerkél az eső, és elég hűvös van. Meg is jegyeztem, hogy nem tudom, honnan szedik az információkat az időjárásjelentők, de most elég nagyot tévedtek.

Én már el is felejtettem ezt a beszélgetést, amikor másnap, szombaton megjegyzi a gyerek:

- Anyu, azért mégis igaza volt annak az időjárásosnak tegnap, amikor azt mondta, hogy napos idő van. Mert igaz, hogy reggel még nem sütött a nap, de délutánra azért "kinaposodott".

Egy nyelvújító veszett el benne. :)

H_G Creative Commons License 2017.09.05 0 0 20282

Még messze nem vagyunk otthon, de az elvitelre kért ebédünk már összeomlóban a nejlon szatyrában -- egy fül már leszakadt, több doboz az élére fordult és az uborkasaláta levében tocsognak az (egyelőre még zárt) tartármártásos pohárkák.

 

Lőrincke is észrevette, mert hátulról rámkiált:

 

-- Vigyázz, a mártás nyakig ül a szószban!

 

H_G Creative Commons License 2017.09.05 0 2 20281

A tízéves magyaráz:

 

-- Attól, hogy töltőre kell dugni a tabletet, még ülhetnék a kanapé közepén! Ott jobboldalt bedughatnánk, erre jönne a zsinór terajtad keresztül, pont elég hosszú.

-- Úgy nem lehet, nem lenne kényelmes!

-- Dehogynem, látod? Itt ülnék, teljesen kényelmesen.

-- Nekem nem lenne kényelmes.

-- Ja, hogy az is számít?

 

KissMe Creative Commons License 2017.09.05 0 1 20280

Anyaszáj

Ma a kisfiam egy bekerített kosárlabdapályán rollerezett, mindenféle trükköket próbált ki, jó nagy, egyenes hely volt. Rajta kívül más gyerek vagy felnőtt nem volt a környéken, egy galamb viszont a pálya közepén csipegetett nagy nyugodtan. Már a sokadik kört karikázta a gyerek a galamb körül, amikor a fiam megjegyezte:

- Anya, ez a galamb nem fél.

- Nem, ez a galamb tényleg nem fél, ez egy egész galamb.

HakapesziM Creative Commons License 2017.08.03 0 3 20279

Flóra három és fél éves, már szobatiszta, ügyesen használja a WC - t. Ennek ellenére örök szorongásom tárgya, hogy mi történik, ha velem van együtt valahol házon kívül, boltban stb. és bejelenti, hogy akkor most! Férfiként mit tegyek, hogy kakiltatom meg a férfi WC - ben, mi lesz addig a rahedli csomaggal és a többi. 

 

Ma vásárolni voltunk az Auchan - ban, Anya a hivatalban üti a vasat, mi meg addig Flórával garázdálkodunk itthon, de azért feladatokat is kapunk, amit ildomos végrehajtani, ellenkező esetben mikor Anya hazajön, szőnyegszéle vár ránk.  Főleg rám.

 

Megtörtént a maratoni beszerzőkörút, köbméterben kifejezve sem kevés áruval tértünk haza. Közben azért olyan nagyon hideg sincs, már a parkolóban szortírozom a portékákat nagy terjedelmű teherbíró szatyrokba, a hátamon Niagara vízesésként patakzik az izzadság. 

 

Erre Flóra - a pakolás még a közel nem kész - közli, hogy neki kakilni kell. De nagyon. 

 

- Búbosbankám, nagyon kell, bírod még? Tudod, még nem vagyok kész, fel kell vinnünk ezeket (a 4. emeletre), mutattam a szatyrokra.

 

- Hááát...

 

- Tarts ki, sietünk!

 

- Szorítom Apa....

 

Gyorsan beledobáltam a zsákokba mindent - hiszen az utca közepén nem hagyhatom a vásárfiát - legalább a hűtést igénylő cuccokat, azzal, hogy a többiért majd lemegyek később. Pakolok, rohanok, izzadok, de végre megindulunk. A hátamon hátizsák, a két kezemben egy - egy 20 kilós csomag, loholunk az emeleten. Flóra közben még rám tukmálja a hatalmas strandlabdát, amelyet nem tudom milyen megfontolásból akart felvinni a kocsiból a lakásba, még ezt is a hónom alá szorítom. Fel az emeleten, közben reménykedem, hogy Flóra záróizmai még fiatal testének megfelelően funkcionálnak.

 

Fent a negyediken, csörög a kulcs, ledobok mindent a földre, csatakos vagyok az izzadságtól, zihálva szedem a levegőt, Flóra már veszi le a szandálját - ez jó, időt nyerünk, nyitom a fürdő ajtaját - hiszen minden másodperc számít!

 

Erre...Flóra, mint egy Nyáry gróf unottan a nagyszobába lejt, elhelyezkedik a kanapén és bekapcsolja a TV - n a mesecsatornát.

 

- De Flórácska, de hát azt mondtad, hogy nagyon kell kakilnod!

 

- Apa, az csak egy olyan szólás - mondás volt.

H_G Creative Commons License 2017.07.09 0 2 20278

"Most légy homokos, Domonkos!"

 

(Ezt a mondást Lőrincke nem egész pontosan jegyezte meg.)

 

H_G Creative Commons License 2017.07.05 0 1 20277

PAFF! Ezzel vége egy kis bogárnak, aki elég szemtelen volt fölgyalogolni a matracunkra.

 

Én:

-- Hát ez mi volt?

Anya:

-- Mittudomén, pici és fekete.

-- Egy muslinca, aki lusta volt repülni?

Lőrincke:

-- Egy lustinca!

 

H_G Creative Commons License 2017.06.24 0 0 20276

Lőrincke eddig nézett egy TV-filmet, de a felénél bejelenti, hogy inkább videójátékozna.

-- Nem érdekel már a műsor?

Az agya kissé lassan futtatja a szinonímaszótárat:

-- Eléggé... ropp... csöpp... mérsékelten!

 

H_G Creative Commons License 2017.06.22 0 1 20275

Véletlenül összefutunk a gyerek leendő osztályfőnökével (szeptembertől ui. új iskolában folytatja) és így megtudjuk, hogy itt nem kell olvasónaplót írni a nyári kötelező olvasmányról -- a régi helyen minden fejezetet össze kellett foglalni pár sorban, még rajzot is vártak alá -- sőt, elolvasni se nagyon.

 

-- Pihenj sokat és nyáron ne gondolj az iskolára! -- búcsúzik.

 

Én:

-- Ez azért nem teljesen tetszik, ha semmit nem írsz és olvasol a nyáron, még a betűket is elfelejted szeptemberre. Kénytelen leszek majd én kitalálni valamit helyette!

 

Lőrincke:

-- Sajnálom, de hallottad: ez a vonat már elment!

 

 

 

KissMe Creative Commons License 2017.06.09 0 0 20274

Egy kisváros üdülőtelepén sétáltunk a 8 éves fiammal. Sok nyaralóra ki van írva, hogy kiadó, néhány pedig már a divatos "apartman" feliratot is viseli.

A kisfiam olvasgatta a feliratokat: Tomi Apartman, Attila Apartman, Horváth Apartman, stb.

- Anya, nézd, itt is egy Apartman! Milyen sok Apartman nevű ember lakik itt!

Egy kicsit nevettem, és elmagyaráztam neki, hogy tulajdonképpen mit is jelent az Apartman, és miért van kiírva?

 

A szokásos német nyelvű feliratok is megjelentek: Haus Frei

- Anya, nézd, ez itt ingyen van!

Mire néhány mondatos magyarázattal szolgáltam arra, hogy a német "frei" és az angol "free" szó miben különbözik egymástól, és miért írják ki a házakra a "Haus Frei" feliratot? Egyébként a fiam németül tanul az iskolában, második osztályos, de a "frei" szót még nem tanulták. (Azt tudta, hogy a "Haus" mit jelent.) Viszont a "free" szót gyakran látja a netes játékokban, videókban, vagy a rajzfilmekben. 

 

H_G Creative Commons License 2017.06.08 0 0 20273

Nyelvtan munkafüzet:

Írj egy-egy mondatot az egyik melléknév mindhárom alakjával! (Az egyik melléknév pedig a "hosszú".)

Lőrincke:

-- Egy méterrúd hosszú. Két méterrúd hosszabb. Három méterrúd a leghosszabb!

 

H_G Creative Commons License 2017.05.17 0 0 20272

Az iskolához vezető utolsó emelkedőn Lőrincke osztálytársnője lépked előttünk a ragyogó reggeli napfényben, méghozzá nagyon vicces mintás nadrágban: sok-sok fehér nyuszifej vastag fekete vonalak (rácsok?) között.

 

Én:

-- Na, ezek szemlátomást ráfáztak a répalopásra!

Lőrincke:

-- Aha... De itt legalább nem igaz, hogy "A börtön ablakába soha nem süt be a nap"!

 

jinjang Creative Commons License 2017.05.11 0 0 20271

Ezt most találtam egy régi levélben, amit a gyerek apjának írtam (már nem élünk együtt).
A fiam akkor már 17 éves volt, de kicsi korától undorodik és fél a bogaraktól - a mai napig.

"Nos, a fiad tegnap alkotott.
Még mindig undorodik és fél a rovaroktól, de már eljutottunk odáig, hogy az én papucsommal felfegyverkezve (nehogy már az övére rákerüljön valami csúnya) képes lecsapni az ilyen betolakodókat, ha nem vagyok otthon.
Mondjuk a nyomokat már nem takarítja el, mert az 'fúj', meg különben is lusta hozzá.
Tegnap épp a vasalt ruháit tettem be a szekrényébe, amikor megláttam egy elkent fekete pacát, élénkpiros vérpöttyel díszítve a szekrénye ajtaján. Szúnyogmaradéknak néztem, de állítása szerint egy légy teteme díszelgett ott. Miután megdicsértem hősies tettét, azért nevelési céllal rákérdeztem:
- Nem gondolod, hogy le kellett volna onnan törölni?
- Nem - vágta rá. - Elrettentésül hagytam ott!"

HakapesziM Creative Commons License 2017.05.09 0 2 20270

Flóra megkívánt egy bizonyos játékot. A Tesco - ba mentünk vásárolni, megígértem neki, hogy a szóban forgó dolgot megnézzük, és ha nem drága, veszünk egyet. 

 

- Flórácska, nem ígérek semmit, megnézzük, és ha van, és nem drága, akkor megvesszük.

 

Mire Flóra:

 

- De aztán legyen! Tudod apa, egy gyerek soha nem adja fel!

H_G Creative Commons License 2017.05.08 0 0 20269

Szegény asszonynak egy felcsatolt orvosi eszközt kell hordania egész nap.

 

-- De mielőtt bemegyek az anyámhoz, leveszem, hogy ne szembesüljön vele!

 

A 9 éves nem érti:

 

-- Miért ne süljön szembe vele?

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!