Keresés

Részletes keresés

schleier Creative Commons License 2015.04.05 0 0 170208

Az akkuidő azért nem tűnik rossznak.

Előzmény: Mr Long (170200)
schleier Creative Commons License 2015.04.05 0 0 170207

Köszi szépen az infót! már csak jó áron kellene hozzá jutni. :D

Előzmény: Spenót (170199)
rrroka Creative Commons License 2015.04.05 0 0 170206

Meg gyakorold a chi-futás tereptechnikát, nekem VTMen bejött!

Előzmény: Spenót (170204)
krilin Creative Commons License 2015.04.05 0 2 170205

Van most a Hervis webáruházban Nike Pega akcióban (1 forint híján 20 ezerért) ha valakit érdekel.

 

Spenót tudom, hogy te Vomero-s vagy, de ez most van rózsaszínben is! :)

Spenót Creative Commons License 2015.04.04 0 0 170204

Buzivá avatásom alkalmából most teszek egy fogadalmat, bár igazából nincs sok köze hozzá...

Kitaláltam, hogy mivel a Kékes csúcsfutáson még nem voltam sosem, idén kipróbálom. A bökkenő az, hogy dagadt is vagyok, ami még homérségemnél is jobban zavar a fölfelé futásban.

Xóval, most átállok arra, hogy a versenyig minden héten leadjak 1 kg-ot. Csak akkor indulok, ha ez sikerül. 

 

Spenót Creative Commons License 2015.04.04 0 1 170203

Köszi, hogy lebuziztál! Te tényleg egyszerűbb vagy, mint egy facsipesz... :)

Előzmény: barefootBushman (170201)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.04 0 1 170202

Utalom a soskat, de ettol nem mindenki hulye szerintem, aki soskat eszik...

Előzmény: barefootBushman (170201)
barefootBushman Creative Commons License 2015.04.04 -3 0 170201

Igen, hógyispersze: i.e. volt egy Polar m51-em, a hozzávaló szíjjal, majd mikor az bekrepált egy Cateye HB100-as szíja lett jó hozzá, a montiórája beadta a kulcsot és nekemadta. Ezt én is a futás mellett még a bringaedzésre is használtam, de nem vált be, mert eleve a pulzustartományok határait csak laktátméréssel lehet belőni az én esetemben (de nem akarlak terhelni regénnyel miért) ezt nálam évente meg kellett volna ismételni, ami macerás volt tizenöt éve.Meg nem mért jól, mert állandó mellkasnyálazást -jól olvasod- követelt. (Ilyen hülye UH-os géleket én nem kencézek magamra, mint a buzik.) Aztán meguntam...

Utána csak nem hagyott békén a kisördög -mint titeket most az "okos"telefonozás- és úgy tíz éve (mikor elkezdtem terepen futni és versenyezni -minő balgaság: versenyzés :-) vettem egy kínai, noname utánzat előbbi-továbbfejlesztett változatot. Természetesen annak bepárásodott a számlapja és kiderült, hogy tudok hegyre fel 220- felett...

Végül kipróbáltam -egy jókis sörözés közbeni vita eredményeképp haverom akkor frissen megjelent Suunto Ambit 2-esét, ami valljuk be, azon kívül, hogy teljesen elveszi a figyelmedet még az "úttartásról" is (ha az erdőben erről van értelme beszélni, meg én megyek árkon-bokron néha) csak magamutogatára jó -órmótlan testével. Vissza is adtam 3 alkalom után, mert eleve idegesít ez a sok adat, meg értékelés.

Aztán testvérem (Appmániás) IPhonjára felrakott RunKeeperjével végigcsorogtam vagy húsz hegyi körömön, amiket nagyjából legtöbbet használok és halálba idegesítettük a kollégáit, hogy a durva munkája mellett még hogy van ideje és kedve ilyen szinteseket és hosszakat "joggingolni". Engem meg halálba idegesített közben a lifegő és hol karomat/oldalamat, hol hátamat összeverő és szüttykölődő szarnehéz, beázásra kényes teló. Egészségedre!

Előzmény: budai10 (170179)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170200

Ket nap activity tracker es 26 perc edzes utan meg 100%-on van az ora. Valoszinu tenyleg rendesen kell tolteni, nem szabad hinni az oranak, hogy teletoltodott, valojaban meg ehes.

Előzmény: schleier (170188)
Spenót Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170199

Az órán is nézegetheted az edzéseket, ráadásul eddig ez a leglogikusabb menüvel megáldott órám. 

Bringázáshoz még nem próbáltam, de fogom.

A jeladó BT smartos. Újabb telókkal kompatibilis. Az enyémmel is, de ad valami más jelet is konditermi gépekhez, ha jól tudom. Az a jel elvileg a vízen is átmegy, de ebben nem vagyok biztos.

A Sigma jeladóm tényleg laposabb, de ez sem zavaró. Én hidegben EKG géllel használom, mert így azonnal jó a jel, nem kell izzadásig várni. A Sigma amúgy érzékenyebbnek tűnik. Azt nem kellett vizeznem sem.

Előzmény: schleier (170196)
budai10 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170198

Voltam ma a Október huszonharmadika u. nyúlcipőboltba cipőt venni valami ünnep előtti akció van náluk . Asics GT-1000 vettem 25E. pl  GT-3000 30E máshol 38-40E

Előzmény: Mr Long (170197)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170197

Ekkora a jelado, nem zavaro szerintem.

Előzmény: schleier (170196)
schleier Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170196

Akkor ezek szerint csak webes felületen lehet az adatokat kiértékelni. Biciklizéshez próbáltad már? A pulzusmérő övön nem túl nagy a jeladó? /más gyártóé laposabb/ Lehetséges,hogy kompatibilis más övekkel?

Előzmény: Spenót (170195)
Spenót Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170195

Nekem is M400 van és én is ezt az utolsó km (kör) idejének kijelzését hiányolom. Elvileg bármikor lehet rá frissítés és akkor majd tudhatja ezt is. Minden szinkronizélésnél megnézi, hogy van-e újabb firmware.

Én nagyon bírom az órát. Telefonról (Samu S3 Neo + Endomondo) tértem át. A telefon nekem kivételesen sokkal gyorsabban találta meg a jelet. Pontosságban nem látok igazán különbséget.

Az órából nekem csak az útvonalon végigvezetés hiányzik, így teljesítménytúrához viszek telefont is. Ez mondjuk, nem zavar, mert úgyis vinnék...

Az már gázabb, hogy a leírásban azt írják, hogy használható úszáshoz. Azt nem írják viszont le, hogy a BT Smart technológia miatt nem megy át a jel a jeladóról az órára... Mondjuk, én csak kíváncsiságból próbáltam ki az úszáshoz. Igazából futáshoz vettem.

Nekem nagyon tetszik amúgy a Polar webes szolgáltatása. Ha lesz automatikus utolsó köridő kijelzés, akkor nekem tökéletes lesz.

Mr Long Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170194

Jah, csipog ha uj kor jon, vagy uj fazis az edzesben, ha elore feltoltod az edzeseket ra.

Előzmény: Mr Long (170193)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170193

Egy kepernyon max 4 dolgot lehet kijeleztetni es kb 8 kepernyot lehet beallitani. Szerintem edzes kozben meg a profiknak is eleg ennyi cucc :)

Csipog, ha uj automatikus kor jon, de ezt nem nezheted vissza menet kozben, csak a manualis koroket, ez mondjuk nem jo, mert nem latom mi volt az elozoben, kezzel meg nem akarom kilometerenkent inditani a koroket. Ez egy hatranya.

Előzmény: schleier (170192)
schleier Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170192

Köszi a választ!

Igaz nem lapozgatnám úgysem menet közben,de az nem lenne rossz ha ott lenne látható az utolsó köridő.

 

Olyan lehetséges,hogy jelez ha változik a köridő? /tudom nincs benne rezgő funkció amit nem is értem miért nem raktak bele/

Előzmény: Mr Long (170191)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170191

Tegnap reggel vettem le a toltorol, meg nem edzettem vele azota, majd kiderul. Elvileg gps-szel 8 ora, csak activity tracker uzemmodban 31 nap az akku toltottsege.

Majd azt kell kideriteni, hogy lehet-e edzesuzemmodban tolteni, mivel 8 ora sokszor nem eleg turazas kozben.

A face dolgot azert irtam, mert a tesztek nagy resze ezt hianyolja es ezzel leirja az orat, mint nem erdemes megvetelre. Ezek a tesztek persze kutyus oldalakrol szarmaznak.

Az elore beallitott automatikus kort valoban csak egyszer mutatja, de ha menet kozben te inditasz uj kort, akkor annak adatai visszanezhetoek futas kozben. Vagyis ha atrendezed a szamitogepen az edzes kozbeni kepernyokepeket az oran es szinkronizalod az oraval, akkor lehet olyan kepernyoket beallitani, hogy mutassa az elozo kor adatait, ido, tav, avg. hrm, stb.

Persze visszanezheto kesobb a gepen, interneten keresztul csak. Ott lathatod a te altalad inditott koroket, az automatikusokat, itt lehet allitani a kijelzett felbontast (0.5, 1, 2, stb km) es annak megfeleloen atszamolja atlag hrm-et, tempot, koridot.

A gps szerintem gyorsan talal (kb 1 perc, ha nem setalsz kozben), sokkal gyorsabb a garmin kezimnel, bar az regebbi darab es itt eszakon az lassan dolgozik. Telo meg felejtos szamomra, bar ez lehet a keszulek hibaja.

Előzmény: schleier (170188)
schleier Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170190

Mindenképp elgondolkodtató. Ki,de azért van ott más gyártó is,mint Garmin vagy Suunto Ambit 2R 63e-ért.

Előzmény: budai10 (170189)
budai10 Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170189

Milyen téren csalt az Endomondo neked és mihez hasonlítottad?

Próbáld ki mellette párhuzamosan  a Garmin Fit-et.

Az M400 is Google térképét használja ha jól tudom és onnét tölti le a magasság adatokat is.

Telefonnál azért kell várni sokáig a jelre mert nincs net rajta a  műholdakról le kel tölteni az adatokat és net nélkül az lassabb.

M400 tesztet olvastam és azt írták,hogy sűrűbben veszi a műholdról a jelet mint egy telefon ezért pontosabb  /ami 10km-en jelent 100m-250m eltérést/. Ez olyan nagy dolog?

Kiadnál egy M400 65E?

Előzmény: schleier (170188)
schleier Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170188

Akku időt olvastam,hogy a GPS lehúzza rendesen.  Pulzus érzékelőt azt szeretnék használni.

Nem vagyok olyan "miert nem csipog, ha ramirnak facebookon" mániás. Nem is érdekel mert telót se viszek sporthoz. tudod kit zavarjanak :-)

A GPS gyorsan talál jelet?

Az új töltési módszerrel mennyire bírja az akku GPS használattal?

Köridőt /km/,sebességet és Pulzust be lehet állítani,hogy mutassa? /olvastam,hogy csak pillanatig jelenik meg és később látható a számítógépes értékelésen/

Milyen a szoftver? Internet alapú?

Bocs a sok "buta"kérdésért.

Előzmény: Mr Long (170187)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170187

Neked legalabb mert a telod :) Nekem sokszor 20-25 perc kellett a gps muholdak megtalalasahoz.

En most kezdtem el hasznalni a polar m400-at es egy dologgal elegedetlen voltam eddig vele. Az aku uzemideje. Eddig a laptopomrol toltottem es amikor csippant, hogy feltoltve levettem es hasznaltam. Ket felors edzes utan mar negyeden volt, hat nem voltam boldog tol, de tegnap elott este felraktam ejszakara a telefon toltojere a konnektorba es azota fasza. Igaz csak activity trackerkent hasznaltam tegnap, de meg 100%-ot mutat, maskor mar ilyenkor lement 3/4-re.

Szerintem, ha csak. futashoz, gyalogos sportokhoz hasznalod es nem akarsz vele mondjuk bringazni plusz erzekelokkel, akkor siman jo. Jah, de ha te is a "miert nem csipog, ha ramirnak facebookon" csoportba tartozol, akkor csalodni fogsz. ;) De kulonben csinalja a dolgat rendesen. A gps mondjuk nalam furcsa, mert azt irja ok, de az edzest visszanezve az elso fel percben nem mer magassagot, csak horizontalis poziciot, de azt jol. Ez csak furcsa kicsit, nem zavaro, csak vicces, hogy visszanezve barhonnan indulok mindig egy nagy magassagi felugrast vegzek.

Előzmény: schleier (170186)
schleier Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170186

Nekem csalt rendesen az Endomondo ezért kacsintok jobban az óra felé. Persze a komfort is jobb. Nézegettem a Polar M400-at. Német fórumon megoszlottak a vélemények. megkeresem és elolvasom. Köszi!

 

Előzmény: rrroka (170185)
rrroka Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170185

Most a polar M400 az egyik legjobb ár-érték arányú, keress rá itt fórumban, van részletes tapasztalat leírás.

Pontosságban nem sok különbség van óra és telefon között.

Előzmény: schleier (170184)
schleier Creative Commons License 2015.04.03 0 0 170184

Sziasztok!

Nemrég kezdtem el futni /sajnos asztmás vagyok és le akarom győzni/. Eddig 13 alkalommal futottam összesen 131km-t. 2x futottam 20+ távot. Javarészt 10km-et futok. Utóbbi futásokon már jobb időt futok 10-en 43-44perc /nekem ez már jó/ biztos lesz jobb is... igaz mikor ilyen időt futok elfáradok. Kezdésnek egy Asics gel cumulus 14-et vettem és egy Decathlonos egyszerű pulzusmérő órát. Most így pár km-el a hátam mögött gondolkodtam egy komolyabb óra vásárlásán mert az okos telefonra letölthető programok "szerintem" nem mérnek pontosan. Minden esetre olyan órát keresnék ami tudja a résztávokat,sebességet, GPS,pulzus stb.

Mit tudtok ajánlani? Van már a piacon elég sok,de annyira megoszlanak a vélemények,hogy minél többet olvasok annál nehezebb a döntés.

 

Válaszokat előre is köszönöm!

Üdvözlettel

Csaba

Pinyo Creative Commons License 2015.04.02 0 0 170183

A rendszeres bringázás okán egyik hétről a másikra elég sokat fejlődtem, amit egy ismert, fix pulzuson megtett szakaszon (Gellért-tér-Citadella) szoktam lemérni.

Miután tegnap egy hétnyi futás-kihagyás után elmentem futni, meglepődtem. Gyakorlatilag majdnem visszajött az augusztusi tempóm. Nemhogy 5 perc alá sikerült beérni, hanem bőven 4:50 alatti kilométert mértem. Semmi különös, csak örülök hogy ennyire jól esett a futás és még haladtam is.

Előzmény: Pinyo (170175)
Tompus999 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 170182

Pihentetés oké, de lehet hogy jobb a jeges borogatás

Előzmény: Mr Long (170181)
Mr Long Creative Commons License 2015.04.02 0 0 170181

"Az már ritkábban fordul elő, hogy az óra miatt kell visszavennem a tempóból..."

Nem baj, erre peldanak itt vagyok en.

 

Egy kerdes, mert lehet leserultem :S

Par napja elkezdett fajni a terdem alatt a bal labam. Ugy erzem, mintha a terdkalacsot tarto iznak lennenek a ludasok. Ha sokaig ulok es felallok, akkor erzem, meg neha gyaloglas kozben is. Ha bemelegszik, akkor nincs baj, bar neha erzem meloba setalva. Tegnap es tegnap elott kocogtam 3-3 km-ert lassan (8:00 perc/km), nem volt vele baj, neha megereztem, de inkabb csak a szakado eso idegesitett fel annyira, hogy minden zavart :)  Arra gondoltam par napot pihentetem, meg melegvizes palackkal borogatom. Plusz elkezdek szedni valami porcerositot, erre van javaslat, hogy mit?

Előzmény: Spenót (170180)
Spenót Creative Commons License 2015.04.02 0 0 170180

Ez érdekes kérdés. Engem is érdekel...

Néha velem is előfordul, hogy kütyük nélkül megyek futni. Szinte meztelennek érzem magam ilyenkor, de meztelenkedni jó 😃 Később meg rohadtul hiányzik, hogy nem tudom az edzés adatait, pedig az én szintemen majdnem tökmindegy az egyes edzések minősége... csak engem érdekel valami miatt.

 

Bfbm kollega feltételezi, hogy valaki szégyenből nem dobja el a kütyüt, amire nincs szüksége. Biztosan van ilyen is, de szerintem nem tömeges. Ha nekem nem hiányoznának az adatok és nem segítene a pulzusmérő a tartomány megtalálásában, tök szívesen elfelejteném.

Sajna szeretem elemezni a dolgokat és egyes napokon segít átlendülni a lustaságomon, amikor látom, hogy túl alacsony pulzussal vánszorgok. Az már ritkábban fordul elő, hogy az óra miatt kell visszavennem a tempóból...

Előzmény: budai10 (170179)
budai10 Creative Commons License 2015.04.02 0 0 170179

Köszönöm a válaszokat.

 

 

barefootBushman

 

Megtennéd,hogy beszélsz a pulzusmérő órákról szerzet tapasztalataidról.

PL milyen óráid  voltak,miért tartod mondjuk hosszabb használat után feleslegesnek vagy hasznosnak stb.

 

 

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!