Keresés

Részletes keresés

GeriSoft07 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11179

Szia

termeszetesen megvan a cd is lemezkepben, ha van kapacitasod megnezni

ez amugy 2 evvel a mutet utan ilyen

Lehet ilyen tartos gyulladas?

Előzmény: kheiron (11176)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11178

Köszönöm a választ, és sajnálom hogy így van.

Akkor marad a mozgás, minél egészségesebb táplálkozás, a séflézer és a próba-szerencse.

 

Jó egészséget kívánok !

Előzmény: kheiron (11177)
kheiron Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11177

mi az a hatóanyag ami porckorong kopás esetén hatékonyan beépül, és milyen készítményben van olyan.

 

Tudtommal nincs efféle készítmény. A porcépítő szerek jórészt csak a periférián (csípő, térd, váll) hatnak. 

 

Előzmény: 55judit (11158)
kheiron Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11176

A kép ismerete nélkül csak spekulációba bocsátkozhatok: a legvalószínűbb, hogy a csigolyatest oldalnyúlványa van enyhe gyulladásban. Műtét után általában az addigi egyensúly megváltozik, és bizonyos pontokról lekerül a terhelés, bizonyos pontokra meg rákerül - ha ez túlterhelést okoz, akkor az magával hozhatja a csont begyulladását is, ez utóbbi meg látszik az MR-en. 

 

Előzmény: GeriSoft07 (11155)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11175

Köszönöm, én gerinc bántalomra, tenisz könyökre, saroknál csonthártya gyulladásra fogom használni.

 

Jó egészséget neked is !

Előzmény: gombóc63 (11174)
gombóc63 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11174

Kedves Judit! Sok sikert hozzá!

Előzmény: 55judit (11173)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11173

Talán mégis:

 

"Safe Laser - Lézeres fényterápia 2013. augusztus 28.Porcépítés lézerrel

Csináltunk egy új gyógyító lézer prototípust amivel:
- porcot lehet újraépíteni térdbe, könyökbe, gerincbe…
(jó dolog megúszni egy protézis műtétet)
- azonnal csillapítja a mozgásszervi fájdalmakat
- gyógyítani lehet vele a pl. a kalapács ujjat
- gyógyítja az ízületi gyulladást
- megszünteti a hát-, nyak- és vállfájást
- felgyorsítja az izomszakadás és sérült ízületek gyógyulását
- gyógyítja a teniszkönyököt… stb.
"

 

Face csoportból másoltam ki. Mióta ez íródott, a készüléket elfogadták mint orvostechnikai készüléket. A honlapjukon fent vannak az iratok, és minden részletesen.

Előzmény: gombóc63 (11172)
gombóc63 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11172

Gerincben nem vagyok járatos, térdnél nincs más alternatíva a protézis előtt. És ez se mindenkinek...

Előzmény: 55judit (11165)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11171

Igazad lehet. Bár, gondolhatnánk azt is, hogy a sokak alatt azt érti, hogy azon embereknek, akik ilyen jellegű betegséggel küzdenek. De nem akarok én szőrszál hasogatni. :) Engem csak az érdekel a legjobban, hogy jöjjön már a futár, és hozza meg a készülékeimet. ma vagy holnap megkapom. Egyébként végig olvastam minden face hozzászólást. Egyetlen negatívumot találtam, mégpedig azt, hogy valaki panaszkodott a régebbi típusú készülékében lévő rövid élettartamú akkumulátorra. Az pedig hogy ki milyen eredményről számolt be a saját esetében igazán jó volt olvasni, de az igazi az lesz, ha végre én is javulást érzek a kezelések hatására. Ígérem az erre a célra létrehozott topic-ban mindent leírok, és nem csak a pozitívumokat, ha lesz más is. :) De még a face-ra is beírom őszintén a tapasztalataimat, az is biztos.

Előzmény: PETYUS (11169)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11170
Akkor megfogalmazom másképpen a tapasztalatomat. Egy magát valamire tartó orvost nem érdekli, mi áll a papíron. Ez tény! Akkor most ki is itt a buta? Nem az a prof.dr.phd, aki félrepöckölve a radiológus véleményét, úgy tesz, mintha ö lenne a mindenttudó, söt mindenható? Na és kiben bízzak? A radiológusban? Akitöl meg kellett kérdeznem telefonon egy mr éetékelést követöen, hogy eltünt a háti szakaszról a balra konvex torsiós szkoliósis? Mert, hogy korában a másik radiológus még látta. Kaptam egy másik véleményt, amin már ott volt. A radiológus véleménye önmagában kevés.Nyilvánvaló, hogy az mr csak a tünetekkel együtt értékelhetö, emiatt megyünk szakorvoshoz. Személy szerint nem szeretem, ha az orvos a lemezt vizsgálja és nem engem. Nehezen tudom elképzelni,hogy a sebészek nem tudják értelmezni a képalkotókat. De a radiológia különben sem megkerülhetö, hiszen ö mond elöször véleményt. Én nem is a butaságra helyezném a hangsúlyt, hanem a nagyarcúságra. Elöször a beteget kezelik le, majd egymásról vannak lesújtó véleménnyel. Én már hallottam radiológust, radiológust ledegradálni:"Nem tudom mit nézett a kollega cisztának". Na abból baj nem lehet, ha sok szem lát.
Előzmény: kheiron (11154)
PETYUS Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11169

A "sokaknak megoldást jelent" kb. azt jelenti, hogy "megoldást jelenthet".

Arról nincs adat, hogy a "sokak" az hány százalék.

 

Előzmény: 55judit (11167)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11168

Bocsánat, nem reklámozni akarom, sőt, nem is ajánlom senkinek mindaddig, amíg én magam is meg nem győződök hatásáról. Csak úgy mondom, talán igaz lehet.

Előzmény: 55judit (11167)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11167

A következőket a face-n olvastam. Nem azt írja hogy megoldást jelenthet, hanem konkrétan megoldást jelent:

 

"Safe Laser - Lézeres fényterápia május 20. ˇ szerkesztvePorckopás statisztika:
35 évesek 33%-ának,
50 évesek 75%-ának,
70 évesek 90%-ának van porckopása.

Az Új Safe Laser 500 Infra sokaknak megoldást jelent nem "csak" a fájdalmára, hanem a porcok regenerálására is!"

 

Itt a linkje: https://www.facebook.com/SafeLaser?fref=ts

ikoko2 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11166

Attól még másnak is lehet olyan diplomája.

Előzmény: GeriSoft07 (11159)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11165

Nem tudom, de elgondolkodtató.Tényleg tájékozatlan vagyok, ezért kérdem: Nem lehet hogy a porcpótló műtét az csak egy a lehetőségek közül?

Azért gondolom hogy igaz lehet a lézer porcépítő hatásáról szóló hír, mert a készülék maga orvostechnikai eszköz. Ha valótlant állítana róla a feltalálója, azért nagyon súlyosan bírságolnák, ezzel szemben büntetlenül hirdetik. Olvasni örömteli tapasztalatot is erről, videót is közzé tettek. A sok nyavalyám mellett a gerincemnél egy próbát ez is megér.

Előzmény: gombóc63 (11163)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11164

Hát, lehet hogy igazad van, de még nem adom fel a kutakodást. Csak azért mert nem tudunk valamiről, nem feltétlenül jelenti azt hogy nincs.

 

Gyógyulást kívánok.

Előzmény: gombóc63 (11163)
gombóc63 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11163

A legnagyobb badarság és tévhit, hogy a porcot újra lehet építeni. Ha így lenne nem várnék porcpótló műtétre és senkinek nem kellene protézis.

Előzmény: 55judit (11161)
1323333 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11162

Szia! Köszi a tanácsot.Hol találok ilyen radiológust,mennék én bárhova,fizetnék ,csak mondják meg a bajom,Vas megyei vagyok.Meg a cd-t két hónap múlva is kiadják,ugye? köszi

Előzmény: kheiron (11153)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11161

Sajnos én is így tudtam, de a remény mindig él, és kutakodom.

 

A fiamtól most kapok ajándékba egy Safe Laser 500 infrát, próba-szerencse alapon erre is bevetem.  Ha térdben és csípőben képes újra építeni a porcot, hátha-hátha. :)) Ez egy orvostechnikai eszköz, ezért mivel nem humbuk, kicsit bizakodó vagyok. Több egészségi problémára is használni fogom.

 

Ha titeket is érdekelnének a tapasztalataim a készülékkel kapcsolatban, a "Safe Lasert - t használok" topic-ban fogom közzé tenni. Bár még csak ma vagy holnap kapom meg, így a tapasztalatok odébb vannak. :)

 

Gyógyulást mindenkinek!

Előzmény: GeriSoft07 (11160)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11160

ilyen nincs. üvegporc kopást csökkentő létezik, de porckorongra csak tézisek vannak, ez is jó, az is jó, aztán vagy vagy...

Előzmény: 55judit (11158)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11159

Kheiron radiológus :)

Előzmény: ikoko2 (11157)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11158

Üdvözlöm a topic látogatóit !

 

Érdeklődni szeretnék, mi az a hatóanyag ami porckorong kopás esetén hatékonyan beépül, és milyen készítményben van olyan.

 

ikoko2 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11157

Honnan tudod, hogy az ideggyógyásznak nincs-e radiológus vizsgája is?

Te elkéred a dokiktól az összes diplomájukat? Bravo!

Előzmény: kheiron (11152)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11156

En fizetnek is egy ilyen szolgaltatasert, ha gondolod...

Előzmény: kheiron (11153)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11155

Jo hogy elokerultel :)

nekem olyanban kellene segitseg, hogy qrvara senki nem erti, mit irt a radiologus a leletemre, vagyis hogy mit jelent egy adott sor, es csak nezik a leletet, a cdt elo se veszik, gondolkodnak kicsit, majd kozlik, azt nem tudjak mi, de a tobbi az annyira nem rossz :(

ok, a "tobbit" en is ertem (meszesedes, protruzio, 2x postop allapotok), de mi a rakot latott a radiologus, mikor ezt irta ra: L4 testen a proc.transversuson es a proc.transversus eredesenel magas jelintenzitas lathato

es mindenki szettarja a kezet, nekem meg adott panaszaim vannak

Előzmény: kheiron (11154)
kheiron Creative Commons License 2014.12.10 0 0 11154

"Nagyon igazad van, egy jó orvost nem érdekli, mi áll a papíron."

 

Neked is leírom: a jó belgyógyász is simán megoperálja a gerincedet, mert ő is ért annyit az idegsebészethez, mint az idegsebész a radiológiához. És szerintem legközelebb fordulj bőrgyógyászhoz, ha véletlenül megfájdul a fogad, a megfelelő szakmai kompetencia pont úgy adott. :-)

 

De a viccet félretéve: a neurológusok és idegsebészek az elkészült képek áttanulmányozásának imitálása során általában még annak sincsenek tudatában, hogy mennyi mindent nem tudnak ahhoz, hogy megfelelően és korrekten tudjanak értékelni egy vizsgálati képanyagot. A tudatlanság okozta magabiztosságnál pedig kevés veszélyesebb dolog van, a legfőbb baj pedig az, hogy ez a tudatlanság a betegek bőrére megy.

 

Volt már a praxisomban olyan páciens, akinek a gerinc MR vizsgálata során derült ki a veserákja - a veserákot természetesen a számos kitűnő és nagyon nagy tudású, radiológiából hú-de-profi idegsebész persze, hogy nem vette észre, aztán úgy kellett szupergyorsan minden műtétet-onkológiát megszervezni szerencsétlen buta páciensnek, aki pont azt hitte, mint most ti. 

 

Szóval csak óvatosan az önveszélyeztetéssel, és annak propagálásával, ha kérhetem. 

 

:-)

Előzmény: Törölt nick (11150)
kheiron Creative Commons License 2014.12.10 0 0 11153

Gerincdiagnosztikában gyakorlott radiológussal kell konzultálni, az a nyitja a dolognak. :-)

 

Jó párszor jutott el hozzám úgy pácens, hogy sajnos már az évekkel korábbi vizsgálatok képein is ott volt a panaszait okozó betegség, épp csak nem írta le és nem látta meg senki. 

Előzmény: 1323333 (11144)
kheiron Creative Commons License 2014.12.10 0 0 11152

Ajaj, nincs annál rosszabb, mint amikor a kitűnő ideggyógyász vagy idegsebész kezdi el nézegetni a képeket és megpróbálni felülbírálni a radiológust...  ezzel az erővel én meg radiológusként bemegyek a műtőbe, és a sebészt félretolva operálok, szakmailag ugyanis az sem nehezebb... :-)

 

Legalább ezt a butaságot ne terjeszd, ha kérhetlek. 

Előzmény: ikoko2 (11148)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.10 0 0 11151
Nem akarok hülyeséget kérdezni,de nem lehet azzal a vassal valamit kezdeni? Csere?
Borzalmas!
Előzmény: dutrancs (11149)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.10 0 0 11150
Nekem nem kellett kérnem a lemezt, mert maguktól odaadták.
Mivel a reumatológus nem nézte meg, elvittem elöbb egy idegsebészhez, majd egy ortopédsebészhez.

Nagyon igazad van, egy jó orvost nem érdekli, mi áll a papíron.

Csontritkulást nálam is kimutattak. Gondoltam rá, hogy esetleg ettöl fáj a hátam. De azt mondják, hogy ez még nem fájhat.
Ráadásul sikerült (nem gyógyszerrel) visszafordítanom.

Előzmény: ikoko2 (11148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!