Keresés

Részletes keresés

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.04.21 0 0 659
Szia kiamajom,
mit mondjak, nagyon sajnálom - bár elsőre elég kevés nőnek jön össze, már amennyire a med.lomb topicból megtapasztaltam... juliusban majd gondolok rád. Addig is próbálj sokat pihenni, lazítani, kényeztesd el magad amennyire teheted... rád fér! :-)
puszi: Aliz
Előzmény: majom1975 (658)
majom1975 Creative Commons License 2004.04.20 0 0 658
Sziasztok Lányok!

Látom Alice, hiányoltál. Nem dolgoztam 3 hetet, mert megvolt az első lombik és utána több mint 2 hetet otthon voltam.
Nem sikerült, már túl vagyok az önsajnálaton, várom a júliust, akkor lesz a következő.
Eperke, Mauka, együtt érzek veletek.

puszi: Majom

Mauka Creative Commons License 2004.04.14 0 0 657
Krisina! Elhiszed, hogy nagyon szívesen mennék?
Alice! A petefészkem megmaradt, csak az egyik petevezetőm vették ki. Nem volt kaparás, mert a babát is kivették és egyébként is megérkezett Piroska ezerrel. Most fél évet várnunk kell, de nem is sietek annyira, kell egy kis gyógyulás a lelkemnek is.
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.04.14 0 0 656
Nem volt netem Mauka, csak most tudok reagálni... mit is mondjak? Hát nem a kéjmámor tetőzete az, ha az embernek kiveszik a fél petefészkét, de a barátnőm egy petefésuekkel szült 2 éven belül két fiút, a vevőnk meg aki megvette a régi lakásunkat, egy negyed petefészekkel tette ugyanezt.
Egy indiszkrét kérdés: ki is kapartak utána? Mert ha igen, akkor nagyon gyorsan ujra terhes lehetsz ám! Csak úgy mondom - ha esetleg várni kéne pár hónapot...
Előzmény: Mauka (654)
krisina Creative Commons License 2004.04.14 0 0 655
Szia!

Én is a medlombról vagyok! :-)
Illetve voltam, mert most már a Szülés, terhességben vagyok. :-) Hála a jó égnek! Gyere te is oda minnél hamarabb.

Előzmény: Mauka (654)
Mauka Creative Commons License 2004.04.11 0 0 654
Szia Krisina! Ugye Te is a medlombról vagy?
Én is úgy tudom, hogy nem befolyásolja a kismamaság kimenetelét.

Lányok! Az elmúlt napok történését már egyszer meg akartam írni, de ez a vacak index nem engedte. Szóval: terhesség volt, csak sajnos méhen kívül, ezért kivették az egyik petevezetéket. Öröm az ürömben, hogy ha már bent jártak, megnézték a PCO-mat is. NINCS! Most sírjak, vagy nevessek?!

Mindenkinek Kellemes Húsvétot Kívánok!

Puszi.

krisina Creative Commons License 2004.04.05 0 0 653
Köfi:-)
Előzmény: AliceCsodaországban (652)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.04.05 0 0 652
A PCO megnehezíti a teherbeesést, de a szüléshez semmi köze ne félj. Sok sikert, könnyű szülést kívánok! :-)
Előzmény: krisina (651)
krisina Creative Commons License 2004.04.05 0 0 651
Sziasztok!

Nekem is PCO-m van és májusban fogok szülni. Tudja esetleg valaki, hogy van e valami kapcsolat a szülés és a PCO között. Most elsősorban arra gondolok, hogy beindul e a szülés hamarabb vagy később. Vagy semmi köze hozzá?

Mauka Creative Commons License 2004.03.30 0 0 650
Drága Alice!
Azért vetettem vért, mert olyan atombiztos 2 csíkos teszteket produkáltam, hogy biztos voltam a dolgomban.
Az UH-on tudom, hogy mit kell(ene) látni, mert már van egy lányom és elötte is volt egy terhességem.
Epreske! Drukkolok Neked! A biokémiai azt jelenti, hogy kimutatják a tesztek a terhességet, de az UH-on már nem igazolható, valami miatt idö közben megszakad a folyamat. Gondolom nem kell magyarázni, hogy milyen vacak érzés.
Én antidohányos vagyok, csak anyukám harcáról tudok beszámolni Nektek. Már többször is leszokott, de ha valami van, mindig újra kezdi. Ezért nem szabad elkezdeni sem, mert utána sokkal rosszabb letenni.
Előzmény: AliceCsodaországban (640)
epresjoghurt Creative Commons License 2004.03.29 0 0 649
Köszönöm :o))
Előzmény: AliceCsodaországban (648)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.03.29 0 0 648
Figyelj én is valódi dohányos vagyok, nem kocabagós. És én is megpróbáltam - még vagy 20 évvel ezelőtt valami tabletával vagy mivel leszokni... szívdobogást, halálfélelmet kaptam tőle. Nem tudok tanácsot adni, a leszokás szenvedését nem lehet tanácsokkal ellensúlyozni, de az biztos, hogy a terhesség változtat ezen. És bizony Spock doki is azt írta, hogy kevesebb károsodást okoz napi 10 szál cigi, mint a leszokás ártalmai... de ez titok, ne áruld el senkinek. Ő valami olyat tanácsolt, hogy csökkentsük le a minimumra, de ha már nagyon szenvedünk, akkor gyujtsunk rá... de nem akarok eről így írni, mert mások még azt hiszik, hogy én rá akarok beszélni terhes kismamákat a dohányzásra...

Sok erőt neked a leszokáshoz, mást nem tudok írni!

Előzmény: epresjoghurt (647)
epresjoghurt Creative Commons License 2004.03.29 0 0 647
Én valódi dohányos vagyok, már most tudom, hogy a baba után is fogok szívni. Csak az a nem mindegy, hogy mennyit...
Az orvosi segítségről csak annyit, hogy nem tudja az akaraterőt pótolni és anélkül csak ideiglenes eredményt lehet elérni. Egyébként a tapasztól allergiás kiütést kaptam, viszont a mozdulat ugyanúgy hiányzott, mint anélkül. :o))

Igyexem többet én sem OFFolni. :o)

Előzmény: AliceCsodaországban (646)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.03.29 0 0 646
Bár ez nagyon off, de én egyszer már leszoktam a dohányzásról, és az úgy volt, hogy volt egy nap amikor "túldohányoztam" magam és másnap undorom lett, aztán ezt használtam ki... volt egy hetem mikor - ha a kezem ügyében van valami ilyesféle szerszám - megölök valakit, de aztán könnyebb lett... más kérdés, hogy 1.) utána nem az voltam aki eddig, és nem tudom ezt mennyi ideig bírtam volna ki ezt az állapotot, nem kell, hogy megértsed, de ez volt 2.) a dohányzás elmaradása miatt óhatatlanul rágcsálni kezdtem, jó sok Pilóta kekszet, és utána kezdődő cukorbajom lett... szóval nem olyan egyszerű ez a dolog.

Ha rám hallgatsz, kérsz a leszokáshoz orvosi segítséget, tapaszt vagy akármit, hipnózist, akupunktúrát bármenyire is nagy az akaraterőd, a tested ellen fordul, ha valóban dohányos vagy...

Előzmény: epresjoghurt (645)
epresjoghurt Creative Commons License 2004.03.29 0 0 645
A nyaralás idén lehet, hogy elmarad, családi vállalkozásba fogtunk, az elején sok a munka, később reméljük már az eredmény is látszik. :o)

Előzmény: AliceCsodaországban (644)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.03.29 0 0 644
Ó te szegény, dohányzást illetőleg nagyon is együttérzek... vigasztaljon a tudat, hogy ha teherbe esel, olyannyira undorodni fogsz a szagától, hogy úgyis elhagyod...

és ha szabad javasolnom, ne görcsölj, legyetek vidámak és lazák, ne a babára gondoljatok, akkor hamarabb összejön... tudod, a fehér elefánt effektus, épp Mauka bizonyította...:-DDD Egy jó kis nayaralás vagy hasonló sokat dobhat az ügyön.

Előzmény: epresjoghurt (643)
epresjoghurt Creative Commons License 2004.03.29 0 0 643
Semmi különös, várjuk a tavaszt. :o)

Küszködök a dohányzás elhagyásával. Korábban valahogy erősebb voltam. Miután kiderült, hogy elhalt a magzat, újra visszaszoktam és azóta még nem volt erőm abbahagyni...sok volt a munka és a stressz...illetve ma nagyon ügyes vagyok, ma még nem gyújtottam rá...

Ma vagyok a 12. napon. A kövekező ciklusban kezdjük újra, van még 1 hónapom addig hátra.

Lányzódék?

Majomka, jársz erre? Mi van veled? Rég hallottam rólad?

Előzmény: AliceCsodaországban (642)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.03.29 0 0 642
És veled mi van Epresjoghurt?
Előzmény: epresjoghurt (641)
epresjoghurt Creative Commons License 2004.03.29 0 0 641
Sziasztok Lányok!

Mauka nagyon örülök, hogy eltűntek a cisztáid és nem kellett kés alá feküdnöd. :o))
Nem is értem ezt az egészet. Akinél találnak, azt gyorsan meg akarják műteni, addig amíg el nem tűnnek?

Remélem a baba is sikerült, szurkolok :o)

Mi az a biokémiai terhesség?

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.03.29 0 0 640
Drukkolok, Mauka ne félj!
Egy terhesteszt nem jutott eszedbe? Tudom, hogy még nagyon fiatal az idő, de van olyan, amelyik 3 nap (a beágyazódás utáni 3 nap) mulva már kimutatja a terhességet, tehát mondjuk a hét második felében már vehetsz egy ilyet és kipróbálhatod, ha kétcsíkos lesz, akkor oké! Azért az UH-hoz ne fűzz nagy reményeket, ilyenkor egy pici pont látszik csak, még nincsen külön a baba meg a petezsák, ha jól emlékszem Mikolt történetére..
Előzmény: Mauka (639)
Mauka Creative Commons License 2004.03.29 0 0 639
Lányok, kérlek Titeket, hogy szorítsatok nekem szerdára az UH-hoz, hátha mégis látszik az a babó. Ugyanis pénteken elmentem a Kaáliba vért vetetni és a HCG-m teljesen szabályosan növekszik, majdnem 2000 volt. Hátha mégis...
Mauka Creative Commons License 2004.03.25 0 0 638
Köszi, hogy bíztatsz Alice!
Előzmény: AliceCsodaországban (637)
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.03.24 0 0 637
Szia Mauka, nagyon sajnálom, hogy csak biokémiai. Viszont az, hogy hipp-hopp eltüntek a ciszták, az nagyon jó, a lányomnál is ez volt, volt az első sztk uh-n egy csomó, aztán a másodiknál a magánorvosnál már nem annyi, 3 havi fogigátló után teljesen eltüntek, majd a closbegyt után egyből sikerült, szóval akkor a PCO mint olyan ugrott nálad és ez nagyon jó hír.
Előzmény: Mauka (636)
Mauka Creative Commons License 2004.03.24 0 0 636
Sziasztok!
A tegnapi hsz-om babás részét visszavonom, sajnos úgy néz ki, hogy megint bekaptam egy biokémiait.
Puszi.
Mauka Creative Commons License 2004.03.23 0 0 635
Sziasztok!
De jó látni, hogy megint van egy kis mozgás ezen a topicon is. Én költöztem a medlombosokkal a családninetre, úgyhogy azért tüntem el.
A mütétböl nem lett semmi, mert a másik doki egy darabot sem látott. Hipp-hopp meggyógyultam!
És ami a lényeg: úgy néz ki, hogy miután lemondtunk a babáról, összejött. A múlt héten voltam béta HCG-n és 134 lett. Holnap megyek UH-ra, remélem már lesz valami.
A talit egyszer majd megbeszélhetjük, én a pocakos részét már teljesítettem.:-)
Puszi: Mauka
AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.03.11 0 0 634
Anno nekem is volt egy ilyen "jól sikerült" vetélésem... az lett volna a harmadik gyerekünk, mert akkor én még ebben nagyon benne voltam... korban is meg meg energiában is... megvolt a papír a terhességről, a beutaló a terjesrendelésre, aztán elutaztunk nyaralni. Tihanyba, egy parasztházba a két kicsi lánnyal. Nem volt semmi bajom, csak éppen egyik nap görcsölni kezdett a hasam majd vérezni kezdtem... a férjem valahogyan ki tudta hívni a közsági orvost, aki afféle mindenes volt, a nőgyógyászattól a gyerekbetegségekig mindenhez őt hívták. Petróleumlámpánál, egy parasztágyban vizsgált meg, aztán azt mondta, hogy "nézze asszonyom, ez valószínűleg egy vetélés. Ha maga nem akar ezek után beenni a kórházba - (nem akrtam!!!) - nem muszály. Ha a vérzés eláll 8 napon belül, akor ez egy spontán vetélés. Tudja régen sok gyerek elvetélődött csak úgy magától. Baj akkor van, ha a méhben benne marad valami, de ha a vérzés eláll, akkor nem maradt benne semmi. Szóval ahogy gondolja."
Nem is tudom miért írtam ezt le. Tán csak azért, mert manapság annyira nagy jelentőséget tulajdonítanak még egy fingásnak is.

Én aszondom, hogy az a magzat amelyik elvetélődik, az jobb is hogy így teszi. Így van megírva... (nem vagyok vallásos!)

Majd jön egy újabb, amelyik jobban kapaszkodik.
És az lesz az igazi.

(Jányom egyébként jól van, irtó aranyos terhes, a hasa még mindig nagyon kicsi - 23 hetes terhes - de ez amiatt van, mert ő 182 centi magas és jó hosszú a dereka, van helye a babának bőven... bár ő állandóan reklamál, hogy mikor lesz már nagy a hasa... szegínyem még nem tudja, hogy abból a bizonyos "nagy hasból" untig elég az a 2 utolsó hónap, nekem se volt túl nagy hasam , de azt a két utolsó hónapot nagyon megszenvedtem... szóval nem kell türelmetlenkedni, mindennek eljön az ideje.)

Joghurt, mauka, sokat gondolok rátok, majd egyszer a "nem olyan távoli jövőben" tán egyszer összejöhetünk és elmesélhetjük majd az emlékeinket - már mint volt terhes anyukák... :-)))

Előzmény: epresjoghurt (633)
epresjoghurt Creative Commons License 2004.03.11 0 0 633
Sziasztok!

Mauka: Hogy vagy, jól vagy? Túl vagy a műtéten?

Alice: Mi újság van az unokakezdeménnyel és anyukájával? No és persze a büszke nagymama jelölttel? :o)

Azért tűntem el, mert nem volt igazán mit írnom. Természetes úton elvetélten, olyan jól sikerült, hogy nem kellett utána egészségügyi küretet csinálni. Most várjuk a tavaszt :o), áprilisban kezdjük újra a projectet, addig a munkahelyen küszködök.

AliceCsodaországban Creative Commons License 2004.03.11 0 0 632
Itt vagyok.
Ujabban csak reggel netezek mert egész nap xar a Zindex.
Előzmény: Mauka (631)
Mauka Creative Commons License 2004.03.11 0 0 631
Alice! Hol vagy?
Mauka Creative Commons License 2004.02.16 0 0 630
Mindenkinek boldog Valentin-napot kívánok így utólag.

Nnnna, rászántam magam, bejelentkeztem febr.25-ére orvoshoz, úgyhogy megcsináltatom azt a fránya lapart.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!