Keresés

Részletes keresés

füegy Creative Commons License 2023.03.18 0 0 30339

"De azért ezt ne felejtsük el :)"

 

Iparkodunk, iparkodunk. ! 😉

 

Előzmény: Barátocska :) (30329)
füegy Creative Commons License 2023.03.18 0 0 30338

"Ott volt Mahavatára Babadzsi. És senki más"

 

Sri Ramana Maharshi ? Ő sem ? 

 

Előzmény: Jehosua Nazir (30335)
füegy Creative Commons License 2023.03.18 0 0 30337

 " Kicsit több szerénységet várnék azoktól, akik jószerivel semmit sem bizonyítottak eddig. Nem kéne az ősi tanokat sem elferdíteni. Nem leszünk ezáltal előrébb, ha újraértelmezzük őket, saját agymenéseink szerint..." 

 

Majd szólok neki..... 😂

Előzmény: Jehosua Nazir (30335)
füegy Creative Commons License 2023.03.18 0 0 30336

Maradok annál: nekem tetszett ! 😉

Előzmény: rhénai (30331)
Jehosua Nazir Creative Commons License 2023.03.18 0 0 30335

Elég sok rizsa arról, hogy miért nem fontos az egyéni felelősségvállalás.

Hányan tudták megvalósítani önmagukat az indiai bölcsek közül, legalább azóta, hogy a Védákat megírták.

Ott volt Mahavatára Babadzsi. És senki más.

 

Kicsit több szerénységet várnék azoktól, akik jószerivel semmit sem bizonyítottak eddig. Nem kéne az ősi tanokat sem elferdíteni. Nem leszünk ezáltal előrébb, ha újraértelmezzük őket, saját agymenéseink szerint...

Előzmény: füegy (30325)
Jehosua Nazir Creative Commons License 2023.03.18 0 0 30334

Egy dologban tévednek a hinduista vallások és a buddhizmus. A Föld nevű bolygó is bizony az alsó világok egyike, hanem a legalacsonyabb helye.

Természetesen ezt tagadni szokták holmi gyerekes büszkeség miatt, ettől még az igazság nem lesz más.

Előzmény: Barátocska :) (30329)
rhénai Creative Commons License 2023.03.18 -1 0 30333

 

Előzmény: polária (30330)
rhénai Creative Commons License 2023.03.18 0 0 30332

a buddhaizmusnak is van szemete lásd vágytalanság elérendő:)))

Vágy nélkül LEHETETLEN létezni !Probáld meg nem fog sikerülni.

A tudomány szerint ha egy bizonyos vágytol szabadulnál akkor nem lehazudni elfolytani kell hanem KIÉLNI unalmáig és akkor magátol megszünik.

A vágy amig ki nem élted UTAT TÖR MAGÁNAK : a mai élet szüzeiből lesznek a következő élet bujái !

Előzmény: Barátocska :) (30329)
rhénai Creative Commons License 2023.03.18 0 0 30331

Ez egy próbatétel :

ne higgyük azt hogy igaz amit mond csak mert indiai szakálla csinos és szenvedélyesen mosolyog.A Földet ellepték az indiábol származo prédikátorok és olykor még olyan is van aki a közhelyeken kivül többletet is képes.Mert ha csak isten TULÁRADO :))))szeretetéről beszél a homiliában mint a plebánosom miközben az életem SZTRESSZ és kilátástalanság akkor bakfitty mehet vissza Indiába összeszedne a szemetet.

Előzmény: füegy (30325)
polária Creative Commons License 2023.03.18 0 0 30330

A gabonarajzolatokbol már vagy tizezret észleltek lefotózták drónnal és a nyilvántartásokban rögzitették.Némelyik annyira bonyolult hogy ember nem készithette :(((

 

https://femina.hu/terasz/az_ufok_vagy_a_satan_uzenetei_a_korok/

 

Előzmény: füegy (30328)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.03.18 0 0 30329

Tetszett, tényleg. De azért a létkerék közepén van egy grafika.

 

A három gyökérméreg (nem tudás, vágy, harag) tettekre ösztönöz. És a tetteknek következménye van. A következmények pedig meghatározzák, hogy milyen irányban közlekedsz a világok között. A 6 világba születés tényét a karma határozza meg. Alsó világokba születni pedig tényleg nem büntetés, hanem következmény. De azért ezt ne felejtsük el :)

 

Előzmény: füegy (30325)
füegy Creative Commons License 2023.03.17 0 0 30328

De mennyire !
Szted ki csinálta ? ;)

Előzmény: rhemaáb (30327)
rhemaáb Creative Commons License 2023.03.17 0 0 30327
füegy Creative Commons License 2023.03.17 0 0 30326

Örülök, hogy erre jártál !! :)*

Előzmény: csakcsendbenn (30321)
füegy Creative Commons License 2023.03.17 0 0 30325

Ez a videó is megérte, hogy létrejött ! :)

A karmáról. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=DoENjMH7nyM

polária Creative Commons License 2023.03.17 0 0 30324

Isten a zsidóság / Izrael/ Jézus által ad tanitást a teljes EMBERISÉG számára.

Ettől ők még se jobb se rosszabb nép és nemzet mint az összes többi.Istennek nincsen kedvence és nem is pikkel senki ellen.Miféle "isten " lenne az olyan ? :)))

Előzmény: csakcsendbenn (30323)
csakcsendbenn Creative Commons License 2023.03.16 0 0 30323

Ez egy jó kis gyűjtemény. Köszönet érte...:)

-o-

 

Azért megmoccant bennem a kisördög, olvasva ezeket:

"és visszahozom őket, kit-kit az ő örökségébe, és kit-kit az ő földére."
"kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! s beviszlek titeket Izráel földjére."
"és leteszlek titeket a ti földetekre..."

 

Vajon eszerint csak a zsidókat éleszti újra az Úr, és teszi az ő saját helyükre, vagy mindenkit?
Ha mindannyiunkat, akkor akkor leteszi oda a Szent Földre az Úr a filiszteusokat is, palesztinoknak, meg a zsidókat is, mondjuk alijás hazatérőknek?
Vagy tágabban nézve, nem válogat az Úr, csak leteszi őket oda, és ha jelen leszületésükben palesztinnak sikerülnek, akkor most éppen pechük van, ha zsidónak, akkor most kivételesen jobban jártak?
Vagy az egész csak példázat, és mindenki újjá születik, és a hely, ahova születik, nem Izrael, nem Palesztína, nem Amerika vagy Magyarország, hanem nemes egyszerűséggel a Föld, a szent Föld...?

Csak okoskodok ám, és véletlenül se akartam/akarom senki érzékenységét sérteni, csak értelmezni próbálom, közel-keleti (meg esetleg annál tágabb) szempontból, ezt az újjászületés témát...

Előzmény: rhénai (30319)
csakcsendbenn Creative Commons License 2023.03.16 0 0 30322

"Épp ezért igyekszem teljesen leüriteni az agyvelőmet. :-)"

 

Ühüm...

Na ezért jó, hogy amúgy is kevés dolog van a fejemben...;)

Viccet félretéve, igen, igyekszem én is minél többet kint lenni, mocorogni, s közben belebambulni a világba.

Jó helyváltoztatgatást, Babi.:)

Előzmény: babi :-) (30317)
csakcsendbenn Creative Commons License 2023.03.16 0 0 30321

"aztán eszembe jutott CséCsé, mennyire hűségesen ápolta a topikot, míg én más nicken :))))), egy másik topikban szerepeltem. ... elröstelltem magam."

Hát... ha te mondod, biztos így volt...:) Mármint így is. Meg úgy is, hogy én is eltűntem pár évre bokros teendők miatt, és te csak álltál itt a vártán.

És ez így szép.:)
Mindenesetre röstelkedni nincs semmi okod, és alighanem egyikünknek se.

Ez pedig egy igazán jó hozzáállás, támogatom:

"Arra jutottam, vagyunk, ameddig vagyunk, jöjjön, aki szeretne , ma, holnap, jövő hónapban, évek múlva, bármikor :D,  amíg én tudok netezni, mindig örömmel veszem, ha ide írtok."

 

Előzmény: füegy (30310)
füegy Creative Commons License 2023.03.15 0 0 30320

"TÖBBSZÖR ÉLÜNK !"

 Biztos is. 😉

Előzmény: rhénai (30319)
rhénai Creative Commons License 2023.03.14 0 0 30319

TÖBBSZÖR ÉLÜNK !

 

1 Kor. 15.19:Ha csak ebben az életben reménykedünk a Krisztusban, minden embernél nyomorultabbak vagyunk.

Ésa. 26.19:Megelevenednek halottaid és holttesteim fölkelnek: serkenjetek föl és énekeljetek, a kik a porban lakoztok, mert harmatod az élet harmata, és visszaadja a föld az árnyakat!

Jer. 12.15:És azután, ha majd kigyomlálom őket, ismét könyörülök rajtok, és visszahozom őket, kit-kit az ő örökségébe, és kit-kit az ő földére.

1 Sám. 2.6:Az Úr öl és elevenít, Sírba visz és visszahoz.

Ezék. 37.12-14:Annakokáért prófétálj, és mondjad nékik: Így szól az Úr Isten: Ímé, én megnyitom a ti sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! s beviszlek titeket Izráel földjére. És megtudjátok, hogy én vagyok az Úr, mikor megnyitándom sírjaitokat és kihozlak titeket sírjaitokból, én népem! És adom az én lelkemet belétek, hogy megéledjetek, és leteszlek titeket a ti földetekre...

Malak. 4.5:Ímé, én elküldöm néktek Illyést, a prófétát, mielőtt eljön az Úrnak nagy és félelmetes napja.

Mát. 17.12-13:De mondom néktek, hogy Illés immár eljött, és nem ismerék meg őt, hanem azt mívelék vele, a mit akarának. Ezenképen az ember Fiának is szenvednie kell majd ő tőlük. Ekkor megértették a tanítványok, hogy Keresztelő Jánosról szól nékik.

füegy Creative Commons License 2023.03.13 0 0 30318

Szépeket és jókat Neked is !!!! :)

Előzmény: babi :-) (30317)
babi :-) Creative Commons License 2023.03.11 0 0 30317

Hát témát bedobni most éppen nem tudok, bár - mint mindíg, ezer dolog foglalkoztat. Épp ezért igyekszem teljesen leüriteni az agyvelőmet. :-) Természetesen zenével. Jön a tavasz, a csodaszép zöld szineivel. Sétáljatok sokat és gyönyörködjetek a természet szépségeiben. Én folyton helyet változtatok, szeretem a változásokat. Mindenki nagyon foglalt az életével. Én is. De majd jövök, amint tudok. Pusszancs  :-) 

Előzmény: füegy (30310)
babi :-) Creative Commons License 2023.03.10 0 0 30316

Hát persze hogy ezt kivánjuk neki. 

Előzmény: Barátocska :) (30313)
babi :-) Creative Commons License 2023.03.10 0 0 30315

Én is így tudom. Legyen így. 

Előzmény: füegy (30312)
babi :-) Creative Commons License 2023.03.10 0 0 30314

Huh, szia 7fő, de rég láttalak. Minden rendben? 

Előzmény: 7fő (30311)
Barátocska :) Creative Commons License 2023.03.09 0 0 30313

Akkor sokáig fog élni! :) Reméljük, legalábbis, és azt is, hogy mihamarabb kijön onnan egészségesen.

Előzmény: 7fő (30311)
füegy Creative Commons License 2023.03.09 0 0 30312

Köszi ! 😉

Akinek halàlhírét költik, sokáig él. 🙂

Előzmény: 7fő (30311)
7fő Creative Commons License 2023.03.09 0 0 30311

Már bocsánat, de utána néztem Amidának.
Nem igaz a hír, hogy meghalt, kórházban van.

Előzmény: füegy (30310)
füegy Creative Commons License 2023.03.02 0 0 30310

"Hát itt azóta áll az élet? Mert mi történt?"

 

Kicsit belassultunk, az elmúlt huszon-egynéhány évben elmondtunk egymásnak sok mindent.

Kiveséztünk még olyat is, amire nem is gondoltunk volna, hogy lehetséges. :)

 

Nem régen erre járt Hajós, először nem itt, hanem máshol, úgy megörültem neki, de nem jön vissza, előre leszögezte.

Pedig pár hónappal ezelőtt nagyon "kiabáltam" utána, kíváncsi lettem volna rá, hogy van, mi az újság felé....

(És másokra is, de lehet, odáig nem hallatszik el a szavam... :) )

Bele kell nyugodnunk, hogy most itt ennyi van csak.

Volt idő, hogy megfordult a fejemben, bezárom a Teázót, de aztán eszembe jutott CséCsé, mennyire hűségesen ápolta a topikot, míg én más nicken :))))), egy másik topikban szerepeltem.

Ez elég régen volt, jó pár éve, de magamba néztem, és már csak CséCsé miatt is elröstelltem magam.

És a többiek miatt is, akik erre járnak, hűségesen, te is, Babi :), hébe-hóba.

Arra jutottam, vagyunk, ameddig vagyunk, jöjjön, aki szeretne , ma, holnap, jövő hónapban, évek múlva, bármikor :D,  amíg én tudok netezni, mindig örömmel veszem, ha ide írtok.

Ne várd, ne várjátok a témákat, nyugodtan dobj, dobjatok be bármit.

Öröm, bánat, vigaszvárás, nincs korlátozás, a topik maga is elbír minden témát. :)

 

Szóval, csak hajrá Babi, mi az, ami mostanság leginkább foglalkoztat ? :)

 

 

Előzmény: babi :-) (30309)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!