Sőt, ők képezték ki őket a puccsra. Ez elég régi hír.
A venezuelai kormany meg 58 külföldi - többségük amcsi - "tüntetőt" tartóztatott le, így keletkeznek az forradalmak körben a világban egy kis NATO segítséggel.
A lengyelek jelenleg egyáltalán nem tartanak a németektől. Németország és Lengyelország között baráti és szövetséges viszony van.
Poland, Germany and France want closer co-operation with Eastern Europe; dispatch of the Polish Press Agency, PAP 01.04.2014
On Tuesday in Weimar, in response to Russian actions towards Ukraine, the Foreign Ministers of Poland, Germany and France – Radosław Sikorski, Frank-Walter Steinmeier and Laurent Fabius – declared their intention to develop contacts with the EU’s Eastern neighbours.
Summarizing the discussion, Minister Steinmeier said the three countries had sent a “clear message” to Moscow, stating that the annexation of Crimea was an act of aggression contrary to international law.
“However, we must not be drawn into a spiral of escalation,” said the SPD politician. He pointed to the “small signs” that the tension was abating, citing the beginning of the mission of OSCE observers in Ukraine and Russia’s announcement of withdrawal of some of its troops from the areas bordering on Ukraine.
Mr Sikorski expressed his hope that the withdrawal of the Russian military “has really started and this is not just the 1st of April type of news”.
Steinmeier said he did not see an opportunity for Ukraine to join NATO. He made a reservation that the German government had not yet adopted a final position on the issue of Ukraine’s potential membership in the alliance.
“I can imagine forms of more intensive co-operation with Ukraine within the framework of the NATO-Ukraine Council. But I do not see room for NATO membership,” he said. Mr Steinmeier added that he welcomed the words of the Ukrainian Prime Minister Arseniy Yatsenyuk, who expressed “great caution” on the prospects of his country joining the alliance. He recalled the recent statement of the US President Barack Obama that Ukraine “is not currently on a path to NATO membership”.
"Kiszabadították a lecsukott anti-maidanosokat, megnyitották az ukrán-orosz határt Szlavjánszk körzetében és állítólag több ezres tömeg vonul valami célpont felé."
...ennyit az ukrán antitenorista akciózás eredményeiről.
Erről jutott eszembe, sajnos a bejegyzést nem találom, egy helyi lakos a vérengzés után:
Segíteni akartam, mivel orvos vagyok, nem engedtek a sérültek közelébe. Az egyik rám kiáltott: ti lesztek a következők, szar zsidó!
Teljesen elképesztő volt, ilyet ebben a városban még a náci uralom alatt sem értünk meg.
-----------------------
Kiszabadították a lecsukott anti-maidanosokat, megnyitották az ukrán-orosz határt Szlavjánszk körzetében és állítólag több ezres tömeg vonul valami célpont felé.
Nezzel utana. A Jobbszektor gyakorlotaborairol lengyel teruleten, gondolom gazdagan talalsz anyagot. S talan megtalalod a kikepzok hovavalosagat is.
De ha sztrausz modon a homokba dugod a fejed - akkor tenyleg nem fogsz se latni, se hallani semmit. Kenyelmes pozicio, csak akkor semmi ertelme forumozni. Ha senkire se halgatsz...
Alabb mar kimondtam rolad a velemenyem. Szerintem egy propaganda egyesulet van a nick mogott, nehany emberbol :)).
Oroszország a cenzorok országa. Már az internetet is blokkolják, a blogírókat pedig előzetesen regisztrálják a hatóságok. Most akarják bevezetni, hogy orosz állampolgárnak ne lehessen honlapja Oroszországon kívüli szerveren.
"de protestáns (észtek, lettek), illetve katolikus vallásukkal (litvánok) ők is inkább a nyugati kultúrához tehetők közelebb. Ahogy tehették, mind a cári Orosz Birodalomból, mint a Szovjetunióból kiváltak. Nem is sorolják magukat a Szovjetunió utódállamai közé."
Erre jó példa a 2010-es moszkvai Győzelen Napi díszszemle, ahová
az összes volt szovjet utódállam, plusz az angolok, az amerikaiak, a
franciák és a lengyelek is küldtek díszszázadot, de a három
balti állam többszöri felkérésre sem volt egyetlen katonát sem küldeni.
Úgy érted, amikor a nyugat érdekkörébe vonta a "kelet-európai országokat"?
Ez a térség ebben a formában eleve a második világháború után alakult ki, bár attól függetlenül létezik az "Elbától keletre" fogalma, de messze nem egységes.
Kelet-Közép-Európa (a visegrádi országok, de ide sorolható az évszázadokon át osztrák tartományokként létező Szlovénia és az egykor a Magyar Korona országai közé számító Horvátország) történelmük során alapvetően a nyugati kultúrkörhöz tartoztak, csak valamivel megkésett fejlődéssel, és időnként más irányú behatásokkal (török hódítás, vagy a lengyelek esetében a 18. század végén az orosz terjeszkedés). Nem is beszélve Németország keleti tartományairól. A Baltikum egy sajátosabb övezet, három régió határán (Észak-, Közép -, és Kelet-Európa), de protestáns (észtek, lettek), illetve katolikus vallásukkal (litvánok) ők is inkább a nyugati kultúrához tehetők közelebb. Ahogy tehették, mind a cári Orosz Birodalomból, mint a Szovjetunióból kiváltak. Nem is sorolják magukat a Szovjetunió utódállamai közé.
Másabb eset az "igazi" Kelet-Európa, de Ukrajna helyzete ezen belül is összetettebb, hiszen keleti keresztény kultúrájú országról van szó, viszont az ukrán nemzettudat formálódásának legfontosabb színtere Galícia volt, amely előbb Lengyelországhoz tartozott, majd annak felosztása után a Habsburgok uralma alatt állt, a Monarchia osztrák felének része lett.
Szintén külön eset a Balkán, bár az ottani népek nagyrészt ortodox keresztények (kisebb részben pedig muzulmánok), viszont a térség történelmét meghatározó egykori birodalmak (Bizánci, Oszmán) mára eltűntek (vagy legalábbis Törökország már más alapokra helyezve létezik). Az Orosz Birodalomnak legfeljebb ambíciói voltak a térségben, illetve egyes államok időnként oroszbarát politikát követtek. Viszont a Habsburgoknak ugyanúgy megvoltak a terjeszkedési törekvéseik.
Széles körben elterjedt állítás szerint Odessza a világ humor-fővárosa. Ennek jegyében 1968 óta minden év április elsején megrendezik a nemzetközi humorfesztivált. A hajdani Szovjetunióban Odesszában április elseje munkaszüneti nap volt.