Persze, hogy várható volt, 17 milliárd dollár az éves költségvetésük fele kb.
Az igazsághoz azért tegyük hozzá, hogy a ruszkik sem feltétlenül baráti alapon segítettek volna Ukrajnának, és nekik sem volt soha érdekük egy erős független Ukrajna. Jó vazallusként képzelte az ukrán jövőt Putyin.
Hát majd most nyugati kizsákmányolás lesz az erősebb. Az elitjük (oligarchák) készségesen kiszolgálnak mindenkit, van az a pénz.
Ugye tudod, hogy eszerint a forgatókönyv szerint a trójai falónak a jobbikos vezetéssel együtt életfogytiglan börtönbe kellett volna vonulnia?
Nem hinném, hogy ezt a szerepet vállalta volna egy épelméjű ember is.
Vádalkuról nem hallottál? A "megtévedt" "bűneit bánó" "megtért" "a bűn és a tisztesség határán vergődő" stb. vádlottra rámérjenek úgy 15 évet, majd amikor a dolog lecsengett akkor úgy 5 év múlva csendben elengedjék, megpakolva a bakszámláját fél milliárddal. Élete hátralévő részében nem kell egy szalmaszálat keresztbe tennie. (Esetleg még összehozhatnak nép egy canossa járást a cigánysoron a nép okulására) Továbbá: börtön és börtön között is van különbség, van olyan nemrég épült szuper-börtön nehézfiúnak, ahol skandináv szinvonalú a zárka, , még kábeltv is van.
Biztos, hogy már most sem elegendő a hozzáférhető összeg!)
Nem biztos, hogy elég lesz az IMF-csomag
Nem biztos, hogy elég lesz az Ukrajna számára jóváhagyott 17 milliárd dolláros IMF-hitelcsomag - vélekedtek csütörtöki helyzetértékelésükben londoni pénzügyi elemzők.
A Nemzetközi Valutalap előző este jelentette be a két évre szóló finanszírozási programot, amelyből 3,2 milliárd dollárnyit azonnal folyósítanak.
Az egyik legnagyobb londoni gazdasági-pénzügyi elemzőház, a Capital Economics felzárkózó piacokkal foglalkozó közgazdászai csütörtöki helyzetértékelésükben hangsúlyozták, hogy a csomag - különösen a 3,2 milliárd dollárnyi azonnal hozzáférhető részlet - enyhítheti a már rövid távon kialakuló fizetésimérleg-válság és a szuverén devizaadósság-törlesztési leállás kockázatát.
Mindemellett az IMF-program várhatóan más külső hitelforrásokat is megnyit, és ezekkel együtt a finanszírozási csomag értéke a következő két évben elérheti a 27 milliárd dollárt, ami az éves ukrán hazai össztermék (GDP) 15 százaléka.
A ház szerint azonban Ukrajna továbbra is hatalmas nehézségekkel kénytelen szembenézni, és az IMF-csomag gazdasági hatásai rövid távon fájdalmasabbak lehetnek, mint ahogy azt a legtöbben várják.
A Capital Economics elemzői kiemelik ezzel kapcsolatban, hogy az IMF az idén 5 százalékos GDP-visszaesésre, középtávon 4-4,5 százalékos éves növekedésekre számít az ukrán gazdaságban. A valutaalap azonban hajlamos "túlzottan derűlátó" növekedési előrejelzéseket adni. A középtávra szóló növekedési prognózis például arra a feltételezésre alapul, hogy fellendülésnek indul az ukrán export, ám ez a várakozás éles kontrasztban áll az elmúlt évtized ukrán exportteljesítményével.
A Capital Economics kimutatása szerint az ukrán áruk és szolgáltatások exportja - reálértéken számolva - tavaly 35 százalékkal elmaradt a 2004-ben mért szinttől.
A nemzeti fizetőeszköz, a hrivnya külső értékvesztése sokat segíthet az ukrán gazdaság külső versenyképességének helyreállításában, ám más tényezők ellenkező irányba hatnak. Ezek közül is kiemelkedik az igen gyenge ukrán üzleti környezet, ami azt jelenti, hogy Ukrajnának széles körű reformokat kellene végrehajtania, mielőtt az exportteljesítmény jelentősebben felfuthatna.
Ha azonban a gazdasági növekedés üteme elmarad a várttól, akkor éppen azoknak a reformintézkedéseknek a bevezetése válhat még nehezebbé, amelyek a további külső hitelforrások megnyitásához lennének szükségesek - fejtegették a Capital Economics londoni elemzői.
A ház szerint a másik döntő jelentőségű kihívás az, hogy a társfinanszírozásokkal együtt számolt 27 milliárd dolláros hitelcsomag is elégtelennek bizonyulhat. A cég elemzői ezzel kapcsolatban kiemelték, hogy egyedül az Oroszországgal szembeni ukrán földgázimport-tartozás - bár az orosz illetékesek által emlegetett számok folyamatosan változnak - meghaladhatja a 20 milliárd dollárt.
Ráadásul úgy tűnik, hogy az ukrán kormány kezdi elveszíteni az ellenőrzést az ország keleti térségei felett. Ez arra vall, hogy rendkívül nehéz feladat lesz a politikai stabilitás helyreállítása, márpedig a politikai stabilitás előfeltétele a gazdaság stabilizálásának is.
Mindezek alapján ha a kelet-ukrajnai feszültség hosszabb ideig nem enyhül, akkor nem lenne meglepő, ha az ukrán gazdaság mély recesszióba süllyedne - hangsúlyozták a Capital Economics szakértői. A ház szerint ebben az esetben az ukrán hazai össztermék akár kétszámjegyű mértékben is zuhanhat.
Más nagy londoni házak is igen borúlátó előrejelzéseket tartanak érvényben az ukrán gazdaság várható teljesítményére.
A JP Morgan globális pénzügyi szolgáltató csoport londoni befektetési részlegének közgazdászai legutóbbi elemzésükben lefelé módosították eddig is súlyos idei recesszióval számoló prognózisukat, és most már 5,7 százalékos GDP-visszaesést várnak Ukrajnában 2014 egészében. A cég korábbi előrejelzésében 3,2 százalékos idei GDP-mínusz szerepelt. Ráadásul a ház jövőre is további 1,1 százalékos visszaesést valószínűsít.
A JP Morgan elemzői a negatív felülvizsgálatot azzal indokolták, hogy kockázati forgatókönyveik közül több is valóra vált, de tényező az előrejelzés rontásában az IMF-egyezségben szereplő meredek háztartási földgázáremelés is.
Mindemellett a cég számításai is annak lehetőségére vallanak, hogy az IMF-csomag elégtelennek bizonyulhat.
A JP Morgan becslése szerint Ukrajnának már rövid távon 25-30 milliárd dollár külső finanszírozásra lesz szüksége, de hosszabb távon, a következő hét évben 50 milliárd dollárt jóval meghaladó külső pénzügyi támogatás is szükségessé válhat.
Egyre aktívabbak az orosz hírszerzők Kettős szorításban kell megvédeni az elhárító szervezeteknek a magyar érdekeket
2014. május 2., péntek 07:35 , forrás: Magyar Nemzet, szerző: Haraszti Gyula
Megélénkült az orosz hírszerzés félig nyílt és titkos információszerző tevékenysége hazánkban az ukrajnai válság nyomán – értesült lapunk katonai forrásból. Mivel olyan ütközőzónában vagyunk , ahol egymás titkait igyekeznek kifürkészni a nyugati és a keleti nagyhatalmak, a magyar elhárító szervezeteknek egyre több a feladatuk, melyhez többletforrásra lenne szükség.
Valószínűleg nagy csattanás lett volna, így is ezer éve nyújtják mint e rétestésztát.
Azért csodálkozom nünükén, hogy bevesz a cigánygyilkosságok-jobbik vonalat.
Ugyanis marhára életszerűtlen, hogy a jóravaló cigányokat öldösték. Kivéve az elsőt, az vmi másik klán ügyébe nyúlt bele, itt igen érdekes volt a hóesés után a hó tetején vigyorgó söréteshüvely. Ez ráadásul még meleg is a kivetéskor.
Az is érdekes ha valaki a tolvajlást, bűnözést, hazaárulást tartja a demokrácia ismérveinek.
a nácik mindvégig nyugat-pártiak voltak, helló. Tök jó volt az a háborúsdi, meg a Szovjetúnió megtámadása (más farkával a csalánt), ám a németek túl jól csinálták, német precizitással-alapossággal, aztán a nagy ijedelemre be kellett húzni a kéziféket. Ijesztően hatékony volt a német hadigépezet, a német lakosság eufórikusan, majdnem őrjöngve csatlakozott, emberfeletti teljesítményt produkálva. Lenyelték háromnegyed Európát 1 év alatt, minden lehetséges módszerrel: szép szóval s erőszakkal.
‘The IMF has told Kiev that if it doesn’t defend eastern areas of Ukraine against pro-Russian forces, or in other words risk going to war with Russia and starting World War 3, that a planned $17 billion dollar bailout package will have to be “redesigned”.
IMF head Christine Lagarde said that the global body would “check regularly” to see if Ukraine was keeping up with its commitments on which the loan deal is dependent. One of those commitments includes a vow to use military forces to repel Russian influence in the east of the country.
The IMF has told Kiev that the money spigot could be cut off if Kiev “loses control over (the) East of the country”.’
Aztán csak muszáj volt elindítani a katonai műveleteket Kelet -Ukrajnában. Truman doktrína, szovjet módszerekkel. Csudajó lesz.
Elég összevetni a 40 éve működő szovjet, és a már újonnan is selejtes francia metrószerelvényeket.
A számítógépes vezérlés mindenhol okoz többlet gondokat, így a metrószerelvényeknél is a régebbi egyszerűbb felépítésű, és e miatt egyszerűbben működik,míg a számítógép fals hibákat is érzékel és ez okoz gondot. Orosz szerelvényekkel semmi bajom, de az újakat főleg Eu pénzből támogatásból vettük.
Oroszországnak a nyersanyag az energia igen bőven áll rendelkezésre, régebben a mérnökeik is elég jó színvonalon dolgoztak, gondolom most is hasonló a helyzet.
Kár, hogy kiszorultunk a egykori Szovjet, Orosz piacról, mert se buszt se élelmiszert nem vesznek tőlünk akkora arányban mint régen.....
A kievi projekt az USA biznisze, hogy katonáik közelebb kerüljenek az orosz határokhoz, de Nyugat Európa nem túl lelkes a támogatásban
Persze, ez a velejéig aljas neokon rémálom Oroszország NATO-ba gründolt ex-szovjet tagországok gyűrűjébe zárásáról - így biztosítandó a (sohasem volt) unilaterális USA hegemóniát... igazán feladhatnák már...
Az orosz gazdaság egészéről nincsenek elfogulatlan forrásaink, de az iparuk fejlettebb lehet, mint mondjuk a francia. Elég összevetni a 40 éve működő szovjet, és a már újonnan is selejtes francia metrószerelvényeket.
Hajnali 4:30-kor az ukrán hadsereg egységei, a belügyminisztérium és a nemzeti gárda Jobb Szektorból összetákolt csapatai megindították a támadást Szlovjanszk ellen, 20 helikopter a levegőből támogatta az akciót.Az első helikoptert, egy MI-8-as szállítógépet szinte azonnal lelőtték a város önvédelmi egységei, majd kis idő múlva egy MI-24-es "repülő tankot" is, amely azért érdekes, mert ennek a típusnak az egyetlen sebezhető pontja a motorok beszívónyílása.Kis idő múlva lelőtték a harmadik helikoptert is, ennek típusa nem ismert.A Hajnali Blitzkriegnek(:D) tervezett műveletet ezután leállították, a támadás kifulladt, a támadók visszavonultak, jelenleg átcsoportosítást hajtanak végre. A MI-8-ast vezető hajózót a város kórházába szállították, lőtt sebei vannak, élete nem forog veszélyben. A lelőtt MI-24-est vezető hajózót az ukrán hadsereg egysége találta meg, közeli szemtanúk szerint társai elvették a fegyverét, magára hagyták sebesülésével, visszaszálltak helikopterükbe és elrepültek.A harmadok gép vezetőjének sorsa egyenlőre ismeretlen. A környékről további önkéntesek indultak a felkelők megsegítésére.
A kievi projekt az USA biznisze, hogy katonáik közelebb kerüljenek az orosz határokhoz, de Nyugat Európa nem túl lelkes a támogatásban:
"A német nagyvállalatok arra szólították fel Angela Merkelszövetségi kancellárt, hogy ne támogassa az Egyesült Államok által Oroszország ellen hozott szankciók szigorítását – írja a Wall Street Journal."
Erre már nem terjed ki a ballib propahantafegyver hatósugara.
Amúgy az beszédes, hogy a Jobbiknak nem merték odaadni a nemzetbiztonsági bizottságot, inkább az oktatást áldozták fel.
Ami siralmas, hogy az MSZP kapta meg. Értem én, hogya választói akaratot el kell fogadni, a nemzetbiztonsági bizottság ellenzéki vezetése kell a fékek és ellensúlyok biztosításának érdekében.
De hogy ezt pont az MSZP kapja meg, az nem feltétlenül bizalomgerjesztő.
Gondolom, a cigánygyilkosságok ügye érdekes fordulatot vett volna ha a Jobbik kapja meg az ominózus helyet...
Ukrajna május 1-jétől felújította a Magyarország felől Ukrajnába tartó, úgynevezett reverz (fordított irányú) földgázszállításokat - jelentette be a gázszállító monopolcég, az Ukrtranszgaz csütörtökön. A vállalat sajtószolgálata mindazonáltal nem közölte a szállítások mennyiségét. A Magyarország irányából Ukrajnába irányuló gázszállításokat a közlés szerint tavaly decemberben állították le.