Симферополем 03 мая 2014. Су-27, Миг-29, Ил-76, Ту-160, Су-25, Су-24, Ту-95 и заправщики. Вылетели, предположительно, из Краснодара и двигались в западном направлении.
Az iraki háborúhoz minden NATO-ország csatlakozott Németország kivételével. Talán Luxemburg nem, Izlandnak pedig nincs hadserege. A háborúnak vége, már x éve a ki9képzés és tanácsadás közös NATO-akció, Magyarország 15 hadfival és hadleánnyal képviseli magát.
"Egy akció meg nem szavazása nem árulás még akkor sem, ha az egész táborban egyetlen ország nyújt be ellen szavazatot. Amennyiben - remélem ilyen helyzet soha nem áll elő - sor kerül ilyen szavazásra a NATO-ban, s Orbán kormánya Ukrajna megsegítése ellen szavaz, az éppenséggela nemzet érdekei iránti elkötelezettségét igazolná."
Nincs okom mást gondolni. Eddig a NATO papíron és a valósságban is így működött. Lásd az USA sikertelen igyekezetét abban, hogy az iraki akciójukból NATO műveletet csináljanak.
Hasonló lehetett a helyzet, amikor a Monarchia szétesése után...
Aztán huszonöt évvel később akiknek a nemzeti kötődése nem az aktuális anyaországhoz kapcsolódott, előjött az identitásos alapú megbízhatóság kérdése az adott orzág szempontjából. Egyszerűen arról van szó, hogy ha nekem kéthazám van, akkor egy adott szituációban nem a hűség az igazodási alap, hanem az adott helyzet önmagam által történő politikai megítélése. Erre utaltam SZU szétbomlása utáni ex-szovjet tisztekből lett ukrán tisztek kapcsán. Ukránkatonák, állampolgárok lettek, de nem múlt el bennük a szovjet identitás tudat, így az ő szempontjukból konfliktus esetén Ukrajna, vagy Oroszorzág mellé állás nem jelent lelkiismereti problémát. Itt is, ott is a hazájukról van szó.
Én sem akarom Moszkvát lerobbantani a térképről...
Én nem Moszkva térképről való lerobbantásáról írtam, hanem arról, hogy elsődleges és alapvető nemzeti érdekünk, hogy Budapest ne váljon célpontá a nukleáris fegyverek korában.
Én is úgy gondolom, hogy azt teszi, amit kell. Természetesen adott szituációban azt jelenti, hogy a nemzet érdekeit veszi első helyen figyelembe és annak megfelelően dönt. Egyébként meggyőződésem, hogy a NATO tagok között vannak más országok is, akik adott esetben ellenszavaznak mert nem akarnak háborúba keveredni Oroszországgal, illetve belpolitikai okokból tartanak a szvazóik reakciójától.
Hasonló lehetett a helyzet, amikor a Monarchia szétesése után a K.u.K. katonatisztek országot választottak maguknak. Sokszor annak alapján döntöttek, hogy hol volt státusz, illetve milyen nyugdíj várt rájuk. Így lettek magyar, osztrák, csehszlovák vagy jugoszláv katonák.
Egy akció meg nem szavazása nem árulás még akkor sem, ha az egész táborban egyetlen ország nyújt be ellen szavazatot. Amennyiben - remélem ilyen helyzet soha nem áll elő - sor kerül ilyen szavazásra a NATO-ban, s Orbán kormánya Ukrajna megsegítése ellen szavaz, az éppenséggela nemzet érdekei iránti elkötelezettségét igazolná.
Turcsinov ideiglenes ukrán elnök kétnapos gyászt rendelt el az antiterrorista harcokban elesett hősök és a tragikus odesszai események áldozatainak emlékére.
В Украине объявлен траур в связи с жертвами АТО на Донетчине и массовых беспорядков в Одессе
3 мая 2014
И.о. президента Украины, председатель Верховной Рады Александр Турчинов подписал указ о двухдневном трауре в Украине в связи с гибелью людей во время проведения антитеррористической операции в Донецкой области, а также в ходе массовых столкновений в Одессе.
"Второе мая стало для Украины трагическим днем. Я подписал указ о двухдневном трауре в Украине по героям, которые погибли в ходе антитеррористической операции, и по погибшим в ходе трагических событий в Одессе", - цитирует А.Турчинова пресс-служба Верховной Рады в субботу.
Nem a katonáink az érdekesek, hanem a NATO döntési mechanizmusa. A kis Magyarország egyetlen ellenszavazata is elég ahhoz, hogy ne lehessen NATO katonai akciót indítani Ukrajna megsegítésére. Ha nem NATO akció, akkor nincs közünk hozzá és országunk nem válik katonai célpontá.
Sopronban azért volt népszavazás, mert az Antant így döntött.
Mit szólnál, ha holnap a barátaimmal fegyvert szereznék, elfoglalnám a soproni városházát, a rendőrség és az ügyészség épületét, majd kitűzném az osztrák zászlót, s bejelenteném, hogy két hét múlva népszavazást tartunk a város és vidéke elszakadásáról, s egyesüléséről Ausztriával?
A többség bizonyára nagyon örülne ennek a változásnak, elég csak a nyugdíjak, s a minimális bérek közti különbségre gondolni.
Talán még sem meri megkockáztatni a harmadik világháborút, annyit nem ér a Donbassz.
Ha a nyugat nem áll ki fegyveresen Ukrajna mellett, akkor nem kockáztat Oroszország világháborút. Ergo nekünk,a nyugatnak nem szabad kockáztatnunk, s nem Oroszországnak. Ukrán-orosz magánügyként kell kezelni az ügyet. Arról nem is beszélve, hogy hagyományos háborúban a nyugat nem tudja legyőzni Oroszországot mert plurális demokráciákból áll és az eddigi közvélemény kutatások azt mutatják, hogy minimum 20%-a a lakosságnak már a szankciókat is ellenzi (Magyarországon mega többség), egy sokkal nagyobb áldozatokkal járó háborút nyilván sokkal többen elleneznének. Nincs sehol olyan nemzeti érzelmű lelkesedés, mint Oroszországban Putyin iránt. ez azt jelenti, hogy katonáink morálja adott esetben igen rossz lenne, s a győzni akarás helyett a túlélni akarás fog dominálni.
Az ukrán kormány kiterjedt amnesztiát hirdetett, ez csak a gyilkosságokat elkövető terroristákra nem vonatkozik. Az ukrán katonák nem lőnek békés tüntetőkre, viszont a fegyveres orosz szeparatistákkal felveszik a harcot. Minden más hadsereg is ezt tenné.
Helyszíni beszámolók szerint a mindeddig nyugodt Odesszában azután törtek ki összecsapások az oroszpárti szeparatisták és a kijevi vezetés hívei között, miután a kijevi Majdan, és a radikális Jobb Szektor (PSZ) hívei felvonulást szerveztek Ukrajna egységéért. A menetet maszkot viselő, felfegyverzett oroszpárti szakadárok állították meg, majd összecsapások törtek ki. A szakadárok végül a szakszervezetek házában barikádozták el magukat.
A tüzet feltételezhetően Molotov-koktélok okozták, amelyek lángba borították az épület több emeletét. Az áldozatok többsége füstmérgezésben halt meg, mások úgy, hogy az ablakokon kiugorva próbáltak menekülni, a Reuters szerint pedig három embert lelőttek. Arról már tegnap este érkeztek helyszíni beszámolók, hogy a magukat a szakszervezetek házában elbarikádozó szeparatisták a Kijev-párti tüntetőkre lőttek az épületből. Előzetes nyomozati eredmények szerint a szakszervezetek házát a szeparatistáknak sikerült véletlenül lángba borítaniuk a Molotov-koktéljaikkal – jelentette be szombaton Kijevben a belügyminisztérium.
Annyi bizonyos, hogy a horvátok nem akartak egy szerb irányítású Jugoszlávijában élni. Vagyis kiváltak.
Annyi bizonyos, hogy Ukrajnában él több millió orosz, aki a jelek szerint nem óhajt Ukrajnában élni.
A Nyugat szerint az az üdvös, ha őket terroristának nyilvánítják, és lemészárolják . Lehet, ők másképp látják, és a rájuk támadókkal szemben megvédik magukat.
Miért ne lenne erre joguk?
Miért ne rendelkezhetnének a sorsuk felett?
S ha több millióan ugy döntenek, hogy nem kívánnak ukránok lenni, miért ne csatlakozhatnának Oroszországhoz?
Most ez Kijev felrúgta. Villámháborút már nem csinál, az azért látszik a hirekből. Előzőleg lehetett hallani katonák, páncélosok flotta átállásáról. Igy aztán logikus feltételezés, hogy Kijev azért nem halad mert nincs ereje, mert nincs meg a hadsereg, illetve csak egy része az övé.