Keresés

Részletes keresés

dg82 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4055

Rámész a nevére, email, küld link és feljön a leveleződ, és ott a cím.

Előzmény: Törölt nick (4053)
dg82 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4054

Az, hogy a honlapjuk még megy gond nélkül, illetve a tény, hogy olyankor vásároltak, amikor már másnak meg kellett volna kapnia a terméket (amit ugye nem kapott meg), és erről hallgattak, az sztem a megtévesztést már lefedi...

Előzmény: naox (4046)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4053

Nem találom az emailedet :/

Előzmény: Szilvi68 (4050)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4052

Rendben,köszönöm!

Előzmény: Szilvi68 (4050)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4051

Naox köszönöm szépen,a többi károsult nevében is!Ne idegeskedj,vagyunk elegen aki idegeskedik e miatt.

Egy dolgot nem értek.Ha oda kerülne a dolog,hogy jogi lépéseket teszünk,akkor nem megyek semmire a hangfelvétellel?Tisztán érthető rajta az elmondottak.

Előzmény: naox (4048)
Szilvi68 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4050

Reni851111!

Mielőtt teljesen kiborulsz (mi már ezen túl vagyunk) keress meg emailben!

Vagyunk itt már jónéhányan, akik úgy látom nálad mindenképpen többet tudunk. Ez a fórum már nem alkalmas a részletek megbeszélésére.

Előzmény: Törölt nick (4045)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4049

Tényleg fotelből írva írom ezeket, jellemzően feltételes módban (veled ellentétben).

 

Pl:

"Nem ismerem nyilván az ügy hátterét, csak annyit, amennyit leírtatok, de szerintem vagy jogi útra kellene terelni a dolgot, azaz ügyvédtől tanácsot kérni, vagy a rendőrséghez fordulni."

"Voltak olyan feltételes alpontok...?"

"ezt próbáltátok már?"

 

Te viszont - miközben ugyanúgy nincsenek előtted a papírok, az egyéb nem közölt részletek - megfellebezhetetlenül próbálsz kijelenteni nagy igazságokat. A konklúzió meg az...  mi is? Mit csináljon a károsult?

 

Szerintem kicsit szerényebben is lehetne viselkedned.

 

Előzmény: naox (4048)
naox Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4048

1. kurvára nem mentegetem őket, a károsultaknak akarok segíteni. Azzal, hogy "hergeled" őket nem segítesz. Nem, ne menjenek rendőrségre, elmegy értelmetlenül egy napjuk.

2. "párszázmilliós tétel talán már megütné a szervek ingerküszöbét" ez sem igaz. Ha nem tudsz bcs-re utaló gyanút előadni, a rendőrség nem tehet semmit. Egy egymilliárdos csőd sem bűncselekmény.

3. "A többi károsulttal össze kellene fogni" ez a legrosszabb, amit ilyenkor tanácsolni lehet. A cég 1-2 nagyon profin fellépő károsultat esetleg kifizet, hogy időt nyerjen. (igen, erre volt példa korábban). Mindenkit nem tud kifizetni. Tehát be kell látni, hogy a károsultak bizony most ellenérdekeltek. Az jár jól (esetleg), aki maga keres megoldást, az összefogással nem lehet semmire se jutni.

4. "egy gyanúhoz lehet, hogy elég lenne" ??? ugyan.

-----------

Tudom, hogy az interneten könnyű jogi tanácsokat adni a fotelből, de légyszi csak akkor tedd, ha van valami  minimális rálátásod a témára. Tudod, ha nem tudsz segíteni, legalább ne árts másoknak.

Előzmény: uhu20 (4047)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4047

Miért mentegeted őket? Abban viszont  igazad van, hogy egyedül elég nehéz...

 

A többi károsulttal össze kellene fogni, párszázmilliós tétel talán már megütné a szervek ingerküszöbét. Az idézett telefon nagyon zavaros, egy gyanúhoz lehet, hogy elég lenne.

Előzmény: naox (4046)
naox Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4046

Létezik olyan bcs., hogy a "fogyasztó megtévesztése", de itt nem erről van szó, hanem (minden bizonnyal) csődről, ami -ismétlem- nem bcs. Más kérdés, hogy elképzelhető, hogy a céget direkt azért hozták létre, hogy sok embert megkárosítsanak (ez a csalás a btk-ban, ha megáll, itt akár 8-10 év lehetne), de erre jelenleg semmi bizonyítékot nem láttunk, és erre egyik ügyfélnek sincs semmi bizonyítéka, ergo a rendőrség nem fog nyomozni, hisz nincs bcs-re utaló infoja.

Úgyhogy ne menj rendőrségre, fölösleges. Kinnlévőség-kezeléshez értő ügyvédhez kell menni, de szerintem már késő. És igen, az ügyvédnek előre kell fizetni, hisz munkát végez.

Előzmény: uhu20 (4044)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4045

Az idézet minden egyes szava igaz,hangfelvétellel tudom igazolni a leírtakat!

Előzmény: uhu20 (4044)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4044

Nem ismerem a szerződés egyes részleteit és a sztorit is csak pár hsz-ból, ezért is írtam a két lehetséges opciót: ügyvéd vagy rendőrség. A telefonban elhangzottak (ha Reni pontosan idézte) és maga a történet viszont már felvetik a megtévesztés gyanúját. (Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok jogász.)

 

Idézni csak pontosan és szépen....

 

Előzmény: naox (4041)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4043

Még nem próbáltuk,mivel a párom azt mondta várjuk ki még a jövő hetet :/

Előzmény: uhu20 (4040)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4042

Mondjuk azt sem értem,hogy a szerződésünkön le van írva,hogy az ügynök a Szolgáltató Ügyféltől pénzt nem vehet át!A befizetést az ügyfél kizárólag a Szolgáltató bankszámlájára teljesítheti!

Mi mégis ott helyben adtunk oda 98.363.-ot.Igaz kaptunk róla bevételi pénztárbizonylatot,na de akkor hogy is van ez?Vagy a fent említett rész kire vonatkozik?Nem a S.G.a szolgáltató és én az ügyfél?Ebbe sikerült jól bele másznunk....

naox Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4041

feljelenteni bűncselekmény gyanúja esetén tudsz. Az, hogy egy cég veszteséges, és a vevők pénzéért nem tudja szállítani a megrendelt árút nem bcs., sajnos. Talán emléxel nemzetünk egyik nagyjának a mondására: "hülyének lenni alkotmányos jog...". Tök fölösleges ilyenkor rendőrségre rohangálni, fognak hozni egy határozatot, hogy ez nem bcs, hanem polgári peres ügy.

 

Előzmény: uhu20 (4038)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4040

vagy az Ügyfél úgy rendelkezhet, hogy az általa befizetett összeg visszautalását kéri.

 

ezt próbáltátok már?

Előzmény: Törölt nick (4039)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4039

1.5. A Safety Gold Zrt. a megrendelt és teljes egészében kifizetett termék szállítására húsz munkanap határidőt vállal.

Ezen határidőn belül a Safety Gold Zrt. az árút beszállítja, és erről az Ügyfelet értesíti.
A Befektetési arany átadásának , átvételének kizárólagos helye a Safety Gold Zrt. budapesti irodája.

3.7. Amennyiben a Safety Gold Zrt. bármely okból nem tud eleget tenni a megrendelésnek, különösen, ha beszállító partnernél hiánycikk a Befektetési Arany, ezt a körülményt haladéktalanul köteles az Ügyfél tudomására hozni. Az erről szóló értesítés esetén a felek további póthatáridőben állapodhatnak meg, vagy az Ügyfél úgy rendelkezhet, hogy az általa befizetett összeg visszautalását kéri.
Ügyfél minden esetben írásban köteles jelezni döntését a Safety Gold Zrt. felé

ÁSZF a szerződés hátuljáról:

7.2.A szerződést bármelyik fél azonnali hatállyal felmondhatja,amennyiben a másik fél megsértette a szerződésben fogllt lényeges kötelezettségeit,illetve az Álltalános Szerződési Feltételekben foglaltakat.

Előzmény: uhu20 (4038)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4038

A szerződésben milyen teljesítési/leszállítási határidő szerepelt? Voltak olyan feltételes alpontok, amelyek mögé bújva megúszhatnának egy feljelentést? (Pl. "ha", "amennyiben", stb.)

Előzmény: Törölt nick (4037)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4037

Erre sajnos nem kaptam választ.De csak remélni merem,hogy nem ugyan onnan rendeltek....bár az eddigi történtek után már minden reményem elszállt.

Előzmény: dg82 (4035)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4036

A részvényeiről nem tudok semmit.A nő ez mondta mit írtam.De lényegében az volt,hogy ők felvettek hitelt,amiből ők megint megvásárolják az árut,hogy minden embernek át tudják venni a megrendelt terméket.

Előzmény: uhu20 (4034)
dg82 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4035

És ez alkalommal is annak a német beszállítónak küldték a pénzt, akik első körben "lenyúlták"?

A német Bundespolizei tud erről az ügyről?

Előzmény: Törölt nick (4033)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4034

Az a garancia,hogy a tegnapi napon(2012.08.16) elkészültek a cég részvényei,ami garantálja,hogy kiutalásra kerül ez a hitel összeg,

 

Hogy mi van?!!!!

Előzmény: Törölt nick (4033)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4033

Én ma délelőtt hívtam öket,azt mondták,hogy 21-én lesz a beszállítás,ami azt jelenti,hogy péntekre meg lesz az áru.Jöttek azzal a szöveggel,idézem- az eddigi befolyt összeg, el lett küldve a beszállítónak,másodszor is saját hitelfinanszirozásból megvásároltuk az ügyfeleknek,hogy hamarabb oda tudjuk adni,mint hogy egyébként a jogi procedúra az előző beszállítónkkal lezárulna.Az a garancia,hogy a tegnapi napon(2012.08.16) elkészültek a cég részvényei,ami garantálja,hogy kiutalásra kerül ez a hitel összeg,és ez jövő hétre fog megvalósulni.

Mondtam,hogy engem rohadtul nem érdekel az ő hitelük,meg stb,erre az volt a válasz,hogy ők a teljes összeget kiüldték a beszállítóknak,aki nem teljesített feléjük,de mivel az a pénz ott maradt náluk(a beszállítóknál)és a termékeket a cég(S.G)nem kapta meg,ezért ők nem tudták a megrendelt termékeket átadni az ügyfeleknek.Tulajdonképpen ők a rendesek mert hitelt vesznek fel,hogy mindenkinek teljesíteni tudjanak.

Mondom akkor még 1 hetet várjak?Következő válasz jött,ezt is idézem.

Légyegében azt kell mondjam önnek,hogy ugye 21-én őőőőőőőő -re várjuk a termékeket,azt át kell vegyük,el kell szórtírozzuk,azért mondtam önnek,hogy a jövő hét 22-23.körül fogjuk értesíteni az ügyfeleket az átvétel időpontjáról.Nagyon szépen köszönjük a becses türelmét,legyen szép napja.

Hát ezek után még volt pofájuk.

 

Előzmény: tomy50 (4031)
dg82 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4032

Holnap szombat, akkor még ezek sem dolgoznak...

De tippre kiírják, hogy a gonosz ügyfelek ellehetetlenítik a munkájukat az által, hogy megpróbálják visszaszerezni a pénzüket, így annak lezárásáig nem áll módjukban semmit se tenni...

Előzmény: tomy50 (4031)
tomy50 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4031

Ma 10 óra 30-ra voltam berendelve az Aranyközpontba "áruátvételre"a Kamattal együtt!Biztonság kedvéért telefonáltam,azt mondták mégse menjek most mert az a kolléga aki hívott,"piszkosul félreértett egy e-mailt", úgyhogy ma ne menjek!Viszont a honlapon holnap 10 órától minden ott lesz!Úgyhogy sorstársaim holnap gúvadt szemekkel lessük a képernyőt,milyen újabb megoldást hoznak.

W_B Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4030

A gugli elég sok találtat ad erre a névre.

Előzmény: asztalosgabor (4025)
tusinger Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4029

A történet a korrekt megoldásban reménykedőknek valószínűleg itt zárul.

 

Előzmény: asztalosgabor (4025)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.16 0 0 4028

Köszönöm!Próbálkozunk.

Előzmény: uhu20 (4027)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.16 0 0 4027

Nagyon sajnálom a történteket és megértem, hogy feldúlt vagy. Nem ismerem nyilván az ügy hátterét, csak annyit, amennyit leírtatok, de szerintem vagy jogi útra kellene terelni a dolgot, azaz ügyvédtől tanácsot kérni, vagy a rendőrséghez fordulni. A szerződésben mi szerepelt? Bár ha a szerződésben esetleg jogszabályt sértő dolog volt, vagy bizonyíthatóan félrevezettek benneteket, akkor a szerződés semmis, illetve megtámadható.

Persze ettől még nem lesz pénzetek, viszont azért kellene próbálkozni.... elég komoly összegről van szó.

Előzmény: Törölt nick (4023)
Alfa Hold Creative Commons License 2012.08.16 0 0 4026
Ez lenne az új befektető?
Előzmény: asztalosgabor (4025)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!