Keresés

Részletes keresés

kannibál Kovács Creative Commons License 2021.07.08 -4 2 67140

https://index.hu/gazdasag/2021/07/08/uszo-nemzet-program-szabo-tunde-uszoda-epites-uszasoktatas/

 

A cikk szerint mára minden megyeszékhelynek lett fedett uszodája.

 

Tényleg. A szolnoki hol van? Segítene valaki?

 

Amúgy az írás baromság, mert Békéscsabának sincs azok közül a települések közül, amelyeket ismerek.

Whallacki Creative Commons License 2021.07.07 -4 4 67139

Megmutattam néhány kollégának az ominózus mondatot. Ötből öten az orvos lányát nevezték meg alanyként. Szerintem ez most mellé ment.

Előzmény: Tiborcsik (67138)
Tiborcsik Creative Commons License 2021.07.07 -4 4 67138

Persze, hogy kötözködöm. Barátilag próbállak rávezetni, hogy a pongyola fogalmazás milyen kétértelműséghez vezethet. Mert adott mondatban a  kis hölgy lehet a bácsi lánya is, meg az orvos lánya is. Nyilvánvaló, nem utóbbiról van szó. Csak egy kicsit nyelvtannáciskodom, ne vedd zokon, légy hálás.

Előzmény: Whallacki (67137)
Whallacki Creative Commons License 2021.07.07 -4 0 67137

A rendszer, melyet közkeletűen "felhőnek" neveznek, egy buta rendszer, mert szerinte a lány nem regisztrált, ezért nem tudtak neki időpontot foglalni. Ugyanezt a tartalmat írtam le. Szerintem csak kötözködsz.

Előzmény: Tiborcsik (67136)
Tiborcsik Creative Commons License 2021.07.07 -1 3 67136

Semmi, csak pongyolán fogalmaztál,

Előzmény: Whallacki (67134)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.07.07 0 2 67135

Egy vakcina van, ami egyadagos kiszereléssel érkezik, ez a Shinopharm (ha jól írtam), vagyis a kínai. Az összes többit csak akkor lehet felbontani, ha van rá 5, 6 vagy 10 páciens. Gyártmányfüggő. Rengeteg időt telefonáltak el a feleségemék a kampány alatt, hogy regisztrált, behívott (vagy később már a páciens által lefoglalt időpontra!) elmaradtak helyett találjanak még legalább 2-4 valakit, aki be tud jönni egy órán belül. Mert különben pl. a 6 adagos Pfizer-t meg sem tudták volna kezdeni, így nem csak az a három nem kapta volna meg az oltását, aki nem jött el, hanem az a három sem, aki meg ott volt.

 

Nehéz ügy ez. Elég rövid idő alatt az ország teljes lakosságának több, mint a felét kellett beoltani, ráadásul kétszer (az a pár ezer Johnson most nem tétel a milliókhoz képest), persze, hogy adódnak anomáliák.

Előzmény: Whallacki (67134)
Whallacki Creative Commons License 2021.07.06 -3 0 67134

Ezzel mi a gond? Ha nincs megfelelő számú oltandó, nem bontanak ampullát. A Pfizernél ez biztosan szempont, mert nekem is említették, annál ezért fontos a regisztráció. A többinél nem tudom. Gondolom, a leányzó adagját ugyanúgy kell biztosítani, ahogyan egy bolti eladó vagy éppen egy tanár, vagy masiniszta adagját.

Előzmény: Tiborcsik (67132)
tt978 Creative Commons License 2021.07.06 -1 0 67133

Üdv! Napok óta egész éjszaka hallható Szolnok keleti széléről kb. 10 percenkénti ismétlődéssel három egymásutáni ágyúlövés szerű meglehetősen erős hangeffektus, amely még zárt ablaknál is elég zavaró. Nem tudja véletlenül valaki, hogy mégis mi ez, és mi szükség van arra, hogy egész éjszakán át tartson?...és főleg azt, hogy meddig "élvezheti" ezt aki nem túl jó alvó?

Tiborcsik Creative Commons License 2021.07.05 -1 1 67132

Bocs, de az orvosod lányának kellett időpont????

Előzmény: Whallacki (67129)
tibra Creative Commons License 2021.07.05 0 2 67131

tlegyen egy kicsit off ....

egy monori átutazó (egy éjszakás) hotel (neve a szolnoki sportmeccenashoz nagyon hasonlít) a járvány után a következőképpen jár el:

egy csapatépítőre érkező csapatot ,,megbirságol", mondván, hogy 5 szoba vendégei nem fizettek, mert nem tudtak aludni. 

teszi ezt úgy, hogy az esti történethez a portás felespoharakkal, a pincér pedig boros poharakkal járul hozzá és az este folyamán sem a vendégek sem az amúgy ott sem lévő portárs sem jelezte, hogy az rendben, hogy a zene mindenkié, de most kuss legyen.

ezzel csak azt szeretném jelezni, hogy a szállodás ágazat aludt bő egy évet és a kilencvenes - ügyeskedő - évtizedben ébredt fel, amikor is (lásd Tímár Péter filmjét a Zimmer Ferit) keressünk balekot, akit jól lehúzunk; hiszen előbb utóbb visszaugrik az inga vagy legalább kitermeli egy éjszakai portárs árát és a lovaknak is jut abrak. 

Szóval ez a Nyerges nem az a Nyerges, de a szolnokiak ne menjenek mégsem oda, mert átverhetik őket. 

on. 

lexar1a Creative Commons License 2021.07.05 -2 0 67130

Köszi

Előzmény: ájzéjá (67126)
Whallacki Creative Commons License 2021.07.05 -3 2 67129

Engem az szomorít el, hogy a saját orvosom sem tudott a lányának időpontot foglalni a csodás "felhőben", mert szerinte a leányzó nem is regisztrált (ehhez képest a saját orvosánál ott volt a neve a regisztráltak listájában), az említett bácsinak nem találtunk oltópontot a városban a rendszerben, de érdekes módon csak van olyan oltópont, ahol mégis volt neki való vakcina. Itt, a városban. Nem lenne egyszerűbb befejezni a bohóckodást ezzel a regisztrációval, és elmenni úgy oltásra, mint egy mezei rendelésre? Lement a kampány, vakcina van (mint kiderült), semmi sem indokolja ezt az adminisztációs káoszt. És akkor vinnyognak, hogy nem mennek "oltakozni" a pógárok. Persze, hiszen nem tudnak időpontot kérni a hulladék informatikai rendszer miatt!

Előzmény: csíkos-háTTú (67101)
Whallacki Creative Commons License 2021.07.05 -3 1 67128

Akár kerek, akár kocka, nem kaptam felhatalmazást arra, hogy az öreg kórtörténetét közkinccsé tegyem. Azt pedig nehezem tudom megérteni, hogy miért okoz a tagság számára akkora problémát elfogadni, hogy igenis van olyan egészségi állapot, amikor nem lehet oltást kapni. Semmilyet. Elnézést kérek, de ez a kételkedés bizonyos fokú ostobaságot feltételez. Én azért remélem, hogy csupán tájékozatlanság miatt megy a műsor, és a nickemnek szól leginkább a dolog.

 

Egyébként a történet vége az lett, hogy csak előkerült egy telefonszám, ami az egyik oltóponton csörgött. Némi szájkarate után fogadták a bácsit.

 

Az oltás nem fogja piszkálni a szívet meg az ereket. De mindenki azt hisz, amit akar. Egyelőre.

Előzmény: Ilhilla (67102)
Enzo Creative Commons License 2021.07.05 0 1 67127

Jó reggelt! Az egyes beavatkozásokra a kórházaknak fizetett normatív TB finanszírozás mélyen elmarad azok valódi költségétől.

Ezért van az, hogy 1) sokszor olyan beavatkozásokat számolnak el tömegesen amit valójában nem végeztek el (ennek vannak szélsőséges és mulatságos esetei) 2) a kórházak folyamatosan újra termelik az adósságokat.

Előzmény: Ilhilla (67124)
ájzéjá Creative Commons License 2021.07.05 -2 0 67126
Előzmény: lexar1a (67125)
lexar1a Creative Commons License 2021.07.05 -2 0 67125

Nem tudjátok milyen zártkörű rendezvény lesz a MÁV strandon 10-én ami miatt ami miatt mi "pórnépek" ki vagyunk tiltva  a strandról?

Ilhilla Creative Commons License 2021.07.04 -5 0 67124

Köszönöm az infót. Nem értek ezekhez a dolgokhoz, de szerintem nem lenne szabad, hogy ekkora különbségek legyenek az állami és a magánegészségügy "árai" között.

Előzmény: lakókocsis (67123)
lakókocsis Creative Commons License 2021.07.04 -1 0 67123

Kíváncsiságod részbeni kielégítésére. Nem biztos, hogy minden műtétre érvényes, de szerintem a nagyságrendekkel és az arányokkal nagyot nem lehet tévedni. Totál térdprotézis beültetésért az egészségbiztosítás 2019. januárban 788.960.- Ft-ot térített a műtétet végző kórháznak, ugyanez ma magánkórházban 1.950.000-2.600.000.- Ft.

 

Előzmény: Ilhilla (67122)
Ilhilla Creative Commons License 2021.07.04 -5 1 67122

Nekem is rosszul esett, hasonló okból!

Kíváncsi lennék, mit felelnének, ha rákérdeznénk, hogy amilyen műtétre várunk, mennyibe kerülne, ha kifizeti az ember, megcsinálják-e "maszekban", soron kívül?

Előzmény: Pirtus (67121)
Pirtus Creative Commons License 2021.07.04 -2 3 67121

Ez a hír rosszul  esett, mivel a családban műtétre várunk. Semmi jót nem tudnak mondani.

A pénz beszél!!

Előzmény: Ilhilla (67120)
Ilhilla Creative Commons License 2021.07.04 -5 1 67120

Csak bulvár cikk, de attól még valós és több szempontból is elgondolkodtató:

 

https://www.blikk.hu/blikk-tv/sztarvilag/kokeny-attila-mutet-unokatestver/zxl67r3?sl_ps=d_11

 

- tavaly nyáron is volt egy ilyen műtét, a Hetényiben akkor Gáspár Győző nejét műtötte a doki, feltételezem "fizetős" műtét volt,

- idén még mindig nem állt helyre a műtéti rend, hosszú várólisták vannak, de ezt a műtétet ismét el lehetett végezni,

- gondolom és remélem ez is fizetős volt, már csak az a kérdés, a kórház bevétele-e, mert

- a törvény tiltja a magáncélú orvoslást és az eszközök (személyzet) használatát az állami intézményekben.

 

Ez alapján bármilyen műtétet elvégezhetnének itt, ha van rá személyzet és a páciens megfizeti?

 

Jó lenne, mert Szolnokon nincs olyan intézmény, ahol a beteg pl. pénzért megműttethetné a sérvét, térdét és más szervét. Érdekes, hogy pl. Kecskeméten van.

RadiX Creative Commons License 2021.07.04 -3 1 67119

Az M4 nem arra fog folytatódni, ahol a 2x2 sáv van, de ettől függetlenül tényleg illett volna végig megcsinálni a törökszentmiklósi elkerülőt a következő csomópontig.

Előzmény: tibra (67118)
tibra Creative Commons License 2021.07.03 0 1 67118

A héten többször mentem a klasszikus Szo-Debrecen útvonalon; látszik, hogy a Tmiklós/T.püpöki csomópont erős felüljárókban és körforgalmakban ..... és én még azt hittem, hogy ez az M4 nyomvonal elmegy egészen a már kész 2*2 sávig.

De nem - ahogy néztem max 6 km távolság marad 2*1 sáv, ennek az állapota kicsivel jobb, mint a 32-es út alsó-jászsági szakasza.

És ez így minden bizonnyal marad még (az eddigieket látva) 5-10 évig.

Hát erre már nem volt pénz.Hányszor hallottuk ezt már a 4-es út történetében .... Kimaradt 6 km. Így Debrecenig az út balkáni része a Kenderes-Fegyvernek szakasz mellett ez a kis átmeneti rész. Ez emlékezteti a megyei autóst arra, hogy szépen lemaradt a közlekedési infrastruktúra fejlesztésében.

Sajnálom, hogy ez a racionális lépés nem történt meg. 

A 32-es út felüljárója meg már majdnem kész. Kíváncsi vagyok az átadás idejére.

Előzmény: tibra (67020)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.07.01 -4 0 67117

Most olvastam egy cikket hogy aláírás után mondott fel egy anyuka mert otthon akart maradni az autista gyerekével. Nyakába akasztott a korház egy félmilliós számlát hogy nem mondhat fel majd a TASZ jogsegély közbenjárt hogy az egyhavi bére nem volt felmilla, és ledolgozta már az egyhavi bérét. Nem véletlenül fenyegetik a korházak a dolgozóikat.

 

Ma az épitőiparban egy jó kőműves 600K forintot kap nettóban!. Itthon nem külföldön!

 

 

 

Előzmény: Ilhilla (67112)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.07.01 -4 2 67116

Nem kell ellenzék semmihez, hisz különleges jogrend van decemberig majd a választásokig.

 

Addig szétlopnak és tönkre vágnak mindent. 

Előzmény: csíkos-háTTú (67111)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.07.01 0 2 67115

"Szerintem pedig hazugság volt az 5500-as szám. Érdekes, hogy nincs senki (oknyomozó riporterek?), aki utána járna ennek."

 

Bár blöff lenne... És melyik újságíró kockáztatna, hogy ennek utána menjen egy kicsit? Mind félti az állást, akárhol is van. Nem ítélem el őket, nem az ő hibájuk.

Előzmény: Ilhilla (67112)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.07.01 0 2 67114

Szakdolgozókról beszélünk, nem az orvosokról.

Előzmény: Mutual Friend (67113)
Mutual Friend Creative Commons License 2021.07.01 -3 0 67113

Van ismerősöm aki nem írta alá orvosként a röghöz kötést de ugyanúgy dolgozik tovább. Tehát nem törölték őket a kamarai névjegyzékből. Az másik kérdés hogy megtanult a bérről ravaszul tárgyalni mert megkellett és több pénzt keres mint egy 40 éves két szakkal rendelkező főorvos. ( Még ~30 éves sincs és nő az illető.)

Előzmény: csíkos-háTTú (67111)
Ilhilla Creative Commons License 2021.07.01 -5 0 67112

Szerintem pedig hazugság volt az 5500-as szám. Érdekes, hogy nincs senki (oknyomozó riporterek?), aki utána járna ennek.

Itt Szolnokon ez a "magánszektorba mentek" sem igaz, mert több magánrendelés is megszűnt, mivel nem használhatják a kórház helyiségeit, berendezéseit. Csak egy példa: gasztroenterológus orvosnak volt szuper magánrendelése a Hetényiben. Most is van, az Arany J. úti magánrendelőben, DE a műszeres vizsgálatokat a budai egészségközpontban végzi! Röhej!

Előzmény: csíkos-háTTú (67111)
csíkos-háTTú Creative Commons License 2021.07.01 -3 0 67111

Elvileg a magán szektorba, legalábbis ezt akarják elhitetni. Csakhogy, amikor felmondtak, akkor nem csak az addigi munkaviszonyuk szűnt meg, hanem automatikusan törölték őket a Szakdolgozói Kamara névjegyzékéből. Ergo: enélkül a  tagság nélkül a szakmájukban nem vállalhatnak munkát, ahogy egy ügyvéd vagy egy orvos sem praktizálhat, ha nem kamarai tag. Ügyes, nem? :-(((

Hol a bánatban volt az ellenzék, amikor ezt elfogadták? Miért nem ordítottak, ahogy a torkukon kifér?

Ja, hogy ez nekik nem fáj, ettől a pénztárcájuk nem lesz sem dagadtabb, sem soványabb...

 

Nem sok mindenben értek egyet Puzsér Róberttel, de abban az egyben igen, hogy előbb ezt az ellenzéknek csúfolt söpredéket társaságot kellene elzavarni, de messzire.

Előzmény: Ilhilla (67110)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!