Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12561

Mostanra már nem... a "színes forradalmi időkben" természetesen ott is bepróbálkoztak, Moszkvában is megjelent a narancsos-rózsás OTPOR-klón, az USA neokon csapat és a Sorosék közös gründolmánya a CEU-ban kidolgozott forradalmi stratégiával... csak ugyanúgy rövid úton ki lettek dobva, mint Belarussziában...

Ilyesmire gondolok: http://mno.hu/migr_1834/moszkva-az-otpor-megjelenesetol-tart-613241 (2004)

 

ÜdV

Előzmény: Cs_ (12559)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12560

Nézd, én most két lehetséges kimenetelt látok, az egyik a nagyhatalmi döntetlen, és Ukrajna szétesése - ez tűnik most valószínűbbnek - a másik, hogy Oroszország képes megőrizni a befolyását egész Ukrajnára annak laza, esetleg föderatív egyben maradásával.

Persze elfogult vagyok némiképp, de egyszerűen nem látom a 3. logikusat, az "és akkor a Nyugat győz" forgatókönyvet, se az annak megfelelő politikai célt, se az oda vezető stratégiát - mintha a Nyugat kezdettől fogva eleve a döntetlenre játszana...

Mert ugye az "azt mondjuk a medvének, hogy hess!" az sem nem cél, sem nem stratégia, az a "futok még pár kört, hogy qrvának ne nézzenek"...  

 

ÜdV

Előzmény: Grigorij Sandorovics (12556)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12559

A parlamenten kívüli ellenzéknek valóban nincs nagy tömegbázisa, de a hatalom gondoskodik is róla, hogy esélye se legyen tömegbázist szerezni. 

 

 

Ez a lázítás, meg aknamunka, meg stb jól hangzik, szokták is alkalmazni kortól és országtól függetlenül, de tudsz konkrét példákat hozni Oroszországból, hogy hol lázítanak, meg forradalmi helyzet gründolnak?  

Előzmény: Antisystem (12558)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12558

Kérlek: megállapítottuk, hogy Putyin ellenzéke parlamenten kívül van - nyilván nem azért, mert ne lenne választás, hanem azért, mert nem ugorják át a lécet a választáson. Ebből következő, hogy Putyin a parlamenti demokrácia keretei között momentán nem leváltható. Marad tehát az ex-lex módszerekkel való gyengítés, a forradalmi helyzet gründolása... erre valók pedig az efféle elemek, terroristák és fizetett forradalmárok, akik megteremtik a működésükkel a félelem és bizonytalanság légkörét...

 

ÜdV

Előzmény: Cs_ (12555)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12557

Hát igen, egy szar ellenzék is jobb a semminél. Nem hiányzik a sárdobálás, de egy működő demokráciában valamilyen szinten szükség van, ahogy itt is tapasztaljuk, a kormány stiklijei erős ellenzék nélkül nem jutnak el a választókig...  

Előzmény: Grigorij Sandorovics (12549)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12556

En ugy ertelmeznem.

A Krimi Tatarok most kivarnak es egyeztetnek.

Ahhoz kepest, hogy kifejezetten jol szervezett egyseg - az elso napi tolongast leszamitva - mar reg nem lepnek semmit.

Reszemrol, gondolom, hogy az orosz oldalrol sokkal komojabb es perszpektivusabb ajanlatot kapnak a jovot illetoen :)).

 

Elougrik e Janukovics? Jo kerdes.

Politikai halott - teny.

Ukrajna legitim elnoke - teny.

Mire lenne jo ez az adu? Fene tudja, de tegnap nem csak ugy allt ki beszedevel. Jogi dolgokat tamasztott ala, tehat benne van a partiban. Meglatjuk, minek.

Előzmény: RIKA424 (12554)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12555

Segítsd megérteni az a logikát, ami alapján eljutottunk Putyin parlamenti/nem parlamenti ellenzékétől, a csecsen Bin Ladenig! 

Előzmény: Antisystem (12546)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12554

Ehhez képest még az oroszországi tatárok is tüntetnek a krími beavatkozás ellen.

 

-----------------

 

Nem így van.

 

Hamis állítás.

 

Az oroszországi tatárok speciel támogatják a krimi beavatkozást.

 

A krimi tatárok ellenzik.

 

Nem ugyanaz !

 

 

Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12553

Az, hogy az EU számára egyáltalán nem priorítás Ukrajna egyben tartása, az kiderül abból is, hogy kisérletet sem tettek az ukrán ideiglenes vezetés rábeszélésére a február 21-ei megállapodásokhoz való visszatérésre, meg sem próbálták, sőt... pont az ellenkezőjét csinálják folyamatosan, adják a hintalovat Jacenyukék alá... Ez tiszta képlet, elméletileg is igazolható, a gyakorlatban is ez történik, semmi izgalmas...

 

Ami a következő napok nagy kérdése, hogy előugrik-e a cilinderből Janukovics (vagy hozzá közeli valaki), mint az "ukrán egység megmentője"... szóval, hogy Moszkva is elfogadta-e valójában a nagyhatalmi döntetlent és az új MR-paktumot, vagy győzni akar továbbra is...

 

ÜdV

Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12552

Ez is a kepzavarod resze.

Mivel az orosz Tatarok eppen Krim mellet tuntetnek.

Sot, Tatarsztan elnoke mar minimum ketszer volt Krimben es alairt ketoldali megegyezeseket.

Probalj tenyeket keresni es ertelmezni - ne az agymoso PR-bol tajekozodni. Abbol van boven mindket (harom, naegy stb.) oldalrol. Nekem is pl. faj a fejem a mi PR anyagatol...

 

Aki nem tudna. Az Orosz es Krim Tatarokban csak a tatar szo az azonos. Kifejezetten nem rokonok, sot elegge feszultek maguk kozzott.

Előzmény: perkelto (12551)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12551

Ehhez képest még az oroszországi tatárok is tüntetnek a krími beavatkozás ellen.

Előzmény: Grigorij Sandorovics (12549)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12550

Nézd, Putyin rájött arra az ősi törvényszerűségre, hogy a stabilitás úgy érhető el, ha széles az a réteg, amelyiknek egy konfliktus kapcsán VAN veszteni valója...

 

ÜdV

Előzmény: loding (12548)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12549

A hejzet szomorubb.

Igazabol nincs ellenzek, mert ami van, az parodia.

Jo ellenzek pedig minden allamnak kell (nektek se hianyozna) a jobb ballansz erdekeben.

 

Ami a nemzetisegeket illeti. Nem 70 even at. Most is. Oroszorszagban per pillanat kb 200 nemzet el egyutt, kisseb, nagyobb (ritkan) balhe kozepette. Tehat ennek megvan a hagyomanya, s eleg jol ki van jogilag rendezve.

 

Megint, aki nem tudja.

Eppen ma van itt a Krimi Tatarok vezetese - az Orosz vezetessel egyeztetesen - az o jovo hejzetuket illetoen Krimben - ha ugy hozza a sors, hogy Krim visszakerul anyukajahoz. Gondolom meg lesznek elegedve :)).

Előzmény: Cs_ (12543)
loding Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12548

Griznij

 

Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12547

Na ya.... egy birodalmat nem összegründolni nehéz, hanem egyben tartani...

 

ÜdV

Előzmény: loding (12544)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12546

Nézd, a Nyugatnak, ha "ellenségem ellenségéről" van szó, nincsenek averziói... voltak csecsen hadurak - tkp szimpla maffiózók - akikből nagyon szívesen gründoltak volna Bin Laden ver 2.0-t a 90-es években... talán 2001.09.11-ből már tanultak kicsit ebben a tekintetben, már hogy ez a fagyi törvényszerűen nyal vissza...

De a szélső-ilyenolyan az jöhet még ma is ...

 

ÜdV

Előzmény: Cs_ (12543)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12545

Csak a speciális csecsen zászlóaljak részvételéről illetve a moszkvabarát csecsen vezetés cselekményeit ismerjük! Kishazánkban nem jutottak el csecsen "közvélemény-kutatások" eredményei.

 

Mindenesetre az oroszok sikeresen alkalmazzák csecsenföld pacifikálásban azt az elvet, hogy ha valamit nem tudsz megoldani pénzzel, akkor old meg sok pénzzel.  

Előzmény: Antisystem (12542)
loding Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12544

Ilyenkor felnőtt fejjel azért amit a "Ki tud többet a Szovjetúnióról?" iskolai versenysorozaton :-) nem világítottak meg elég szépen előjön, szóval azt el kell ismerni, 70 évig egybetartani ezeket a népeket :) nem volt egy egyszerű dolog.

:-D

Képzeld ilyen mélységben belemennek a dologba :-)...

Előzmény: Antisystem (12542)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12543

Putyin ellenzéke, az parlamenten kívül van kb. A kommunisták kommunisták, a másik két párt meg vagy Putyin pártjának hasonmása, vagy kő szélsőjobbos.  

Előzmény: Antisystem (12528)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12542

Igen, ez a másik vicces... hogy a grúz balhéban az orosz erők oldalán voltak a csecsenek...

 

ÜdV

Előzmény: Grigorij Sandorovics (12540)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12541

Látod, ez a bánata a nyugatosoknak.... Putyin gyengül = kommunisták erősödnek, kommunisták gyengülnek = Putyin erősödik - és ebben a témában tökéletesen egyetért őfelsége kormánya, és őfelsége ellenzéke vezető ereje... na így lehet megpróbálni az orosz belpolitikai tematizálást...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (12537)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12540

Nagyon nagy zavarban van a vilagmegitelesed.

Nem tudom, talan a rengeteg billentyuhaborusdinak koszonheto, talan valami masnak.

Amiket irsz, a valosagtol ojan messze van - mint mi a marstol...

Egy kicsit igazitok.

1. A Gruz agressziot (nemzetkozileg elismert teny) "nem fogadtak el a gruzok". Mejjebre nem megyek...

2. A Csecsenek szivesen belemennek valami kavarasba - egy a boki, mosr mar csak orosz oldalon. Ha veletlen nem tudod, del Oszetiaban ok voltak a "tisztito" utoerok. S hozzatennem, mivel fogalmad sincs rola - ne legyel csecsen katona utjaban - kifejezetten eroszakos es profi hadviselok.

 

Mindenki masnak. Jo lenne ha befejeznetek a haboruskodo fantazikat. Ebbol semmi jo nem jon ki.

Aki nem (akarja) tudni.

Tegnap a Radaban a soros katonai vezeto szamolt be az ukrajnai haderok allapotarol.

Papirforma szerint hadraallithato erok letszama 41 ezer fo. A gyakorlatok (most futottak le) kimutattak, hogy ebbol tenylegesen 6 ezer ami mukodik is. Arrol nem szolt a beszamolo, hogy ebbol az allomanybol mennyi akarna tenyleg nem billentyuhaboruzni...

Előzmény: perkelto (12533)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12539

Márminthogy a GRÚZ agressziót... Dél-Oszétia soha sem tartozott önálló grúz szuverenitás alá, hónapokkal előbb vált ki a dél-oszét ASZSZK még a Grúz SZSZK-ból, mint Grúzia a SZU-ból... tudod, szerencsére a bushita genny se tudja felülírni a NAPTÁRAT. 

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (12533)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12538

Egyelőre a grúz konfliktus le van zárva. A grúzok csendben vannak, nem ismerik el a területek leválásának a jogosságát, de nem is tesznek lépéseket  helyzet megváltoztatására.

Előzmény: perkelto (12530)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12537

Az oroszországi komcsik természetesen Putyint támogatják a Krím ügyében.

 

«Севастополь! Фашизм не пройдет!».

 

Репортаж на «РассветТВ» о поездке российских депутатов-коммунистов в КрымМы 23 года ждали этого дня, когда на референдуме определим судьбу Севастополя в составе России, сказал «народный мэр» города Алексей Чалый на встрече с представителями делегации КПРФ – парламентариями Государственной Думы Владимиром Бессоновым и Павлом Дорохиным, депутатом Мурманской областной Думы Геннадием Степахно.

Előzmény: Antisystem (12528)
loding Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12536

a csecsenek nem "perzsák" véletlenül mint "arabok", most nem tudom csak kérdezek

(ugye muszlim ok, de mint náció)

 

?

Előzmény: perkelto (12535)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12535

Abban is biztos lehetsz, hogy a csecsenek is újra elkezdik a háborút, ahogy egy kis esélyük lesz a győzelemre. Az 1943-as évben kapott német géppuskákat is bezsírozva tárolták a kilencvenes évekig...

loding Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12534

"Putyin ellenfelei meg az amúgy is Interpol-kőrözés alatt állók - meg hasonló szörnyűséges csapásokkal..."

 

a lebiztosítózott autókat is megtalálták az zinterpOOl :-) segedelmével :-DDDD

Előzmény: Antisystem (12511)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12533

Attól még az orosz agressziót még nem fogadták el a grúzok.

Előzmény: Antisystem (12532)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12532

Ne zavarjon az ábrándozásban, hogy a Szaakasvili-banda már a környéken sincs...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (12530)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!