Keresés

Részletes keresés

Ádám(Szeged) Creative Commons License 2018.10.12 0 0 9119

Szia.

Az ember bármire képes, hogy túléljen, de vizet ebből a kaktuszból kinyerni baromi nehéz.

Vagyis a kaktuszból egy az egyben enned kellene...

Az lenne a legjobb, ha úgy tartalékolnák a vizet, mint a dinnye?

;-)

Előzmény: zsorsz (9117)
zsorsz Creative Commons License 2018.10.12 0 0 9118

Látom nehezet kérdeztem.

Előzmény: zsorsz (9117)
zsorsz Creative Commons License 2018.10.10 0 0 9117

Üdv Mindenki!

Kandalláberkaktuszokról volt egy film,milyen elképesztő mennyiségű vizet képes elraktározni.A kérdésem hogy ezt a vizet túlélésre lehet használni?

SpinyNorman Creative Commons License 2018.09.10 0 0 9116

Nem tudom, mit jelent a különlegesség, de nekem sok fiatal (magról kelt) és pár idősebb növényem is eladósorba került, részben helyhiány miatt. Az ár szerintem "normál", nem az elszaladt és indokolatlan virágbolti a felfújt növényekre.

A kaktuszok Csobánkán vannak, én Bp-n. Hétvégén tudok róluk fotókat csinálni, ha van rá igény.

Előzmény: ndx (9114)
msek Creative Commons License 2018.09.10 0 0 9115

Gyűjtőktől. A nevüket is tudják, és értelmes tartási tanácsot is tudnak adni hozzájuk.

Előzmény: ndx (9114)
ndx Creative Commons License 2018.09.09 0 0 9114

Kaktuszkülönlegességeket hol lehet venni bp-en normális áron?

 

 

leszámítva a kaktusz kiállítást és a magról ültetést

Böszőke Creative Commons License 2018.08.07 0 0 9113

Tényleg nagyon szép!

(bár nekem önmagában ,virág nélkül is tetszik :)

Előzmény: mm-andras (9112)
mm-andras Creative Commons License 2018.08.07 0 0 9112

Kivirágzott a ferro-kaktuszom. Kora több mint 30 év, és elég termetes példány. Mi csak gyilkosnak hívjuk a kampós tüskéi miatt. Mindenesetre a virágok gyönyörűek, 4 virágot hozott.

 

tibor200 Creative Commons License 2018.06.26 0 0 9111

Egyik napról a másikra lett egy oldalhajtás a kaktuszomon (talán echinopsis bridgesi fajta)A piros virág az mellette van.  kb 2m magas a kaktusz és egy részen el van vékonyodva a törzse és azon a részen van ez a kis oldalhajtás.

Learning_to_Portnoy Creative Commons License 2018.06.20 0 0 9110
r.tonyo4 Creative Commons License 2018.04.09 0 0 9109

én tegnap kiraktam őket. Délnyugati erkély, eddig a lépcsőházban voltak, de ott már túl meleg lett nekik. Be is indultak rendesen

Előzmény: kiCkWhY (9108)
kiCkWhY Creative Commons License 2018.03.14 0 0 9108

Sziasztok!

 

Mikor tudom legkorábban kirakni szabadba a kaktuszokat? (sok fajta van még tavaly összel linkeltem őket)

Learning_to_Portnoy Creative Commons License 2018.01.16 0 0 9107
r.tonyo4 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 9106

az elmúlt 1 hétben jobb helyük lett volna az erkélyen szabadban... Echinopsis és Mamillaria, Opuntia subulata fajtákról van szó

Ahogy nézem, azért a hétvégére visszatérnek a télies hőmérsékletek

Előzmény: garass (9105)
garass Creative Commons License 2018.01.09 0 0 9105

Ez a hőmérséklet még éppen elég lehet, de van rá esély, hogy hamarabb indulnak meg a növények és kérdés, akkor épp milyen időjárás lesz. Továbbá azok, amelyek az alacsonyabb telelést igénylik, várhatóan kevesebbet, vagy nem is hoznak idén virágot. Mert épp a téli körülmények stimulálják a virágképződést.

Előzmény: r.tonyo4 (9104)
r.tonyo4 Creative Commons License 2018.01.09 0 0 9104

A tavaszias tél miatt a kaktuszaim telelőhelyén (lépcsőház, ablak mellett, néha a nap is süti) napok óta 10-15 fok van. Vizet természetesen nem kapnak, de kissé aggódom, hogy nem tesz e bennük kárt ez a magas hőmérséklet. Ha tartósan mínuszok lennének, akkor kb 5 fok lenne a telelőhelyen. Nem lesz bajuk?

[virgo] Creative Commons License 2017.10.30 0 0 9103

legyen kaktusz is: Ferocactus cylindraceus v. eastwoodie RP74 Superior, AZ   2015-ös magvetés

 

 

 

 

 

unartis: Creative Commons License 2017.10.30 0 0 9102

Igen, ez még egy jó módszer, akár egy papírdobozba rakva miután kiszáradt a gyökerükre ragadt talaj. Korábban így is teleltettem, csak hűvös, száraz helyen legyenek. Aloe barbatus jó fél méteres tövemet és több kicsi sarját így szoktam teleltetni, nyáron a kertbe ki vannak ültetve(még most is ott vannak, de hamarosan szedem fel), télire talaj nélkül egy hűvös világos helységbe mennek, tavasszal van, hogy így is indulnak, de májusban ki tudom telepíteni a kertbe és indul a kör előröl.

Előzmény: kiCkWhY (9098)
unartis: Creative Commons License 2017.10.30 0 0 9101

Kisebb, hajnali fagyok szerintem nem okoznak gondot, igaz nem sok benti kaktuszunk van, inkább télállók. Ha nem jön tartós mínusz akkor kint lehet hagyni egy darabig, csak csapadék ne érje, csak a napfény és a szél.

Előzmény: [virgo] (9092)
[virgo] Creative Commons License 2017.10.30 0 0 9100

volt olyan növényem, aminek vagy két évre volt szüksége ahhoz, hogy gyökeret növesszen, kutya baja. Aztán idősebb növényeknél észreveszem, hogy egy év is rámegy, mire rendesen bekapaszkodnak átültetés után. Addig pedig semmi növekedés, vagy életjel.... ezek kaktuszok, nem muskátlik. nagyon tudnak spórolni a vízzel, le tudják zárni a gázcsere nyílásaikat a minimális párologtatás érdekében, szóval szívósak, és sokat kibírnak víz nélkül, de ez azért mérettől is függ.

Előzmény: kiCkWhY (9098)
garass Creative Commons License 2017.10.29 0 0 9099

Egy hét alatt még semmilyen megnyúlást nem fogsz tapasztalni. Persze a meleg szoba az ne sötétkamra legyen. Ha jó vízáteresztő talajuk van, egy hét alatt kellő nedvességtartalomra csökken a talaj. Persze ha tele van agyaggal, akkor akár egy hónap is kellene a kiszáradáshoz. A talaj kiszáradásnak is az a lényege, hogy legalább a felső réteg legyen száraz, mert a növények leginkább a nedves gyökérnyaknál kezdenek el berothadni.

Ha gyorsítani akarod, sokszor még az is elég, ha a műanyag cserépből kiemeled a növényt és a teljes földlabdával együtt kerül kiszárításra. Egyesek télire is földlabdával együtt teleltetnek kertből kiemelt növényeket, pl újságpapírba csomagolva.

Végül is a gyökerek teljes föld nélkülivé tétele is lehet egy megoldás, de az nagyon sok munkával jár most és majd tavasszal is. Persze ha három növényed van, akkor ez nem szempont. Ezért mindenki a saját körülményeihez legjobban illeszkedő, a  neki legmegfelelőbb megoldást választja. Nem lehet egység megoldást keresni.

A növények egyébként több hónapot is kibírnak talaj nélkül, ha amúgy jó karban vannak. Az import növények is több hónap után kerülnek be, sőt egy részüknél még a gyökérzete is meg van kurtítva. Ugyanakkor gyűjtőknél a parapet alatt számos esetben látni csak úgy, ott hosszabb ideje elfekvő növényeket, szárdarabokat, minden károsodás nélkül. a legtöbb szukkulens erre van kitalálva.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: SpinyNorman (9097)
kiCkWhY Creative Commons License 2017.10.29 0 0 9098

Táptalaj nélkül túléli fél évet? :O

SpinyNorman Creative Commons License 2017.10.29 0 0 9097

Szerintem nedves földdel fűtött szobában is van vesély arra, hogy megnyúlnak. Plusz abban sem vagyok biztos, hogy 1-2 hét alatt ki tudnak száradni bent.

Az én növényeim tavaly kaptak esőt behordás előtt (mármint egy részük). A teleltetőjük bár világos, de csak 5-10 fokos, vagyis ott tavaszig sem száradtak volna ki, a lassú száradás pedig nedvessé tette volna a levegőt, igazi táptalajt nyújtva a gombafertőzéseknek. Tanultam az előző évekből, amikor a pár, valamennyire nedves földdel bekerülő növény közül sok elpusztult, így minden megázott növényt kiszedtem a nedves földjéből, leszedtem róluk a földet, amennyire lehetett, és így mentek telelni. Mind megmaradt, se megnyúlás, se gomba/kirohadás, a páraszint nem ment az egekbe, nagyon örültem a döntésemnek.

kiCkWhY Creative Commons License 2017.10.29 0 0 9096

Én is pont úgy jártam mint Virgo ma szerettem volna behozni őket, de rommá áztak. Amit javasolt megoldást azt helyt álló? (Fűtőt szoba 1 hétig aztán fűtetlen)

garass Creative Commons License 2017.10.29 0 0 9095

Ha fólia takarásban vannak, még nem muszáj behordani őket, ha lehet hinni a met. előjelzéseknek. Novemberre még alig egy két fagyos hajnalt jeleznek most. Persze mindezt növényfaj és a helyszín is befolyásolja.  

Előzmény: flybird (9093)
garass Creative Commons License 2017.10.29 0 0 9094

Ez a helyes megoldás. Telelőbe csak száraz talajjal. Ilyen őszi idényben már fóliatakarás nélkül nem érdemes kinn tartani őket, mert bármikor jöhet csapadék és hajnalonta már lehet hűvösebb idő is.

Előzmény: unartis: (9091)
flybird Creative Commons License 2017.10.29 0 0 9093

Én sem tudom mit csináljak, még 1-2 hétig kint hagyjam őket vagy ne? Még napközbe viszonylag jó időt jósolnak. Persze le vannak takarva fóliával.  Most száraz a földjük. :)

Előzmény: [virgo] (9092)
[virgo] Creative Commons License 2017.10.29 0 0 9092

most elég nagy gondban vagyok, mit csináljak. Az idő enyhe, de már napok óta mindig van valamennyi kicsi csapadék is. Az összes növényem kint, előző hétvégén lett volna esélyem, hogy tökszárazon tegyem be őket a teleltetőbe, de csak hétfőn jöttem vissza Pestről, esély tehát elszalasztva. Minden ki van gömbölyödve, így nem lehet betenni őket teleltetni.

 

Valószínűleg az lesz, hogy beteszem őket fűtött helyre, hadd száradjanak ki, ez kb 5 nap/ egy hét, és utána mennek a kamrába.

Előzmény: unartis: (9091)
unartis: Creative Commons License 2017.10.29 0 0 9091

Ez így van, a telek már csak ilyenek, egyszer esős+enyhe locspocs tél, máskor meg csak úgy koppan a -20 c°, egy jó télállónövénynek ezeket el kell viselje. Eddig a legdurvább tél 2004-2005 telén volt amit ott mértem nappal -20, -23, éjszaka -27 c° volt: http://telallokaktuszok.uw.hu/html/naplo_2.html

Előzmény: [virgo] (9090)
[virgo] Creative Commons License 2017.10.28 0 0 9090

Tudom hol van Elek :-)

 

Valójában elég változóak a telek itt, mindkét szélsőség előfordul. A tavalyi iszonyúan durva volt.

Előzmény: unartis: (9088)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!