Keresés

Részletes keresés

kheiron Creative Commons License 2014.12.13 0 0 11192

A titán MR-kompatibilis anyag, attól nyugodtan lehetne még MR-ezni. 

Előzmény: malvin82 (11190)
dutrancs Creative Commons License 2014.12.13 0 0 11191

Szerintem a bigyli acélból készült ócskavasakkal az a baj,hogy vonza a mágnes! MRI-nél pedig lehet,hogy kitépné a testünkből! Arra gondolok,hogy egyszer míg mehettem,mentem MRI-re és gondoltam előtte iszom egy kávét. Már az autómata előtt álltam,mikor szólítottak.Hirtelen a zsebembe dugtam-ösztönösen- a pénzt. Felfeküdtem az asztalra és amikor bekapcsolták gépet ,egy akkora durranás hallatszott mintha vadászpuskát sütöttek volna el. A fémpézt kikapta a zsebemből és hozzárántotta a gép burkolatához ,természetesen rettenetes erővel. Ilyedtében az asszisztens kikapcsolta a gépet és a százasom nagy nyugalommal leesett és szépen tovagurult.

malvin82 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 11190

A csigolya és a keresztcsont közül kikopott a maradék porckorong is, ami az öt évvel azelőtti sérvműtétből még maradt. Meg egy kicsit arrébb is volt már csúszva. Nem tudom pontosan milyen a bennem lévő fém (cage, rudak, csavarok) , a kórházi papírokból úgy látom titán, vagy annak valamilyen ötvözete. Ez zavarja vajon az MRI képkészítést?

Előzmény: MBman (11189)
MBman Creative Commons License 2014.12.13 0 0 11189

Miért kellett nálad ehhez a fixációs műtéthez folyamodni, annakidején?

Előzmény: malvin82 (11187)
MBman Creative Commons License 2014.12.13 0 0 11188

Vannak MRI barát implantátumok is, csak gondolom drágábbak, mint a hagyományosak.

Valahol azt olvastam, hogy a régi, nem MRI barát fém implantátumok  felmelegszenek a mágneses rezonanciától, amit az MRI vizsgálat kibocsát.

Előzmény: malvin82 (11187)
malvin82 Creative Commons License 2014.12.13 0 0 11187

Tehát felderíthetetlen területté válik ilyenkor a testben  a fémek környéke?

Előzmény: MBman (11186)
MBman Creative Commons License 2014.12.12 0 0 11186

Az MRI vizsgálat nem szereti a fémeket a vizsgált területen, gondolom ezért nem javasolják nálad ez a vizsgálati módot. Minden fém tárgyat le kell vetni, amit lehet, koponya MRI-nél azt hiszem kizáró ok, ha valakinek tele van a szeme fémszilánkokkal (hegesztő vagy lakatos).

 

Előzmény: malvin82 (11185)
malvin82 Creative Commons License 2014.12.12 0 0 11185

Kedves Kheiron!

 

Fixációs műtétem volt 3 éve az L. V.- S. 1- nél. Az első éves kontrollnál készült CT- n a zöme nem volt értékelhető a képnek a fémektől, de a csontosodásra azt írták, hogy alig van. A második évi hasonló felvételnél a csontosodást folyamatban lévőnek találta a radiológus. Mindkét alkalommal rákérdeztem, a műtő orvosnál, hogy ez a" nemcsontosodás" nem problémás egy ill. két év eltelte után?  ( nem dohányzom, soha nem is dohányoztam- csak azért írom, mert erre kérdezett rá egyszer az orvos) . Aztán most a harmadik évfordulónál egy röntgenképet vizsgálva kijelentette, hogy minden faxa. Én jeleztem, hogy kattogást észlelek mozgáskor illetve lábfájdalmat és lábzsibbadást érzek. Valamint a leginkább nyugtalanító érzés a műtött rész tájéka, ami égő érzéssel fáj. Állva kevésbé, ülve inkább, de ha hanyatt fekszem akkor a leginkább. Az orvos azt mondta, hogy ezeket az érzeteket "megnyertem" , ez végleges állapotnak tekinthető. Tavaly még azt mondta, hogy ha fennáll egy év múlva is a fájdalom a deréknál, akkor esetleg ki kell venni a fémeket. Most ezt szóba sem hozta, azt mondta stabilan, jó helyzetben vannak a csavarok, rudak, punktum. Nem tudom, nem kellett volna- e egy MRI, amiről végre a CT- vel ellentétben jól látható képet kap az egész műtött tájékról? Esetleg valami gyulladás a csontokban, vagy valami más(tippem nincs) okozhatja ezeket a dolgokat?

Előzmény: kheiron (11181)
zlota Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11184

Én a gyógyszerészt kérdeztem erről, és ajánlott egy szert ami szerinte porckorongra/nak jó.Meg is kérdezte a kollégáját, hogy biztos jó-e rá.Mondtam neki, hogy az orvos szerint ilyen nincs.

A válasz az volt, hogy direkt egyeztetett, és ez az anyag jó rá.

Most jön a poén, hogy elhagytam a papírost, de ígérem, ha arra járok megkérdezem újra!

Én is le akartam csekkolni a neten azt az anyagot....

Előzmény: kheiron (11177)
1323333 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11183

Szia! Küldtem,köszi

Előzmény: kheiron (11180)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11182

Köszi, küldtem

 

Előzmény: kheiron (11181)
kheiron Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11181

Elméletileg lehet hosszan fennálló gyulladás.

 

Dobj egy mailt, van kapacitásom.

Előzmény: GeriSoft07 (11179)
kheiron Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11180

Igen, a CD-t kiadják. 

 

Én Budapesten dolgozom. Ha gondolod, írj egy mailt, az rugalmasabb kommunikációt biztosít. 

Előzmény: 1323333 (11162)
GeriSoft07 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11179

Szia

termeszetesen megvan a cd is lemezkepben, ha van kapacitasod megnezni

ez amugy 2 evvel a mutet utan ilyen

Lehet ilyen tartos gyulladas?

Előzmény: kheiron (11176)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11178

Köszönöm a választ, és sajnálom hogy így van.

Akkor marad a mozgás, minél egészségesebb táplálkozás, a séflézer és a próba-szerencse.

 

Jó egészséget kívánok !

Előzmény: kheiron (11177)
kheiron Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11177

mi az a hatóanyag ami porckorong kopás esetén hatékonyan beépül, és milyen készítményben van olyan.

 

Tudtommal nincs efféle készítmény. A porcépítő szerek jórészt csak a periférián (csípő, térd, váll) hatnak. 

 

Előzmény: 55judit (11158)
kheiron Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11176

A kép ismerete nélkül csak spekulációba bocsátkozhatok: a legvalószínűbb, hogy a csigolyatest oldalnyúlványa van enyhe gyulladásban. Műtét után általában az addigi egyensúly megváltozik, és bizonyos pontokról lekerül a terhelés, bizonyos pontokra meg rákerül - ha ez túlterhelést okoz, akkor az magával hozhatja a csont begyulladását is, ez utóbbi meg látszik az MR-en. 

 

Előzmény: GeriSoft07 (11155)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11175

Köszönöm, én gerinc bántalomra, tenisz könyökre, saroknál csonthártya gyulladásra fogom használni.

 

Jó egészséget neked is !

Előzmény: gombóc63 (11174)
gombóc63 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11174

Kedves Judit! Sok sikert hozzá!

Előzmény: 55judit (11173)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11173

Talán mégis:

 

"Safe Laser - Lézeres fényterápia 2013. augusztus 28.Porcépítés lézerrel

Csináltunk egy új gyógyító lézer prototípust amivel:
- porcot lehet újraépíteni térdbe, könyökbe, gerincbe…
(jó dolog megúszni egy protézis műtétet)
- azonnal csillapítja a mozgásszervi fájdalmakat
- gyógyítani lehet vele a pl. a kalapács ujjat
- gyógyítja az ízületi gyulladást
- megszünteti a hát-, nyak- és vállfájást
- felgyorsítja az izomszakadás és sérült ízületek gyógyulását
- gyógyítja a teniszkönyököt… stb.
"

 

Face csoportból másoltam ki. Mióta ez íródott, a készüléket elfogadták mint orvostechnikai készüléket. A honlapjukon fent vannak az iratok, és minden részletesen.

Előzmény: gombóc63 (11172)
gombóc63 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11172

Gerincben nem vagyok járatos, térdnél nincs más alternatíva a protézis előtt. És ez se mindenkinek...

Előzmény: 55judit (11165)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11171

Igazad lehet. Bár, gondolhatnánk azt is, hogy a sokak alatt azt érti, hogy azon embereknek, akik ilyen jellegű betegséggel küzdenek. De nem akarok én szőrszál hasogatni. :) Engem csak az érdekel a legjobban, hogy jöjjön már a futár, és hozza meg a készülékeimet. ma vagy holnap megkapom. Egyébként végig olvastam minden face hozzászólást. Egyetlen negatívumot találtam, mégpedig azt, hogy valaki panaszkodott a régebbi típusú készülékében lévő rövid élettartamú akkumulátorra. Az pedig hogy ki milyen eredményről számolt be a saját esetében igazán jó volt olvasni, de az igazi az lesz, ha végre én is javulást érzek a kezelések hatására. Ígérem az erre a célra létrehozott topic-ban mindent leírok, és nem csak a pozitívumokat, ha lesz más is. :) De még a face-ra is beírom őszintén a tapasztalataimat, az is biztos.

Előzmény: PETYUS (11169)
Törölt nick Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11170
Akkor megfogalmazom másképpen a tapasztalatomat. Egy magát valamire tartó orvost nem érdekli, mi áll a papíron. Ez tény! Akkor most ki is itt a buta? Nem az a prof.dr.phd, aki félrepöckölve a radiológus véleményét, úgy tesz, mintha ö lenne a mindenttudó, söt mindenható? Na és kiben bízzak? A radiológusban? Akitöl meg kellett kérdeznem telefonon egy mr éetékelést követöen, hogy eltünt a háti szakaszról a balra konvex torsiós szkoliósis? Mert, hogy korában a másik radiológus még látta. Kaptam egy másik véleményt, amin már ott volt. A radiológus véleménye önmagában kevés.Nyilvánvaló, hogy az mr csak a tünetekkel együtt értékelhetö, emiatt megyünk szakorvoshoz. Személy szerint nem szeretem, ha az orvos a lemezt vizsgálja és nem engem. Nehezen tudom elképzelni,hogy a sebészek nem tudják értelmezni a képalkotókat. De a radiológia különben sem megkerülhetö, hiszen ö mond elöször véleményt. Én nem is a butaságra helyezném a hangsúlyt, hanem a nagyarcúságra. Elöször a beteget kezelik le, majd egymásról vannak lesújtó véleménnyel. Én már hallottam radiológust, radiológust ledegradálni:"Nem tudom mit nézett a kollega cisztának". Na abból baj nem lehet, ha sok szem lát.
Előzmény: kheiron (11154)
PETYUS Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11169

A "sokaknak megoldást jelent" kb. azt jelenti, hogy "megoldást jelenthet".

Arról nincs adat, hogy a "sokak" az hány százalék.

 

Előzmény: 55judit (11167)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11168

Bocsánat, nem reklámozni akarom, sőt, nem is ajánlom senkinek mindaddig, amíg én magam is meg nem győződök hatásáról. Csak úgy mondom, talán igaz lehet.

Előzmény: 55judit (11167)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11167

A következőket a face-n olvastam. Nem azt írja hogy megoldást jelenthet, hanem konkrétan megoldást jelent:

 

"Safe Laser - Lézeres fényterápia május 20. · szerkesztvePorckopás statisztika:
35 évesek 33%-ának,
50 évesek 75%-ának,
70 évesek 90%-ának van porckopása.

Az Új Safe Laser 500 Infra sokaknak megoldást jelent nem "csak" a fájdalmára, hanem a porcok regenerálására is!"

 

Itt a linkje: https://www.facebook.com/SafeLaser?fref=ts

ikoko2 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11166

Attól még másnak is lehet olyan diplomája.

Előzmény: GeriSoft07 (11159)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11165

Nem tudom, de elgondolkodtató.Tényleg tájékozatlan vagyok, ezért kérdem: Nem lehet hogy a porcpótló műtét az csak egy a lehetőségek közül?

Azért gondolom hogy igaz lehet a lézer porcépítő hatásáról szóló hír, mert a készülék maga orvostechnikai eszköz. Ha valótlant állítana róla a feltalálója, azért nagyon súlyosan bírságolnák, ezzel szemben büntetlenül hirdetik. Olvasni örömteli tapasztalatot is erről, videót is közzé tettek. A sok nyavalyám mellett a gerincemnél egy próbát ez is megér.

Előzmény: gombóc63 (11163)
55judit Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11164

Hát, lehet hogy igazad van, de még nem adom fel a kutakodást. Csak azért mert nem tudunk valamiről, nem feltétlenül jelenti azt hogy nincs.

 

Gyógyulást kívánok.

Előzmény: gombóc63 (11163)
gombóc63 Creative Commons License 2014.12.11 0 0 11163

A legnagyobb badarság és tévhit, hogy a porcot újra lehet építeni. Ha így lenne nem várnék porcpótló műtétre és senkinek nem kellene protézis.

Előzmény: 55judit (11161)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!