Keresés

Részletes keresés

halaloszto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12352

nem kell ahhoz nuki. nem veletlen hogy az utobbi idok haboruiban csak akkor merult fel barmi nagyobb csapatmozgas, ha a legifoleny mar megvolt. szoval azelott hogy az a sok katona elindulna, mindenkepp kell egy nemkis bombazgatas.

 

Vajk

Előzmény: finom_rakottkrumpli (12350)
Gianniz Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12351

AZért mókás, hogy 2014-ben sokan még beveszik a demokráciát adunk nektek dumát, amikor kizárólag az agresszív usa hadigépezet gyilkolt le milliókat csak az elmúlt évtizedben. A ruszkikat sem kell szeretni, de a fasorban sincsenek az amerikaiakhoz képest.

 

Ukrajnában sem az oroszok kezdték el keverni a szart, de a média propaganda úgy látszik jól működik.

Előzmény: Antisystem (12343)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12350

Ha ennyi orosz katona megindul valaha is, akkor a nukleáris csetepaté nemhogy kizárva lesz, hanem szinte azonnal el is kezdődik.

Előzmény: Törölt nick (12338)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12349

Arra már nem is térek ki hogy az USA a világ legerősebbnek mondott haderejével nem volt képes háborút nyerni kb Vietnám óta, csak bombázgatnak, aztán ott hagyják a káoszt. Az nem megnyert háború.

 

Ebben igazad van. De ez nem az amerikai hadsereget minősíti, hanem az amerikai politikát. Az amerikai hadsereg nem az "ellenség" ellen harcol, hanem a saját közvéleménye ellen.

 

(Egyébként ez történt az oroszokkal is Afganisztánban.)

 

Ez olyan mint amikor egy 120 kilós izomkolosszust izélget egy 40 kilós törpe. Csak azért nem vág oda, mert mit szólna az úri közönség.

 

De ha már nem számít az úri közönség, jöhet a nagy meglepetés.

Előzmény: Törölt nick (12338)
O.. Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12348

Azért vessél egy pillantást az orosztól induló europai energia ellátó csőrendszerre.

Maci csap hirtelen elzár, EU fejreáll. Mire kiépül az orosz energiát kiváltó rendszer, europa népei egymással háboruznak.

Ha törökök simlissen bedolgoznának euba, nekik is annyi, maci elzár.

És orosz részről még egy puskalövés sincs.

Érdemes tanulmányozni a Gazprom partnereit

Előzmény: perkelto (12341)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12347

Persze...

Előzmény: Törölt nick (12324)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12346

Akkor nézzük meg az amerikaiak háborúit.

Előzmény: Antisystem (12343)
yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12345

Nincs igazam ? Mondod te.

Azért az a "gengszterváltás" a "Majdan-réteg" ugyancsak megváltoztatta a dolgok folyását, Közép és Kelet-Európában még ha neked ez nem is tetszik.

Az oroszországi "Majdan-réteg" sem biztos, hogy annyira hatástalan lesz, mint szeretnéd.

 

ya

 

Előzmény: Antisystem (12342)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12344

Öröm látni, ahogy a szíveden viseled az ukrán nép sorsát... :(((

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (12341)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12343

Nézd, ennek az összehasonlítgatásnak azért egy komoly értelme azért van: amíg az ember keresgéli az emlékezetében az oroszok győztres és vesztes háborúit, rájön, hogy az "agresszor, akitől rettegni köll" az elmúlt 50 évben tizedannyit sem háborúzott, mint az USA. Az utolsó háborújukat mondjuk simán nyerték... (Grúzia 2008)

 

ÜdV

Előzmény: Bradanek F (12340)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12342

Persze:

http://oroszok.postr.hu/viszockij-eletei-es-halalai-kepekben

 

És nincs igazad... egy haverom úgy definiálta anno a gengszterváltás környékén az ilyen "Majdan-réteget", hogy "kőmosott Villon lóg a farzsebükből".... ennek pont ugyanaz az értelme kőmosott Viszockíjjal is...

 

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (12339)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12341

Ezért nagyon fontos, hogy Ukrajna átállt a jó oldalra. Ha háború lesz, akkor azt először ukrán területen kell megvívní az oroszoknak.

Előzmény: Törölt nick (12338)
Bradanek F Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12340

"Vietnám óta, csak bombázgatnak, aztán ott hagyják a káoszt. Az nem megnyert háború"

 

Ez igaz, de az oroszoktól sem kell elájulni. Talán dicsőséges győzemet arattak az afganisztáni háborúban?

Előzmény: Törölt nick (12338)
yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12339

Az orosz nevek átírásával sokszor gondban vagyok. Sokszor fordítom vissza franciából :-)

De azért mindketten tudjuk, hogy miről beszélek. Vagy nem ?

 

ya

Előzmény: Antisystem (12336)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12338

Nem ilyen egyszerű ez.

Kinek van normális hadserege? Németek, angolok, kanada, franciák, törökök olaszok meg az USA. Kelet-Európa ilyen szempontból egy vicc.

Ebből az olaszok meg a  törökök nem nagyon játszanának. Játszunk el a gondolattal ha harc hát legyen harc, (nukleáris csetepaté kizárva.)

Ha az orosz hadsereg komolyan gondolná hogy megindul nyugat felé akkor szerintem először kb az Odera-Neisse határnál ütközne komolyabb ellenállásba.

Gondoljunk már bele, több mint egymillió orosz katona, nagyságrendileg 15-20 000 tank stb, hogy miből mennyi azt aki akarja megnézi a neten.

Nem lenne ellenfelük, csak a németek, az angolok, meg az USA nem lenne képes hirtelen számottevő erőt átdobni Európába. Mire mindenki összeszedné magát addigra a maci már az Atlanti-óceánban mosná a tappancsát...:-)

 

Arra már nem is térek ki hogy az USA a világ legerősebbnek mondott haderejével nem volt képes háborút nyerni kb Vietnám óta, csak bombázgatnak, aztán ott hagyják a káoszt. Az nem megnyert háború.

Előzmény: Törölt nick (12314)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12337

Van egy olyan koreográfia is - bár nem adok neki nagy sanszot - hogy Janukovics előkerül majd, mint a "Krím megmentője"...

1-2%-ot legfeljebb azért teszek erre is, mert nekem továbbra is az a nagyon zavaros, hogy az oroszoknak voltaképp nem az az érdeke, hogy a Krímet megszerezzék maguknak, hanem az, hogy teljes autonomiával, de formálisan Ukrajna maradjon. Azzal ugyanis egy életre kilőtték Ukrajna esetleges NATO-ba gründolását. Na, ezzel szemben az, hogy Oroszország vigye a Krímet, az a Nyugat érdeke valójában, mert akkor a maradék Ukrajnával azt tesz, amit akar.

Szóval attól nagy mértékben oszlana a homály, ha előkerülne Janukovics a "Krím megmentőjeként" :)

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (12332)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12336

Tudod, ez ott vicces, hogy amikor ugyanezek ugyanott azt írták, hogy épp csökken a népszerűsége, akkor hinnél ugyanazoknak, és megtapsolnád ugyanazokat. 

Egyébként meg Viszockij, ha már "ő jelenti"...

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (12334)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12335

Orosz terroristát fogtak a Donyecki területen. Az orosz állampolgárságú személynél robbanóanyagokat találtak.

 

 

Ukraine's Security Service detained a Russian saboteur in Donetsk Oblast on March 10, said SBU Chief Valentyn Nalyvaichenko. The suspect is accused of preparing explosions and orchestrating other acts of diversion, said Nalyvaichenko in a statement on March 11. His activity is suspected of serving as a pretext for a wider Russian military invasion of Ukraine beyond Crimea.

 

The 37-year-old man, who was not identified, carried a Russian passport and was detained jointly by the police and the SBU. 

yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12334

Brezsnyevet annak idején mennyire hozták ki ?

Na megyek hallgatok egy kicsit Viszotszkijt.

Tudod sokan vannak, akiknek többek között ő jelenti az orosz szellemiséget és nem a Putyin félék.

 

ya

 

Előzmény: Antisystem (12330)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12332

Érdekes, hogy Janukovics nem nyilatkozott a Krím elszakadásával kapcsolatban.

Előzmény: Bradanek F (12329)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12331

Arrafele ilyesmit igen hamar megoldanak, ha meg akarják oldani... Kína sem meg Oroszország sem az EU, ahol tizenéve ábrándoznak egy Nabuccoról...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (12326)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12330
Előzmény: yaouank (12328)
Bradanek F Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12329

Janukovics: Visszatérek Kijevbe.

 

 

Viktor Janukovics leváltott ukrán államfő bejelentette kedden Rosztov-na-Donuban, hogy továbbra is Ukrajna legitim elnökének és a fegyveres erők főparancsnokának tartja magát, a május végére kitűzött ukrán elnökválasztást pedig törvénytelennek nevezte.

Janukovics azzal vádolta a kijevi vezetést, hogy polgárháborút próbál kirobbantani Ukrajnában. Közölte azt is, hogy terrorcselekményeket kíséreltek meg ellene. Emellett bejelentette, hogy hamarosan visszatér Kijevbe. Viktor Janukovics szerint Ukrajnát a szélsőséges nacionalista és fasiszta erők fenyegetik. A Kijevben megbuktatott ukrán államfő kedden a dél-oroszországi Rosztov-na-Donuban jelent meg ismét a nyilvánosság előtt, hogy – mint mondta – cáfolja az utóbbi napokban róla elterjedt híreszteléseket. Janukovics legutóbb február végén állt a nyilvánosság elé: akkor is fasisztának nevezte a tüntetőket, és kijelentette azt is, hogy nem ismeri el az új ukrán vezetést.

Közben a Krími Autonóm Köztársaság és Szevasztopol város függetlenségéről fogadott el nyilatkozatot kedden a dél-ukrajnai terület törvényhozása és a város vezetése; illetékesek szerint a dokumentumra „a népszavazás megtartásához, valamint ezt követően a Krím Oroszországhoz történő lehetséges csatlakozásához van szükség".

A krími hatóságok emellett lezárták a repülőtereket is a kereskedelmi forgalom elől, egy ukrán légitársaságnak Kijevből Szimferopolba, a félsziget székhelyére tartó gépét visszafordulásra kényszerítették. Az orosz gépeket ugyanakkor beengedik.

yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12328

Az bizony világnézeti kérdés, hogy a demokráciát vagy Putyint választod. És ez világnézeti kérdés ma már Oroszországon belül is.

 

ya

 

 

Előzmény: Antisystem (12323)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12326

Ebben lehet valami, de jelenleg nincs mód az orosz földgáz Kínába szállítására.

Előzmény: Törölt nick (12324)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12325

Nem, egyszerűen JOBB ajánlatott tett, nem "visszautasíthatatlant" - az ukránoknak nem tudjuk, hogy mennyire tetszett vagy mennyire nem... azt tudjuk, hogy annak a rétegének nem tetszett, amelyik az EU csatlakozás haszonélvezője szok lenni... 

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (12321)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12323

Nézd, egy üzleti tényhalmaz tekintetében nem tudom értelmezni a "tetszik" vagy a "nem tetszik" fogalmat, ott tények vannak, az egyik ennyit ajánlott, a másik annyit ajánlott. 

 

Azt hittem, hogy EU vagy oroszpártinak lenni nem elsősorban anyagi, hanem világnézeti kérdés. 

Nézd, szerintem ez esetben ez abszolút nem elválasztható, tekintve, hogy az EU ajánlat a társadalom felső rétegeit hozza még előnyösebb helyzetbe, az orosz konstrukció meg nem tartalmazott ilyen irányú kitételeket. Ugye ha erről csinálnánk egy becsületes népszavazást, és annak lenne egy becsületes kampánya, akkor az EU mellett ott lenne a nyíló szociális olló, a növekvő munkanélküliség, az állami szerepvállalás csökkentése - az orosz mellett meg tudtommal nincs ilyen, az szimplán "rezsicsökkentés"+ kereskedelem bővülés...

 

ÜdV

 

Előzmény: Artemis Entreri (12320)
perkelto Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12322

Akkoriban sokkal kevesebbet tudtak a Szovjetunióról, mint ma Oroszországról. S persze az is alaposan megtévesztette a németeket, hogy milyen teljesítményt nyújtott a Vörös Hadsereg a finn háborúban.

 

Az 1939-es kelet-lengyelországi szovjet megszállás meg nem számított, hiszen ott alig voltak harcok, mivel a lengyel vezérkar elrendelte, hogy az erői harc nélkül vonuljanak vissza.

Előzmény: Vata967 (12295)
yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12321

Szóval Putyin keresztpapi tett egy "visszautasíthatatlan ajánlatot" Ezt szokták jobb körökben zsarolásnak hívni. Az ukránoknak meg nem nagyon tetszett ez, oszt elzavarták Janukovicsot.

 

ya

Előzmény: Antisystem (12319)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12320

És ez Neked tetszik? Azt hittem, hogy EU vagy oroszpártinak lenni nem elsősorban anyagi, hanem világnézeti kérdés. Hogy hova akarunk tartozni. 

Előzmény: Antisystem (12319)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!