Keresés

Részletes keresés

yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12328

Az bizony világnézeti kérdés, hogy a demokráciát vagy Putyint választod. És ez világnézeti kérdés ma már Oroszországon belül is.

 

ya

 

 

Előzmény: Antisystem (12323)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12326

Ebben lehet valami, de jelenleg nincs mód az orosz földgáz Kínába szállítására.

Előzmény: Törölt nick (12324)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12325

Nem, egyszerűen JOBB ajánlatott tett, nem "visszautasíthatatlant" - az ukránoknak nem tudjuk, hogy mennyire tetszett vagy mennyire nem... azt tudjuk, hogy annak a rétegének nem tetszett, amelyik az EU csatlakozás haszonélvezője szok lenni... 

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (12321)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12323

Nézd, egy üzleti tényhalmaz tekintetében nem tudom értelmezni a "tetszik" vagy a "nem tetszik" fogalmat, ott tények vannak, az egyik ennyit ajánlott, a másik annyit ajánlott. 

 

Azt hittem, hogy EU vagy oroszpártinak lenni nem elsősorban anyagi, hanem világnézeti kérdés. 

Nézd, szerintem ez esetben ez abszolút nem elválasztható, tekintve, hogy az EU ajánlat a társadalom felső rétegeit hozza még előnyösebb helyzetbe, az orosz konstrukció meg nem tartalmazott ilyen irányú kitételeket. Ugye ha erről csinálnánk egy becsületes népszavazást, és annak lenne egy becsületes kampánya, akkor az EU mellett ott lenne a nyíló szociális olló, a növekvő munkanélküliség, az állami szerepvállalás csökkentése - az orosz mellett meg tudtommal nincs ilyen, az szimplán "rezsicsökkentés"+ kereskedelem bővülés...

 

ÜdV

 

Előzmény: Artemis Entreri (12320)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12322

Akkoriban sokkal kevesebbet tudtak a Szovjetunióról, mint ma Oroszországról. S persze az is alaposan megtévesztette a németeket, hogy milyen teljesítményt nyújtott a Vörös Hadsereg a finn háborúban.

 

Az 1939-es kelet-lengyelországi szovjet megszállás meg nem számított, hiszen ott alig voltak harcok, mivel a lengyel vezérkar elrendelte, hogy az erői harc nélkül vonuljanak vissza.

Előzmény: Vata967 (12295)
yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12321

Szóval Putyin keresztpapi tett egy "visszautasíthatatlan ajánlatot" Ezt szokták jobb körökben zsarolásnak hívni. Az ukránoknak meg nem nagyon tetszett ez, oszt elzavarták Janukovicsot.

 

ya

Előzmény: Antisystem (12319)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12320

És ez Neked tetszik? Azt hittem, hogy EU vagy oroszpártinak lenni nem elsősorban anyagi, hanem világnézeti kérdés. Hogy hova akarunk tartozni. 

Előzmény: Antisystem (12319)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12319

Megtettem már párszor itt a topicban... 

De legyen újra: Janukovics mindkét oldallal tárgyalt (szerintem igen helyesen) és a dolog oda lukadt ki, hogy kik igértek többet és kedvezőbb feltételekkel Ukrajnának. És hát az oroszok voltak azok, mert az orosz ajánlatra az EU már nem licitált rá. Ennyi történt. 

Most próbálja összedobni az EU (amelyik most is a tavalyi ajánlatát tartja) + az amcsik + a Világbank, hogy összedobjanak kb ugyanannyit reálértékben, amit az oroszok már folyósítottak is, részint pénzben (kölcsön), részint harmadával olcsóbb gázban. 

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (12316)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12318

 

Ja, fontos megjegyezni, hogy alább soroltak közül Izlandnak valóban nincs hadserege. Az ország védelmét az USA látja el.

 

 

Előzmény: Törölt nick (12314)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12317

"mégis miért tárgyalt az EU-val a szerződésről, miért volt úgy, hogy alá is írja"

 

Ott a pont.

Előzmény: yaouank (12316)
yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12316

A választás tervben van véve. Szerintem Putyin krími akciója éppen ezt próbálja lehetetlenné tenni, mert érzi, hogy vesztene.

Egyébként azt megmagyaráznád, hogy az oroszpárti Janukovics (aki azért Putyin kreaturája volt) mégis miért tárgyalt az EU-val a szerződésről, miért volt úgy, hogy alá is írja ?

 

ya

Előzmény: Antisystem (12306)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12315

"If someone attacks Russia without the use of nuclear arms, Russia will not respond with a nuclear attack either."

 

"The same will happen to nuclear weapons. Everyone is very well aware of the fact that using nuclear weapons is similar to committing suicide. Both NATO and China know that Russia will not use its nukes if a non-nuclear war occurs."

 

Ennyit a fősodorról..ami szerinted fősodor.

 

Szerintem meg ez:

 

"Russia unable to win possible war with either NATO or China"

 

Én elovastam, szerintem Te is, de veled ellentétben én meg is értettem

9/11. Talán azért nem esett le a tantusz, mert nem Mig29-es vadászgépek jöttek, hanem sztenderd amerikai felségjelzéssel ellátott utasszállítók. Hogyismondjam, nem szokványos célpontok. Ezért is tudtak sikeresek lenni.

Előzmény: El Qradi (12311)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12314

NATO Alapító tagok:

 Amerikai Egyesült Államok
 Belgium
 Dánia
 Egyesült Királyság
 Franciaország
 Hollandia
 Izland
 Kanada
 Luxemburg
 Norvégia
 Olaszország
 Portugália


Később csatlakozott államok:


Törökország, 

Görögország
Német Szövetségi Köztársaság
Spanyolország
Csehország,

Lengyelország,

Magyarország
Bulgária,

Észtország,

Lettország,

Litvánia,

Románia,

Szlovákia,

Szlovénia
Horvátország,

Albánia

 

--

A magyar, szlovák, balti, albán hadseregek csak papíron léteznek, 

 

Ja, szerinted. Egy háborúhoz nem csak fegyverek kellenek, meg lőszer, hanem fontos az utánpótlás, a hadtáp biztosítása, a kommunikáció megteremtése, üzemeltetése, a kontrolling, a logisztika, az egészségügy, stb., stb., stb.  


elég nehéz az ellenséget arról meggyőzni, hogy remek excel táblázatok alapján mi vagyunk az erősebbek.

 

A NATO ellen nincs orvosság. 

 

 

Előzmény: El Qradi (12305)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12313

Na, excel tábla fegyvernemben pl. a magyar sereg hatalmas, úgy néz ki, hogy van vagy 30 000 katonánk, amiből olyan 15 000 max a valahogy hadrafogható, a többi excel-tábla gyártó őrnagyúr...

Tessék szépen megnézni itt a 9. oldalon a 6. számú vázlat feliratú dolgot:

http://www.honvedelem.hu/container/files/attachments/35165/h_szle_2012-6_beliv_kicsi_oldalankent.pdf

 

Na, ez a valóság.

 

ÜdV

Előzmény: El Qradi (12305)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12312

Nyáron Monte Carlóban a tengerpart bizony oroszokkal volt tele.

Előzmény: Törölt nick (12292)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12311

"Nah itt egy nem NATO. Ha már magad végtelenül lusta vagy keresgélni. Vagy visszaolvasni egy picit."

 

 

Akkor bízom benne, hogy elolvastad.

Megint a nukleáris elrettentés stratégiája a fősodor a cikkben.

Holott ezen már vagy 20 éve túlléptek, mivel elfogadott stratégia

a megnyerhető korlátozott nukleáris háború.

 

A másik érdekesség, hogy a nyilatkozó kifogásolja, hogy nem az

ország egész területét védik légvédelemmel, hanem csak a nagy

központokat.

Nos, akkor tessék már elgondolkodni, hoy 9/11-nél a NORAD mire

hivatkozott, hogy miért nem vették észre és nem tettek semmit

az eltérített gépek miatt....

Előzmény: Artemis Entreri (12302)
yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12310

Ezen nem érdemes rágódni. Katonai konfrontáció nem lesz a NATO-val.

Putyin azért ennyire nem hülye és tisztában van a lehetőségeivel.

Olvasd el a NATO szerződést.

Bármely NATO tagállam elleni támadás esetén Putyin az egész NATO val (beleértve az USA-t) találná magát szemben.

 

ya

Előzmény: El Qradi (12305)
proxinauta Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12309

Amúgy ha akkora hadserege lenne az oroszoknak mint magyarországnak, még mindig ott vannak az atomtöltetek.

A nato (egyébként nagyon helyesen) nem vállalna be nyílt konfrontációt atomfegyverrel rendelkező országgal. 

Észak-korea kb az ötödik hatványon diktatórikusabb mint az orosz, de van atomfegyvere, ezért időnként odaküldik Kimnek Rodmant boldog szülinapot énekelni.

Előzmény: Antisystem (12299)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12308

A "szankciók" mindig a politikai impotencia pregnáns jelei. 

 

Igen, így volt ez a cocom listával és egyéb embargóval is. :o)

 

 

Előzmény: jablonka4 (12296)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12307

Nos, elegánsan? kihagytad azt az apróságot, hogy az USA is NATO tag...

Előzmény: El Qradi (12305)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12306

"Nekem úgy tűnik, azért, mert az ukránok többségének jobban tetszik a nyugat, mint Putyin birodalma"

Volt róla népszavazás? Van egyáltalán tervben népszavazás az EU partnerség kontra Orosz vámunió témában?

 

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (12300)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12305

"Tudatom veled, hogy a NATO hadereje, az minden NATO tagország teljes haderejét jelenti. Ebből a Német és Angol egysített haderő érdemben venné fel a harcot a lelakott shit orosz hadsereggel."

 

Pontosítsuk az állításod:

egyedül a német és angol egyesített haderő lenne képes ideig-óráig ellenállni az orosz támadásnak.

 

A magyar, szlovák, balti, albán hadseregek csak papíron léteznek, elég nehéz az ellenséget

arról meggyőzni, hogy remek excel táblázatok alapján mi vagyunk az erősebbek...

Előzmény: Törölt nick (12270)
proxinauta Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12304

Aztán meg igazán tökösen elszámolhatnak az otthoni szavazóikkal, hogy miért érkezett több millió ukrán vendégmunkás az euba. :D

A nyugati eus szavazó nem olyan ám mint a magyar, hogy közmunkaprogrammal meg stadionépítéssel le lehet kenyerezni, percek alatt leváltanák az ottani vezetést.

Magyarán a ukrajna max púpnak kell az eu hátára. 

Előzmény: jablonka4 (12298)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12303

Tombol az Euromajdan Kárpátalján: felgyújtották a vereckei emlékművet

Két ismeretlen elkövető hétfő este gyúlékony folyadékkal leöntötte, majd felgyújtotta a Vereckei-hágón emelt magyar honfoglalási emlékművet.


A  baráti , szövetségünk  az  eu  biztos  teljes erővel  kiáll  mellettünk.

Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12302

Nah itt egy nem NATO. Ha már magad végtelenül lusta vagy keresgélni. Vagy visszaolvasni egy picit.

 

http://english.pravda.ru/russia/politics/15-12-2010/116217-russia_war-0/

Előzmény: El Qradi (12301)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12301

"két 2009-es hadgyakorlat alapján azt állapította meg, hogy a felszerelése elöregedett, s hiányosságok mutatkoznak a szállító kapacitásban és az élőerőben is. Az orosz fegyveres erők csak kicsi vagy közepes méretű helyi konfliktusra lennének képesek válaszolni az ország nyugati térségében. A gyakorlatokból az derült ki, hogy nem tudnának egyszerre kezelni két kis konfliktust vagy pedig nagy léptékű műveleteket végrehajtani"

 

Mondja ezt az a NATO, aki még Líbiát sem tudta normálisan bombázni, mert rendszeresen a szövetségeseit sikerült megszórnia.

Arról nem is beszélve, hogy a Jugoszlávia felett elvesztett gépeiket (F-114, F16, Mirage) egy gyakorlatilag kikapcsolt szerb légvédelem mellett sikerült produkálniuk.

Ha még az afganisztáni és iraki bénázásukat is hozzátesszük, akkor talán a gerendát is észrevehetné a NATO a saját szemében.

Előzmény: Törölt nick (12278)
yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12300

"És ez utóbbira momentán sajnos nagyobb az esély..."

Nekem úgy tűnik, azért, mert az ukránok többségének jobban tetszik a nyugat, mint Putyin birodalma

 

ya

Előzmény: Antisystem (12297)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12299

Tudatom veled, hogy a NATO hadereje, az minden NATO tagország teljes haderejét jelenti. Ebből a Német és Angol egysített haderő érdemben venné fel a harcot a lelakott shit orosz hadsereggel. 

Tudasd:)))

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (12270)
jablonka4 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12298

"Reméljük mielőbb megoldódik a helyzet."

 

Nem hiszem. A Krím után majd jelentkezhet Odessza, meg Donyeck is, hogy szeretne Oroszországhoz csatlakozni.

Putyin meg mégse mondhatja, hogy azt már nem lehet!

 

Ha igazán tökös csávók volnának a nyugati vezetők, azonnal felvennék Ukrajnát az EU-ba. Aztán -utólag -  lehetne szavazni a lakosságnak, hova akar tartozni!

Előzmény: béla44 (12287)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12297

Én meg nem, mert nem szeretem, ha az ukránok helyett ő mondja meg mi a jó Ukrajnának.

Nézd, ezzel még abszolút egyet is értek - hozzátéve azt, hogy de ne is a Nyugat. És ez utóbbira momentán sajnos nagyobb az esély...

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (12246)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!