Keresés

Részletes keresés

dg82 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4064

Amennyire tudom már az is elég, ha ő abban a hiszemben volt, hogy tud szállítani, de ennek reális esélye nem volt.

Az esély pedig ténylegesen mi? Pont te mondtad, hogy az új részvényektől nem lesz hitelképesebb. Külföldön lenyúlt pénz visszaszerzése is bizonytalan.

 

Illetve egyéb körülmények, mint pl a bejelentett lakcíme, ahol ő ténylegesen nem lakik, és kb egy semmit nem érő ingatlan.

Előzmény: naox (4062)
zsuszik Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4063

Miért? Micsoda?

Előzmény: naox (4060)
naox Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4062

A fogyasztó megtévesztése (BTK 296A§) arra vonatkozik, ha valótlanságot állítasz a termékedről, pl. azt, hogy aranyból van a tömb, pedig nem. Amire te gondolsz az az, hogy annak tudatában vesz fel rendelést, hogy tudnia kell, hogy úgysem fogja teljesíteni, és ez a csalás (318§), de hogyan bizonyítod, hogy tudta, hogy úgysem fog szállítani?

Előzmény: dg82 (4054)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4061

Továbbra is feltételes módban fogalmazva, azért már fordult elő olyan Magyarországon, hogy a pénzt kimentették és legfeljebb egy stróman viselte a személyi következményeket (vagy ő se). Nem állítom, hogy itt biztosan erről van szó (az is lehet, hogy igazat mondanak), de kérdés, hogy hol vannak a pénzek? Akinek ők utalták, azokkal mia van?

 

Szóval az ilyen esetekben tényleg az a durva, ha az adott cég még akkor is befogad beutalásokat - rendeléseket, amikor másoknak már a megszabott határidő többszörösének letelte után sem fizet/szállít.

Előzmény: naox (4060)
naox Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4060

Felhasználhatod, de mit akarsz vele bizonyítani? Ha a cég nincs csődben, akkor meg fogod kapni az aranyadat, ha van felvétel, ha nincs, ha csődben van, akkor a felszámoló fogja a jogszabályok alapján felosztani a megmaradt vagyont, és akkor semmit  nem nyersz a felvétellel, mindenki ugyanannyit kap (százalékosan). Az a baj, hogy egy ilyen esetben (fizetésképtelen cég) nem nagyon lehet a dolgot "jogi útra terelni", hisz nincs meg a pénz, nincs kitől kérni.

Annyi finomság van, hogy az ügyvezető személyes felelősségét lehet boncolgatni, ha csődűntett történt, és ilyenkor az ő magánvagyona is beszáll a kártérítésbe. Megnézte közületek valaki, hogy az előző tulaj (Sipos I.) lakcíme (2112 Veresegyház, Anonymus u 32.) micsoda? Tanulságos.

Előzmény: Törölt nick (4051)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4059

Elvileg elküldtem az e-mailt.

Előzmény: Szilvi68 (4057)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4058

meg van.köszi

 

Előzmény: Szilvi68 (4057)
Szilvi68 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4057

Kattints a nevemre, majd az adatlapomon az email-nél a küldre!

Előzmény: Törölt nick (4053)
etniez Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4056

Skacok!

 

Az Emgoldexes piramisjátéknak hogy áll a szénája? Bedőlt már?

dg82 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4055

Rámész a nevére, email, küld link és feljön a leveleződ, és ott a cím.

Előzmény: Törölt nick (4053)
dg82 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4054

Az, hogy a honlapjuk még megy gond nélkül, illetve a tény, hogy olyankor vásároltak, amikor már másnak meg kellett volna kapnia a terméket (amit ugye nem kapott meg), és erről hallgattak, az sztem a megtévesztést már lefedi...

Előzmény: naox (4046)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4053

Nem találom az emailedet :/

Előzmény: Szilvi68 (4050)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4052

Rendben,köszönöm!

Előzmény: Szilvi68 (4050)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4051

Naox köszönöm szépen,a többi károsult nevében is!Ne idegeskedj,vagyunk elegen aki idegeskedik e miatt.

Egy dolgot nem értek.Ha oda kerülne a dolog,hogy jogi lépéseket teszünk,akkor nem megyek semmire a hangfelvétellel?Tisztán érthető rajta az elmondottak.

Előzmény: naox (4048)
Szilvi68 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4050

Reni851111!

Mielőtt teljesen kiborulsz (mi már ezen túl vagyunk) keress meg emailben!

Vagyunk itt már jónéhányan, akik úgy látom nálad mindenképpen többet tudunk. Ez a fórum már nem alkalmas a részletek megbeszélésére.

Előzmény: Törölt nick (4045)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4049

Tényleg fotelből írva írom ezeket, jellemzően feltételes módban (veled ellentétben).

 

Pl:

"Nem ismerem nyilván az ügy hátterét, csak annyit, amennyit leírtatok, de szerintem vagy jogi útra kellene terelni a dolgot, azaz ügyvédtől tanácsot kérni, vagy a rendőrséghez fordulni."

"Voltak olyan feltételes alpontok...?"

"ezt próbáltátok már?"

 

Te viszont - miközben ugyanúgy nincsenek előtted a papírok, az egyéb nem közölt részletek - megfellebezhetetlenül próbálsz kijelenteni nagy igazságokat. A konklúzió meg az...  mi is? Mit csináljon a károsult?

 

Szerintem kicsit szerényebben is lehetne viselkedned.

 

Előzmény: naox (4048)
naox Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4048

1. kurvára nem mentegetem őket, a károsultaknak akarok segíteni. Azzal, hogy "hergeled" őket nem segítesz. Nem, ne menjenek rendőrségre, elmegy értelmetlenül egy napjuk.

2. "párszázmilliós tétel talán már megütné a szervek ingerküszöbét" ez sem igaz. Ha nem tudsz bcs-re utaló gyanút előadni, a rendőrség nem tehet semmit. Egy egymilliárdos csőd sem bűncselekmény.

3. "A többi károsulttal össze kellene fogni" ez a legrosszabb, amit ilyenkor tanácsolni lehet. A cég 1-2 nagyon profin fellépő károsultat esetleg kifizet, hogy időt nyerjen. (igen, erre volt példa korábban). Mindenkit nem tud kifizetni. Tehát be kell látni, hogy a károsultak bizony most ellenérdekeltek. Az jár jól (esetleg), aki maga keres megoldást, az összefogással nem lehet semmire se jutni.

4. "egy gyanúhoz lehet, hogy elég lenne" ??? ugyan.

-----------

Tudom, hogy az interneten könnyű jogi tanácsokat adni a fotelből, de légyszi csak akkor tedd, ha van valami  minimális rálátásod a témára. Tudod, ha nem tudsz segíteni, legalább ne árts másoknak.

Előzmény: uhu20 (4047)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4047

Miért mentegeted őket? Abban viszont  igazad van, hogy egyedül elég nehéz...

 

A többi károsulttal össze kellene fogni, párszázmilliós tétel talán már megütné a szervek ingerküszöbét. Az idézett telefon nagyon zavaros, egy gyanúhoz lehet, hogy elég lenne.

Előzmény: naox (4046)
naox Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4046

Létezik olyan bcs., hogy a "fogyasztó megtévesztése", de itt nem erről van szó, hanem (minden bizonnyal) csődről, ami -ismétlem- nem bcs. Más kérdés, hogy elképzelhető, hogy a céget direkt azért hozták létre, hogy sok embert megkárosítsanak (ez a csalás a btk-ban, ha megáll, itt akár 8-10 év lehetne), de erre jelenleg semmi bizonyítékot nem láttunk, és erre egyik ügyfélnek sincs semmi bizonyítéka, ergo a rendőrség nem fog nyomozni, hisz nincs bcs-re utaló infoja.

Úgyhogy ne menj rendőrségre, fölösleges. Kinnlévőség-kezeléshez értő ügyvédhez kell menni, de szerintem már késő. És igen, az ügyvédnek előre kell fizetni, hisz munkát végez.

Előzmény: uhu20 (4044)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4045

Az idézet minden egyes szava igaz,hangfelvétellel tudom igazolni a leírtakat!

Előzmény: uhu20 (4044)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4044

Nem ismerem a szerződés egyes részleteit és a sztorit is csak pár hsz-ból, ezért is írtam a két lehetséges opciót: ügyvéd vagy rendőrség. A telefonban elhangzottak (ha Reni pontosan idézte) és maga a történet viszont már felvetik a megtévesztés gyanúját. (Mondom ezt úgy, hogy nem vagyok jogász.)

 

Idézni csak pontosan és szépen....

 

Előzmény: naox (4041)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4043

Még nem próbáltuk,mivel a párom azt mondta várjuk ki még a jövő hetet :/

Előzmény: uhu20 (4040)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4042

Mondjuk azt sem értem,hogy a szerződésünkön le van írva,hogy az ügynök a Szolgáltató Ügyféltől pénzt nem vehet át!A befizetést az ügyfél kizárólag a Szolgáltató bankszámlájára teljesítheti!

Mi mégis ott helyben adtunk oda 98.363.-ot.Igaz kaptunk róla bevételi pénztárbizonylatot,na de akkor hogy is van ez?Vagy a fent említett rész kire vonatkozik?Nem a S.G.a szolgáltató és én az ügyfél?Ebbe sikerült jól bele másznunk....

naox Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4041

feljelenteni bűncselekmény gyanúja esetén tudsz. Az, hogy egy cég veszteséges, és a vevők pénzéért nem tudja szállítani a megrendelt árút nem bcs., sajnos. Talán emléxel nemzetünk egyik nagyjának a mondására: "hülyének lenni alkotmányos jog...". Tök fölösleges ilyenkor rendőrségre rohangálni, fognak hozni egy határozatot, hogy ez nem bcs, hanem polgári peres ügy.

 

Előzmény: uhu20 (4038)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4040

vagy az Ügyfél úgy rendelkezhet, hogy az általa befizetett összeg visszautalását kéri.

 

ezt próbáltátok már?

Előzmény: Törölt nick (4039)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4039

1.5. A Safety Gold Zrt. a megrendelt és teljes egészében kifizetett termék szállítására húsz munkanap határidőt vállal.

Ezen határidőn belül a Safety Gold Zrt. az árút beszállítja, és erről az Ügyfelet értesíti.
A Befektetési arany átadásának , átvételének kizárólagos helye a Safety Gold Zrt. budapesti irodája.

3.7. Amennyiben a Safety Gold Zrt. bármely okból nem tud eleget tenni a megrendelésnek, különösen, ha beszállító partnernél hiánycikk a Befektetési Arany, ezt a körülményt haladéktalanul köteles az Ügyfél tudomására hozni. Az erről szóló értesítés esetén a felek további póthatáridőben állapodhatnak meg, vagy az Ügyfél úgy rendelkezhet, hogy az általa befizetett összeg visszautalását kéri.
Ügyfél minden esetben írásban köteles jelezni döntését a Safety Gold Zrt. felé

ÁSZF a szerződés hátuljáról:

7.2.A szerződést bármelyik fél azonnali hatállyal felmondhatja,amennyiben a másik fél megsértette a szerződésben fogllt lényeges kötelezettségeit,illetve az Álltalános Szerződési Feltételekben foglaltakat.

Előzmény: uhu20 (4038)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4038

A szerződésben milyen teljesítési/leszállítási határidő szerepelt? Voltak olyan feltételes alpontok, amelyek mögé bújva megúszhatnának egy feljelentést? (Pl. "ha", "amennyiben", stb.)

Előzmény: Törölt nick (4037)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4037

Erre sajnos nem kaptam választ.De csak remélni merem,hogy nem ugyan onnan rendeltek....bár az eddigi történtek után már minden reményem elszállt.

Előzmény: dg82 (4035)
Törölt nick Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4036

A részvényeiről nem tudok semmit.A nő ez mondta mit írtam.De lényegében az volt,hogy ők felvettek hitelt,amiből ők megint megvásárolják az árut,hogy minden embernek át tudják venni a megrendelt terméket.

Előzmény: uhu20 (4034)
dg82 Creative Commons License 2012.08.17 0 0 4035

És ez alkalommal is annak a német beszállítónak küldték a pénzt, akik első körben "lenyúlták"?

A német Bundespolizei tud erről az ügyről?

Előzmény: Törölt nick (4033)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!