Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12389

Kezd a dolog hasonlítani a dél-szláv konfliktushoz ... aztán mégis szakadt Jugoszlávia.

Előzmény: perkelto (12379)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12388

Küzdelem az, ahol jelen van a nyerés lehetősége. Ez rézb***ás. Nagy különbség... És a rendszer jár jól vele, mert addig is szem előtt vagy, és lekötöd az energiáidat, nem tudsz neki kárt okozni.

 

ÜdV

 

 

Előzmény: yaouank (12380)
yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12387

Hányadik meggyilkolt újságírónál tartunk most ?

Hányan vannak börtönben, mert kiálltak Putyin ellen ?

Mi is történt az orosz médiában az elmúlt évtízedben ?

Az Internetet még nem kontrollálják teljes egészében ez igaz, de szerintem már elkészültek az akciótervek az FSZB-ben

 

ya

Előzmény: loding (12377)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12386

A POUM (Partido Obrero de Unificación Marxista) egyáltalán nem volt anarchista párt. Marxista forradalmi munkáspárt volt, ami nem volt hajlandó a sztálinista vonalat követni.

Előzmény: Antisystem (12375)
Vata967 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12385

Ez jó. 2 éve ruháztam be egy méregdrága kondenzációs gázkazánra. Akkor most a NATO/EU fedezni fogja az átállásomat széntüzelésű kazánra? Avagy inkább más f***val vereti a csalánt?

Előzmény: perkelto (12371)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12384

Előre tudható:aki mellé Magyarország csapódik az szopni fog.

Előzmény: Vata967 (12382)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12383

... ami gyakorlatilag a valóság megismerését akadályozza.

Inkább úgy gondolom, nagyon is ITT maradtak úgy, abban a félfeudális gondolkodásmódban.

 

Egyetértünk! Nálunk még mindig a birka szemlélet az elfogadott fentről. Aki nem áll be a sorba, azt ugyan nem nyírják ki, de tesznek róla, hogy hülyének nézzék. Amúgy a kellemetlen témákban meg megy az agyonhallgatás. Ha nem túl fajsúlyos, vagy éppen nincs politikai kampányidőszak, akkor meg a hazudozás.

Előzmény: loding (12377)
Vata967 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12382

Fogalmunk sincs melyik a jó oldal. Mint már oly sokszor a történelemben.

Előzmény: perkelto (12341)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12381

Lehet, hogy orosz ügynökök tették, hogy zavart keltsenek.

Előzmény: Antisystem (12378)
yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12380

Küzdelem nélkül nincs győzelem :-)

off

Igen arra céloztam, hogy kik is verték le ott őket.

on

 

ya

Előzmény: Antisystem (12375)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12379

Az EBESZ elnöke (svájci külügyminiszter) szerint illegális a tervezett krími népszavazás

 

 In its current form the referendum regarding Crimea scheduled for March 16, 2014, is in contradiction with the Ukrainian Constitution and must be considered illegal, Swiss Foreign Minister and OSCE Chair Didier Burkhalter said.

 

For any referendum regarding the degree of autonomy or sovereignty of the Crimea to be legitimate, it would need to be based on the Ukrainian constitution and would have to be in line with international law, he said. In that context, Burkhalter called upon all actors to refrain from supporting unconstitutional activities.

The Chair also ruled out the possibility of an OSCE observation of the planned referendum of March 16 as the basic criteria for a decision in a constitutional framework was not met. Furthermore, an invitation by the participating State concerned would be a precondition to any observation activity in this regard.

 

International experiences, including experiences in Switzerland, showed that processes aiming at modifying constitutional set ups and discussions on regional autonomy were complex and time consuming, sometimes stretching over months or even years, he added. Political and legal adjustments in that regard had to be consulted in an inclusive and structured  dialogue on national, regional and local level. Burkhalter said that all stakeholders had to be on board, otherwise processes like that would provoke tensions instead of leading to sustainable solutions and addressing concerns of parts of the population, including minority rights.

 

The Chair reiterated his readiness to engage in discussions with all sides, possibly in the form of a Contact Group, regarding possibilities to find ways out of the current situation. The Chair took note of significant concerns signaled by his Personal Envoy on the situation in the Crimea. He invited all participating States to support an early decision and subsequent deployment of an OSCE Monitoring Mission to Ukraine.

Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12378

Dehogynem... egy gyűlöletkeltésben utazó garázda barom. Az tette. A szín, amit visel, ez esetben mellékes, ha ilyen, ha olyan...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (12373)
loding Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12377

Ha felmész orosz oldalakra, fórumokra, teljesen szabad a véleménynyilvánítás - én nem tudom mi lehet a probléma.

Itt viszont nagyon is erős cenzúra tapasztalható, valamint konkrét emlékezetpolitika :-), ami gyakorlatilag a valóság megismerését akadályozza.

Inkább úgy gondolom, nagyon is ITT maradtak úgy, abban a félfeudális gondolkodásmódban.  

Előzmény: yaouank (12369)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12376

Nem lehet, hanem vannak erre komoly törekvések. Egy 1 Mrd $-os közös német-amerikai kutatási projekt, ami a környezetbarát fosszilis erőművek építését célozza meg. Amerikában megvalósítási szakaszba érkezett.

Előzmény: perkelto (12371)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12375

Nem szeretem a pénz diktatúráját, de úgy gondolom a demokráciákban lehet ellene szabadon küzdeni.

Küzdeni lehet. Győzni nem.

 

OFF:

POUM ?

ON

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (12369)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12374

Amennyiben az egyéni szabadsághoz való ragaszkodás individualizmus úgy vállalom.

 

Szintén zenész. Egyébként ma is van Ny.-Európában egy anarchista mozgalom, főleg Franciaországban aktívak, de azon kívül, hogy időnként meglocsolják őket, nem nagyon veszik őket komolyan. És lehet, pont ez a bajuk.

Előzmény: yaouank (12366)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12373

Nem tudjuk, hogy ki tette. 

Előzmény: morcos csodagyerek (12359)
BVNG25 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12372

Nem szeretem a pénz diktatúráját, de úgy gondolom a demokráciákban lehet ellene szabadon küzdeni.

 

Aha. Hát persze. Olyan, mintha azt mondanád, hogy a Kozármislény szabadon küzdhet a Barcelonával.

 

Az állam diktatúráját viszont utálom, mert ha ellene próbálsz küzdeni a szabadságod (esetleg életed) bánja.

 

Az "állam diktatúrája" éppen a pénz diktatúrájának egyik típusa. Ráadásul olyan, amelyik nem nagyon maszkírozza magát másnak.

 

De vannak másféle típusai is: pl. a "parlamentáris demokrácia", meg a médiavezérelt tömegdemokráciák többi, szépnevű fajtái.

Előzmény: yaouank (12369)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12371

Orosz gáz aránya a gázfogyasztásában

 

Észtország 100%

Finnország 100%

Lettország 100%

Litvánia 100%

Szlovákia 98%

Bulgária 92%

Cseh Köztársaság 78%

Görögország 76%

Magyarország 60%

Szlovénia 52%

Ausztria 49%

Lengyelország 48%

Németország 36%

Olaszország 27%

Románia 27%

Franciaország 14%

Belgium 5%

 

Persze ennek egy részét lehet más energiaforrással helyettesíteni. Lehet, hogy fellendülne az európai szénbányászat.

 

 

Előzmény: O.. (12348)
loding Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12370

már hatodszor teszitek be :-), itt vannak a képek az esmény után, meg két foto a biztonsági kameráról az elkövetőkről.

(kattintani kell a képre)

tessék:

http://www.karpataljalap.net/2014/03/11/ismet-langolt-vereckei-honfoglalasi-emlekmu

 

Előzmény: perkelto (12367)
yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12369

Nem szeretem a pénz diktatúráját, de úgy gondolom a demokráciákban lehet ellene szabadon küzdeni.

Az állam diktatúráját viszont utálom, mert ha ellene próbálsz küzdeni a szabadságod (esetleg életed) bánja.

 

ya

Előzmény: Antisystem (12365)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12368

Még mindig túl olcsó náluk a benzin.

Előzmény: perkelto (12367)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12367

Felgyújtották a honfoglalási emlékművet

 

Két ismeretlen elkövető hétfő este gyúlékony folyadékkal leöntötte, majd felgyújtotta a Vereckei-hágón emelt magyar honfoglalási emlékművet.

 

A vereckei emlékmű felgyújtását a tavaly felszerelt térfigyelő kamerák felvételeinek visszanézésekor vették észre a KMKSZ ungvári központi irodájának munkatársai.

 

A felvételeken látható, amint hétfő este, budapesti idő szerint 21 órakor két, maszkot viselő ember kannákkal felmászik az emlékmű tetejére, és folyadékot locsol felületére. Az egész akció megtekinthető ezen a videón, az akció 4:20 körül kezdődik. Az is megfigyelhető, hogy az egyik elkövető, már a földön, lelocsolja az emlékmű középpontjában álló oltárkövet, és meggyújtja a folyadékot. A három kamerából és a kapcsolódó műszaki háttérből álló térfigyelő rendszerre a vereckei honfoglalási emlékmű korábbi többszöri megrongálása miatt volt szükség.

 

A Vereckei-hágó közelében található Verbjazs (Verebes) község polgármestere helyszíni szemlét tartott az emlékműnél kedd délben, és elmondta, hogy megrongálódott az oltárkő és korom borítja az emlékmű felületét.

 

Súlyos provokáció

 

A Kárpátaljai Magyar Kulturális Szövetség (KMKSZ) súlyos magyarellenes provokációként értékeli az esetet. 

„A jelenlegi ukrajnai helyzetben a magyar közösség ellen elkövetett szimbolikus erőszakcselekedet különösen fenyegető” – állapítja meg közleményük.

 

A 2008-ban állított emlékművet nem először rongálják meg, 2012 augusztusában például "Halál a magyarokra", "Ez itt Ukrajna" feliratok és önkényuralmi jelképek kerültek rá.

yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12366

Amennyiben az egyéni szabadsághoz való ragaszkodás individualizmus úgy vállalom.

Az anrchistákat egyébként nem a demokráciákban lötték halomra, hanem abban az országban, ahol egy kollektívista ideológia lett az államvallás.

off

Emlékezz Barcelonára

on

 

ya

Előzmény: Antisystem (12363)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12365

A fene tudja, kérlek... nálunk sokkal egyszerűbb volt 1983-ban antisystemnek lenni, mint 2003-ban vagy 2013-ban... van ennek a dolognak egy paradoxonja, ugyanis ha ideológiai akadály van, akkor amögött ember van, aki meggyőzhető. Az anyagi akadály viszont objektív. Ha azért nem jutsz külföldre, mert nem kapsz útlevelet, mert a politika, az ellen lehet kavarni, ami időnként eredményes... ha azért, mert "nem fussa rá"... 

Tized akkora energiával meggyőzök egy politikai cenzort a művem veszélytelenségéről akkor is, ha nem az, mint egy kapitalistát arról, hogy van benne üzleti fantázia, akkor, ha nincs. A pénz diktatúrájánál nincs nagyobb, se veszélyesebb.

Ne dőlj be a divatos siránkozásnak... persze az "értelmiségünk" végigrinyálta az évtizedeket, hogy így a cenzor, úgy a cenzor, aztán jött a módszerváltás, eltünt a cenzor, és valahogy nem jöttek elő mázsaszám a fontos művek a fiókokból...

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (12362)
BVNG25 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12364

AZért mókás, hogy 2014-ben sokan még beveszik a demokráciát adunk nektek dumát, amikor kizárólag az agresszív usa hadigépezet gyilkolt le milliókat csak az elmúlt évtizedben. A ruszkikat sem kell szeretni, de a fasorban sincsenek az amerikaiakhoz képest.

 

Ukrajnában sem az oroszok kezdték el keverni a szart, de a média propaganda úgy látszik jól működik.

 

Pontosan. 100-ból 98 nyugati "átlagember" úgy tudja, hogy Líbiában azért kellett kis háborúskodással beavatkozni, mert különben a Gonosz Ottani Rezsim halomra gyilkolta volna a civil népét. Szíriában a normális, szabadságszerető szírek harcolnak a hasonló gyilkos diktátorokkal, Ukrajnában meg a nyugatszerető, tisztalelkű népfelkelők akadályozták meg, hogy ázsiai despotizmust vezessenek be az oroszbérencek.

 

Ennek a média -és információs agymosás-cunaminak a jelentőségét általában lebecsülik.

Pedig döntő változást jelent az utóbbi 50-60 évben.

 

Gondoljuk meg: mekkorát változott a világ, a nyugati emberek tömeges gondolkodása 1974 óta? Akkor arra derült fény, hogy egy amerikai elnök 1 db. illegális behatolást-lehallgatást fedezett, amit a saját alsóbb emberei rendeltek meg. A világ legnagyobb botránya lett belőle és az elnöknek le kellett mondania, először a történelemben.

 

És mi van ma? Kiderült, hogy az amerikaiak világméretű kitűnően szervezett behatolásokat, lehallgatásokat, adatrablásokat üzemeltetnek. Nem 1 vagy 100 esetben, hanem hetente sok millió embert hallgatnak le, lopják az adataikat világszerte; politikusokat, magánembereket, vállalatokat, személyes és üzleti titkokat; mindent. És nem csak az amerikaiak; az amerikai elnök nem csak fedezi ezt, hanem a legfelsőbb irányítója ő.

 

És mi a következmény? Botrány? le kell mondani? Meghátrál? Még annyi sincs, hogy befejeznék; csak átalakítják, hatékonyabbá teszik, miután kiderült.

 

Ez bizony döntő változás. Már semennyire nem működik a Nyugat társadalmainak védekezőképessége, immunrendszere.

Előzmény: Gianniz (12351)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12363

Ja, meg persze ehhez hozzá tartozik az is, hogy részedről érthető, mert Te - ez tisztán levehető - individualista vagy, node az itt szereplő író - nem csak a pólóján virító jelkép, de a könyvei alapján is - inkább kollektivista az individualista-kollektivista tengelyen, akárcsak én. Nem egy Ayn Randról beszélünk... 

(egyébként kapható magyarul is két műve)

http://www.polc.hu/konyv/depeche_mode/706232/

http://www.polc.hu/konyv/vorosilovgrad/720968/

 

ÜdV

 

 

Előzmény: yaouank (12358)
yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12362

Ez az egész történet valahol a szabadságról szól.

Egy demokráciában egy anarchista is szabad.

Nem verik össze, nem zárják börtönbe a gondolataiért, irásaiért.

Putyin Oroszországában nem bíztos, hogy megúszná.

Ő lehet, hogy csak ezért lett anachistaként "Majdan réteg"

 

ya

Előzmény: Antisystem (12353)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12361

Nézd, én elfogadom, hogy vannak ilyen gondolkodású emberek IS, megérteni, nos azt nem fogom valszeg soha:) 

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (12358)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12360

"Most tekintsünk el attól, hogy ab ovo utálod a rendőröket,"

Ez nem nehéz, lévén ezt a kijelentést a környezetemben többen megmosolyognák...

 

Ha nem ragaszkodnék szinte már betegesen Magyarországhoz, akkor Afganisztánban nem, Líbiában igen, Irak határeset.

 

ÜdV 

Előzmény: Unerwünschter Gast (12357)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!