Keresés

Részletes keresés

tomco Creative Commons License 1999.02.01 0 0 99
de sajnos csak egy eletunk van!
originalqszi Creative Commons License 1999.02.01 0 0 98
Ha két életem lenne, azt is Neki adnám:-)))))))))))
pancho Creative Commons License 1999.02.01 0 0 97
Ááá, nekem néha ez az egy is sok. Jó feltételekkel lízingelem :-) (Alig használt, jó állapotban, bár némi fényezés ráfér.)
Thor Creative Commons License 1999.01.31 0 0 96
Jóvanna Try Man, tudomén asztat, hogy van lehetőség. Csakhogy egyelőre még vannak vágyaim (bőven), melyekről nem leszokni szeretnék, hanem kiélni, addig meg nincs leszállás.
Mindenesetre a két élet nem az az igazán nagy perspektíva. Szerintem is lényegesen több van nekem ennél (nektek is mind), úgyhogy lesz még mit gyűrődni, ameddig mindegyikkel kezdünk valamit.
Előzmény: Try_Man (95)
Try_Man Creative Commons License 1999.01.31 0 0 95
A buddhizmus szerint van lehetoseg kiszallni a kerekbol, ez eppen az egyik celja, illetve egy allomas a celhoz vezeto uton e szerint a vallas szerint. Szoval hogy ha megnyugtatok vele barkit is: van lehetoseg kiszallni a korforgasbol, es nem mindig lekuzdeni az ujabb problemakat...
Egyebkent nem ugyanazokat a problemakkal kell szembeneznunk eleteink soran, hanem azokkal a dolgokkal, amelyek valamelyik elozo eletunk valamilyen cselekedete reven kerul az utunkba.
másikegylány Creative Commons License 1999.01.31 0 0 94
Szerintem a feltételek mindig mások, csak a helyzetek ugyanazok...
Feher Tigris Creative Commons License 1999.01.31 0 0 93
cska akkor kellene ket elet, ha masok lennenek a kiindulo feltetelek. ugyanazokkal a feltetelekkel nem kell masodik elet. mas feltetelekkel pedig aszerint elnem le.
Thor Creative Commons License 1999.01.31 0 0 92
Hát persze hogy ijesztő! Egy darabig ezért is nem hittem benne: nem volt szimpatikus a gondolat, hogy újra kell tanulni ülni, állni, járni, szomszéd néninek köszönni. Aztán rájöttem, hogy attól, hogy nem szimpatikus a dolog, attól még igaz (lehet). Legalábbis elég logikusnak tűnik és sokmindenre magyarázat.
Popper Péter írja valahol, hogy miközben nálunk a serdülőknél gyakorta bekövetkezik egy olyan korszak, amikor attól lesznek depressziósok, hogy rájönnek, ők is halandóak, addig keleten pont fordítva: gyakori az olyan depresszió, ami attól van, hogy rájönnek: az élet végtelen és nem sok esély van leszállni a kerékről, vagy elmenekülni bármilyen probléma elől.
Előzmény: másikegylány (90)
leha Creative Commons License 1999.01.30 0 0 91
Nekem nem kettő kellene, csak egy jó hosszú.
Mindent kipróbálnék ...
Beállnék a légióba, elmennék az északi tengerre olajbányásznak, szafarivezetőnek, révkalauznak, rendőrnek, és bejárnám a világot, hogy megkeressem a lelki társamat
másikegylány Creative Commons License 1999.01.30 0 0 90
...most abban a másikban lennék. (vigyázz, jövök! = nyavajogni AZT tudok!)

A reinkarnáció az érdekeS egy dolog. De...nem ijesztő, hogy folyton újra és újra le kő dógoznunk azokat a problémákat, amit az előző életünkben nem tudtunk megoldani? Én legalábbis eztet hallottam...
Purusa Creative Commons License 1999.01.30 0 0 89
Eloszor akartam irni valami frappancst, de aztan radobbentem - ..tudjatok mit?
Azert is meg fogom csinalni _ebben_ az eletemben! :P :)



[Szoval banya kedves lehet felvesni a napi jocselekedetekhez +1 rovast..:)]
Try_Man Creative Commons License 1999.01.30 0 0 88
Az en hiszek a reinkarnacioban. Ennek ertelmeben nemhogy ket, hanem szamtalan eletet elek egymas utan. Vagyis zajlanak az eletek eppen...Az biztos, hogy jo dolog, hogy a tobb elet kozott direkt informaciocsere nem zajlik, az annyi ido alatt felhalmozott problemak elegge mekfekudnek az ember gyomrat. Bar azis igaz, hogy igy nehezebb tanulni az elozo elet hibaibol.
Mr Spock Creative Commons License 1999.01.30 0 0 87
1. Megtanulnek egy hangszert (gitart vagy szintetizatort) profi szinten jatszani, es elmennek zenesznek.

2. Megprobalnek aljasabb, szemetebb lenni.

Gabor
nomira Creative Commons License 1999.01.30 0 0 86
Ha lenne......Földönkívüli lennék, hogy megtudjam az igazság tényleg odaát van-e.
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 1999.01.29 0 0 85
Banya,
Nagyon jól elkaptad ezt a szabadságra vágyódásos dolgot, gratula!

Szóval, ha nekem ketto életem lenne, akkor az a nagy kérdés, hogy a ketto tudna-e egymásról, vagy nem? Ha igen, akkor abból nagy bajok lehetnének. Pl. lehet hogy úgy akarna az egyik élni, ahogy a másik, ha az a másik éppen jobban érzi magát. Ha függnének egymástól, az is nagy gáz lenne. Lehet hogy állandóan összeverném magamat???
Ha meg nem tudnának egymásról, akkor ...hupsz..., akkor most honnan tudhatom biztosan hogy nincs legalább két életem már most???
Palánk
banya Creative Commons License 1999.01.29 0 0 84
Kicsit régészkedtem, mert olyan sok értelmes új asztaltárs van, akinek kíváncsi lennék a véleményére...
pauker Creative Commons License 1998.10.29 0 0 83
Semmit... Akkor is ugyanúgy elrontanám amit lehet, mint most...
BMW Creative Commons License 1998.10.27 0 0 82
Melletted minden reggel, vidáman ébredek fel
S könnyűnek érzem mindenem
De néha egy hang a szivemben
Új útra szólit engem, talán nem érted meg sohasem

Hogy nem tudom, mit tegyek
Nem tudom, hogy legyen
Miért is nem lehetek egyszerre két helyen
Ó, istenem, miért nincs két életem?

Mennyivel könnyebb volna, hogyha két életem volna
Egyet örökre odaadnék neked
A másik szabad lenne, minden nap szárnyra kelne
S mindenkit szeretne, akit lehet

Ha volna két életem, tudnám, amit ma nem
Bár volna két életem, hinnék mindenkiben
Ó, istenem, miért nincs két életem?

Hogyha két életem volna, az egyik gyengéd volna
Magadhoz láncolhatnád
De a másik örök volna, s ha a világ elpusztulna
Akkor is tovább lobogna

Hogyha volna két életem, nem fájna semmi sem
Bár volna két életem, nevetnék mindenen
Ó, istenem, miért nincs két életem?

(Piramis)

neduddgi Creative Commons License 1998.10.19 0 0 81
banya kedves,
Jol osszefoglaltad. Bar en a kissebbseghez tartozom, kivaloan elegedett vagyok ezzel az eggyel, mert nem lesz masik, s mert itt es most kell helyt allni, elni. Mint irtam lentebb valami ilyesmit...
Meggymag Creative Commons License 1998.10.19 0 0 80
Banya, kedves!
A másik / következô életemben teknôs szeretnék lenni nálunk...
;-)))
CooCooFooZoo Creative Commons License 1998.10.19 0 0 79
Banya drága,

lehet ám, hogy fordítva is igaz, de akkor nem bírnék (akarnék) hátammal a zsákommal Törzsasztalozni itten, ha én az lennék, aki nem... izé, ezt már én sem értem.

Szóval lehet, hogy az általunk álmodott, "szabad" oldalon vándorlók meg azt írnák ide, hogy "de jó is lenne egy otthon, ahonnan este webzenék egy kicsit, meg hát a havi fix, egy iroda, család, gyerekek..."

banya Creative Commons License 1998.10.19 0 0 77
Kedveseim!
Lehet, hogy csak nekem szúrt szemet (aúúú!), hogy a legtöbbünk az egyik életében jól megfelelne a társadalmi elvárásoknak (amit már annyira megszokott és úgy is él), a másikban meg +valósítaná önmagát. Tehát a vágyainak engedelmeskedne, itt a _szabadságon_ van a hangsúly.
S miután tudjuk, hogy ez az egy van (?), hát ebben próbálunk egyensúlyozni. Néha lázadva a kötelezettségek ellen, néha beletörödve, de álmodozva, hogy mi lenne, ha...
És talán ettől szép az egész...
Matahari Creative Commons License 1998.10.19 0 0 76
Én azt hiszem kevésbé akarnék megfelelni az elvárásoknak. Megtennék olyan dolgokat, amelyeket most nem teszek.
Például bebarangolnám a földet egy hátizsákkal. Kipróbálnám a SZABAD életet.
Haj ezek csak álmok, mert sajnos csak egy életem van. Az is tele kötelezettségekkel.
Szóval lényegesen lazábban venném az életemet, ha tudnám, hogy több is van belőle.
Gedeon Creative Commons License 1998.10.19 0 0 75
Hali!
Úgy lehet ez mán a kettedik nékem. Vót eccer 1 marha sok t-ás vas rohatt közel és gyorsan ..., de én kellően lusta már akkor is.
Csak 1-2 dógot csinálnék kicsit másként. Tényleg megtanulnék jól zenélni és kitartóbb, rámenősebb lennék. Nem szabadna 1-2 füles (pofon, főbeverés..) miatt feladni dolgokat!
Dehát csak 1 van, na!
HGPL Creative Commons License 1998.10.19 0 0 74
Nem tudom, hogy mi a címe, de olvastam egy talan Stephen king, vagy hasonlo konyvet. Egy ffiről szólt aki egyszercsak a szívéhez kepott és meghalt, de felébredt régi önmagában és régi időpontban. Például először a főiskolás régi önmagában eszmélt fel. Onnan folytatta életét. Először nem értette. A már 50 éves tapasztalatával kellet újra az iskolába járnia.

Ezt az újra-újra élőst eljátszotta vagy két tucatszor. Mindannyiszor egyre kevesebb ideje maradt. Mindig másképpen élt, még talált egy magához hasonló utazót: egy nőt, akit minden visszatérése után felkeresett és szeretett.

Részemről hiszem, hogy van folytatás, de nemhiszem reinkarnációnak hívják.

Sokmindenben változtatnék ha újrakezdhetném. Tudom, hogy tevékeny és sok más embernél okosabb vagyok, de a kitartásommal baj van. Link vagyok. Ezen nem tudom, hogy lehet e változtatni!?

Most nem változtatok, mert nem tudom mit fog eme változtatás eredményezni. Vagy másképp: mindig változtatok, de a végeredmény kétséges.

bubu Creative Commons License 1998.10.19 0 0 73
Ha lenne még egy életem,
és ujra kezdeném,
tudom, másként volna minden,
napjaim veled élném
veled élném.

neduddgi Creative Commons License 1998.10.17 0 0 72
Mc H 10-17-98 7:14 AM
ezzel megleptel... Tenyleg csak egy van? S miert nem olvasol? Mas is "rajott" mar erre.
Bar ahogy olvasom a dolgokat, nemelyiknek ez az egy is eleg komoly operetion/maintenance nehezsegeket okoz.
Lbodonyi Creative Commons License 1998.10.17 0 0 71
Mc H!
Azért vagy Te az első, mert butaságokat beszélsz, egy álomvilágban élsz!
Méghogy 1 élet, mi a francot kezdenénk vele?
Doh, doh.
BL.
Mc H Creative Commons License 1998.10.17 0 0 70
Sziasztok!

Hm, nagyon erdekes hozzaszolasokat latok itten... de sajnos fejbe kell hogy kolintsalak titeket az igazsaggal.

Mindekinek csak egy élete van.

Az emberi intelligencia (!?) nem tudja elfogadni a halalt ezert valami megoldast probal ra keresni, mint peldaul isten vagy reinkarnacio. De sajnos (sajnos?) ezek a dolgok nem leteznek.
Amugy csodalkozom, hogy en vagyok az elso aki ezt igy kimondja itten.

Na bye

Vah úr Creative Commons License 1998.10.16 0 0 68
banya,csókolom
tudnál segíteni?
Tudod: Fürge rókalábak, surranó kis árnyak, hiphop, jön.... igen-igen, úgy szeretnék én lenni a csóóókkkkirály, meg Vuk. Így együtt.
Vah úr

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!