Keresés

Részletes keresés

tusinger Creative Commons License 2012.08.22 0 0 4124

Persze nehogy azt hidd, hogy a sajtó más volna. Ott is pénzből élnek...

 

Előzmény: Szilvi68 (4123)
Szilvi68 Creative Commons License 2012.08.22 0 0 4123

Aha! Érezhető volt, hogy a kérdező nem riporter, hanem szájába adták a kérdéseket. 

 

Előzmény: tusinger (4122)
tusinger Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4122

Nem, nem dehogy, ez az aranyközpont.hu weblapon volt látható két napig, de ma már a web lap sem működött.

Bocsánat, most biztos ami biztos ellenőriztem, most ismét látható. Közvetlenül a hivatalos nyilatkozat alatt egy nagy kép, arra kell kattintani.

 

Előzmény: Szilvi68 (4121)
Szilvi68 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4121

Ez a riport mikori, és honnan van? Látható volt valamellyik tv csatornán?

Előzmény: tusinger (4111)
dg82 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4120

Ha megáll a bűncselekmény, akkor attól még ugyan úgy a Sipos bácsit fogják leültetni.

De azt elképzelni sem tudom, hogy akarnak a piac meghatározó szereplőivé válni, most már homokot se vennék tőlük. Hacsaknem úgy, hogy az egész piacra negatív hatással vannak, és így tényleg meghatározó szereplői.

Előzmény: tusinger (4119)
tusinger Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4119

Vajon, ha az igaz, hogy az aranypiac meghatározó szereplői kívánnak maradni Sipos István Ferenc, illetve az általa irányított cégek, akkor mi a magyarázata annak, hogy a Safety Gold teljes tulajdonát átadta Skribek Csabának, aki a megismert körülményeiből ítélve egy "Kaya Ibrahim", vagy "Josip Tot"???? Nem régen, 2012. augusztus 7-én jegyezték be!!!

Ennek az embernek egy szava sem igaz!

Arra kíváncsi vagyok, mi lesz, ha rájön a Skribek, hogy a nyakába varrták az egészet...

 

Előzmény: tusinger (4111)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4118

Valószínű, én arra céloztam, hogy ha kapnának némi büntetésrövidítést a fiúk a Csillagban arra ez esetre, ha a gadzsó énekelne egy kicsit, meglenne az.

 

Bocs, ez tényleg light.

Előzmény: asztalosgabor (4116)
Veszpremi Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4117

Sajnos szinte biztos igazad van. És ezek a férgek járnak szlovák rendszámú sportautókkal/terepjárókkal.... nem folytatom :(

Ezek a férgek olyan mértékben veszélyesek a társadalomra, hogy örökre be kéne őket jó mélyre kasznizni, de az még nem is lenne rendben, mert akkor is a mi pénzünkön hűsölne.

Úgy szoktam mondani, hogy ezeknek hozzáadott értékük nincs a társadalmi javakhoz (adót stb. életükben nem fizetnek), viszont a közjavakat (egészségügy, oktatás, infrastruktúra, autópályák...) ingyen használják.

Előzmény: Kyrandia (4115)
asztalosgabor Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4116

ja, offshorisztánban.

 

Előzmény: uhu20 (4113)
Kyrandia Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4115

Szeretek optimista lenni, de akinek ennyi cége van/volt, ilyen kimenetelekkel, az tudja, hogy kell készülni rá. :(((

Előzmény: Veszpremi (4110)
Veszpremi Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4114

Simán, utána kéne menni, lefoglalni, lefogni..., ahogy egy normális országban már meg is történt volna.

Előzmény: uhu20 (4113)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4113

A pénz is meglehet valahol.

Előzmény: Veszpremi (4110)
tusinger Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4112

Ja, és a honlap már nem elérhető. Ezt még korábban letöltöttem. Épületes...

 

Előzmény: tusinger (4111)
tusinger Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4111
Veszpremi Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4110

Ha van ilyen fogalom, akkor ez csődbüntett. Nagyon remélem, leültetik őket!

Előzmény: Kyrandia (4106)
balacy Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4109

"Sok cég megy csődbe, olyan ismertek is, mint az Electroworld. Milyen szabályozás segítene ezen?"

 

Mivel életem legviccesebb idejét 2 hónapot ezeknél voltam (épp marekting suli alatt) így azt tudom mondani, olyan szabályozás kellene, hogy a hülyéket nem engedjük ki az utcára :)

 

Minek kell tanulni, én értek hozzá, mert én vagyok az üzetvezető (mert két hónapon keresztül átlagon felüli forgalmú eladó voltam 400k-el odébb!) stilus ment ott keményen...

 

De komolyra: az állami szabályozás nem konkrétan az aranyra kellene vonaltkoznia, hanem a személyre, aki X céget már lenyúlt, az ne vállakozhasson semmi formában. Kicsit kinos, hogy elérsz egy szinvonalat az életben nagyjából becsületesen dolgozva és azt látod hogy a másik aki hm... szóbal kétéevente nyúl le eg alapítványt, céget, befektetőket az sokkal, de sokkal többre vitte. Most megyek csődbe, de már kész a következő lenyúlásom stilusban dolgozókat el kellene határolni a gazdaságtól.

 

Szerintem.

Előzmény: naox (4093)
balacy Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4108

"Akik régiek a fórumon talán emlékeznek, hogy kb. mi voltunk az egyetlen cég az országban, akik ugyan drágábban forgalmaztunk, de _kizárólag_ raktárkészletről értékesítettünk. Éveken keresztül."

 

Igen, és arra is,  hogy sokan azt keresgették, hogy mivel vagy jobb,mint a másik, mi az ami ér ennyit pluszba...

 

Fura dolog az emberi elme, mert simán elhiszi, hogy előreutalva egy ismeretlen céghez ér annyit, a 1-2% kedvezmény, mint az, hogy utazzon kb 2*200km-et el vissza, hogy legalább az első időkben kialakítson egy ismeretséget a céggel.

 

DE simán gyanakvó 10-20eHUF-os terméknél, hogy majd utólag fizet... van-e pénzvisszadaási garancia... stb. stb.

 

 

 

 

 

Előzmény: naox (4101)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4107

Az előbb linkelt cikkben van egy rész, ami jól passzol ahhoz, amit írtál:

 

"Siposnak egyébként számos olyan vállalatban volt érdekeltsége az Aranyközponton kívül is, amelynél problémák adódtak. A cégnyilvántartás szerint összesen 11 vállalatban volt vagy van jelenleg is tulajdonrésze, közülük csak három működött eddig rendben – ez a szám most kettőre csökkent."

Előzmény: petike23 (4105)
Kyrandia Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4106

Csődben a problémás aranyforgalmazó

Az ügyfelei egy részének arannyal, pénzzel hónapok óta tartozó Aranyközpont csődvédelmet kért. Irodái kiürültek, tulajdonosa korábbi cégei közül nyolcnál voltak problémák. Az ügyészség nyomozást rendelt el. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Nyomozás indult.

petike23 Creative Commons License 2012.08.21 0 0 4105

"(Akik régiek a fórumon talán emlékeznek, hogy kb. mi voltunk az egyetlen cég az országban, akik ugyan drágábban forgalmaztunk, de _kizárólag_ raktárkészletről értékesítettünk.)"

 

Nekem fontos szempont volt, hogy mentem hozzátok, kiválasztottam ami kell, fizettem, és megkaptam, vihettem.

Nem kellett előre utalni, és várni a teljesítésre. Ez megérte azt a plusz egy százalékot.

 

Még egy gondolat, anélkül, hogy a vitátokba beleszólnék; Magyarországon szerintem komoly gond a "következmény nélküliség", azaz csinálok egy kft-t minimális törzstőkével, beszedek egy csomó pénzt, aztán csődbeviszem, vagy eladom egy hajléktalannak... másnap aztán alapítok egy új céget... stb.

 

Üdv; Péter

Előzmény: naox (4101)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 4104

látod, ez a baj veletek, államibeavatkozás-tesisisztákkal:

Nem baj, hogy mekkora baromság, mennyire kontraproduktív, az állam avatkozzon csak be.

 

Friedmann (magyar hangja Kóka János) hálásan mosolyog feléd ezekért, hiszen 2008 ráébrsztette a világot arra, hogy a piac nem megfelelően önszabályozó.

 

Vagy átaludtad az elmúlt négy évet?

Előzmény: naox (4101)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.20 0 0 4103

Ha valaki azt választja 1-2% árengedményért, tegye.

 

Ha a kockázat nyilvánvaló módon kommunkálva lenne, akkor esetleg OK. De a mostani szituk nem erről szóltak.

 

És igen, a bef.arany forgalmazását tényleg olyan tőkével rendelkező cégekre kellene bízni, melyeknél nem gond pl. az, amit írsz: a raktárról való értékesítés.

 

Amit nem veszel figyelembe az érvelésed során, az az, hogy míg az USA-ban vagy máshol kialakult kultúrája van a befektetési arany forgalmazásának, vásárlásának, addig itt nem. A hype-ok (mert az arany is az mostanában) sajnos kiváló terepei a csalóknak is. Tulajdonképpen a tisztességes kereskedőknek örülni kellene, ha olyan szabályozórendszerek alakulnának ki, amely mellett unfair módon nem lehetne kereskedni.

 

Az értékpapírokat, illetve az értékpapírpiacokaz is kutya keményen szabályozzák és van is miért. Párszázmiliós tőke a minimum, hogy elindulhasson egy olyan brokicég, mely a BÉT-en is szeretne kereskedni. Az adásvétel szigorú szabályozása, az elkülönített számlák, a BEVA mind azt a célt szolgálják, hogy az ügyfél vagyona biztosított legyen, illetve ne legyen bizalmatlanság.

 

De mindegy is. Teoretikusan legyen igazad. Én viszont a hazai viszonyokról írok, az elmúlt hónapok szomorú eseményei kapcsán.

Előzmény: naox (4101)
naox Creative Commons License 2012.08.20 0 0 4102

"Te sem adnál el lakást úgy, hogy átírnák a vevő nevére, a pénz meg 'majd' egyszer jön."

rengetegen vettek így lakást, 60-70% előleggel, tervasztalról. És biza volt, hogy sose kapták meg.

Előzmény: uhu20 (4100)
naox Creative Commons License 2012.08.20 0 0 4101

"Nem tudom, nem vagyok otthon az arany leszállításának részleteiben. De így kapásból van 1-2 ötletem:"

látod, ez a baj veletek, államibeavatkozás-tesisisztákkal:

Nem baj, hogy mekkora baromság, mennyire kontraproduktív, az állam avatkozzon csak be.

Bármelyik javaslatod egyrészt megdrágítja az aranyat, hisz a kereskedőnek finanszíroznia kell a készletet, másrészt kizárja a nem tőkeerős cégeket a piacról, szűkíti a versenyt, ami ugye megint áremelkedést okoz. Mi az eredmény? Megnyitod a kaput a szürke kereskedelem előtt. OK, kishazánkban nem lehet előre rendelve (olcsón) aranyat venni, akkor majd rendelünk szlovák/román etc. cégektől. Ott aztán még annnyi védelme sincs a vásárlónak, mint eddig. Értsétek meg, hogy nem lehet a határokat újra lezárni!

 

(Akik régiek a fórumon talán emlékeznek, hogy kb. mi voltunk az egyetlen cég az országban, akik ugyan drágábban forgalmaztunk, de _kizárólag_ raktárkészletről értékesítettünk. Éveken keresztül. Nem is csináltunk milliárdos forgalmat. Ettől függetlenül, nem gondolom, hogy bármely módon meg lehetne/meg szabadna akadályozni a kereskedelem kockázatosabb formáit. Ha valaki azt választja 1-2% árengedményért, tegye.)

Előzmény: uhu20 (4100)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4100

Ha aranyat veszel fizikai valójában az pont olyan, mintha földet, ingatlant vennél. Tök mindegy, hogy mi a célod vele (befektetésnnek szánod öreg napjaidra, vagy hencegni akarsz vele), megvetted, fizikailag birtoklod, és a kereskedőt pont annyira kell/érdemes ellenőrizni, mint bármely más kereskedőt.

 

Nagy különbség azért, hogy kulcsátadásra akkor kerül sor, ha az összeg megérkezett. Te sem adnál el lakást úgy, hogy átírnák a vevő nevére, a pénz meg 'majd' egyszer jön.

 

A befektetési arany meg szerintem tényleg más kategória, mint az ingatlan, vagy egy elektronikai cucc. Az arany  - mint tudod - ősi menedék, értékmegőrző (vagy legalábbis annak hitt), ezért természetesen máshogy kellene kezelni. De mondom, engem az ügyfelek biztonsága érdekel. ha az megvan, a cég azt csinálhat, amit akar, úgy mehet csődbe, ahogy akar.

 

De ismét megkérdezem: konkrétan szerinted milyen olyan felügyeleti eljárás létezik, amivel megakadályozható a szállító csődje? Minden megrendelést külön kéne engedélyezni? (30-60 napos átfutással???) Megtiltani a vételár előre való elkérését? Értelmes ötlet ez?

 

Nem tudom, nem vagyok otthon az arany leszállításának részleteiben. De így kapásból van 1-2 ötletem:

- a kereskedő ne fogadhasson be aktuálisan több befizetést, mint amekkora tőkéje letétbe van helyezve

- illetve befogadhatna, ha lenne biztosítása a szállító nemteljesítésére

 

Egyébként nem tudom, milyen szállítótól nem kapta meg a cuccot az adott cég. Ezt állították, nem tudjuk ezt ellenőrizni. Mindenesetre furcsa.

 

Egyébként meg igen, akár ezekből a példákból okulva, én nem adnék senki kezébe pénzt, hogy majd szállít. Rendelje meg, ha megjön, átvételkor fizetek. Teljesíthetetlen ez? Viselje a kockázatot a szállító és a kereskedő (de ha mégsem veszem meg a terméket, csak eladják majd másnak).

Előzmény: naox (4096)
uhu20 Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4099

Persze.

 

Érted te. A magyar társadalom pénzügyi kultúrája 1945 (1939) előtt  - történelmi, társadalmi okok miatt - a társadalom egy viszonylag kis részére korlátozódott ("3 millió koldus országa"), 1945 után viszont ezt is lenullázták. A magyar társadalom pénzügyi újszülöttként lépett be az új világba 1990 után és a tájékozottsága csak lassan javul.

 

De mondom, érted te ezt. Ami érdekes, hogy mennyire véded a jelenlegi szabályozási rendszert, holott láthatólag jobb lett volna egy szigorúbb szisztéma. Pedig pont az ilyen csaló cégek ingatják meg a bizalmat, ami rossz a becsületes vállalkozásoknak is.

 

Egyébként a honlapotokat mikor frissítitek? A kiírás szerint februárban lesz kész.

Előzmény: naox (4097)
_Zoltan Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4098

Már megbocsáss, de nem igazán értem, hogy egy aranykereskedő, amennyiben tisztességesen játszik, hogy mehet csődbe.

Előzmény: naox (4096)
naox Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4097

"Egy ilyen, a lakosság számára (legalábis egy része számára) viszonylag új szektort"

Mondj a prostitúción kívül még egy olyan régi "szektort", mint az arany befektetés.

amúgy

Előzmény: uhu20 (4092)
naox Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4096

"Megint arcoskodsz."

Biztos? Mi abban az arcoskodás, ha valaki nem kommunista, és azt gondolja, hogy az állam csak védje meg azokat maguktól, akik rászorulnak?

Nagyobb gáz, hogy te viszont terelsz.

A "befektetési arany" csak annyiban befektetési termék, hogy áfa-mentes, minden más szempontból egy közönséges, fizikai termék. Ha te pl. nikkelbe fektetsz be, akkor certit veszel, vagy shortolod, de eszedbe sem jut megvásárolni 2 tonna nikkellemezt. Ezért ha "nikkelbe fektetsz", akkor valójában befektetési szolgáltatást veszel igénybe egy brókertől, akinek a működését valóban, a pszaf-nek ellenőriznie kell. Meg is teszi.

Ha aranyat veszel fizikai valójában az pont olyan, mintha földet, ingatlant vennél. Tök mindegy, hogy mi a célod vele (befektetésnnek szánod öreg napjaidra, vagy hencegni akarsz vele), megvetted, fizikailag birtoklod, és a kereskedőt pont annyira kell/érdemes ellenőrizni, mint bármely más kereskedőt.

De ismét megkérdezem: konkrétan szerinted milyen olyan felügyeleti eljárás létezik, amivel megakadályozható a szállító csődje? Minden megrendelést külön kéne engedélyezni? (30-60 napos átfutással???) Megtiltani a vételár előre való elkérését? Értelmes ötlet ez?

Előzmény: uhu20 (4094)
NattyDread Creative Commons License 2012.08.19 0 0 4095

"Devizaalapú hitelt egyébként 2010 óta szinte senki sem tud már felvenni, mivel nagyon megszigorították a feltételeket."

 

Gondolom, sejted miért?... Majd ha újra erős lesz a HUF, adják megint fűnek-fának.

Előzmény: uhu20 (4094)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!