Keresés

Részletes keresés

Ales. Creative Commons License 2018.05.25 0 0 438

Szia Zsófi!

 

Tapasztalatom szerint nem kell aggódnod a levél miatt, majd szépen lassan bezöldül és vastagszik.

Árnyékos helyen nálam is ezt csinálja. Ahogy megfigyeltem, kültéren a félárnyékot szereti, direkt napra is lehet tenni, de lassú szoktatással csak,...főleg szobából.

Szárazságtűrő, de meghálálja nyáron a bőséges öntözést, (én heti 2x esővízzel).

Télen óvatosan öntözd, mert könnyen rothadnak a gyökerei.

 

Előzmény: HZsofi85 (437)
HZsofi85 Creative Commons License 2018.05.25 0 0 437

Sziasztok! Lenne egy kerdesem a profikhoz:) kb 3 honapja vettem egy kifejlett novenyt, ami azota mar hozott egy szep nagy levelet es most hozza a masikat. Azonban ez a masik level most hogy elkezdett kinyilni sokkal vilagosabb mint a tobbi sot szinte szinvaltos, befele ahol megjobban fel volt tekeredve meg vilagosabb mint a szelen. Es vekonyabb is mint az elozo. Elegge aggodom mert annyira igyekszem jol tartani. Napos a szoba de direkt nap

nem eri. Lehet napra kene tennem? Mit jelent a nyaron gyakori locsolas? Heti hany alkalmat? Elore is koszonom a segitseget. Zsofi

Ales. Creative Commons License 2017.09.05 0 0 436

Szia!

 

Szerintem valami genetikai hiba lehet, mert a nagy strelitziám 7 tőből áll és csak az egyik hoz korcs leveleket, a többi nem.

Előzmény: Törölt nick (433)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.05 0 0 435

senki nem nevel strelit?

Törölt nick Creative Commons License 2017.09.02 0 0 434

Nekem is olyan csököttek. nem értem miért...

Előzmény: Törölt nick (433)
Törölt nick Creative Commons License 2017.09.01 0 0 433

gyakorlottabaktól kérdezném: a streli levelei miért illetve mitől fejlődnek "korcsosodva", csavarodottak, törpék, nem simulnak ki.köszönöm.

Thaliavilaga Creative Commons License 2017.06.17 0 0 432

Sziasztok! Hat hete, április végén Madeiráról hozam haza egy papagájvirág-palántát, mert ott annyit láttam természetes közegében, hogy teljesen beleszerettem. 4 levélke és és egy kis levélkezdemény volt rajta, amikor elültettem, azóta nagyon sokat nőtt, kinyílt az ötödik levele, most az a legnagyobb és néhány nap múlva teljesen nyílik a hatodik is. Nagy szeretettel gondozom, eddig bizakodó vagyok és úgy tűnik, meghálálja. 

 

 

csaba08 Creative Commons License 2017.05.02 0 0 431

szia!

 

Tőlük rendelj: https://finebushpeople.com/Catalog/Strelitzia

 

Üdv: Csaba

Előzmény: tbibok (430)
tbibok Creative Commons License 2017.04.27 0 0 430

Szia Csaba! 

Köszönöm az írást :) 

A kontaktokat örömmel fogadom! 

csaba08 Creative Commons License 2017.04.21 0 0 429

Szia!

 

Nekem sokáig volt.
5-6 féle magot hoztam be.

Lehet van még elfekvőben, de tudok adni kontaktot honnan vegyél.

 

Üdv: Csaba

....................

Booking.com

Előzmény: tbibok (428)
tbibok Creative Commons License 2017.04.06 0 0 428

Sziasztok!

 

Látom régen járt itt bárki is, de gondoltam megkérdezem. Van vagy lesz valakinek S. Mandela's Gold magja , vagy palántája és mennyiért? Jelenleg most vettem , egy narancssárga virágút ( kb. 2 éves lehet ). Utolsó darabot mentettem meg, és tényleg mentettem, mivel valószínűleg a kertészetben elpusztult volna, mert gombás volt. Jelenleg jól van. Arra is gondoltam, hogy mi van ha később lesz valami baja, így szeretnék más színűt is, a citromsárga tetszik még a legjobban.

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ales. Creative Commons License 2016.12.25 0 1 427

Szia!

 

Tapasztalatom szerint a legrégebbi külső leveleit néha sárgítja és leszárítja.

Ez természetes.

Ha viszont a belsők is sárgulnak, fonnyadnak, akkor valószínű a gyökérrothadás.

Én sajnos jártam így, kevesebbet kellett volna öntöznöm, főleg télen.

Üdv.

Előzmény: Szabolcs0709 (426)
Szabolcs0709 Creative Commons License 2016.12.25 0 0 426

Sziasztok!

 

SOS!!!

 

Van két éve egy papagájvirágom, és most tapasztaltam azt, hogy a levelei mintha elkezdenének megfonnyadni és ezután elsárgulnak. A szép kemény feszes levelek teljesen összeesnek és megpuhulnak, megfakulnak, de közben az új levél nődögél!

Szeretnék tőletek segítséget kérni, hogy mi lehet a növényem problémája?

Valami betegség vagy más lepte meg vagy megfázott?

A nyáron át lett ültetve. A típusu savanyú földbe amit egy kevés perlittel kevertem a tetejére agyag gyöngyöket raktam.

Esetleg ez lehet a baja?

Kérlek segítsetek, mert nem szeretném ha elpusztulna!

 

Kellemes karácsonyi ünnepeket!

 

Üdv:

 

Szabolcs

csaba08 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 425

Szia!

 

Ez tutira nem az!

Tőlük rendelj: https://finebushpeople.com/Catalog/Strelitzia

Garancia!

 

Üdv: Csabi

Előzmény: ibronka27 (424)
ibronka27 Creative Commons License 2016.01.18 0 0 424

Sziasztok!

Rendeltem papagájvirág magot, meg is jött, de én azt hittem nagyobb és fekete magja van!? Aki tud kérem segítsen! Ez is papagájvirág mag?

shark300 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 423

Sziasztok!

 

Van egy 4 éves papagájvirágom. Most éppen a téli telelése van. Rendszeresen párásítok, ritkán locsolom. Régebben is voltak rajta ilyen fekete foltok, de akkor valamilyen rovarra gondoltam. Az azóta megszűnt. Most viszont újra megjelentek. Elég sok száraz levele is van. Van ötletetek, hogy mi a helyzet vele?

Köszi!

R-NO11 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 422

Köszönöm a válaszod ,  ahogy utána olvastam ez egy gyom növény . Nem pazarlok rá energiát .

Előzmény: anlu2 (421)
anlu2 Creative Commons License 2015.11.10 0 0 421

Asclepias syriaca

Előzmény: R-NO11 (419)
vinczezol79 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 420

Szia.  Szerintem ez a Vaddohány termése. Néhol elég gyakori gyomnövény...

Előzmény: R-NO11 (419)
R-NO11 Creative Commons License 2015.11.09 0 0 419

Szeretnék tanácsot kérni , nem tudom ennek a termésnek mi a neve ,állítólag papagály virág termése ,  esetleg lehetséges e belőle növényt létrehozni --- szaporítani ?és hogyan ?  Előre is megköszönöm a segítséget és a hozzászólásokat .  Ernő

Ales. Creative Commons License 2015.11.02 0 0 418

Szia!

 

Nem egy kényes növény, átültetheted ilyenkor is.

Óvatosan vágd le a cserepet a gyökerekről, de vigyázz mert törik mint az üveg.

Én agyaggolyós perlites tőzegbe ültettem az enyéim és nőnek mint a gomba.

Télen kevesebbet öntözd és csak havonta kell tápoldat, az arány rajta van az utasításon.

Legyen fényes helyen és lehetőleg esővízzel locsold.

Néha leszárítja a régebbi leveleit, ez természetes.

 

 

 

Előzmény: Szabolcs0709 (417)
Szabolcs0709 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 417

Sziasztok!
Felmerült bennem pár kérdés a nagy meleggel kapcsolatban illetve figyelgettem a növényem.Az első levelem óta nőt két újabb levele a növényemnek, de amit észrevettem, hogy fodrosodnak a levelei. Lehet ez a nagy meleg miatt, lehet, hogy szomjas? Hetente egyszer locsolom és ami kifolyik alul a cserépből leöntöm, mert említettétek, hogy nem szereti a pangó vizet. Ha kihajt egy új levél, a legkisebb levél elsárgult valamiért. Lehet a pangó víz miatt? Levágjam vagy várjam meg még elszárad?A cserépből kinőttek a növényem gyökere. Mondtátok, hogy szereti a kinőtt cserepet, de nem lenne célszerű átültetni? Ha át kell ültetni, de nem most akkor mikor tegyem? Átültethetem még most? Valamint küldtem egy képet a tápoldatomról amit az OBI-ban ajánlottak, hogy ezzel locsoljam a növényem. Jó hozzá? Milyen arányban higítsam illetve kb mennyi vízzel locsoljam a növényt? Milyen földet használjak az átültetéshez? Esetleg könyvet szerzőt tudtok javasolni ami alaposan leírja a növénnyel gondozását?

A segítséget előre is köszönöm!

Üdv:

Szabolcs



csaba08 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 416

Szia!

 

Fogok válaszolni a leveledre, ma nem volt időm.

De ha gondolod fel is hívhatsz. :)

 

Üdv:

Csabi

www.nctohungary.com

Előzmény: Szabolcs0709 (413)
bombaba Creative Commons License 2015.05.28 0 0 415
Előzmény: Szabolcs0709 (414)
Szabolcs0709 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 414

 

Ez lenne a növénykém!

Szabolcs0709 Creative Commons License 2015.05.28 0 0 413

Sziasztok!

 

A barátnőmtől kaptam ajándékba egy Strelicia Reginae virágot (az OBI-ba vette). Mivel nem ismerem a gondozását így szeretnék Tőletek segítséget kérni, hogy hogyan és miként is kell gondozni. Nem szeretném szegényt kipusztítani!

Több oldalt is megnéztem a neten, de sok minden még nem világos a számomra.

 

Ilyenekre gondolok, hogy hetente hányszor öntözzem, milyen sűrűn kell esetleg permetezni?

Megfelelő-e neki évközben a 22-24°C?

Télen milyen ápolást igényel mármint, mennyit kell locsolni vagy permetezni, azon kívül, hogy 16-17°C kell tartani.

Mennyire viseli jól a panel házi környezetet?

Szerintetek mennyi idős lehet ez a kis növény?

Szeretném szépen és megfelelően gondozni!

Legyetek szívesek segítsetek ebben, hogy megfelelő tudást szerezhessek, ennek a szép növénynek a gondozásában!

Segítségeteket előre is köszönöm!

taormina001 Creative Commons License 2015.04.21 0 0 412

Szerintetek mikor derül ki, hogy túlélték-e ezt a radikális operációt, ami során nagyon sok gyökeret vesztettek. Föltünöen mozdulatlanul csücsülnek a cserepükben, és nagyon föltünöen nem isznak vizet; az akció óta gyakorlatilag nem locsoltam; nem kértek.

Előzmény: wieder (411)
wieder Creative Commons License 2015.04.15 0 0 411

Nekem is hasonló problémáim voltak, szinte már kibujt a cserépből, gyökerei között már nem is volt föld. Én három felé szét szedtem, ( látom a tied is több különálló részre osztodott már ) Nyilván a szétszedés során törtek le gyökerek. Az enyém ezt annyira meghálálta, hogy félévre rá mindhárom tő virágozni kezdett, elötte pedig sosem virágzott. Vagyis nem nagyobb cserépbe ültettem, hanem 3 kisebbbe és lett rögtön 3 virágzó papagájvirágom.

Előzmény: taormina001 (410)
taormina001 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 410

Sajnos már kénytelen voltam tenni valamit, nem hagyhattam úgy. még nagyobb cserépbe nem akarom tenni; így is gigantikus, alig mozgatható. Viszont volt egy különálló része, ami egyáltalán nem fejlödött, sokkal kisebb maradt, mint a többi, és olyan leveleket hozott, amik mindig csukva maradtak. Úgy láttam, hogy annyira össze volt préselödve, hogy talán nem jutott nedvességhez. Nos ezt konyhakéssel levágtam a többiröl, és külön ültettem el. A többi egyben maradt.

Végül úgy döntöttem, hogy levágom a gyökereket. Láttam, hogy sérülés nélkül nem lehet eltávolítani a lapot, ráadásul a gyökerek ott, ahol áttörték teljesen el voltak vékonyodva, és utána újra megvastagodtak. De még így is gigantikus gyökértömeg maradt, így az lett a vége, hogy az egészséges gyökereket is meg kellett rövidítenem, mert különben nem fért volna vissza a cserépbe. A konyhakéses operáció sem hiszem, hogy jót tett neki; a közepén egyszerüen szét kellett vágnom az elválasztó részt. Fogalmam sincs, mennyire ellenálló egy ilyen növény, de remélem túléli.

Előzmény: csaba08 (409)
csaba08 Creative Commons License 2015.04.15 0 0 409

Szia!

 

Úgy látom nagyon is jól érzi magát nálad a növényke! :)

Azt gondolom, nem szabad a gyökereket levágni.

Talán meg kellene próbálnod a műanyag lapot elvagdosni, legalább a lukaknál, hogy a gyökereket ne nyomja...

De szerintem ezzel nem tudsz mást csinálni már... 

Ültesd nagyobb cserépbe. :)

 

Üdv: Csabi

Előzmény: taormina001 (408)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!