Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.27 0 0 92
Az övtáskák nem kicsik, nézd meg a méreteiket. Egy 70-75 l-es zsákkal szinte biztos, hogy összeérnek, a hátizsák kényelmetlen lenne, ráfeküdne az övtáskára. Hacsak (!) nem előre fordítva hordod az övtáskát.
Előzmény: Haja (91)
Haja Creative Commons License 2004.05.27 0 0 91
Ezen a 70l-es zsák, plusz könnyen hozzáférhető gép dolgon én is sokat agyalok mostanában. Az övtáskák mennyire használhatók ilyen esetben? Gondolok itt erre:
http://www.lowepro.com/pages/series/trekking/orion.htm
Vagy, erre:
http://www.lowepro.com/pages/series/trekking/ormini.htm
hsoma Creative Commons License 2004.05.26 0 0 90
Akkor tényleg a 75 -ös
Előzmény: jegcsakany (89)
jegcsakany Creative Commons License 2004.05.26 0 0 89
Úgy lenne jó, ha minden el?l lenne, ha a két gépváz nem is kell mindig, de azért lehet, akkor az objektívok igen. Én sem találtam eddig jó megoldást, ezért kértem tanácsot
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.25 0 0 88
Mennyire szoktad egyszerre használni a két gépet? Össze-vissza cserélgeted őket vagy hogyan? Mert szerintem arra tényleg nincs jó megoldás, hogy mind a kettő mindig kéznél legyen, aztán még kényelmes is legyen.
Előzmény: jegcsakany (87)
jegcsakany Creative Commons License 2004.05.25 0 0 87
Általában erdőben kirándulok, pl.: Erdély, de van, hogy durvább terepre megyek pl.: szurdokokba, de hegyet is szoktam mászni vagy klettersteigelni. A hegyre nem gondolok ennyi cuccot vinni, de egy Erdélyi túrára igen és oda sátor, kaja, stb. elég nehéz. Eddig egy Lowepro Nova 5-ben vittem, de az borzasztó, kéne vaéami megoldás.??
Törölt nick Creative Commons License 2004.05.25 0 0 86
Az első esetben valszeg leszakad a gatyád :-))

Azért a súlyról ne feledkezz meg. Ebben az esetben ráadásul még a gépet nem is tetted sehová. Az övekhez ugyanis nincs nincs olyan tok, emibe egy tükörreflexes géptest beleférne.
A második pedig az általam is megemlített oldaltáska. Az viszont túrán nem a legkényelmesebb...

Előzmény: nickG (85)
nickG Creative Commons License 2004.05.25 0 0 85
most tapasztalatlanságom szól csak hozzá a témához. és mi van akkor ha vesztek egy fotós övet és arra mondjuk ráraktok Nova AW 1/2öt meg még pár objektívtokot.
á eszembe jutott (övtáska mániás vagyok :-))

http://www.tamrac.com/709.htm
mondjuk nem kicsi (42cmx26cmx24cm és 1,75kg) de elvilegbelefér 2 váz 5 különbözö objektív meg egy vaku plusz egy csomó apróság

Törölt nick Creative Commons License 2004.05.25 0 0 84
Ami azt illeti itt valóban marad a kényelmetlen oldaltáska, vagy a Toploader.
Nekem egy 75-ös Toploader-em van. Két bajom van vele:
1. Szűk hasadékokban néha le kell szedni a gépet, mert a hátizsák+én+fényképezőgéptáska túl vastag, nem férek be oldalazva.
2. Pont azt nem látom tőle, hogy hová lépek. Tehát ezzel mindig két lépéssel előre kell gondolkodni.

Amúgy nagyon kényelmes, jól kezelhető.

Előzmény: jegcsakany (82)
hsoma Creative Commons License 2004.05.25 0 0 83
Szia!

A 70l a hátadon "kicsit" beakaszt, ha ilyen táskát akarsz. Ha olyan helyeken túrázol, amik technikásak, akkor szvsz, jobb ha elfelejted a 4 objektíves -kétvázas esetet, akkor egy fixen mellre szíjazható tatyó kell. Ilyen a Lowi Toploader 75AW je (www.lowepro.com), de ebben csak 1 váz és max két objektív lehet, ám rá tudod rögzíteni az ugyanezen cég gyártotta obj.tokokat is, így még 1 -2 objektív jöhet szóba.
Deez cs. egy eset, nem tudom a körülményket, sokat segíthetnél ezek feltárásával.

Üdv: hsoma

Előzmény: jegcsakany (82)
jegcsakany Creative Commons License 2004.05.24 0 0 82
Szeretnék tanácsot kérni. Milyen táskát tudtok ajánlani nekem. Olyan kéne, amibe belefér két váz, kb4 objektív, vaku és makrókihuzat. A problémám csak az hogy olyan kéne amit egy 70l túrazsák mellett magammal tudok vinni. Ki tud valamit javasolni. Ti hogy csináljátok?
nickG Creative Commons License 2004.05.24 0 0 81
aki Crumplers-et keres az nézzn be a westend beli Pálvölgyihez, én kinéztem 1et Kodak CX6230-nak (Stamp Elamier +005) és a 12000Ft-os árával 50%sikerült volna megnöveli a gép árát, legalábbis amennyiért én vettem, szóval keresem tovább a D-Res9-et
optikus Creative Commons License 2004.05.21 0 0 80
Szerintem senki...
Legkozelebb ausztriaban:

Julius Escher
Fotogroszhandel Ges. M.B.H.
1150 Wien, Schweglerstr.9
Ph: 985.97.87.0
Fax: 985.97.87.16
E-Mail: escherfoto@aon.at
Contact: Mr. Norbert Wessely

Előzmény: jkutya (78)
hsoma Creative Commons License 2004.05.21 0 0 79
Szia!

Stúdijólájn (www.nika.hu, ne küld mélt, mert nem válaszolnak (egy hónapja még így volt)) a hivatalos képviselet
Tripont (www.tripont.hu -ők olcsóbbak)
mind a két helyen nagyon kedves, HOZZÁÉRTŐ segítséget jelentenek az eladók.

Üdv: hsoma

Előzmény: nickG (77)
jkutya Creative Commons License 2004.05.21 0 0 78
Sziasztok

Nem tudja valaki, hogy a TAMRAC-ot
nagyker szinten ki képviseli Magyarországon?

nickG Creative Commons License 2004.05.20 0 0 77
Hello,

nem tudjátok, hol érdemes körbenézni LowePro Rezo TLZ10 v. 20-as tatyóért? meg kb mennyi lenne az ára?

optikus Creative Commons License 2004.05.14 0 0 76
Azok is a hasznalhatatlan kis es orias meret...:(
Előzmény: AmoSH (75)
AmoSH Creative Commons License 2004.05.14 0 0 75
Azért vicces, hogy még egy egyszer? táskát is milyen nehéz venni. Sehol nincsen, mintha valami milliós érték?, unikális cucc lenne.
Gondolok itt a Crumpleres hajtóvadászatra. Érdemese lenne összeszámolni, hány darab van az itthoni boltokban összesen. Kb. 20-30 darab maximum. :-(
Damson Creative Commons License 2004.05.14 0 0 74
Üdv!

A héten én is bevásároltam. Miután átnéztem, hogy mit írtatok ebbe a topicba, úgy indultam el, hogy Samsonite vagy Lowepro lesz (nem tudok Debrecenben olyan boltot, ahol Crumplert is megnézhettem volna). Bele kellett férnie egy Nikon F65-nek, egy 28-80-as és egy 70-300-as Nikkor obinak, meg még egy-két plusz rekesz későbbi vakunak, meg egyéb kacatoknak (szűrő, közgyűrű, film stb.). Három üzletben érdeklődtem. Az egyikben Hama-t akartak adni, na mondom, köszi, ez nem igazán jó. (pedig olcsó volt: asszem egy 5-ös). A másikban két Soligor táskát pakoltak elém: az egyik kicsi volt, a másik nagy, köztes állapot nincs. (és a nagyobb is csak 8000 lett volna). Aztán a harmadikban ajánlottak egy gyári Nikont, mindössze 8000-ért. Nagyon elgondolkoztam rajta, de mivel én is belefértem volna, akkora volt, így inkább nem kellett. Végül vettem egy Lowepro Nova 2 AW-t. A boltban úgy belepakoltak nekem egy szettet, hogy csak a gép az alapobival meg a tele fért bele, azon kívül csak a kis zsebek maradtak, de én úgy oldottam meg, hogy belefér a gép – bármelyik obival – a másik obi, és még van egy üres rekeszem, egyelőre itt vannak a kacatok, amik később kikerülnek az elülső, nagyobb zsebbe. Vállpánt, ívesen kialakítva, csúszásgátlóval. A táska hátulján két kis fül, amivel övtáskaként is hordható, meg két másik fül, amire külön obitartót stb. lehet rápakolni. És a beépített All-Weather-Cover, amit a boltban nem mutattak meg, így aztán kellett egy kis idő, mire rájöttem, hogy mi lehet az. Ja, és az ára: 11.900,-. Szerintem nem rossz (sem a tatyó, sem az ára :-)))) Egyébként a válaszfalai és maga a batyu is sokkal masszívabb, mint akár a Hama, akár a Nikon (a Soligor úgy tűnt, hasonlóan jól párnázott).

Damson

optikus Creative Commons License 2004.05.13 0 0 73
WOW, szereztem egy vadi uj crumpler steamer-t, nagyon jo minoseg, egyaltalan nem latszik fotostaskanak. Kivul fekete, vekony kek csikkal, belul narancssarga, van benne ket kiveheto elvalaszto elem. Az oldala jo vastag utessallo, 99ev gari van rajta, viz, por meg mindennek ellenallo csodaanyagokbol van. A belseje kicsit fura mert nem negyszogletes hanem ivelt igy ezert kevesebb fer bele mint azt kivulrol gondolnank (de hat valamit valamiert).
Nem lehet eszrevetlenul kinyitni jo nagy tepozar, cipzar es csatt van rajta. A gephez valo hozzafereshez meg van egy belso kis fedo (filmtartoval). A valszij jo eros es fixen be van varva igy nem lehet leakasztani (sajnos csuszasgatlo nincs rajta pedig elkelne).
Ezek a ficsorok fontosak nekem mert mikor mindenfele maszkalok tomegben akkor nagyon nem mindegy, hogy leri e rola, hogy fotostaska es mennyire konnyu belenyulni. Aki utazott mar pl. romaban tomegkozlekedesel az tudja mirol beszelek (pl. faszi ult a metron, kiscsako benyult kivulrol az ablakon es lekapta a szemuvegét, nem is szaladt utana mert ertelmetlen..., gondolhatjatok ott hogy fogtam a cuccaimat:).
optikus Creative Commons License 2004.04.26 0 0 72
Voltam a tripontban (taskafuggetlen dolgokbol kifolyolag, de ha mar ott voltam megneztem azokat is meg a konyveket is).
Hat nem csalodtam, Crumpler van nehany darab de latszik hogy csak amolyan 'maradek'. Csak kicsik es bazi nagyok, a szinukrol nem is beszelve.
Persze a tobbi markanal is hasonlo a helyzet, latszik hogy a 2/3-a mar evek ota ott all.
Neztem konyvet is, hiszen a triporelloban azt is derekasan hirdetik. De persze hasonloan mint a taskak, van kb. 10 konyvuk. A legtobbjet mar egy eve is lattam (meg is vannak viselve rendesen). Talan ha 1-2 uj volt.
optikus Creative Commons License 2004.04.23 0 0 71
En ugyanigy allok;) de valahogy nem talaltam igazan jo megoldast. Raadasul az osszes uveg meg olyan kis szutyoben (lens pouch) van amibol meg macerasabb eloszedni. Azt mar nem is mondom hogy ilyenkor 3 kez kene minimum...
Talan ha lenne olyan tatyko amiben valahogy fixen lennenek a lencse tarto zacsik beleszerelve nem csak ilyen valszlapokkal megoldva. Mondjuk bele lehetne varni (vagy tepozarazni) de az eleg igenytelen meg rugalmatlan megoldas lenne.

Nekem nagyon megtetszettek ezek a Crumpler jellegu fotostaskak. Legjobb hogy nem is neznek ki annak (ami egy varoslatogataskor eleg elonyos). Persze nekem nincsenek nagy optikaim es a gepem sem nagy. Milyen gyartmany van ami hasonloan dizajnos (es nalunk kaphato)? Egy kis rf vaz + 3 optika kereso meg nemi filmnek kene hely.
Neztem mar sok ceget de mindenutt egy kaptafara a kocka alaku messzirol is ronda fotostaskak vannak.
Ahogy nezem ez az aryca sem egy nagy durranas (http://www.aryca-foto.com).

Előzmény: andreix (70)
andreix Creative Commons License 2004.04.23 0 0 70
Mivel "fixes" vagyok, elég gyakran cserélek obit, matatok a táskában. Az egyik legfontosabb szempont ezért a "kényelmes", gyors szkodás a motyóban. Van e ezirányú tapasztalatotok? Melyik szatyrot javasoljátok? Eddig még a nagyok(mármint táskák) sem tudtak ezzel igazán szolgálni...
Köszi.Andreix
m-t Creative Commons License 2004.04.23 0 0 69
Megnéztem a Lowepro-kat. Nyammmm. Csak az Orion kicsi (gép+kieg belemegy jól, de felül már kevés a hely); Rover tökéletese lenne, csak az ára... :-(

Syrexbe jövő héten elnézek még...

Előzmény: m-t (68)
m-t Creative Commons License 2004.04.22 0 0 68
Ezek tetszenek. Nem is drágák! Asszem' elmegyek megnézni. :-) Köszi.
Előzmény: hsoma (66)
nickG Creative Commons License 2004.04.22 0 0 67
Hello,

a Syrex-nél van Aryca hátizsák, alja lecsatolható alulra vagy felülre gép simán felülrQl kiveszed a támasztókat akkor meg cucc, nem kevés, és bruttó 10-12e

Előzmény: m-t (64)
hsoma Creative Commons License 2004.04.22 0 0 66
Szia!
így előreláthatólag 2 lehetőség: Lowepro Rover Plus AW, vagy Lowepro Orion (trekker) AW
Üdv: hsoma
Előzmény: m-t (64)
Törölt nick Creative Commons License 2004.04.22 0 0 65
NÉzz körül a Lowepro darabjai között. Vannak olyan táskáik, ahol a hátizsák önálló alja a fotóstáska, a teteje pedig hagyományos hátizsák.
Előzmény: m-t (64)
m-t Creative Commons License 2004.04.22 0 0 64
HaLiHó!

Végigolvastam a témát, de sokkal okosabb nem lettem. :-) Én is táskát (ill. hátizsákot keresek).

Elég sokrétű szempontok alapján:
-sokminden beleférjen, egész pontosan:
Egy EOS-30 váz rajt' egy 35-80 alapobjektív, egy 75-300-as objektív,( talán később egy EOS-300D szintén alapobjektívvel,) plussz még egy vaku.
-emellett legyen hely benne legalább egy napra való egyetemi ellátmánynak, úgy mint füzetek, soksok kaja, discman, stb. TEhát hátizsákként is megállja a helyét.
-persze legyen kényelmes és olcsó. (legjobb ugye ingyen lenne). :DD

Mivel ilyen nincsen segítsetek kompromisszumot találni. :-)
Az a legfontosabb h egyetemre járva egyszerre nálam lehessen a váz + 2 objektív, meg a tancuccok.

Most az alábbi táskát használom, de abba a gépen+tartozékon kívül felülre más már nem nagyon fér. :-( Pedgi hejj de szeretem. Jó masszív, és kényelmes.


optikus Creative Commons License 2004.04.22 0 0 63
Na futottam egy nagy kort Crumpler temaban. Sehol sincs csak nagyon nagy es teljesen kicsi (gyakorlatilag szinte eladhatatlan darabok).
Megint ra kellett jonnom milyen kicsi es belterjes ez a magyar pijac:(
Az orszagba a Slach hozza be, becsbol. Az optiform es a tripont is toluk szerzi be de egyiknek sincs szinte semmilyen. Az optiformban beszeltem egy csokaval (kelletlen debella gyerek, minden szot ugy kell kihuzni belole) szoval rendelni lehet de nem sok remenyt fuz hozza...
A Slach egy iroda, igazabol becsben van a szekhelyuk. 1 db fotostaskajuk volt. Katalogusbol lehet rendelni, talan van becsben es akkor idehozzak. De nem nagyon biztatott, ma mar fotostaskakkal nem foglalkoznak csak laptop meg mobiltelo tatyoval.
Raadasul ez a Crumpler is zavaros mert aszongya a gyerek hogy megvaltoztattak az osszes termek elnevezeset es magukat a cuccokat is (igy keverednek az arlistakon es a katalogusokban a regi nem letezo es az uj cuccok).
Annyi pozitivum volt a dologban hogy kaptam egy aktualis szep gyari katalogust. Azzal biztatott hogy ha valamelyiket megrendelem (es van) akkor behozzak megnezhetem es csak akkor kell megvennem ha tetszik...
(Studioline-ben meg csak nem is hallottak a crumplerrol.)

Asszem meg egy ilyen vacak tatyot is erdemes egy becsi ut mellektermekekent beszerezni...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!