Keresés

Részletes keresés

lajafix_ Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388173

"Zöld rendszámot és adókedvezményeket kap egy 60-70 milliós Porsche Taycan? "

A taycan kilóg a szabályozásbol, de a szabályozás célja nem a luxus új típusú megjelenítese, hanem új, talán egyszer valóban  környezetkimelő technológia támogatása. Persze lehetne vmi európai limitet a támogatásra megállapítani, de engem nem zavar hogy pár full elektromos sportautó zöld rendszámot kap, elméletileg ott kell megjelennie és majd  onnan kell lecsorognia a hatékonyabb technológiának. Ezek a tölthető hybrid suvok ötszáz lóerővel szerintem se támogatandók. 

Előzmény: advocatusdiaboli (388166)
GPS Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388172

Ennél csak 1 másik ismerősöm Toyota hibridje viccesebb :

Milyen Toyota? (mert abból sem csak egy típus létezi).

Azt viszont állítom, hogy pl. a Toyota Auris hibrid cseppet sem vicces - mi több, igen komoly autó a kategóriájában.

.

Előzmény: 2vakbela (388170)
szilvatövis Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388171

Attól függ mennyi támogatással szállna be az állam a napelemtelepítésbe. :-)

Előzmény: lajafix_ (388168)
2vakbela Creative Commons License 2021.02.22 0 1 388170

Más, 1 ismerősöm vett 1 nullkilóméteres Fort Mondeo Kombi  Hibridet : hát full katasztrófa :

1. Sokkal többet fogyaszt, mint egy másik ismerősöm dízelje és amit hirdetnek

2. A tömege teljesen irreális, gyorsulása szánalmas, a csomagtartója  nevetséges...

Ennél csak 1 másik ismerősöm Toyota hibridje viccesebb :

Eddig még mindig Ottóé a jövó szvsz.

lahuba Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388169

Na, azért erre csinálok egy tükörfordítást, hátha úgy érthetőbb:

Yes, und aber why? :-)

Előzmény: 2vakbela (388167)
lajafix_ Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388168

Csak humorizaltam és csak a miránk gondoltam. :-)

De ha komolyan veszem magamat akkor ennyi nevreszolo napelem kapacitás kiépítése erősen odavagna ezeknek a ketesfel tonnás aksis hibrideknek, nem érné megvenni őket, kell hozzá egyrészt húsz kilowatt napelem befektetés és ennyi tető/hely. Túl sok macera. 

Előzmény: advocatusdiaboli (388166)
2vakbela Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388167

De akkor hová tűnne a váteszi titokzatosság és kétértelműség...

Ja, and but warum ? 

A stupiditas und socordia usually szvsz nem a "belső képzelgésből", hanem szimplán a hülyeségből ered.

Előzmény: lahuba (388155)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.02.22 0 1 388166

Ez is csak önáltatás - hiszen csak addig működhetne a dolog, ameddig nem telítődne a hálózat a sztochasztikus megújulókkal.

Miközben valójában már most is ennek közelében van még a német, és már bőven ezen a ponton túl van a dán energiarendszer - ha nem lenne a hátuk mögött az egész kontinens összes szabályozható "hagyományos" erőművi hálózata, rendszeresen összedőlnének (a dánok mindenképpen).

Nem véletlenül kezd egyre több otthoni napelemes kisfelhasználó is átmeneti akku-pufferkapacitásokat kiépíteni - de ez egy komplett energiarendszer szintjén nem járható, a világon nem létezik annyi akku, amivel több napos, pláne a szükséges évszakos tárolás megoldható...

Csak mikor jut el végre a törvényhozások-szabályozások érzékelési küszöbéhez is az, hogy olyan autóknak adnak tömegesen adókedvezményt/támogatást, zöld rendszámot - amelyek valójában JÓVAL KÖRNYEZETSZENNYEZŐBBEK, mint mondjuk egy benzines közönséges kisautó - mi több, szociális szempontból is aggályos a dolog, hiszen ezek a támogatások rendre a jómódú rétegeknél landolnak - nem véletlenül lett minálunk is új státusszimbólum a zöld rendszám... Zöld rendszámot és adókedvezményeket kap egy 60-70 milliós Porsche Taycan? 

Ez a világ nem normális...

Előzmény: lajafix_ (388165)
lajafix_ Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388165

egy 20 KWos napelempark(per évi kb 20e km futás) üzemeltetését kötelezővé kellene tenni egy ilyen SUV vásárlónak...

Előzmény: advocatusdiaboli (388164)
advocatusdiaboli Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388164

Az EV-mániákusok figyelmébe:

https://totalcar.hu/magazin/technika/2021/02/22/adac_ecotest_-_2020_elektromos_hibrid_benzines_dizel/?utm_source=index.hu&utm_medium=doboz&utm_campaign=link

A cikk arról szól - amiről itt mi már évek óta elmélkedünk. Miszerint a felhasznált energiamix függvényében még az is simán lehetséges, hogy egy EV valójában környezetszennyezőbb, mint egy teljesen hagyományos - de takarékos és ésszerű méretű-tömegű-teljesítményű - autó...

Sőt, a cikk önmagában még kevesebb szempontot is vett figyelembe, mint mi szoktunk itt - hiszen az autók előállításával, a villamos-hibrid kocsik gyártásánál felmerülő többlet-emissziót nem vették figyelembe, csak a normál hétköznapi használat közbenit. 

Tomsz85 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388163

Csakhogy nem kéne elfelejteni, hogy ez nem élő beszéd. Ez egy írott fórum. Itt azt látjuk, ami le van írva. Az ember 3 féle nyelven kommunikál, szavakban, hangsúlyozásban és testbeszédben. Ez élőszóban egyszerre jelenik meg. És bármilyen hihetetlen, az információ nagyobb része a hangsúlyozásban és a testbeszédben van, talán a 2/3-a. 

Nem értem miért baj az, ha valaki világosan, érthetően, pontosan fogalmaz. 

Előzmény: zöldkomcsi: (388162)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388162

De azért néha Théta mondatait is háromszor el kell olvasni, mikor kihagy mindenféle írásjelet, és több gondolatát is összekuszálja egybe, az összes idegen nevet saját helyesírása alapján ír le, de soha kétszer ugyanúgy.

Az élő beszédben se értjük mindég egymást elsőre. )-: Maxwell életrajzából nem szó szerint idézve:

"Gyakran példálózott paradoxonokkal de hallgatósága elnézte neki gondolatai interferenciáinak sötét vonalait" (-: 

lefordítom magyarról magyarra, olyan Advo féle precizitással

Igen, az valóban követendő példa lehetne. )-: Nagyon jók a hozzászólásai, az is tán a bajuk. (-:

(eltekintve bizonyos előítéleteitől, de mint hozzászólások jók azok is)

Előzmény: lahuba (388155)
raider Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388161

Egy oltás pont az immunrendszered adatbázisát frissíti és készíti fel, nem puhítja el az immunrendszered, sőt.

Előzmény: lahuba (388153)
raider Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388160

Én már régen letiltottam a hozzászólásait, de a fórum néha megjeleníti, akkor megint kiikszelem. Egyébként szándékosan csinálja.

Előzmény: 2vakbela (388152)
Auralianus Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388159
Előzmény: szilvatövis (388158)
szilvatövis Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388158

Aha.... csodálkoztam, miért olyan kicsik a határmetszéki áteresztő kapacitások, hogy nem tudott kívülről számottevő segítség érkezni....

Előzmény: Auralianus (388154)
szilvatövis Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388157

Igen, tudjuk... pedzegetik... :-)

Előzmény: Platon (388156)
Platon Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388156

Ez most nagyon fájhat neked hogy Texasban ennyi volt a szélnek, már pedzegetik is hogy kéne még egy atomerőmű, meg pár gázos. A szél mag phase out. 

Előzmény: szilvatövis (388149)
lahuba Creative Commons License 2021.02.22 0 1 388155

A topik már leszokott róla, hogy  idegenbe szakadt hazánkfiait és leszármazottait akik a magyart csak szökőévenként, munkaszüneti és vasárnapokon használják, a magyar nyelvről, helyesírásról és stílusról oktassa, mert az falra hányt borsó...

De azért néha Théta mondatait is háromszor el kell olvasni, mikor kihagy mindenféle írásjelet, és több gondolatát is összekuszálja egybe, az összes idegen nevet saját helyesírása alapján ír le, de soha kétszer ugyanúgy.

De ő legalább megideologizálja, hogy ezt nem lehet szétbontani, mert így kell egyszerre felfogni, olyan bonyolult amit ki akar fejezni. Ja, meg hogy ő nem olvassa vissza a mondatait, mert a beszédét se szokta visszahallgatni, mielőtt kimondaná...

Néha késztetésem volna, hogy egy-egy hozzászólását lefordítom magyarról magyarra, olyan Advo féle precizitással, hogy lehetne ez úgy is, hogy érthető legyen mindenkinek, ne azon kelljen merengenie, hogy ez meg mi...

De akkor hová tűnne a váteszi titokzatosság és kétértelműség...

Előzmény: 2vakbela (388152)
Auralianus Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388154

Igen, ezt szerette volna kommunikálni a kormányzó (aki befeküdt a fosszilis iparnak) és a hálózat koncesszionális
üzemeltetői, akik anno kiléptették Texas-t a nemzeti elektronyos hálózatból azért, hogy elkerülhessék a szövetségi

szabályoknak való megfelelést (tartalékképzés, redundanciák fenntartása, karbantartási követelmények)

A valóság pedig ennek pont az ellenkezője volt. A megújulós kapacitások a kimaradások elenyésző hányadáért felelősek.

El is rendeltek egy jó kis szövetségi vizsgálatot az ügyben, szerintem várjuk ki annak a végét.

Előzmény: z_a_p (388130)
lahuba Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388153

Nézd, eddig én sem oltattam, mert az volt az érzésem, hogy ne lazsáljon már az immunrendszerem, és soha nem voltak komoly mellékhatások.

De idén először én is oltattam, rábeszéltek a covid miatti propagandával. Meg hát az évek is telnek...

Előzmény: Salvor2 (388145)
2vakbela Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388152

Neked már nincs véleményed a koronavirus kitörése és terjedése okárol, a világ minden részére

amiröl a Világ emberisége 2019 végén hallot elösször, hogy Wuhanba összeestek a emberek

meghogy korházakat épitettek 1 hét alat

Platonnak (akivel amúgy sok mindenben nem értek 1-et) írsz ennyire tré hsz-ást ?

A magyar nyelvtan 1 vacak szar, de legalább jó a következőre :

Miután beillesztetted azt, amit szeretnél - a Topik lehetőséget ad  neked, átolvasd, amit írtál

Ennek következtében kiderül :

1.H. nyelvtanilag szinte katasztrófa, amit írtál

2. Mivel ezt nem fogod, nem is gondolod át még egyszer, amit írtál..................

Előzmény: .m.1710 (388135)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388151

Ez a pedofil papozás undorítóbb, a komcsik legfelejebb recskre internáltak papot de az viszont érezhette a társadalom szimpátiáját

Előzmény: .m.1710 (388150)
.m.1710 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388150

"Nem hiszek hanem bízok. (-:" oke

amugy azt hittem, hogy a khomchik nem hisznek Istebe meg a templomokba hiszen valamikor raktárnak használták

oke most eltértem egy kicsit a támátot, pace

Előzmény: zöldkomcsi: (388142)
szilvatövis Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388149

Előzmény: Platon (388139)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.22 -1 0 388148

nem fog valami uj szupermutacio megjelenni azert, mert a mostani telen nem volt influenzajatvany.

De igen, az mindég megjelenik, csak a jobban terjedő barátságos törzsek kiszorítják, most viszont megvédtük a gyilkos hajlamú változatot is. Most újra kellene idítani a gazdaságot, aztán 100 évig nagy csend következne az valószínű.

(genetikai palacknyak hatás, ez a kulcszó, 100 éve tudott dolog ez)

Előzmény: Salvor2 (388144)
zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388147

.... mint műkedvelő virológus a zöldkomcsi azon csodálkozgat, hog a fészkes fenébe merészelt ember belepiszkáni ebbe? )))-:

Az ember ezt, ha egykor ellesi,
Vegykonyhájában szintén megteszi. -
Te nagy konyhádba helyzéd embered,
S elnézed néki, hogy kontárkodik,
Kotyvaszt, s magát Istennek képzeli.
De hogyha elfecsérli s rontja majd
A főztet, akkor gyúlsz késő haragra.
Pedig mit vársz mást egy műkedvelőtől? -

https://mek.oszk.hu/00800/00849/html/01.htm#1

zöldkomcsi: Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388146

jah...és elkezd szövetségeseket meresni. ezek kikiabálhatnak a sejtből, hogy srácok! segítsetek már léci, titeket még nem köröznek, mindjár kijövünk ebből a sejtből covid19 esek vagyunk, legyetek szívesek eltakarni mert ha meglátnak bennünket az immunglobulinok nekünk annyi. ))))-:

Aszi'szed hülyéskedek? Nem. van ilyesmi is. A vírusok kommunikálnak, szervezkednek, ha többféle van jelen a sejt tenyészet a kiválasztott is jobban terjed.

Előzmény: lahuba (388137)
Salvor2 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388145

En is az USA-ban szedtem fel ezt a szokast, es azota minden evben csodalkozom, hogy sok ember nem tesz azert, hogy ne legyen beteg egy hetig, pedig megtehetne.

Előzmény: Salvor2 (388144)
Salvor2 Creative Commons License 2021.02.22 0 0 388144

Szerintem nem ez a helyzet. A kovetkezo telen is ugyanazokbol az influenzatipusokbol lesz a legfobb fertozo, amik eddig mar voltak, nem fog valami uj szupermutacio megjelenni azert, mert a mostani telen nem volt influenzajatvany. Azert lehet megis sulyos jarvany, mert nem tudjak a szakemberek, hogy mire keszitsek a vakcinat (a deli felteke teli idoszaka alapjan szoktak beloni, es ez nagyon jo hatekonysaggal mukodik). Magyarorszagon nem annyira elterjedt az influenzaoltas, ezert nem ertekeljuk kelloen, hogy pl. az USA-ban hany tizezer-szazezer eletet ment meg evente az, hogy ott sokkal altalanosab  a flu shot.

Előzmény: lahuba (388138)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!