Keresés

Részletes keresés

zatar Creative Commons License 2005.07.06 0 0 453

 

Lift tuti, hogy lesz, de más lakóparkoknál nem szokták engedni, hogy költözéshez használják a lakók. Hát itt majd meglátjuk. Elég szűk a lépcsőház.

 

Mi azt is megkérdeztük, hogy a lépcsőházat újrafestik-e a költözések után (más lakóparkoknál ez így szokás) és mondták, hogy nem, vigyázzunk rá.

 

Tegnap telefonált egy számunkra eddig ismeretlen fickó, hogy vigyük magunkkal az átadásra az ajtónk melletti órásszekrény kulcsát, mert oda kell adni a közös képviselőnek. Ezt valahogy nem értem, van rajta egy ablak és le tud onnan mindent olvasni. Miért van szükségge a kulcsra? Ráadásul mi ezt a kulcsot meg sem kaptuk.

TopáZ Creative Commons License 2005.07.06 0 0 452

Ez jó kérdés, nem tudom.

 

Arról lehet valamit tudni, hogy a lift be lesz-e üzemelve?

Előzmény: zatar (451)
zatar Creative Commons License 2005.07.06 0 0 451

 

Én már semmin nem csodálkozom. Bár tényleg elég geny húzás, ha a kilátást még ki is emelték Nálatok. Nekünk pont az ellenkező irányba néz a lakás.

 

Ti tudtok valamit arról, hogy a lakásba be lehet-e jelentkezni az önkormányzatnál vagy meg kell várni, hogy hivatalos lakhatási engedélyt kapjunk (Ha jól tudom ez a D épület átadása után esedékes). Ráadásul az A épület címe nem egyezik meg a szerződésben foglalt címmel.



TopáZ Creative Commons License 2005.07.06 0 0 450

Ezt meg honnan szerezted? Mindenesetre ha tényleg így lesz, az elég ronda húzás lenne. Gellérthegyi kilátás bukta, márpedig anno ezzel beszélték rá az embereket arra az oldalra.

Ráadásul amikor rákérdeztem a műszaki átadáson azt mondták, hogy csak 4 emletes lesz. Legalább merték volna megmondani!

Előzmény: mirla (448)
grunfeld Creative Commons License 2005.07.06 0 0 449

Szia,

 

Az V. ütem mintha magasabb lenne a III.-nál. De semmiképpen sem alacsonyabb, mint azt korábban írta valaki itt!

 

Üdv, grunfeld

 

 

Előzmény: mirla (448)
mirla Creative Commons License 2005.07.05 0 0 448
Így fog kinézni az V. ütem és árnyékában a III.....


mogi Creative Commons License 2005.07.05 0 0 447
Hello!

Igen alulról adják át a lakásokat, ezt nekünk már a legelején mondták.
Szóval elvileg az elsőn lakók örülnek a leghamarabb! :)
B-ről semmit nem hallottam, de majd átadáskor rákérdezek.

Mogi
Előzmény: grunfeld (444)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.07.05 0 0 446

úgy tűnik a B előtt is elkezdik a tereprendezést. Legalábbis hoztak egy jó adag földet. A C-t meg elkezdték felállványozni.

zatar Creative Commons License 2005.07.05 0 0 445

 

Szerintem az emelettől függ. Mi az elsőn vagyunk. Szerintem mogiék magasabban lesznek. 

grunfeld Creative Commons License 2005.07.05 0 0 444

Sziasztok,

 

nem értem, az A-épületbe sem mindenki egyszerre költüzik? Mitől függ? Tud valaki valamit a B épület költözéséről?

 

Köszi, grunfeld

mogi Creative Commons License 2005.07.02 0 0 443
Sziasztok!

Mi is megkaptuk a levelet, 18-án vehetjük át a kulcsokat!
Már alig tudjuk kivárni.... :)))
Előzmény: zatar (442)
zatar Creative Commons License 2005.06.30 0 0 442

 

Szia!

 

Azóta a levelet is megkaptuk és 12.-én mehetünk átvenni a kulcsokat és a garázst. Már alig várom, hoy beköltözhessünk.

TopáZ Creative Commons License 2005.06.30 0 0 441

Szereztél egy jó napot ezzel a hírrel. Már alig várjuk!

Előzmény: zatar (440)
zatar Creative Commons License 2005.06.29 0 0 440

Ígérem, hogy vigyázni fogunk. Szeretném, ha még hosszú évekig ilyen szép maradna az a kicsi zöldterület ami a házakat körülveszi.

 

Már alig várom, hogy költözhesünk. Több mint 2 éve várunk erre a pillanatra.

szomi_szomi Creative Commons License 2005.06.28 0 0 439
Örülök nektek! HA esetleg lehet javasolni valamit, akkor ha lehet ne engedjétek a költöztetőket ráparkolni a járdára a teherautókkal.
zatar Creative Commons License 2005.06.28 0 0 438

 

Sziasztok!

Csak nemrég találtam rá erre a topicra és most jutottam el odáig, hogy végigolvastam a hozzászólásokat. Mi is III. ütemesek vagyunk A. épület.

Most kaptuk a jó hírt, hogy JÚLIUS 11.-én át lehet venni a lépcsőházkulcsot és a garázst és lehet költözni. Juhééé!!!!!!!!!!!!!! Állítólag mindenkit levélben fognak értesíteni.

alorinc Creative Commons License 2005.06.24 0 0 436
röpke 60%-os nyereség ha maszekkal csináltatod. Nekem megér 500.000 Ft-ot, h. csak 1 héttel később látom a konyhát, de legalább fa ajtókkal!!!
joc_ Creative Commons License 2005.06.22 0 0 435
Maszek asztalossal is ki tudsz jönni olcsóbban. És akkor nem beszéltünk a minőségről. Ha visszanézed a fórumot, ahol szó került róla is az jött ki, hogy sokkal jobban jársz ha nem itt csináltatod.
Előzmény: alorinc (432)
alorinc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 434
...természetesen "bent" van
alorinc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 433
pl.:

Fix - komplett konyhabútor-összeállítás. Fehér/bükkfa dekor kivitel. Beépített, német, minőségi készülékekkel és mosogatótálcával. Mérete: 290 x 234 x 56 cm

(12393279)

Ár:

379800,- Ft (és ebben már a készülékek ára is bennt van)
alorinc Creative Commons License 2005.06.22 0 0 432
Azóta körbeérdeklődtem az RS-nél és a KIKÁban is, kb. féláron készítik el a konyhatbútort (Torma által megjelölt árhoz képest) és nem laminált, hanem fa előlapokkal.

Mondtam én, hogy jól érzem, hogy ez az ár nem korrekt.
Előzmény: alorinc (398)
TopáZ Creative Commons License 2005.06.21 0 0 431

Nem, természetesen én sem vagyok boldog. Most albérletben vagyok, és 1hónap felmondási időm van, és a megkezdett hónapot ki kell fizetnem. Tehát, ha június végéig nem tudom meg pontosan, hogy mikor költözhetek, akkor már csak úgy tudom bejelenteni a főbérlőnek, hogy az 1 hónappal átcsúszok augusztusba, így aztán fizethetek augusztusra is 80.000 Ft-ot, pedig lehet, hogy egy napot sem kell már akkor ott laknom.

Ennek ellenére, ha valamit aláírtam (márpedig az adásvételit aláírtam) nem nagyon pattoghatok. Érezhetem úgy, hogy méltánytalanság ért, de sehol semmilyen jogi fórumon nem fognak nekem igazat adni. A műszaki átadásnál pedig a csomagban egy olyan papír is volt, hogy csak júli 31 után költözhetünk az "A" épületbe. ezt is aláírtam, mivel része volt az átadásnak. Most magamban duzzoghatok uygan, de sokmindent tenni nem tudok. A lakásba nem akarok csak azért belekötni, mert kötözködhetnékem van, főként, hogy a talált hibákat pár napon belül kijavították, úgy ahogy azt kértük.

Hibát tényleg ne fogadj el,én sem tettem. Azért az adás-vételiben olvasd el figyelmesen a műszaki átadásról szóló részt, sokmindent aláírtunk, amit hálistennek nem kérnek rajtunk szó szerint számon.

Igaz, az adásvételiben az is benne volt, hogy annak, aki kifejezetten kéri, a műszaki átadásssal a birtokba vétel is megtörténhet. Szerintem ez az egyetlen olyan pont, amiben nem egyértelmű, hogy szerződés szerint járnak-e el.

Előzmény: grunfeld (430)
grunfeld Creative Commons License 2005.06.21 0 0 430

Szomi, TopáZ,

 

Szerintetek baráti lépés részükről, hogy 2 hónapot csak úgy várnak? Minden magyarázkodás helyett csak azt mondják, hogy élnek szerződésadta jogukkal?

 

Ha ezekután nem vagyok hajlandó elfogadni semmilyen hibát sem, akkor az durva? Egyébként szerintem is a kölcsönösen jó viszony kívánatos (én is erre törekedtem), de hát úgy érzem, ők szegték meg! Tavaly még dec. végi költözést emlegettek a B épületbe, most meg közel 1 éves csúszásról van már szó ehhez képest! Hogy tervezzen így az ember? Családdal, előző lakással, pénzzel???

 

Szerintem ez túl sok! Természetesen nem szegnek szerződést (jó esetben), de hát mi sem szegnénk, csak ragaszkodnánk a megígért tökéletes minőséghez!

 

Üdv, grunfeld

Előzmény: szomi_szomi (429)
szomi_szomi Creative Commons License 2005.06.20 0 0 429
Nekem úgy tűnik, hogy az aggresszív, állandóan problémázó, rendkívül ellenszenves vevők érték el eddig a legtöbbet a TORMÁnál. Szóval egyáltalán nem biztos, hogy kifizetődő a jóviszony. :-)
Előzmény: TopáZ (427)
TopáZ Creative Commons License 2005.06.20 0 0 428
Az "A" épületet május elejénkezdték el átadni és még van 4 lakás. Költözés csak júli 31 után. Ha ugyanilyen ütemben megy a "B" és tényleg augusztusban elkezdik, akkor november 1-től reális a költözés.
Előzmény: TopáZ (427)
TopáZ Creative Commons License 2005.06.20 0 0 427
Nem vagyok benne biztos, hogy jó ötlet magunkra haragítani őket. Szerintem sokkal kifizetődőbb a jó viszony.
Előzmény: grunfeld (425)
kofish Creative Commons License 2005.06.20 0 0 426

Sziasztok

 

hétvégén voltam megnézni a lakást. egy kicsit kérdezősködtem, azt mondták, hogy a B épület átadását már augusztusban elkezdik és minden bizonnyal a C és D sem fog csúszni. ez így elég biztatónak hangzik, bár hiszem ha látom.

rákérdeztem az alsó üzletekre is annyit tudott a srác, hogy az A-ba irodák, a B-be pedig ajtó-ablakos üzlet lesz. ha jól vettem ki akkor az aki a házakba is megcsinálta.

ugyhogy ennyi, nem tudom mondtam e ezzel nektek újat. ja és a D épület ugyanolyan színű lesz, mint az A. Az A-ba már csak 4 lakás átadása maradt.

 

egyébként meg kezd szépülni a környék, szerintem.

grunfeld Creative Commons License 2005.06.19 0 0 425

Sziasztok,

 

A III/A ütemben a 2 hónapos beköltözési késlekedést nem értem. Ha minden kész, akkor miért idegesítik az embereket? Miért nem engedik a költözést? Muszáj nekik magukra haragítani a lakókat? Ha ugyis élnek (és nem jogosan!) a szerődés adta jogukkal! Szóval én azt mondom, hogy ebben az esetben meg kellene őket szívatni! Szerintem kukacoskodni kell a műszaki átvétellel! Hibát mindig lehet találni! Legalább legyen min dolgozniuk a 2 hónap alatt!

 

Üdv,

   grunfeld

grunfeld Creative Commons License 2005.06.19 0 0 424

Sziasztok,

 

Nagyon szép lenne ez a Nádorliget, ha valóban minden lakó annak szépségét igyekezne megtartani. Azaz ha mindenki sajátjának érezné, nem a közös kizsákmányolása, leköpése, piszkolása lenne a magyar emberek nagy részében. Sajnos ilyen a mai bp-i ember! Miért működne ott minden másként, mint a többi társaházban? Lehet, hogy pár évig jobb lesz, mint a most 30-40 éves házakban, de kétlem, hogy ide másmilyen emberek költöznének. Szóval a kölzötködők teherautói tönkreteszik a füvet, a rakodómunkások leverik a falat, a kutyák odapiszkítanak, a szemét kinn marad a folyosón, a kocsikkal felállnak a járdára, stb... 

 

Üdv,

   grunfeld

cimbóka Creative Commons License 2005.06.18 0 0 423
Korábban már egyszer felvetettem, de nem reagált rá senki. Mi a véleményetek arról, hogy aTorma v.Nádorliget vagy ki ,-tudomásom szerint- ingyen használja a más tulajdonát. Ugyanis a II.ütem már a miénk , tehát az a kérdés, hogy milyen jogon használja a IV. ütem építési területeként a mi birtokunkat? És még ki tudja meddig tart ez? A másik : szomorúan láttam a parkban a kutyapiszkot, de is igaza lehet, mert szemetes se igen van. Néhány kényelmes padról nem is beszélve, ami egy kis társasági életre csábítana ezeken a szép koranyári esteken.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!