Keresés

Részletes keresés

KIFLICSUCSOK Creative Commons License 2003.08.10 0 0 240
Sziasztok!

Pénteken voltam 1 napot a Szlovák Paradicsomban (+1-et a Magas-Tátrában,de azt majd a másik fórumon)&nagyon jól sikerült!Igaz kevés a víz&a Kolostornál rengetegen vannak,de azért az alábbi túrát így is mindenkinek ajánlom:
Píla-Piecky-tovább a sárgán&a piroson a Klástoriskohoz(itt legalább 1 sör kötelező)-kéken le a Kyselhez,itt kis kitérő a sárgán(nagyon megéri)-Maly Kysel-kéken tovább a Mala Polanához-le a piroson&a sárgán a Pílához.Nekünk 9,5óra volt kajálással+sörözéssel.

Törölt nick Creative Commons License 2003.08.10 0 0 239
Örülök, hogy Te is átélted a Hernád okozta gyönyört!:) A képed is szép! Milyen irányban jártátok végig?
Előzmény: lotht (238)
lotht Creative Commons License 2003.08.08 0 0 238
No, ezt az utat megtettük.
Pompás volt. Lesznek képeim is, kb. 1 hét múlva, addig gyorsan egy előzetes.
Nagyítás
Előzmény: Törölt nick (233)
11kl Creative Commons License 2003.08.08 0 0 237
Hír: ma délután a fóti Corában 6,40 volt a korona
IMi Creative Commons License 2003.08.07 0 0 236
Én is így terveztem:
Hotel, benzinkút, Tesco kártyával. egyebek készpénzben.
Fehérváron láttam 6,50 Ft-ért.
Lehet, hogy nem érdemes próbálkozni a határon.
A pályamatricát is talán érdemesebb az autóklubnál megvenni?
Előzmény: joxy (235)
joxy Creative Commons License 2003.08.07 0 0 235
"Egyébként most a határnál mennyi a korona?"

Ahol lehet (benzinkút, hypermarket) fizesetek bank kártyával, mert ilyenkor jobban vált a bankotok mint a pénzváltó. Amikor 6.60 volt a korona nekem 6.30at számolt a bank a kártyás fizetésre. Igló ban a kauflandban nem lehet kártyával fizetni csak a hypernová ban.

Előzmény: IMi (223)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.06 0 0 234
Azt gondolom szeptember és október a legjobb, meg persze az április vége május! Akkor még elviselhető a tömeg és mindig van hely a szállásokon!
Előzmény: kerke (232)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.06 0 0 233
Szia!
A legszebb - bárhonnan!:)
Tényleg!
Vagy elindulsz Podlesok felöl a kék jelzésen és a jobb partom elmész a fehér patak - Hernád torkolatához, majd onnan a jobb parton Cingov-ig, vagy fordítva! Ezt már csak azzal lehet fokozni, hogy a Klatorsikónál felmész a hegyre!
A lényeg! Szerelmes vagyok ebbe a Hernád-áttörésbe!:))))))
Előzmény: juti1 (231)
kerke Creative Commons License 2003.08.06 0 0 232
Sziasztok!
Mostanában nagyon sokan vannak az SP-ben? Szerintetek mikor érdemes inkább enni augusztus, vagy inkább szept, okt? Szállás miatt is kérdezem, meg a tömegnyomor miatt is.
Köszi
juti1 Creative Commons License 2003.08.05 0 0 231
Kíváncsi vagyok a véleményedre, hogy a Hernád áttörés melyik útról a legszebb?
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.04 0 0 230
hoppaaa !

Az SP csúcsa a Hernád áttörés! Aki nem teszi meg oda vissa legalább háromszor, az nem is igazi SP-s!:)
Bárhonnan mész, az mindig más és más! Sokat kell benne gyalogolni! Menjetek bele és érezzétek a természet csodálatos tisztaságát és erejét!

KL

Előzmény: hoppaaa (228)
Törölt nick Creative Commons License 2003.08.04 0 0 229
Szia!
Egy hete Sahy-nál 6.70 volt, de azóta biztosan emelkedett! Érdemes a határnál venni, olcsóbb, mint a bankokban!
KL
Előzmény: IMi (223)
hoppaaa Creative Commons License 2003.08.04 0 0 228
Olyat csináltatok, hogy a kemping melletti völgyből nyíló szurdokon felmenni a fennsíkra, és ott kóborolni egy kicsit?
Imádom a Hernád áttörést. Egyszerűen gyönyörű :)
Előzmény: JozsBiker (226)
hoppaaa Creative Commons License 2003.08.04 0 0 227
Hát körbe éppen nem könnyen lehet járni (a folyó megnehezíti az ember dolgát), csak lehet menni egy darabon az út mellett a gát felé is, meg a temető fölött a másik irányba is.
Előzmény: juti1 (225)
JozsBiker Creative Commons License 2003.08.04 0 0 226
Azt az ösvényt végülis megtaláltuk. A falu felől el is mentünk rajta addig a vízi valamicsodáig, ahol halat vagy rákot vagy nemtommit tenyésztenek. De utána már nagyon problematikussá vált, mintha csak az erdei állatok taposták volna ki.

Előzmény: juti1 (225)
juti1 Creative Commons License 2003.08.04 0 0 225
A Dedinky tó körül vezet "út", csak nincsen jelölve, mert egy ösvény a tó fölötti kavicsos-földes talajon. Nehéz megtalálni, de nem lehetetlen, egy vékony ösvényre gondolj, ahonnan bele lehet potyogni a tóba, ha nem figyelsz. Ezért nem ajánlják, de nem veszélyes, ha figyelsz.
JozsBiker Creative Commons License 2003.08.04 0 0 224
Halli !

Egyébként most a határnál mennyi a korona?

Azt sajna nem tudom, kb. 3 hete vettünk itthon 6,3x Ft -ért. De a benzin elég drasztikusan felment a múlt héten. Hét elején 30,x Sk volt 1 liter 95 -ös, szombaton pedig majdnem 34 Sk :-(

Jozs

Előzmény: IMi (223)
IMi Creative Commons License 2003.08.04 0 0 223

Azt az "offtopicos" részt lehetne itt folytatni:
Magas-Tátra fórum

Egyébként most a határnál mennyi a korona?

Előzmény: JozsBiker (222)
JozsBiker Creative Commons License 2003.08.04 0 0 222
Halli !

1, Nyitva van. www.raj.sk
2, Sima tanúkkal írt meghatalmazás szerintem elég.
3, Dedinky és környéke

Szerencsésen visszaértünk. Írok pár dolgot, hátha valakinek lesz benne hasznos infó.
07.27. -én (vasárnap) délután érkeztünk meg a Dedinky tóhoz. Akkor még csoda klassz idő volt szerencsére, ígyhát a kempingezést választottuk. 1autó-1sátor-2személy= 140Sk . Elég sokan voltak a kempingben, pedig vasárnap délután volt ugye, gondolom péntek v. szombati napokon igencsak nyomasztó lehet a létszám. A szolgáltatástól nem voltunk hanyattesve, 3 WC volt, meg 2 hideg vizes csap, mindez világítás nélkül. Alternatív megoldás a tó, amit ki is használtunk :-). Estefelé elindultunk körbesétálni a tavat, ahogy azt itt valaki javasolta. Nohát az nemigen megy, nem vezet körbe útvonal. De legalább maradt idő legurítani néhány sört :-).
07.28. -án (hétfő) reggel a sátorból kikukkantva festői szépségű látvány fogadott. A gyönyörködés után gyors fürdés a tóban, aztán csomagolás, irány a Dobsinai jégbarlang. A zárt ajtók előtti rövid értetlenkedés után rájöttünk: hétfő szünnap. Így jár az, aki nem tájékozódik idejében :-(. Vissza az autóhoz, irány Cingov. Közben az idő egyre komorabb lett, egyre közelebb villámlott, majd eleredt az eső. Az erdei út így talán még izgibb volt. Cingovban a parkolóban egy gyors knédli zaba, majd indulás a Tamás kilátóhoz (sárga út). Sajnos sokat levont az élmény szépségéből az újra és újra eleredő eső, a pára miatt pedig a tájnak csak egy részét láttuk. De a sziklapárkány így is felejthetetlen élményt nyújtott. Egyébként viszonylag kevesen voltak, gondolom az eső miatt. Aztán vissza a kék v. zöld útvonalon, ez akkor sem volt egyértelmű, valahogy a borús időben a térkép fölé hajolva nem különülnek el olyan jól a színek. Node végülis sikeresen megérkeztünk (beestünk:-) a parkolóba.
Az egyhetes kirándulásunk többi része itt már offtopic, Poprádon szálltunk meg és a Magas-Tátra nevezetesebb helyein áztunk, aztán 2 kellemes napot még Zakopáne környékén is eltöltöttünk. Összességében jól éreztük magunkat, bár esőből lehetett volna kevesebb. Valószínűleg nem ez volt az utolsó utam a Szlovák Paradicsomba :-)

Jozs

Előzmény: baluzoli (139)
lotht Creative Commons License 2003.08.01 0 0 221
Bár ez az oldal egész más célból jött létre, a Szlovákiába indulók megtalálhatják rajta a helységek nem túl pontos koordiánátáit. Hajrá.
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 220
Megkaptam és válaszoltam!
Minden jót!
Előzmény: baluzoli (219)
baluzoli Creative Commons License 2003.07.31 0 0 219
?? pedig nem pattant vissza, a fibermailra küldtem. A lényeg: köszönöm a képeket, jók lettek! A felrakás egy kicsit csúszik, mert feltöltésnél vacakol a server, hétvégén pedig elutazunk.Köszi a jó utat!
Előzmény: Törölt nick (217)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.07.31 0 0 218
ez nem annyira off ám, mert a Szlovák hegyek fényképezésének technikáira irányul a kérdés :O
mindenesetre, köszi szépen
Előzmény: IMi (215)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.31 0 0 217
Szia!
Hát nem kaptam Tőled mailt!
Jó szórakozást, szép élményeket!
KL
Előzmény: baluzoli (216)
baluzoli Creative Commons License 2003.07.30 0 0 216
Szia Kóbor Lovag! Mail megkaptad? Most egy darabig offline leszek, mer felderítem a horvát partokat.
Előzmény: Törölt nick (209)
IMi Creative Commons License 2003.07.30 0 0 215
Asszem elég offok vagyunk, de bocs mindenkitől.
Én egy Chinont cseréltem le. Azzal sem posztereket csináltam, de szerintem ezzel szebb képeket produkálok és nem mellékes, hogy szinte mindenen lehet kicsit korigálni. Tavaly közel 400 képet kattintottam össze a három nap alatt. (ez nem jelentett + költséget, mint pld. +film)
Előzmény: Fatboy Slim (214)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.07.30 0 0 214
köszi
épp a hegyes topikban írtam, hogy nem tudom eldönteni, mibe fektessek bele. egy komoly digitálisba, amivel csinálsz mondjuk 200 képet és abból 20 jó, de nem kell szkennelni és az a 20 nagyon szép.
viszont, beleölöm a pízt egy komoly Ricohba vagy Chinonba, és lencsével, szűrökkel beállítok mindent és csinálok posztereket vagy nagy képeket a falra.
az van, hogy a legutolsó alpesi fotóimon sem látszanak a tőlem 2 km-re levő hegycsúcsok :((.

üdv

Fatboy

Előzmény: IMi (213)
IMi Creative Commons License 2003.07.30 0 0 213
Még mindig offban: 10szeres zoom a hegyekben nagyon jól jön. (polarizációs szűrőm van, de számítógépen még nagyon sok lehetőség van egy filmes képpel szemben)

Remélem az idei kiránduláson is tudok fotózni, majd teszek fel képeket. Akit pedig jobb felbontás érdekel (akár háttérnek) az jelezze. Szerintem tudunk egymásnak segíteni ilyen téren is.

Előzmény: Fatboy Slim (212)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.07.30 0 0 212
Gondoltam, hogy Olympus. Max még Yashicát mondtam volna.
tovvábra is offban: van hozzá lencse vagy vásárolható? hamár az ember elmegy a hegyekbe, akkor szeretne olyan fotókat nézegetni az otthonában, amire ha ránéz, mindig ot képzeli magát

Előzmény: IMi (211)
IMi Creative Commons License 2003.07.29 0 0 211
Olympus c2100uz. (digitális)
Előzmény: Fatboy Slim (210)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!