Keresés

Részletes keresés

cliftony77 Creative Commons License 2023.07.05 0 0 4180

Mert a koncertezésből élnek, meg így jobban eladható a cuccos, jobban lehet marketingelni egy héttagú zenekart, mint egy kétemberest. 

Előzmény: Generic Jingle (4179)
Generic Jingle Creative Commons License 2023.07.05 0 0 4179

De akkor meg minek a fotó CD/LP/MC borítóba a hét emberről, közöttük Berenice-ről?

Előzmény: cliftony77 (4178)
cliftony77 Creative Commons License 2023.07.05 0 0 4178

Hát, ő csak turnézenész, hivatalosan nem tagja a zenekarnak. Ami most ismét csak Jim és Charlie, noha jogilag lassan 30 évtizede ők ketten a Simple Minds, ők  Simple Minds Ltd. tulajdonosai, mindenki más csak alkalmazott. Csak korábban ezt nem hangsúlyozták ki annyira, mint pl. a Walk Between Worlds lemez bookletjében, ahol konkrétan így jelent meg a többi zenész neve:

 

 

Így volt ez a Black & White 050505, a Graffiti Soul vagy a Big Musc esetében is, csak ott nem volt kihangsúlyozva, hogy Jim és Charlie a zenekar, a többiek meg kiegészítők. Ráadásul ott együtt vonultak stúdióba, zenekarként dolgoztak.

 

A Direction of the Heart esetében a Coviddal magyarázzák, hogy miért nem full zenekarral vették fel az egész albumot, de ugye tudjuk, hogy ez csak bullshit, ahogyanpl. Cherise 3 dalhoz el tudta küldeni a máshol felvett dobfelvételeket vagy ahogyan Ged is fel tudta játszani 3 dalhoz a basszuszólamokat, úgy lehetett volna rendes zenekaros lemezt készíteni - csak ugye olcsóbb a ProTools. Most egy ilyen időszakuk van, megint maguk akarják megoldani ezeket a dolgokat, Andy Wright és Gavin Goldberg, a két producer meg kiszolgálja ezt az igényt. Más kérdés, hogy sokkal szarabbul szólnak emiatt az utóbbi lemezek, mint mondjuk a korábbiak. Ez van. :(

 

 

Előzmény: Generic Jingle (4177)
Generic Jingle Creative Commons License 2023.07.05 0 0 4177

Szegény Berenice nénit miért hagyták le az új albumról?

cliftony77 Creative Commons License 2023.07.04 0 0 4176

Előbb-utóbb majdcsak felkerül torrentre, egyelőre nem találom sehol, a Sky Arts meg nem elérhető itthonról.

Előzmény: Miracle74 (4175)
Miracle74 Creative Commons License 2023.07.04 0 0 4175

Erről a New Gold Dream Live dologról nem tudsz valamit? Hol lehet azt megnézni?

 

cliftony77 Creative Commons License 2023.07.02 0 0 4174

Volt ma 25 éve egy koncert.

 

(És persze egy elamradt koncert is.)

 

stamas19762 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 4173

Nagyon érdekes, hogy ezt írod, nekem meg az egyik kedvencem a régiek közül. Ráadásul még csak nem is remasterd CD-n van meg szóval, nem egy csúcsminőség. Lehet hogy csak annyi, hogy ez volt az első viszonylag korai (de már populárisabb hangzású) lemez amit hallottam tőlük és nagyon más mint a Real Life vagy a Good News... Nálam a Street Fighting az, ami a legritkábban kerül be, de nem tudom megmagyarázni miért, hiszen zseniális számok vannak rajta, de valahogy mégsem esik rá a választás szinte sosem, csak, ha erőltetem. :)  

Előzmény: cliftony77 (4172)
cliftony77 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 4172

Ettől függetlenül még lehet, hogy Sparkle In The Rain turné lesz, de amire a cikk hivatkozik az nem erről szól. Viszont ha tényleg az lesz, akkor nem nekem, azt az albumot szeretem a legkevésbé, kb. 15 éve hallgattam meg az egészet egyben.

Előzmény: cliftony77 (4171)
cliftony77 Creative Commons License 2023.05.25 0 0 4171

Ha megnézed Jim eredeti bejegyzését, nem erről van szó benne. A Sparkle In The Rain részt az olaszországi esőzésekkel kapcsolatban írta, nem a turnéval kapcsolatban. Azzal kapcsolatban csak annyit írt, hogy két héttel ezelőtt azt írta, hogy hamarosan turnébejelentés, de azt azért írta, mert őt is így tájékoztatták, de időközben szóltak neki, hogy kell még egy kis idő a szervezés véglegestéséhez.

 

Ez egy tipikus fostalicska kattintásvadász oldal, kiragadtak Jim szövegéből egy félmondatot és feltételesmódban írtak róla egy cikket, hogy akár ez is lehetséges.

 

 

Előzmény: Miracle74 (4170)
Miracle74 Creative Commons License 2023.05.24 0 0 4170
cliftony77 Creative Commons License 2023.05.08 0 0 4169

Hamarosan turnébejelentés. Szerintem a nyári fesztiválszezont elengedték, de ősszel vagy legkésőbb jövő év elején lesznek koncertek.

Előzmény: cliftony77 (4167)
cliftony77 Creative Commons License 2023.02.06 0 1 4168

A 2023-as Record Store Day-re végre megjelenik a Néapolis is vinylen. :)

Előzmény: cliftony77 (3768)
cliftony77 Creative Commons License 2022.11.27 0 0 4167

Még semmit nem hallottam. Szemmel láthatóan egyre kevésbé bírja Jim a koncerteket, valamelyik interjúban mintha említette volna, hogy már egyre fáradtabb és néha elgondolkozik, hogy le kéne húzni a függönyt. Szerintem ha lesz is turné, az nyáron indul majd a fesztiválfellépésekkel, és ősszel lehet majd egy rövidebb arénaturné. De az is lehet, hogy holnap bejelentik a turnét. Semmit nem lehet tudni.

 

Mellesleg egy hete volt egy minikoncert a Macallan whiskey gyárban, ha már a Solstice Kiss az új reklámjuk zenéje. Gondolom ők fogják gyártani a Simple Minds whiskey-t is.

 

 

 

 

Előzmény: Miracle74 (4166)
Miracle74 Creative Commons License 2022.11.21 0 0 4166

Tényleg, turné nem lesz jövőre?

cliftony77 Creative Commons License 2022.11.16 0 0 4165

A White Hot Day aukción kiderült, hogy lesz Simple Minds whiskey - ha jól sejtem megvan, hogy melyik céggel készítik:

 

https://www.youtube.com/watch?v=UQt7gJybt8s

cliftony77 Creative Commons License 2022.11.11 0 0 4164

(ide is beírom:)

 

A következő Electronic Sound magazinhoz megjelenik egy I Travel / Planet Zero 7" kislemez. Én fogok rendelni, mert mást is rendelnék tőlük, szóval ha más is rendelne, akkor egyeztessünk, mert akkor tudunk spórolni a postaköltségen.

 

Unicornis3 Creative Commons License 2022.11.09 0 0 4163

Nekem is nagyon tetszik az új lemez, de azért a 2017-es sem volt rossz, ez a kettő valóban jobban sikerült, mint az előzőek.

 

Azt tudja valaki, hogy a Direction Of The Heart c. számnak mi a története? Mert ugy-e kiadták még 2018-ban a WBW ERA-ban, aztán az új lemeznek is ez lett a címe és átdolgozva rákerült az új albumra is:

https://www.discogs.com/release/11506528-Simple-Minds-Magic

Előzmény: Miracle74 (4161)
cliftony77 Creative Commons License 2022.11.01 0 0 4162

Pár napja a zenekar fellépett a BBC "Later with Jools Holland" showműsorábrn - először a program 1992-es indulása óta. Nagyon esedékes volt, minden kis fos sztárocska fellépett már ott, de a BBC valami miatt nem nagyon szereti a Simple Minds-t.

 

Három dalt adtak elő (általában 2 dalt szoktak), a setlist az alábbi volt:

 

1. Vision Thing https://www.youtube.com/watch?v=vZ9WOhy6pHE

2. First You Jump https://www.youtube.com/watch?v=ArbLdVW55Yo

2. Don't You (Forget About Me) https://www.youtube.com/watch?v=0h2ybbQzGW0

Miracle74 Creative Commons License 2022.10.28 0 0 4161

Akárhogy nézzük, ezzel az albummal nagyott durrantottak! Messze legjobb mint az elözőek!

Miracle74 Creative Commons License 2022.10.20 0 0 4160

A Wondertimes meg a Solstice Kiss számok amik nagyot ütnek! 

Miracle74 Creative Commons License 2022.10.20 0 0 4159

Aztaqrva!!!!!! Brutálisak az új számok szerintem!!!!

Miracle74 Creative Commons License 2022.10.20 0 0 4158

Na mi az kiszivárgott?

Előzmény: cliftony77 (4157)
cliftony77 Creative Commons License 2022.10.20 0 0 4157

Első hallgatás után egyértelműen a The Walls Came Down az album mélypontja. Faszért kell erőltetni a feldolgozásokat... :(

cliftony77 Creative Commons License 2022.10.17 0 0 4156

Na, jól kihagytam, hogy Bruce-szal is sikerült egy adagot csevegni, elképesztő egy figura. Megengedtem neki, hogy összefirkálja a Silver Boxot... :)

Előzmény: cliftony77 (4155)
cliftony77 Creative Commons License 2022.10.17 0 0 4155

Most szombaton sok-sok halasztgatás után megtartották Glasgow-ban a White Hot Day nevű rajongói találkozó. Először a covid tett be, aztán az eredeti helyszínnel lett valami és kellett egy újat találni, de nagy nehezen sikerült.

 

 

Sokaknak Derek és Mick a zenekar "valódi" basszusgitárosa illetve billentyűse - Én nem veszem ennyire komolyan ezt a dolgot, bizonyára azért, mert Micket nem láttam koncerten, és Dereket is csak egyszer, még Siófokon, amikor még alig ismertem a zenekart. Mick ráadásul kvázi teljesen visszavonultan él, van egy saját szigete, ott él a családjával, eléldegél a jogdíjakból, és csak nagyon ritkán bújuk elő az odvából, így amikor 3 éve meghirdették a rendezvényt, egyből megvettem a jegyet.

 

Kissé kalandos úton jutottam el Glasgowba, még sosem jártam itt. Eléggé jóban vagyok Gordonnal, az esemény főszervezőjével, aki még 3 éve megígérte, hogy megpróbál bejuttatni a backstage-be, egy fotó erejéig, de jelezte amint odaértem jelezte, hogy sajnos nem tud bevinni, mert Derek és Mick is eléggé elzárkózik ettől a dologtól, hogy most mindenki odamenjen hozzájuk fotózkodni, mint kisgyerekeke a mikuláshoz a plázában karácsonykor.

 

Volt nálam egy adag dedikáltatnivaló is, annyit mondott a haverom, hogy 2 dolgot bevisz nekik, hogy dedikálják nekem. Az egyik választásom természetesen a Silver Box volt, amit az évek során dedikált Jim, Charlie, Mel, Eddie, Andy és Mark Taylor. A másik választásom a Simplemente LP volt, egy nagyon ritka perui válogatáslemez. Amikor válogattam itthon, hogy miket vigyek magammal, akkor konstatáltam, hogy ezt már dedikáltattam Jim-mel és Charlie-val a 2012-es londoni dedikáláson - ez totál kiment a fejemből. (Sajnos a Néapolis promó CD-met, amit még a siófoki koncert után dedikált Derek kivételével az egész zenekar, mert hát ugye azon nem játszott Mick, és az úgy elég hülyén jött volna ki. Ugyanezen ok miatt nem küldtem be a Live In The City Of Light LP első kiadását, amit 20 éve dedikáltattam Zágrábban, aláírta Jim, Charlie és Mel - na azon meg már Derek nm játszott. Pedig az első kiadás rohadt jól néz ki, aranyszínű a felirat, nem sárga, és dombornyomott - na azon a fekete háttéren aranyszínű tollal dedikálva rohadt jól néznek ki azok az aláírások.) 10 perc múlva hozta vissza a lemezeket a haverom - hát basszus,a  Silver Box-ot csak Mick dedikálta, Derek valami miatt nem, de a Simplemente lemezt mind a ketten, mindketten névre szólóan, Derek egy üzenetet is írt, amit nem értek ("where's my dog").

 

Elkezdődött az első koncert, a Simple Minded tribute zenekar koncertje. A helyszín méretéhez képest szerint túl erős hangcuccot hozattak a szervezők, egy kétszer ekkora helyet is behangosított volna. Viszont nagyon jól szólt, le a kalappal a hangtechnikus előtt. Alapból szkeptikus vagyok az ilyen feldolgozás zenekarokkal, de ezek a srácok kurva jól nyomták, az énekes srácnak értelemszerűen más a hangja, mint Jimnek, de az egész úgy szólt, hogy akár a Simple Minds is lehetett volna. az 5x5 koncepcióra épült a koncertjük nagyon jó volt.

 

Aztán egyszer csak...

 

Ááááá, azt látnotok kell:

 

https://www.youtube.com/watch?v=S5wHAD5YpIc

 

Gyerekek, ez elképesztő volt. Már csak ezért is megérte elmenni.

 

Közben visszaért a helyszínre egy belga haverom, aki visszaszaladt a közeli szállodai szobájába, lerakta a cuccait, és mondja, hogy visszafelé összefutott Mick fiával, aki valahogy bevitte a backstage-be, és sikerült fotózkodnia Derek-kel és Mick-kel. A mázlista szarházi - viszont mivel épp visszavitte a cuccait a hotelbe, nem tudott dedikáltatni. De elmondta, hogy mick fia pont úgy néz ki mint az apja, csak hát ugye még kicsi - olyan 12-14 évesnek tippelem, ha jól emlékszem, három fia van, gondolom ő a legkisebb. És elkezdtem nyitott szemmel járni, hátha meglátom. Közben mentek az átszerelések, mert ugye jött az esemény fő attrakciója, Derek Forbes & The Dark koncertje, és egy kis oldalsó ajtóban megláttam egy ilyen kiscsávót, aki eléggé tájidegen volt a 40-60 közötti emberek között - és ahogy elindultam felé, hát basszus ott volt Mick. Aki egyáltalán nem zárkózott el semmilyen fotózkodástól, beszélgetéstől, dedikálástól - ááááááá basszus, elképesztő volt. Ez a fickó, aki egy hatalmas tehetség, és képes volt hátrébb lépni, mert a nyugalmat és a családját választotta - nos, azt hiszem mostantól nekem is ő a zenekar egyetlen valódi billentyűse, pedig Andy-t nagyon bírtam. Gyorsan szóltam még pár haveromnak, de velük is tök rendes és türelmes volt, lehetett vele beszélgetni. Így aztán jól le is maradtam Derek koncertjének az elejéről.

 

És hát... nos, Derek koncertje egy kicsit csalódás volt. Először is őt azért szeretjük, mert kurva jó basszusgitáros - ezzel nem is volt gond most se. De énekesnek már nem annyira. És amit elnézek egy tribute zenekarnak, hogy más az énekhangja, mint Jimnek, nos ez Dereknek már nem állt annyira jól. Plusz a kísérőzenészeivel sem voltam megelégedve - az egészből úgy hiányzott az a szenvedély, amit a Simple Minded előző koncertjében megvolt.

 

Azért volt pár nagyon jó momentuma a koncertnek, az egyik az volt, amikor Derek bejelentette, hogy egy régi haverja is beszáll a koncertbe, egy bizonyos Duncan Barnwell nevű csóka. Őszinte leszek, halvány lila gőzöm nem volt róla, de aztán kiderült ki is ez. Ő volt a Simple Minds második gitárosa. Mert bizony a kezdeti időkben a zenekarnak két gitárosa volt.  A másik kurva jó pillanat a Theme For Great Cities volt, na az nagyon állati volt.

 

A koncert után próbáltam bejutni backstage-be, de nem jött össze, és mint kiderült, Derek 5 perccel a fellépése vége után lelépett. Ez van, ami késik nem múlik, majd összejön vele is a közös fotó egyszer, meg lóg nekem egy szignóval  Silver Box-ra... (Ki gondolta volna, hogy a visszahúzódó Mick lesz az, aki nyitottabban áll ezekhez a dolgokhoz...)

 

Utána jött egy beszélgetés a színpadon Graham Thomson-nal, akinek nemrég jelene meg a zenekarról egy könyve, illetve Bruce Findlay-vel, aki ugye a zenekar mentora és menedzsere volt a kezdetektől 1989-ig. Nagyon érdekes volt, jó sztorik hangzottak el. 

 

Majd jött az érverés. Az egész rendezvény bevétele jótékony célt szolgált, a skóciai gyerek-hospice szövetségnek ment minden bevétel, és e célból volt egy aukció is, a kisebb dolgokra online lehetett licitálni, az értékesebb cuccokra személyesen.

 

Rögtön az elején kiderült, hogy esélyem nem lesz bármit is venni, online szerencsére leütöttem egy pass-t ami még hiányzott a gyűjteményemből, de nagyon repkedtek itt az ajánlatok. Két haverom is akart gitárt venni, megdumálták egymás között, hogy ki melyikre pályázik, hogy legalább egymásnak ne verjék fel az árakat. Így is 2 ezer font felett fizettek mindketten, mert sikeresen megnyerték a licitjeiket. De voltak egyéb érdekességek. Pl. Jim pass-a a Live Aidről, amit az apjának adott anno, aki továbbadta a haverjának, aki most felajánlotta az aukcióra - nos, ez is bőven ezer font felett kelt el, viszon ez eléggé mesterségesen lett feltolva, mivel az egyik licitáló csaj egész véletlenül az az Elaine Gwyther, aki a Quietus-nál a Simple Minds menedzsmentet intézi - szerintem Jimnek vásárolta meg, aki így is akarta támogatni a rendezvényt.

 

Az aukción volt még két extra érdekes dolog. Az egyik egy Simple Minds-os hordótető - ezzel kapcsolatba elmondták, hogy hamarosan piacra dobnak Simple Minds whiskey-t, és ez az első hordónak a teteje, több ilyen nem lesz. A másik egy eredeti csillag a Barrowlands-ből. Ennek a koncerthelyszínnek a plafonján voltak ilyen aranyszínű csillagok, és amikor átépítették, akkor ezeket megkapták páran, akiknek közük volt valahogyan ehhez a legendás koncerthelyszínhez. Jim-nek is van egy, illetve David Bowie-nak is volt egy, de ebből nagyon kevés létezett, és még soha nem adtak el belőle egyetlen példányt sem nyilvánosan. Egészen mostanáig. Megmondom őszintén, én arra tippeltem, hogy ez lesz a legdrágább cucc, ehhez képest "csak" 600 font körül ment el. És aki megvette, fogta magát, és abban a pillanatban neki ajándékozta Gordonnak. Akiről tudni kell, hogy ezt az egészet úgy szervezte meg és vezényelte le, hogy időközben agydaganatot diagnosztizáltak nála. Szóval elég kemény volt az elmúlt pár éve, és ahogy elnéztem, most sem teljesen egészséges. Le a kalappal előtte.

 

Az aukció után jött még egy meglepi - visszajött a Simple Minded egy második koncertre, egypár vendégzenész is betársult hozzájuk 1-2 dalra. Itt már nemcsak 5y5 dalokat játszottak, hanem mást is, de értelmet nyert a dolog, Derek koncertje előtt nem akartak olyan dalokat játszani, amit majd Derek is, de a második szettre már ezzel nem volt gond. De újabb dalokat is játszottak, a Stay Visible az kimondottan nagyon szólt.

 

Csak a töredékét tudtam itt most leírni, hogy milyen jó volt ez a rendezvény, nem hiszem, hogy lesz ilyen még egyszer, de ha igen, akkor mindenféleképpen javaslom mindenkinek, hogy legyen ott. 

 

Képek majd hamarosan a Facebook csoportban.

cliftony77 Creative Commons License 2022.10.17 0 0 4154

Köszi! Nem tudtam élőben hallgatni, mert más dolgom volt (erről majd mindjárt írok egy hosszabb bejegyzést).

 

Nem rossz, de az albumról eddig megismert dalok közül ez inkább a gyengébbek közé tartozik, talán csak a feldolgozás dal lehet ennél gyengébb, mondjuk nem tudjuk, hogy azt miként hangszerelték, de a BBC Piano Room-os előadás alapján teljesen feleslegesnek tartom, hogy felteszik az albumra, miközben egy rahedli kurva jó dal van a fiókban.

 

Amiket eddig ismerünk (Vision Thing, Act Of Love, First You Jump és ez a Human Traffic) nekem a kedvencem magasan a First You Jump.

Előzmény: Miracle74 (4153)
Miracle74 Creative Commons License 2022.10.17 0 0 4153

Úúúúú bakker mekkora jó szám!!!! Billy Sloan - 15/10/2022 - BBC Sounds 50:43

cliftony77 Creative Commons License 2022.10.10 0 0 4152

hoppácska:

 

cliftony77 Creative Commons License 2022.10.04 0 0 4151


Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!