Keresés

Részletes keresés

eMM Creative Commons License 2004.10.08 0 0 130
Akkor már lekéstem.
Bár most 2 beteg cicát szeparálunk az is elég.
Ámbátor a sün nem nyávog!:)
Előzmény: partics (129)
partics Creative Commons License 2004.10.08 0 0 129
Mail ment.
Előzmény: Törölt nick (128)
Drummer Knight Creative Commons License 2004.10.07 0 0 127
  !!!!
partics Creative Commons License 2004.10.07 0 0 126

Sziasztok

 

Két kicsi sününk van, egyik 22 dkg, másik 30 dkg. Betettük őket egy nagy dobozban a fürdőszobába. Éjjel ott szabadon mászkálhatnak, ehetnek, aztán nappal a dobozban alszanak. Elvileg. Gyakorlatilag a kisebbik folyamatosan zaklatja a nagyobbikat, fufog rá, lökdösi állandóan. Miért csinálja ezt, és mit lehet tenni? A dobozban el lehet különíteni őket, de akkor meg a doboz oldalát próbálja átrágni, hogy átjusson a nagyobbhoz, és ez (bár nem sikerül neki) iszonyú zajjal jár. Nincs más helyünk, ahol át lehetne teleltetni őket, és gondolom a telet nem bírná ki még a nagyobbik sem. Nem kéri valaki az egyiket?

Anzika Creative Commons License 2004.10.06 0 0 125

Benőbéka!

 

A sünivel mi van?

tangerine Creative Commons License 2004.09.26 0 0 124
Ja, visszaolvastam a topicban, hogy 80 dekásnak kell lennie. Ez kb. volt annyi vagy ha nem is egészen, akkor is lesz annyi télre.
Előzmény: eMM (123)
eMM Creative Commons License 2004.09.26 0 0 123
Az a gond hogy csak a fejlettebb sünök élik túl a telet.
A tiéd nemtom hogy ilyennek számít e,de végülis lehet.
Előzmény: tangerine (121)
tangerine Creative Commons License 2004.09.25 0 0 121
Üdv sünisek!

Tegnap anyám megmentett egy sünit a kutyánktól.
Meg akartuk tartani, ezért elvittük haza, és beköltöztettük egy mikrósdobozba, el is neveztük Süsü-nek. Sajnos nem volt szelíd, és mindenáron ki akart mászni a dobozból. Szinte a kimerülésig próbálkozott, majd fél napig aludt egyfolytában. Ma reggel ismét folyamatosan próbálkozott, szinte dühöngött és fújtatott, mint egy méregzsák. :)
Az a baj, hogy nem kissüni, hanem olyan süldő-felnőtt forma kb. 15 cm hosszú.
Egy nap alatt semmit nem evett, viszont 4x is kakilt.
Adtunk neki répát barackot, tejet, és paradicsomot. A tejből nem tudom, hogy evett-e, mert végül kiborította.
Nagyon látszott rajta, hogy nem érzi jól magát, Végül úgy döntöttünk, hogy elengedjük anyámnál az udvarban, és addig megkötöttük a kutyát.
Elengedés után kb. 3 perc alatt eltűnt.

Azért csináltam róla pár aranyos fényképet és videót, érdemes megnézni :)

fényképek

videók
benőbéka Creative Commons License 2004.09.23 0 0 120
Na, idetaláltam végre, és van időm megírni a litániámat :)) SünBalázs köszöni szépen, nagyon jól van, szerintem szépen fejlődik Este meg is mérem :) Már nőnek a fogacskái, úgyhogy tegnap beígértem neki egy műcsontot, mert előszeretettel rágcsálja az ujjaimat. Ilyenkor visítok, és megfenyegetem, hogy legközelebb megharapom a fülét, de nem vesz komolyan :) Lelkesen eszi a kismacskatápszert, rágcsálja a gyümölcsöket (állandóan van előtte alma, körte, szilva). Kapott infraizzót is - 100W volt a legkisebb, ez kb 70-80cm magasan van, így a lavór egy részén állandó a 32, a másik részén 25C körüli hőm. van. Többnyire a melegebb részeket részesíti előnyben. Feldőlni nem tud, stabil a lámpa. Utólag nagyon sajnálom szegény kis pockot, mert a tudatlanságunk folytán napokig fázhatott, a jégakku melengetős módszer nem volt az igazi :( Reggelente melengetnem kellett a kezemben, mert lehűlt a pocakja :(( Péntek délután órákig tartottam a markomban, úgy mászkáltam vele a lakásban, félkézzel ügyködtem, olyan jól érezte magát végre. Nagyon édes volt, egy marék alvó tűpárna :)) A lámpa beüzemelése után, ahogy jó meleg lett, elnyúlt, mint a gyalogbéka, kezét-lábát szétvetette, úgy aludt. Előtte csak elbújva volt hajlandó aludni. Érdekes, hogy nem szól látványosan, ha éhes. Voltak ilyen korú cumiztatásra szoruló kiskutyáink is, ők 3 óránként menetrendszerűen nyivákoltak, Sünce pedig csak felébred, sétálgat, szimatol, néha úgy kell felébresztenem, mikor már 5 órája nem eszik - aztán meg persze csak úgy habzsol :) Tiszta kabaré az etetés - ehhez az ölembe veszem, de óvatosan "le kell fogni", különben mindenestül lenyeli a szemcseppentőt, vagy fejest ugrik a tejespohárkába =:O Olyan mohó, hogy borzalom, kapkod, remeg az izgalomtól, ha kiveszem a szájából a cseppentőt, hogy újratöltsem, akkor körbe-körbe radarozik az orrocskájával (na jó, ez képzavar :), mozgatja a bajszát, és teljesen be van sózva. jókat vigyorgunk rajta :)) Néha KisPatkánynak hívom, mert felülnézetből, mikor nyújtózkodik a cumi után, pont úgy néz ki a pofácskája, mint egy patkányé :) Ráadásul egeresen mozgatja a bajszát :) Nagyon rendes állatka, eszik, alszik, nem hangos, már csak néha visít nekünk, nem fázott meg hál'istennek, nincs hasmenése sem, csak azt furcsállom, hogy zöld színű az ürüléke - vagy ez normális? Télire azt fontolgatjuk, hogy kap majd egy jó nagy tengerimalacketrecet a nappaliba, ez lenne a hálószobája, éjszakára pedig szabadon engedjük a konyhában. Ott portyázhat, eldugunk neki ennivalót, azt megkeresheti, és mi is tudunk tőle aludni. Addigra kinövi a lavórt, és úgyis kimászik belőle. Eszembe jutott még valami aranyos - ti is játszottatok sünit toklásszal? Az összeszorított alkarunkra fektettünk egy toklász-kalász-akármit és ha mozgattuk a karunkat, az szépen "mászott" a könyökünk felé. Na, ezt az igazi süni is tudja!! :)) Bónuszként pedig megpróbál leásni a karok találkozásánál, hátha van ott vmi érdekes, lelkesen kapar, bedugdossa a "kiásott lyukba" az orrát, de ha nem sikerül, akkor csak nyalogat :))
Anzika Creative Commons License 2004.09.23 0 0 119

Mi van a sünnel?

 

Egy sima asztali lámpába való 40 v 60 W-os izzótól 50 cm-re 300C felett van a hőmérséklet. Csak rá ne döljön, ki kell kötni.

Előzmény: benőbéka (115)
eMM Creative Commons License 2004.09.17 0 0 118
Nálam egy egész félszigetnyi ágbog van a vízparton.A maccsok is imádnak ott ökörködni bár nekik már 1 picit túl sürű sünikének ideális.és itt nincs nyüzsi meg mászkálás a vízparton mert elkerített.
Komposztolás(az olyan mint régen a szemétdomb amin kukorékol a kiskakas?) ugyan nincs de ha kell csinálok.:)
Előzmény: Thor (116)
benőbéka Creative Commons License 2004.09.17 0 0 117
Csak tessék, csak tessék, folyvást, csak folyvást! :) (vagy vmi ilyesmi)
Előzmény: Thor (116)
Thor Creative Commons License 2004.09.17 0 0 116
Én is tépek egy sorszámot a sünihez, ha netán eMM-éknél betelne a létszám.  :) A körülmények ugyanezek, csend, nyugi, kutyátlan, macskás, iszonyú sok fa és bokor, úhhogy potyog a gyümölcs, és nem bírjuk pöpecre karbantartani. Tán még egy kertalji nagy komposztdombbal és ághalommal tudnám überelni az ajánlatot :)
Előzmény: eMM (113)
benőbéka Creative Commons License 2004.09.17 0 0 115
Ez nem hangzik vészesen, azt hittem, sok10e pénz egy ilyen melengető. A költöztetést tavasszal megtárgyaljuk :) Mikor örökbe akartuk adni a teknőseinket, a szívem szakadt meg, végigbőgtem az utat vissza a kocsiig, úgyhogy inkább hazahoztuk őket :) Mondjuk ott a körülmények sem voltak olyanok, hogy otthagytam volna őket. De tőle muszáj lesz megválnom, panelban nem lenne jó neki szerintem...
Előzmény: eMM (113)
benőbéka Creative Commons License 2004.09.17 0 0 114
Jól néznék ki!! :))
eMM Creative Commons License 2004.09.17 0 0 113
Infralámpa, maga az izzó 1000Ft-os tétel de betehető bármilyen normál foglalatos asztali lámpába.Ha azt is venni kell akkor még 2 ezer pénz.Legalábbis nekem annyi volt amikor a homloküregemet kelett melengetni.Aztán remekül bevált a maccsoknak szolizni télen, meg amikor vizbe esnek.

Hátja a 4. emeleten tényleg nem ideális neki.Ha gondolod ellakhatna majd nálunk,kutya nincs meg nem is lesz,de vannak maccsok és nekik maradék amit imád a süni.De van itt hullot gyümölcs,meztelencsiga dögivel, stb.Nem vagyok 1 kertmániás szóval van itt bokor, bozót, avar tehát búvóhely is dögivel.
Bár szerintem nehéz lesz tőle megválnotok...
Előzmény: benőbéka (111)
Thor Creative Commons License 2004.09.17 0 0 112
Vigyázz, egyszer rá ne ülj, ha épp az ágytakaró vagy fotelhuzat alá mászik be! :)
Előzmény: benőbéka (111)
benőbéka Creative Commons License 2004.09.17 0 0 111
Spillo: infralámpa-ügyben körülnézek, bár ha naon drága, akkor marad az akkumelengetés, mert az ehavi ktgvetést már kivégeztük :( A hőmérsékletre vigyázunk, mert a kisteknőcöket 1x majdnem meggrilleztem =:O Csodálkoztam, miért nem mennek ki napozni, ezért kézzel ellenőriztem a kavicsokat - meg is égett egy kicsit az ujjam... Még szerencse, hogy a kis hüllőknek több eszük volt, mint nekem. Ebben a cicatápban volt egy gumicucli, de tartály-üveg-akármi nélkül, ami még nem gond, de akkora az állat szájába teendő része, mint a süni feje! :) És ezt a cicáknak 3 hetes korig ajánlják - hogy fér be a szájukba??? Akkor ma játékbolt, gyógyszertár, állateledeles (patika nincs a városban...) a program, irány cumit vásározni :) Köszi, ha elakadok, kérdezek pontosabbat :) Thor: cuclit ld. fentebb :) Ha itt nem találok, akkor holnap de. Tbánya, hátha. A meleget szereti, keresi, de nem reszket, és nem mutatja, hogy fázik. Nagyon jó fej, mikor belekucododik a tenyerembe, és csak egy orrocska látszik a tüskehalom alatt :))) Néha teknősözik is = egyik lábát kinyújtja, és az kilóg a kezemből, ahogy a teknőcök napoznak :) A tüskékkel igazad volt-van, nagyon lazán ülnek a bőrben, lelapulnak, és elhajlíthatóak. eMM: nem lennék szíves, ha nem a 4. emeleten laknék... Imádom, de ez azért nem neki való. Most életmentés folyik, de tavasszal sipirc vissza a természetes környezetbe, ahol élni rendeltetett egy sünnek :) Bár azon gondolkodtam, hogy olyan helyen kellene majd elengedni, ahol kevés veszélynek van kitéve, nem csak simán az erdőbe - talán vadaspark? Süntenyészet?!? :) Egy csomó ilyen kis tűpárna igazán kedves látvány lehet :) Köszi a megerősítést a kecsketejlelőhelyhez. Fotókat pedig csak bátran! :) Sünce még nem tud ilyen ügyesen összegömbölyödni, próbálkozik, kapálózik, de a tökéletes gömbtől még messze van :) Ma délben hazamentem sünetetni, siettem, úgyhogy kaja gyorsan megcsinál, lavórhoz rohan, pólókupac alatt sünkeres - és nem volt ott!!! Pánik, lefagyás, hová lett, rá ne lépjek - aztén megláttam a padlón lévő mászkálópólóján egy gyanús dudort :) A lavórban felmászott a rongykupacra, vhogy átmászott a peremen, huppant min. 20cm-t :((, aztán bebújt a másik rongyba és ott alukált! A kis galád, jól megijesztett :) Jó 7vgét nektek, legközelebb csak hétfőn leszek, addig gyűjtök mesélnivalót :)))
Thor Creative Commons License 2004.09.17 0 0 109

Télleg irgalmatlan a csámcsogás, amit le tudnak nyomni!!! :))))))

Nagyon jók a fotók! :)))

Előzmény: eMM (107)
eMM Creative Commons License 2004.09.17 0 0 107
Ide mér nem szabad sünfotót rakni?
Megtörtént a csoda, a múltkor éjszaka találtam egy jó nagy példányt amint pusztítja a macskaszárazkaját.Az irgalmatlan csámcsogásra figyeltem fel.
Lehet hogy zokon vette a fotózást mert azóta nem láttam, ámbár a macskaszáraz indokolatlan mértékben fogy.csámcsám nyámnyám
ilyen tüskés vagyok!
Előzmény: Törölt nick (104)
Anzika Creative Commons License 2004.09.17 0 0 106
Nem kell nagy Watt-számú, itt nem kell magasra tenni az izzót, mert nem éri el a süni. De azért ajánlatos, hogy hőmérővel mérd meg, hogy a süni szintjén hány fok van? Ne legyen belőle sült sün. Nem tudom, hány fokra van szüksége, majd talán valaki tudja.
Előzmény: Törölt nick (101)
eMM Creative Commons License 2004.09.17 0 0 105
És ezek után lesz szíves elengedni a sünit?
Jövő tavaszra már lazán családtag lesz, el se akar majd menni.Beszerzel neki egy másik nemű sünit és még tenyésztheted is őket:D
Tescoban tutira van kecsketej, én dobozos kiszerelésben láttam 500pénz/lityó.
Előzmény: benőbéka (100)
Thor Creative Commons License 2004.09.17 0 0 103
Uh, bocs, látom már, hogy írtad a cumit is :)
Előzmény: Törölt nick (101)
Thor Creative Commons License 2004.09.17 0 0 102

Jajdejóóó :)))))))

Kis cumisüveget lehet kapni Tesco, Oson stb, meg patikában is, igaz, az embergyerek szájhoz van méretezve. esetleg az állatorvosodnál, ha van állatpatika is, próbáld meg ott, szokott nekik lenni, vagy tudnak rendelni.

Így mostmár stimmel a kép, ha azt mondod, hogy mégis kell melegíteni, és puhák a tüskéi. Ebben a korban még úgy bök, ha pont szemből nyomódsz a tüskének, különben behajlik, később már a teljes hosszán bekeményedik.

Melengetőnek tényleg jó lehet az infralámpa ha van olyanod, vagy be tudsz ruházni - én annó húzogattam fel az órát és felkeltem hozzá éjszaka vagy 2x etetni is meg melegíteni. Strapás kis állat volt :)

Előzmény: benőbéka (100)
benőbéka Creative Commons License 2004.09.17 0 0 100
Jó reggelt :) Háhá!!! Én győztem! :) Mármint a párommal szemben, aki állította, hogy vmi baj van Süncével, azért nem látszik a szeme. Tegnap este elkezdte nyitogatni a szemecskéjét, és reggelre már szépen kinyílt neki :))) Úgyhogy Spillonak köszönöm szépen a szemészismerős felajánlását, szerencsére egyelőre biztosan nem lesz szükség a segítséségére :)) Vettem tejpótló macskatápszert meg szemcseppentőt, és mióta sikerült meggyőznöm, hogy nem akarom meggyilkolni, sőt, ehető ami a csőből jön, lelkesen szopja az üveget :))) Bár inkább vmi babacumisüvegre lenne szükségem. Ebből az üvegcsőből nem tud szopni, nekem kell óvatosan adagolnom a tejet (vagy mijez). Vmi melegentartó berendezést kellene még kiötlenem, mert a felmelegített jégakku nem az igazi - hamar kihűl, és éjszaka, meg amíg dolgozóban vagyok, nem tudom neki mindig újramelengetni. Egyelőre ott tartok, hogy hungarocellből gyártok neki dobozt, ezt bélelem ki vmi cserélhetővel, és belegyömöszölöm az akkukat - ez hátha jobban beválik hőszigetelőként, mint a rongykupac. Tegnap "letoltam" a páromat, hogy miért nem inkább kiskutyát talált?! :)) Róla is ugyanígy kellene gondoskodni, de legalább nem bök. Ugyanis Sünce nagy lelkesedéssel bújik a tenyerembe, az ölembe, a térdem alá, de közben természetesen nem koordinálja a tüskéit =:O Tüskék - szerintem félreértelmeztem a puhaságot. Nagyon hegyesek és szúrnak, de tegnap elhagyott kettőt, és olyanok voltak inkább, mintha papírból lennének, simán el lehet hajlítani. Úgyhogy puhák a tüskéi, csak félrevezetett a szurkálás :)))
Thor Creative Commons License 2004.09.16 0 0 98
Helyesss!!! :) Sok örömöt a röfihez! :)))))))
Előzmény: benőbéka (97)
benőbéka Creative Commons License 2004.09.16 0 0 97
Nálunk is ilyen kutya-macska-háztáji jószág állatdokik vannak - ami nem baj, de nekem most nem pont rájuk lenne szükségem. Egyelőre betartom, amiket írtatok, kímélő koszt és óvatos bolhairtás, szemfigyelés, dokilátogatás aztán meglátjuk :)
Köszönöm a részvételt mindenkinek, a továbbiakban is tudósítok majd :)
Előzmény: Thor (96)
Thor Creative Commons License 2004.09.16 0 0 96
Jah, az Egyetemet csak azért javallottam, mert egyszerűbb: nonstop rendelés van, nagyüzemben, patika úgyszintén, és ott vannak azon ritka orvosok, akik kutyán és macskán kívül is láttak már állatot. Mi a tekit vittük oda megdrótozni, amikor levetette magát a másodikról és eltört a haspáncélja, velünk egyszerre volt ott kutyarágott süni és meglőtt egerészölyv is.
Előzmény: benőbéka (95)
benőbéka Creative Commons License 2004.09.16 0 0 95
Mi is csodálkozunk, mert a lenti képen lévő süni fiatalabbnak tűnik a miénknél, csecsemőszínű is Süncéhez képest, mégis nyitva van a szeme.
A mozgása még tétova, kicsit tántorog és néha felbukik, mint a kiscicák, de céltudatosan mászik mindenfelé, keresi a meleget, de nem remeg és nem tűnik elesettnek. A szeme nincs összeragadva, mint a csipás kismaccsoknak szokott pl., teljesen tiszta a szőre, látszik a szemhéjak vonala, úgy néz ki, mintha 1xűen be lenne csukva. Ja, és tegnap 1-2x láttam egy kis csillogást, mintha résnyire kinyitotta volna, de sérülésnek, oda nem illő anyagnak semmi nyomát nem láttam. Úgyhogy én amellett vagyok, hogy még nem nyílt ki a szeme, de figyelem, felhívom az állatkertet, ha sikerül (odaérek a rendelésre), megmutatom dokinak. Nagyon vidéki vagyok, Egyetemre csak 7végén tudnám elvinni - ha van ott egyáltalán vki olyankor :( Mondjuk ezt is megkérdezem :)
Előzmény: Thor (94)
Thor Creative Commons License 2004.09.16 0 0 94

Tod mi a furcsa nekem a sünidben? Ilyen kajákat megeszik hasmenés nélkül, kemény a tüskéje és be van ragadva a szeme. Volt már nekem pici sünöm, de annak puha volt a tüskéje (ha nagyon úgy állítottad, azért már lehetett vele szúrni), tejet evett csak, és jégakkut kellett melegítenem mellé-alá, mert különben hűlt kifele és remegett. De a szeme már rég nyitva volt.

Én tényleg megmutatnám vagy állatorvosnak vagy az állatkert is jónak tűnik, de a legeslegjobbnak az Állatorvosi Egyetemen a rendelő, mert nagyon valószínűnek tartom mindezek fényében azt, hogy valami szemgyulladása lehet, attól van összeragadva a szeme. Kicsi állatoknál ez elég gyakori.

Előzmény: benőbéka (91)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!