Keresés

Részletes keresés

1323333 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 11146

Köszi a tanácsot, most megvárom a decembert elmegyek masszőrhöz, tornázgatok, sétálgatok, és januárban ki fogom kérni és elviszem dokihoz. Hát bízom benne, hogy akkora probléma csak nincs, azt talán ráírták volna  a papírra, lehet egyszerű becsípődés...és biztos az is tud ilyen galibát okozni, köszönöm még egyszer és jobbulást neked is!

Előzmény: Törölt nick (11145)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.10 0 0 11145
Ezt nen értem! Nem adták ki a lemezt? Hát kérd ki. Nincs olyan lelet, amiröl két egyforma vélemény készülne. Nekem pl.a Raditec,ahol csinálták az mr-t, a nem vette észre a gerincferdülésem.Felhívtam a dokit telefonon.Megkérdte,hogy honnan veszem, hogy gerincferdülésem van. Korábban az rtg kimutatta, mondtam. Kaptam postán egy másik papírt, amin már ott volt, hogy enyhe balra konvex szkolíosis. Hát nagyon nem mindegy ki nézi meg a leletet. Ráadásul van, amit nem mutat ki az mr. Becsipödéseket, irritációkat.
Előzmény: 1323333 (11144)
1323333 Creative Commons License 2014.12.10 0 0 11144

Köszi brigi a regalást, az az igazság csak papírt kaptam, és azon semmii elváltozást nem írnak, minden szabályos, semmi kopás nincs, hernia nincs, minden megtartott..gondolod hogy egy  apró dolog, amit nem írtak le, de látszik, okozhat ilyet??

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.12.09 0 0 11143
Nehéz kérdést tettél fel.
Feltételezem (tapasztalom), hogy a reumatológus nem nézte meg a leleted, csak a papírt olvasta el. Ha van rá mód, kesess fel egy idegsebészt, hogy nézze meg.
Sajnos jobbat nem tudok javasolni.

Jobbulást!
Előzmény: 1323333 (11139)
fintorgó Creative Commons License 2014.12.07 0 0 11142

 

Akkor hajrá, én drágábban láttam, bár most azért keresgéltem, sok az ÁÁkciós. :)

Könnyű, ami nekem nagyon fontos, nem szeretek botladozni a csöpp lábamon nehéz cipővel.

 

Nem is a rondasága zavaró, igen nehéz az MBT-m.

 

Előzmény: Törölt nick (11141)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.07 0 0 11141
A Decathlon úgy 20-40 ezer között árulja.
Mégis olcsóbb, mint az mbt cipö, ami még ráadásul baromi ronda.Na, az tényleg elrettentö.
Előzmény: fintorgó (11140)
fintorgó Creative Commons License 2014.12.06 0 0 11140

 

 Hűha, nehogy megrettenj, ha üzletben nézelődsz, mert ott bizony van ára rendesen!

 

Hegyen-völgyön? Ha a golfpályára jó?

 

Mindenesetre nem csúúúszik a vizes füvön sem.

 

Előzmény: Törölt nick (11136)
1323333 Creative Commons License 2014.12.06 0 0 11139

Sziasztok! Csak röviden leírom bajom.Emeles utan először  baloldali vall,lapocka fajdalom,bizserges,masszazs,sportjavított rajt,de később a bal dereknal fura izomgörcs,aztan thai masszazs utan talp bizserges, nehez derek,mintha bal láb rövidebb lenne,izomgyengeseg.Gyogytorna sokat javított 3 ho alatt,de a lumbalis,mri nem mutatott ki semmit.Lapocka fajdalom megszünt,menesem javult,sportolas jot tesz,de tovabbra is bizsereg a talpam,labujjaim főleg fekvőhelyzetben,ill.feneknel bizserges,es olykor befeszül felső combom,gyenge az alabam,allni nehezen allok,dereknal huzodik..Valsmi tanacs,hova forduljak,volt valakinek ilyen!!? köszi

Timcsi 26 Creative Commons License 2014.12.05 0 0 11138

 

 

 

 

Tisztelt Kristály!

 

Jó lenne veled beszélni,mert ugyan az a probléma az én derekammal,mint anno neked!

MRI: L.5-S.1 kiszakadt sérv bal oldalon.

 

Üdv: Timi

Előzmény: kristaly02 (4829)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.05 0 0 11137
A merr természetesen mert!
Előzmény: Törölt nick (11136)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.05 0 0 11136
Tényleg nagyon jó a talpa. Majd utána nézek, hogy hol van ilyen bolt, merr hát egy cipöt fel kell próbálni. Sokat gyalogolok a kutyával hegyen, dombon.

Köszi! Gyógyulást!
Előzmény: fintorgó (11135)
fintorgó Creative Commons License 2014.12.05 0 0 11135

 

Kb. így, vannak változatok.

 

http://olx.hu/hirdetes/etonic-golfcipo-szegeden-elado-IDN5L5.html#7e78747b9b

 

Némelyik nem is drága.

Előzmény: Törölt nick (11134)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.05 0 0 11134
El sem tudom képzelni, hogy néz ki egy golfcipö és azt sem hol lehet beszerezni. Utcán is viselhetö?

Üdv.
Előzmény: fintorgó (11133)
fintorgó Creative Commons License 2014.12.03 0 0 11133

 

 Történt a múltkoriban, hogy földet lapátoltam, minek következtében, reggel alig tudtam kikelni az ágyacskámból, igen fájt a derekam.

 

Minekdógozik, akinembírja???

 

Előtte néhány héttel tettem szert egy golfcipőre és mivel igen kényelmesnek találtam, hát abban kezdtem el óvatosan mászkálni.

A normál papucsban-cipőben ugyanis minden egyes lépésnél éreztem a derekamban a fájdalmat, mintha legalábbis odacsaptam volna a lábaimat.

 

Tudják a szegény kis golfozók, mitől döglik a légy, azaz mi az ami kényelmes.

 

Kis virágszerű izék vannak a talpán és minden lépésnél kinyílnak, majd újra.

Olyan érzés, mintha habon járnék. Mintha vastag zokniban a polifoam matracomon sétálnék.

 

Egyszóval, nagyon jól csillapította a lépéseim erejét, kímélte a gerincemet, ajánlom kipróbálásra minden sorstársamnak.

 

Fájdalommentes napokat!

triplaharom Creative Commons License 2014.12.01 0 0 11132

Így sem lett jó, de már nem javítok... (:-)))

Előzmény: triplaharom (11131)
triplaharom Creative Commons License 2014.12.01 0 0 11131

ne = nem

Előzmény: triplaharom (11130)
triplaharom Creative Commons License 2014.12.01 0 0 11130

Szevasz Tóni bácsink !

A "patológiára" ne kívánkozz, mert onnan már viszik az embert, ne pedig küldik. (:-))

Előzmény: dutrancs (11129)
dutrancs Creative Commons License 2014.11.30 0 0 11129

Mennék én,ha egy "nagyszerű" főorvos nem Xar vasat tett volna belém,hanem ami dukál! Így csak CT.-re tudok menni,oda meg hiába. Mindig az az erdmény,hogy a bennem található fémtermékek hatása miatt a felvétel nem,vagy alig  értékelhető. Majd egyszer leadnak a MÉH.-be! :-) Hat csavarból 3 db.-ot lát a gép annak is abnormális a helyzete.Akkor a másikak helyzete milyen lehet mikor már alig tudok ,még rövidebb távolságba is gyalogolni,ülni is elég. Még a mozgáskorlátozott papírt sem adják meg ,mert eddíg nem született egy teremtett lélek(orvosok között),aki leírta volna ,hogy mi a bajom.(Úgy védik egymást) Szóban elszidják a doki munkáját,de le nem írja le senki. Olyan zárójelentésem van ,amit nem is a műtétet végző orvos írt és arról szól,hogy ép sebbel távoztam! A bizottságnál eszét játszó vén múmiának megakartam mutatni,legalább a rtg.-emet nézze meg! Nem értek hozzá,nem vagyok röntgenes!!! Volt a válasz. Ezek után azt,hogy CT.-ém van lemezen ,már meg sem mertem említeni neki. Ilyen kuruc világba élünk!Annak idélyén panaszkodtam a műtétet végző "főorvosnak" ,úgy eltünt míg bent feküdtem elő sem jött. Még a főnöke,kollégái sem tudták mi van vele. Vártam egy darabig ,aztán az ov. főorvostól hazakéredzkedtem! Feleségem mondta a  dokinak ,hogy nagyon szenved a férjem! Az volt a válasza: Megszenvedtem vele én is ,most már vegye ki ő is a részét!! Voltam én már urulógusnál,neurológusnál,már három idegsebésznél,eredménytelwenül.Most már a patológus következik. Befeküdtemm 55 évesen és 80 évesen adtak vissza!

Előzmény: ikoko2 (11126)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11128
Gondolom, a bezártság érzés miat tartasz az mr-töl. Hát nem vészes, ki lehet bírni. Ahogyan írták lentebb, lehunyod a szemed.
Előzmény: ikoko2 (11120)
abbey53 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11127

Én már régóta évente járok az OITI-be MR-re, az idén cserélték ki a gépet. Bevallom, fogalmam sincs, hogy eddig nyitott volt e vagy zárt, és azt sem tudom, hogy most milyen van (úgy sejtem: zárt). Én azt a taktikát követem, hogy, amikor betolnak, becsukom a szemem és megpróbálok végig valami velem történt kellemes dologra gondolni. Csak akkor nyitom ki a szemem, amikor kijön a vizsgálóasztal. Eddig nem jelentett semmilyen problémát, a kattogás  sem, leginkább az kényelmetlen, hogy mozdulatlanul kell feküdni, de ez nincs összefüggésben azzal, hogy nyitott e vagy zárt a gép. 

Előzmény: ikoko2 (11126)
ikoko2 Creative Commons License 2014.11.29 0 0 11126

Köszönöm a tanácsokat a fogyás témában. Korábban kérdeztem MRI-vel kapcsolatban. Senki nem jár MR-re? Nem reagált senki.

Törölt nick Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11125
A cukrod miatt különben is diétáznod kell/kéne. Nem tudom hol tartasz a mozgásban, ha sehol, akkor kezdd az alapoktól. Gyalogolj! Ha energiád engedi tedd ezt lejtön, le, fel. Fokozatosan! Ma ennyit, holnap egy kicsivel többet... Ha nagyon fáj a gerinced, kérj beutalót vízitornára. Ha jobban vagy térj át a szárazföldi mozgásra. A gerinces.blog.hu-t figyelmedbe ajánlom, mert a túlsúlyos gerincbetegeknek szól.
Előzmény: ikoko2 (11122)
zlota Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11124

A választ erre könnyen megadom:

 

Én kb 75kg voltam mielőtt ledöntött a betegség.

A kb 3-5 hét intenzív szenvedéses fekvéses időszak végére alig voltam több mit 60kg.  Az össz mozgásom a WC négykézláb volt.

Persze utána is sokáig- jelenleg változóan jobban vagyok- szenvedgetek/gyógyulgatok. Viszont most 71kg vagyok újra és többet mozgok mint régen.Úszás, torna.

Előzmény: ikoko2 (11122)
zlota Creative Commons License 2014.11.28 0 0 11123

Erőteljesen javulhat a fogyással a helyzeted.

Saláta, bizonyos ételek elhagyása stb Azt tudom. hogy sok ember van, aki nem mozog, még sincsen elhízva.Persze nem a vékonyakra gondolok.Viszont ez már egy másik topik.

Egy fontos viszont, hogy a túlsúly leadása nagyban segít majd.Aztán meg a fokozatos mozgás is kell, ha jobban leszel.

Ráadásul a fogyással csak nyerni fogsz.

Előzmény: mormogi76 (11121)
ikoko2 Creative Commons License 2014.11.27 0 0 11122

Nekem a cukrom miatt méginkább kellene fogynom, de a gerincfájdalmak miatt képtelen vagyok mozogni úgy, ahogyan kívánatos lenne. Aktiv mozgás nélkül pedig egy deka nem megy le. Talán ha semmit nem ennénk, vagyis 1.ooo kcal alatt, de arra ki képes?

Előzmény: mormogi76 (11121)
mormogi76 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 11121

Azt kifelejtetem hogy a doki szigorúan fogyást írt elő (105 kg vagyok 175 cm) valakinek van esetleg bevált módszere? Doktor annyit mondott hogy vannak bevált módszerek gerinc betegeknek, de nem találtam

ikoko2 Creative Commons License 2014.11.26 0 0 11120

Régen jártam erre, 7 éve volt a sérvműtétem, sok utózöngével. Most lehet, hogy a másik oldalon van u.ez. MRI - sokszor voltam már, de nyitottban és azt lazán túléltem. /Kavics u. /Hogy birjátok a zártat? Nagyon ciki? Már a Kavicsban is csak zárt van. Néhány véleményt megköszönnék.

zlota Creative Commons License 2014.11.25 0 0 11119

Izomlazítót és gyulladáscsökkentőt esetleg fájdalomcsillapítót.Nekem adott még egy löketet ami jól jött.

Akár el is múlhat a zsibbadás, remélem neked is segít majd!

Fizikóból sokféle van.

Előzmény: mormogi76 (11116)
zlota Creative Commons License 2014.11.25 0 0 11118

5 infúziót kaptam.Szteroid nem volt benne.

 

Naponta 20-25 perc körül van a torna.

 

Kiszakadt 1cm körüli sérvem van.

 

Kb 1 hónapja visszatért a talpreflexem is. Orvosok szerint is meglepő.Még a műtét esetén sem szokott.

Ettől még nem vagyok csoda, nem gyógyultam meg, 1-2 év múlva tudok majd jobban látni, hogy igazán mit sikerült elérnem.

Jó volna valahogy elsorvasztani a sérvet.Állítólag el lehet...

Előzmény: Törölt nick (11107)
Törölt nick Creative Commons License 2014.11.25 0 0 11117
Nagyon meg tudlak érteni.Remélhetöleg Székely dr.megtalálja az okot.

Nekem jobb oldalon fáj a nyakam,lapockám, és jobb oldalon találtak két gócos fogat. Csütörtökön foghúzás, utána szájsebészet, gyökércsúcs csonkolás.A doki szerint benne van a pakliban, hogy ez okozza a nyakfájdalmat. De nem biztos.

Elöfordul, hogy az ok nem is reumatológiai.Pl.szervi.


Előzmény: Törölt nick (11115)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!