Keresés

Részletes keresés

narancsmacek Creative Commons License 2004.11.29 0 0 122
Studioline, Tripont, Optiform, es egesz jokat lehet kapni a Saturn (MM) boltokban is (csak ezekbe macera bevinni a gepet).
Előzmény: ceva_sony (121)
ceva_sony Creative Commons License 2004.11.29 0 0 121

Sziasztok,

 

hol érdemes Budapesten táskát nézni D-SLR+2-3 objektív+vaku+apróságok szetthez?

Köszi előre is.

Ceva

dscw Creative Commons License 2004.11.22 0 0 120
Esetleg egy bőrdíszművesnél próbálkozzon az ember? Mennyit kérhetnek egy darab egyedi tokért?
Előzmény: dscw (119)
dscw Creative Commons License 2004.11.16 0 0 119
Nem olvastam végig, de miért nem készítenek olyan régi tokot bőrböl, amit az állványmenethez lehet rögzíteni és egy pattental ki lehet nyitni? Szerintem többet ér, mert van "tartása" és nem a gép nyeli el az ütődés erejét? Amúgy egy másik réteg, ami a párásodás miatt jó!
ZooLee Creative Commons License 2004.11.15 0 0 118
Jah kérem, így könnyű... :) Akik itt vagyunk, már a "következő"-nél tartunk, így aztán szépen rájön az ember, hogy nem is olyan egyszerű választani...
Nagyon nem mindegy, hogy a rekeszek hogyan helyezkednek el, fixek-e vagy mozdíthatók. milyen mély, széles, mert egyfajta alakja van a gépváznak, másfajta az obinak, harmadik a vakunak. Jó ha több kisebb rekesz van (külső zippzáros rekesz pl) amibe megy az apróság, mert "csetreszből" rengeteg van.

Szóval jól kezdted el felsorolni, de az csak a vázlat, az azon belüli finomítás amivel rengeteg szívás lesz...

ZooLee
Előzmény: _mirmur_ (117)
_mirmur_ Creative Commons License 2004.11.13 0 0 117

Hát nemtudom, micsoda topic. :)

Szerintem nézd ki magadnak a színt, vidd magaddal a géped, hogy jó e méret + a tartozékokat is beleszámitva persze. És vedd meg.  Ez az egyszerűbb válasz.

A kicsit komolyabb:

Nyilván puha legyen belül, netán olyan legyen melyben rakosgatni lehet az elosztást ilyesmi. Legyen cipzár is rajta, de műanyag csatt it, hogy ha nincs becipzározva akkor könnyen ki tudd venni. Nem árt hogy 3 rekeszű legyen. 1 nagy a gépnek, 1 a memóriakártyának, 1 pedig az aksiknak + tisztitó cuccoknak. Csak kompaktról tudok beszélni, nagyobb gépeknél, obiknál, konvertereknél nyilván jó nagy kell, netán hátizsák már. Nekem egy soligor táskám van, 2500 Ftért vettem vagy 1,5 éve és azóta tökéletesen megfelel nekem, még az s5500as is belefér szépen. A következő nem biztos hogy belefog. :)

 

Karasss Creative Commons License 2004.11.13 0 0 116
http://www.fototipp.hu/taska.php

Nem tudom hogy volt-e már itt,de most találtam egy másik topicban:)
baman Creative Commons License 2004.11.11 0 0 115
az elettartam garancia *valoban* azt jelenti, amit jelent. kicserelik.
Előzmény: tmbg (114)
tmbg Creative Commons License 2004.11.11 0 0 114
Az egészen új LowePro táskámon felfedeztem egy szakadt cérnát, most még lehet javítani, de később a cipzárnál biztosan szétbomlik. Vajon garanciában a valóságban is szó nélkül kicserélik a boltban, ne aggódjak és ne piszkáljam vagy várjak még vele?
robErt Creative Commons License 2004.10.19 0 0 113
Köszi,ugy látom az F1 sorozatból lesz a következő nekem (domke)
Előzmény: hsoma (112)
hsoma Creative Commons License 2004.10.19 0 0 112

Kösz a gyorsválaszt!

Remélem, segítettem

Üdv: hsoma

Előzmény: robErt (111)
robErt Creative Commons License 2004.10.19 0 0 111

Kb 6 éve van meg egy kicsit kopottas már. majd dobok egy képet róla...van benne egy váz egy 24-82/2,8-4; 80-200/2,8; 60/2,8; közgyűrű, kétszerező, két vaku plussz apróságok aksik.stb én ugy vettem észre ettől jobb táska nem kell nekem. úszni nem úsztam vele.de esőben sem áztam még át. amit én elbírk esőben azt a táska is.

egy baj van vele igazából olyan kép amit nem szeretnék gyűrni, azt nem szabad benne sehol tárolni, mivel nagyon felveszi az oldalam alakját egyenes rekesz nem marad benne. Amúgy a rekeszek nagyon jól kivannak párnázva soha nem sérült meg benne semmim.

na ennyi röveden

Előzmény: hsoma (110)
hsoma Creative Commons License 2004.10.19 0 0 110

Más: tapasztalatokat megosztanál velünk? Vízállóság, tartósság, mennyi ideig hordod, mennyire fáraszt/ott

Üdv, és előre is kösz: hsoma

Előzmény: robErt (108)
hsoma Creative Commons License 2004.10.19 0 0 109

Szia!

 

A Tripontnak nincs külön bemutató lapja, ám vannak rendes amik

 

( http://www.bhphotovideo.com/bnh/controller/home?O=NavBar&A=FetchChildren&Q=&ci=4377 ; http://www.adorama.com/catalog.tpl?op=itemlist&cat1=Cases&cat2=Cases%20for%20Still%20Cameras%20and%20Gear&cat3=System%20Bags%20%26%20Cases&feature2=Two%20or%20More%20Cameras%20Plus&feature1=Nikon&feature1=Domke&feature1=Crumpler&Startat=21 )

Magyar árusok közül talán még a Stúdjólány jöhet szóba, de szvsz a tripontnál olcsóbbat nem találsz.

 

Üdv: hsoma

Előzmény: robErt (108)
robErt Creative Commons License 2004.10.19 0 0 108

Sziasztok !

volt egynagyon jó Domke (F2)táskám, csak kinőttem, hol a bánatban vannak a cégek akik árulna? tripont már megvan, és van ennek valami jó lapja ahol a tipusokat látom?

Dobjatok pár Linket.

ZooLee Creative Commons License 2004.10.18 0 0 107
Nekem is ugyanez van, és nagyon elégedett vagyok vele! M82 a jele, ha jól tudom, és rendkívül jó ár/érték aránya van. Az Ogányó által felsoroltak mellé még azt tenném oda, hogy vízálló (tesztelve!) Minőségileg rendkívül jó kidolgozású, szerintem pariban lehet a Lowepro cuccokkal is.

Azt hittem, ez bőven elég lesz, de mivel beköltözött a 300D mellé egy régi Pentax analóg gép egy obival, filmmel eléggé szűkös lett, bár el lehet férni benne. Ha valaki esetleg vissza akar lépni (táskaméretben) akkor egy 118-ra szívesen elcserélném (egyeztetéssel természetesen)

ZooLee
Előzmény: Ogányó (105)
hsoma Creative Commons License 2004.10.17 0 0 106

Kösz a választ!

üdv: hsoma

Előzmény: optikus (104)
Ogányó Creative Commons License 2004.10.17 0 0 105

Zölduborka !

 

Én is bementem kb 1 1/2 hónapja a Westendben lévő  Hülye azért nem vagyok boltba és találtam én is Soligor táskát . Kék fekete, középre befér a 10D-m 28-135-tel rajta, kétoldalt pedig van 4 rekesz ami 4 obinak vagy tetszés szerint vakunak stb. van fenntartva.

Kétoldalt két zseb, elől 1 nagyobb, ha felnyitod a tetejét a táskának 1 hálós cipzáros rész van a felső részben.

A táska hátúlján van egy összecsatolható pánt amivel az oldaladra lehet kötni.

Na ez került 5.500.- Ft-ba.

 

Úgy gondoltam megveszem.

Még a pénztárnál is rákérdeztem, hogy biztos, hogy ennyibe kerül.

Aha.

És ez volt akkor az utolsó.

Gondolhatod milyen boldog voltam.

Odalent a Pálvölgyiben ettől szarabb volt 14e.

 

 

Ogányó

 

optikus Creative Commons License 2004.10.17 0 0 104
Ha kulfoldon vagyok akkor altalaban egesz nap (egyhuzamban orakon at), de ez relativ kis Crumpler csak egy tavmeros gep + 3 obi + uticumok vannak benne.
Előzmény: hsoma (103)
hsoma Creative Commons License 2004.10.17 0 0 103

És mennyire fárasztja a vállad (mármint a Crumpler)? Mennyi ideig lóg a válladon egyhuzamban?

 

Üdv: hsoma

Előzmény: optikus (102)
optikus Creative Commons License 2004.10.16 0 0 102

Kosz jol:) Most hogy voltam a Photokinan volt alkalmam vegignezni a valasztekot. Vannak jo darabok, kar hogy nalunk nem lehet kapni. Hoztam egy jo nagy es vastag prospektust abban benne van mindegyik, termeszetesen megint mashogy hivnak egy jo parat (valami olyan trukk van hogy modositanak egy kicsit a szabason vagy a csatton es maris mas nevet adnak neki).

 

Most van egy Lowepro Nova 4AV-m, az jo bazi nagy, abban mindenem elfer (2 vaz+6 obi*+spotmero+szurok+filmek+papirok+telo+stb). Igaz ezt a varosba nem hordom (arra ott a krumpli) de turazashoz nagyon jo.

 

*En tavmeros gepeket hasznalok, szoval az slr-esek ne ebbol induljanak ki.

 

Előzmény: hsoma (101)
hsoma Creative Commons License 2004.06.23 0 0 101
Optikus!
Hogy szolgál a krumpli?
Üdv: hsoma
EOS-Bandi Creative Commons License 2004.06.15 0 0 100
Sziasztok !
Feltettem egy kozepes lelegzetvetelu cikket a taskavalasztas gyotrelmeirol a http://www.fototipp.hu oldalra. Az Eszkozok menu alatt keressetek.
Udv,
Bandi
Zölduborka Creative Commons License 2004.06.04 0 0 99
Ja és a típusa ez: Photo & Video Backpack Model 118 és megnézhető a www.soligor.com-on.
Zölduborka Creative Commons License 2004.06.04 0 0 98
Sziasztok!

Hátha valakit érdekel:
tegnap bementem a Media Markt-ba és megláttam egy elég érdekesnek tűnő fotóstáskát, amit végül (bár nem ezért mentem) meg is vettem. Ez egy Soligor fotos hátizsák, kb. ennek megfelelő mérettel és kiosztással : http://www.lowepro.com/pages/series/trekking/minitrkclassic.htm. Az érdekessége az, hogy ezt egyben oldaltáskaként (válltáskaként) is lehet használni. Én ilyet kerestem már régóta, de csak nagyon sok pénzért és igen kis választékban volt elérhető, mert bár a hátizsák nagyon praktikus, de igen kényelmetlen le-föl veszegetni.
Ja és a lényeg az ára: 14.900 ft és egyáltalán nem gagyi a kidolgozása, szerintem k... jó vétel!

mullerp Creative Commons License 2004.05.29 0 0 97
Koszi a valaszokat... sajnos kipróbálni nem tudom, éljenek a vidékiek... mostanában nem megyek Pestre, de ha már ilyen kedvesek, leírom e-mailben nekik a specifikációt és kérem őket mérjék már le.

Kösz

Előzmény: nickG (95)
y3k Creative Commons License 2004.05.28 0 0 96
Jajaja, allati kedvesek, kenyszer nelkul barmit meg lehet naluk nezni, van is mit taska ugyben:)
Előzmény: nickG (95)
nickG Creative Commons License 2004.05.28 0 0 95
Hello

szerintem elvileg belefér, de az a legbiztosabb, hogy ha elmész és bele próbálod, én kodak cx6230-hoz néztem amit ajánlott a lowepro és nem nagyon akart bele menni.

én a studioline-nál voltam, tök jó hely :-) 20 percen keresztül próbálgattam

Előzmény: mullerp (94)
mullerp Creative Commons License 2004.05.28 0 0 94
Draga jo emberek... tok jo hogy van ilyen tema is...

Segitsetek nekem!

Kiscsirke vagyok... Canon A70, Adaptertubus, Soligor 2x elotet (10x8cm), Soligor 0,6x elotet, makro elotet, nehany szuro, 4db plusz AA elem, esetleg USB kábel, plusz memoriakartya.

Nohh mindezt elpakolnam en de mibe is? Hatizsakozni ennyi dologhoz nem akarok, nyaron a kirandulasokon, izzo aszfalton izzado testemet nem kivanom melegiteni, oldaltaska kenyelmetlen. Viszot sokat jarok erdobe, ahova jellemzoen motorral megyek. Emiatt gondoltam, ha mar nem hati, akkor oldaltaska.

Kis is neztem... Lowepro Orion Mini Trekker ( http://www.lowepro.com/pages/byStyle/beltpack.htm )

Belefer a fenti motyo ebbe? A geprol az adaptertubust nem vennem, mert allandoan van rajta egy UV szuro, vagy akar rajta is hagyhatom a telekonvertert? Mivel kicsi a geptest, nem fog beleesni a tokba?

Szerintetek? Segitsetek please!

Elore is koszonom

Muller Peter

Haja Creative Commons License 2004.05.27 0 0 93
Na igen, erre voltam kiváncsi, hogy mennyire zavarhat be a nagytáska. Ezek szerint nem a legjobb kombináció. Most belegondolva a hátizsák derékpántja is akadályozhatja az övtáskát. (A kisebbik egyébként nem olyan nagy, láttam már boltban.)
Előzmény: Törölt nick (92)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!