Keresés

Részletes keresés

acinkos Creative Commons License 1999.02.17 0 0 34
Ribizli,
nem tudom ugyanaz-e, nekem ezek vannak:
- 4 db kazetta Mo. madárhangjaival, nem tudom kinek a gyűjtése, másolatban kaptam,
- 1 kazetta O.M. felvételeivel, az elmúlt években volt ker. forgalomban.
Most láttam valami Mo. állathangjai vagy hasonló CD-t, arról beszélsz?
Normál (nem sz.gépes) CD lejátszóm persze hogy van.
Előzmény: ribizli (28)
Dun Ringill Creative Commons License 1999.02.17 0 0 33
Kedves Fido,

köszönöm az emilt, megjött.
Herb-Atea Creative Commons License 1999.02.17 0 0 32
Halihó!

Nos, a szalamandra az őszi rozsdás avarból bukkant elő, amikor Lillafüred felett Fehér-kőre igyekeztünk. Megállt (a szalamandra), és szép óvatosan, persze miután észrevettük, megközelítettük. Olyan 30 cm távolságból volt szerencsénk megcsodálni. Úgy látszott, mintha egy szobor lenne. Egy gyönyörű szobor. Fekete-sárga foltos, mintha lakkozva lett volna. Egy csoda. Aztán más turisták érkeztek arrafelé, a szalamandra eltűnt az avarban.

/-/
Előzmény: ribizli (20)
Dun Ringill Creative Commons License 1999.02.16 0 0 31
ribizli,

van a cd-n feketerigó is?
Előzmény: ribizli (15)
neduddgi Creative Commons License 1999.02.16 0 0 30
Es eztet a sok renceridegen szavat Te mindet le tuttad irni sor nelkul? :ooo
:)
Előzmény: Pucros Mackó (29)
Pucros Mackó Creative Commons License 1999.02.16 0 0 29
Microneta spinigera
Lathys falcigera
Zefates hungaricus
Altella orientalis

"Kiemelkedő nevezetesség" gyanánt említi a könyv a pannongyíkot és az afrikai atkát (Passalosetus africanus). Én a hüllőkkel foglalkoztam régebben, úgy tudom, a pannongyík itt, a budaörsi dombokon és a Villányi-hegységben fordul elő. De van egy szovjet könyvem a Szovjetunió élővilágáról, és abban is szerepel (lehet, hogy "odaszámították" Magyarországot?)
Az országban endemikus a pusztai lágybogár (Psilothrix femoralis), ritka a szürke darázsbogár (Evaniocera Dufouri), a lepkék közül az országban csak itt fordul elő a törpearaszoló (Eupithecia denticulata).
Növényeket is említ, magyarországi endemikus fajok a Sas-hegyen a magyar gurgolya (Seseli leucospernum) és a budai imola vagy budai nyúlfarkfű(Centaurea sadleriana).

Mindez pedig innen: Kenyeres Lajos - ifj. dr. Tildy Zoltán: Védett természeti ritkaságaink (Mezőgazdasági Kiadó, Budapest 1960)
Előzmény: Monthy (26)
ribizli Creative Commons License 1999.02.16 0 0 28
acinkos!
Érdekel az audio kazetta?
(A lemez hangjait Országh Mihály gyűjtötte.) De esetleg a CD-t is le tudom másoltatni, ha CD-ROMod meg fejhallgatód van. ;-)
ribizli
Előzmény: acinkos (16)
ribizli Creative Commons License 1999.02.16 0 0 27
Kedves Kovács Miklós, ne csigázz!
1. Vagy hozd el a könyvet a találkozóra,
2. vagy írd le a címét/ szerzőjét/ kiadóját, hogy én is hozzjuthassak!
Hálás köszönet!
ribizli
Előzmény: Kovács Miklós (23)
Monthy Creative Commons License 1999.02.16 0 0 26
Purcos Mackó,

Mi a négy pókfaj latin neve? Tudsz más állatfajról is, ami csak a Sas hegyen található?

Monthy
acinkos Creative Commons License 1999.02.16 0 0 25
Köszönöm !
Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (17)
Pucros Mackó Creative Commons License 1999.02.16 0 0 24
sziasztok, szia ribizli!

Van nekem is egy ilyesmi könyvem, még gyerekkoromban vettem, de már akkor is antikváriumban, Védett természeti ritkaságaink (vagy értékeink) lehet talán a címe. 1960-as kiadás, furcsa négyzet alakú könyv, kilóg a polcon a többi közül.
A Sas-hegyről írja, hogy négy endemikus pókfaj is él ott (azazhogy a világon sehol másutt nem fordulnak elő). Érdekes módon csak latin nevükön tudja említeni őket. Néha furcsa aggodalommal gondolok erre, vajon 1960 óta megvannak-e még ezek a kis ritka pókocskák? Vagy Budapest város számláján is van már a végleg kipusztult fajokból?
Kovács Miklós Creative Commons License 1999.02.16 0 0 23
Ribizli, nekem van....
Kovács Miklós Creative Commons License 1999.02.16 0 0 22
Szijjasztok!

Kedveseim, a könyvesboltban láttam egy Magyar arborétumos könyvet, friss, ajánlom minden érdeklődőnek!
Szalamandra élőhely van még a Börzsönyben, Királyréten! Sok! De tuggyátok védettek:)
originalqszi Creative Commons License 1999.02.16 0 0 21
Imádom a természet lágy ölét:-))))) Sétálni az árnyas erdőben.... Thorkával... Igen a torkát szorítom meg, mert mással akar gyereket....brühühühühühühühühü ajajajaj de szomorú vagyok:DDDDDDDDDDDDDDDD
ribizli Creative Commons License 1999.02.16 0 0 20
Herb, meséld el részletesebben azt a szalamandrát!
ribizli
Előzmény: Herb-Atea (19)
Herb-Atea Creative Commons License 1999.02.16 0 0 19
Az ősszel Lillafüred felett láttam egy IGAZI szalamandrát: gyönyörű egy állat. És majdnem ugyanott láthattam egy kb. 2 cm átmérőjű keresztespókot, egy kb. 2 m átmérőjű fantasztikus pókháló közepén.

Ilyenkor rengeteg cinkét, fekete- és sárgarigót és más erdei madarakat lehet megfigyelni, mert szegények "házhoz jönnek" ennivalóért.

/-/
ribizli Creative Commons License 1999.02.15 0 0 18
Arra gondoltál, hogy azz én audio CD-mről hagyományos audio berendezéssel is át lehet játszani kazettára? ;-))
Tudom, ez elég egyszerű megoldás, de bevált.
ribizli
Előzmény: Sehonnai Bitang Ember (17)
Sehonnai Bitang Ember Creative Commons License 1999.02.15 0 0 17
Szerintem ez nem lehet probléma, ha ki tudom tenni CD-re, akkor átveszem Neked kazettára ... .-)
Előzmény: acinkos (16)
acinkos Creative Commons License 1999.02.15 0 0 16
Jaj, mindent bevallok! Szenvedélyes hanggyűjtő nem vagyok, csak olyan dögökét szedtem össze, amik saját környezetmben élnek, vagy személyesen tlaálkoztam velük. Túzokkal még soha. Hangkártya meg nincs a gépemben.
Előzmény: ribizli (15)
ribizli Creative Commons License 1999.02.15 0 0 15
Köszönöm az elismerést, hidd el, jó volt leírni is, újra átéltem magamban. De a látványt aligha lehet írásban visszaadni. Képek lesznek, egyenlőre csak papíron vannak, de már kiválasztottam a legsikerültebbeket, és ígéretem is van profi scanelésre.
Aztán majd Wágner urat akarom megfűzni, hogy csináljon egy kerthelységet az Iszoldában, és majd szépen berendezzük növényekkel. ;-)
Beszereztem egy progit, hogy az audio CD-kről tudjam mp3-má gyúrni a madárcsipogást. Érdekel mondjuk a túzok hangja? ;-)
ribizli

PS: Ha lesz időm meg kedvem, írok majd Alcsútról meg Zircről és Tatáról is!
Előzmény: acinkos (14)
acinkos Creative Commons License 1999.02.15 0 0 14
Kellemes a beszámoló, Ribizli ! 1976-ban jártam ott, és pont ilyen volt. De nekem sose lenne türelmem leírni.
Ha vannak képeid, bármelyik arborétumból, tedd közzé. Szóval, gratuláció !
Előzmény: ribizli (13)
ribizli Creative Commons License 1999.02.15 0 0 13
Jeli Arborétum, Kám (Vas megye)

Gyönyörű májusi időben mentünk, élvezetes volt már az út is a Bakonyon keresztül. Egy helyen megálltunk kinyújtózni, és az erdő szélén kosbort (orchidea) láttunk. Az út mellett a sziklák tövében len virágzott.
Az arborétum egy fenyvesben van, ami már kívülről is ígéretesnek tűnt.
A bejáratnál nyírfák vannak, zsenge leveleik rezegtek a szélben, alattuk pedig nárciszmező volt. Szemben gyönyörű korallpiros rododendron bokrok csalogattak. Azért sem arra indultunk el! Egy sötétebb fenyves részen sétáltunk, átható illat vonzott, a citromos, vaníliás bódító illatokat fehér, halvány sárga meg rózsaszín apró virágok ontották magukból. Ezek szerényebb megjelenésűek, ezért is illatosabbak. A fenyők alatt szűrt fényben sétáltunk, az út mentén bársonyos mohapárnák voltak, és a tiszafák sötétzöld háttere előtt még szebbek voltak a kecses halvány virágok a szürkés-zöldes fényben.
Arrébb óriási rododendronok álltak, tenyérnyi fehér, rózsaszín meg lila virágokkal és sötét, vastag bőrszerű levelekkel, ezek az örökzöld bokrok. Az örökzöld fajták később virágoznak, éppen az elején voltak, így az egymást körülölelő bimbókat is megcsodálhattuk. A nagy virágok szintén illatosak, de egészen másképp, mint a kisebbek.
A rengeteg szín, forma és illat látványától már éppen kezdtünk eltelni, amikor egy fás ligetbe értünk, ahol vörös törzsű fenyők álltak egy-egy piros rododendron bokor társaságában egy tisztás szélén.
Tovább egy elvadultabb részen sétáltunk, ahol a Koponyás patak egy kis tóvá szélesedik. Az út mellettt óriási ciprusok, cédrusok állnak, gyűjtöttünk is szép tobozokat. A tó partjánál igazi bambusz fejlődik meglepően szépen. Átkeltünk a lápréten, és egy erdőbe értünk, majd a patakon átkelve egy magasabb részre, ahol csodás mamutfenyők és platánok állnak. A fenyőnek furcsa puha, vastag kérge volt. A fák közül kiérve egy mezőre jutottunk, ahol forrón tűzött a Nap, és puha gyepen lehetett gyönyörködni a tarka mezei virágokban. Távolabb megint egy ligethez értünk, ahol a már ismerős bódító illat csalogatott. A bokrokat még nem is láttuk, szerényen meghúzódtak, de az illatuk messziről elárulta őket. A gyönyörű formájú fenyők előtt napfényben fürdő korallpiros rododendron bokrok álltak, egyik-másik a fák ágaira is felkúszott. Ezeken a piros virágúakon nincs is még levél, minden ág csupa-csupa piros virág.
Aztán megint egy nedvesebb részen sétáltunk, ahol magas bükkök, tölgyek, nyírek és fenyők álltak, alattuk puha, vastag mohaszőnyeggel. Az árnyasabb részeken megint halvány sárga, rózsaszín, lila és fehér virágú rododendronokat láttunk. A terebélyes bokrok egymást érték, és a virágok a sárga, narancs, rózsaszín ezernyi árnyalatában pompáztak. Kecses, vékony szirmok, hosszú porzókkal és bibével, finom illattal.
Az arborétum bejáratához közeledve megint rengeteg pirosan izzó bokor burjánzott, a háttérben halványzöld nyírfákkal, vöröses törzsű fenyőkkel.
Egy sűrű részen áll a gyűjtemény alapítójának szobra, a bejáratnál pedig különböző méretű és színű rododendron csemetéket lehet vásárolni.

Az arborétum májusban és júniusban tart nyitva.
ribizli
SueArt Creative Commons License 1999.02.14 0 0 12
Hi myprint! Kösz a címet! SueArt
Előzmény: myprint (11)
myprint Creative Commons License 1999.02.14 0 0 11
www.petsupport.com/REPTILES/geckoleopard.html
angol
SueArt Creative Commons License 1999.02.14 0 0 10
Helló gekkó rajongók!

Leopárdgekkókat tartok. Szaporítás ügyében help me!

SueArt
myprint Creative Commons License 1999.02.14 0 0 9
Létezik egy remek könyv a Szarvasi Arborétumról Fekete István leírásával!
Címe: PEPI-KERT / A Szarvasi Arborétum története és leírása.
Előzmény: Fido (8)
Fido Creative Commons License 1999.02.14 0 0 8
Hamarosan felrakom a honlapomra a Szarvasi Arborétum rövid leírását.
Egyelőre csak .doc-ban van meg, ha kell írj.
Ha erdekel a túrázás, akkor látogass meg!

http://www.c3.hu/~kvte

Fido
ribizli Creative Commons License 1999.02.14 0 0 7
zuzmo,
köszi, megnéztem, de ez kissé elavult...
1997-es programok, stb. :-(
Van egy elég nagy listám, amelyiken korábbi arborétumok, növénygyűjtemények vannak, háborús idôk elôttrôl, amikor divat volt a kastélyok köré különleges növényeket gyűjteni. Attól tartok, hogy mára ezek többnyire tönkrementek. :-(
Azért az élménybeszámolók jönnek holnap!
ribizli
Előzmény: zuzmo (6)
zuzmo Creative Commons License 1999.02.12 0 0 6
http://www.arbor.kee.hu/mabosz/index.htm
Előzmény: ribizli (-)
kaviat Creative Commons License 1999.02.12 0 0 5
kaviat is benézett ide, és várja a jó kis beszámolókat :))) alcsútbox rulla :))

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!