Keresés

Részletes keresés

Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12437

Malagyec!

Előzmény: Becses Bryganti (12433)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12436

Az orosznak ma nincs hadserege sem gazdasága amelyre támaszkodhatna,

 

No, egy érdekes hasonlat:

amikor a nyugat és kelet német országot egyesítették,akkor a gazdasági teljesítmény a két ország között olyan 1:3-hoz volt a nyugati javára, egy főre számolva

A két ország közötti népesség szám arány kb. akkora volt,mint most Oroszország és Ukrajna között.

 

 

No, most jön az érdekesség.

Jelenleg Oroszország és Ukrajna között a gazdasági / életszínvonal különbség nagyobb,mint anno NDK/NSZK között, 4:1-hez Oroszország javára, egy főre számolva.

 

 

Vagyis ha az oroszok egyesülnének Ukrajnával,akkor a gazdasági teher nagyobb lenne nekik,mint anno az NSZK-nak volt az újraegyesítés.

 

Ja, még egy érdekesség:

Oroszországban az állam fele olyan hatékony, mint Amerikában, sokkal nagyobb a korrupció,sok a monopólium, nem szabad a gazdaság ,de ezen okok miatt nem akkora az egy főre eső gazdasági teljesítmény, mint Amerikában,és ezeket a problémákat kell megszüntetniük,hogy növelni tudják a gazdasági teljesíményt.

 

És mellesleg 4* kisebb a korrupció,hatékonyabb az állam mint pl. Ukrajnában.

Előzmény: Törölt nick (12098)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12435

Kár, hogy egy kézenfekvő megoldás fel sem merül. A Krím lehessen önálló állam, de formálisan ne csatlakozzon Oroszországhoz. Koszovó mintájára.

 

Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12434

Olvasom, olvasom :)), megmondtam ezt is meg 5000 korul. Sot, mar epitik is, de errol senkinek, tszszsz...

Latom, itt nagyon sok niknek nagyon akarodzik Oroszorszagbol egy gyenge (elmeju) torpeoriast eszkabalni. Hat mar eleg reg (tobb mint 10 eve) nem az.

 

Nezem az utobbi hetek hiszterikus szankcio hadjaratat. Es elgondolkodtam. Ennek az lesz a vege - de komojan. Hogy egyes, erosen bepiszkolodott az ukran dologba orszagnak Oroszorszag fog szankciokat alkalmazni. Sot elkepzelem, hogy nagy dobra se veri...

Globalizacio ide es oda. Tenyleg mar annyira osszefonodott munden - hogy ez a ijesztgetesi cirkusz - csak a medianak megy. Politikai szajkarate.

 

Ami a hejzetet illeti. Szvsz kezd kialakulni a kep. Mi lesz a vege - a nyugat kocsogsegetol fugg. De ugy latszik - eleg gyorsan erzik mar - mit csinaltak, s hogy a celon picit tullottek.

 

Ami az oroszorszagi eletet illeti. Koszi szepen, megvagyunk.

Sot. Tudjatok, az utobbi idoben Europabol - nalunk mar Gejropa lett. Na miert is? Uborkagorbulet - mondjatok?

 

Emlekszem - hogy Europa nagyon oda van a fogyatekos kissebsegekert. De az Eu-t teljesen hidegen hagy, hogy ezek az emberek 4 evig keszulodtek az Olimpiajukra! De az Eu-nak most ez nem fontos. Ha nagyon kell - le lehet intezni mindent, es kopni a paraolimpiara es olimpikonokra. Amikor ojan fontos dolgok vannak napirenden - mint ez az Ukrajnai kavaras. Amejik - persze veletlenul esett egybe az olimpiakkal.

Hogy egjen a boruk az arcukon, ennyire aljas politika bandat... ((:

Előzmény: Antisystem (12424)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12433

vitéz felcsúti Orbán  Viktor és Joszip Visszarionovics Putler:)

Előzmény: Peter Altenberg (12432)
Peter Altenberg Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12432

éjjen vitéz Orosz Orbány.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12431

"A gazdasági növekedés lényegében egyetlen mozgatórugója az elmúlt évtizedben többszörösére nőtt olaj- és gázárak.

 

 

Hol látsz itt korrelációt a gazdasági növekedés és az olajárak között?

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (12095)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12430

 

 

A Nyugat célja, hogy meggyengítse Oroszországot, és káoszt teremtsen ott.

 

Csak szólok:a 90-es években Oroszország a nyugati tanácsok nyomán bevezetett intézkedések hatására káoszba zuhant, gazdasági aktivitás felére esett,a lakosság nagy része nyomogott.

 

Tehát az,hogy nem bíznak a nyugati tanácsokban / javaslatokban erősen indokolt.

Előzmény: Törölt nick (12094)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12429

Ezeklnek a szájtépőknek a saját utcájukon túleső vilá

gról sinxs fogalmuk:) Oroszország az európai kontinens azon alig néhány országa közé tartozik, ami azzal " dicsekedhet" hogy még Magyarországénál is alacasonyabb az átlagéletszínvonal:) Moszkva belső része nagyon gazdag főleg  ott csapódnak le az olajmilliárdok. Még 1-2 sziget, pl olajkitermelési központok. Még Szentpétervár is Bp alatt van és Moszkva megye is olyan, mintha 10-re Bp-től. Alső-Nógrád kezdődne.

Előzmény: Törölt nick (12425)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12428

Ahol nem tiltakoznak. Ahol a még a létező tiltakozásokat is elhallgatják. Minden célzatosság nélkül a képi tartalomra való tekintet nélkül, azért van tiltakozás a világban. Csak ahogy már írtam, csak mi vagyunk szedálva.

 

 

Ankara

 

 

Brisbane

 

 

Kell még példa? Nem kell belesavanyodni a honi nyúlos-nyalós médiába!

Előzmény: Antisystem (12423)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12427

A Financial Times is úgy értesült, hogy végre küszöbön áll a monstre orosz-kínai üzlet megkötése, bár ők olcsóbb árról tudnak, mint az orosz források.

 

A Radio Free Asia úgy tudja, hogy a szállítások 2018-ban indulnak. A Reuters szerint azonban problémát jelenthet, hogy a Gazprom 2014-es költségvetésében nyoma sincs sem a jakutföldi gázmező kiaknázása, sem a gázvezeték építése fedezetének.

Előzmény: Antisystem (12424)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12426

Tavaly a legfelső politikai szint közbenjárása után megállapodtak évi 38 milliárd köbméter földgáz szállításáról, amiről a szerződést tavaly év végéig kellett volna aláírni, ez azonban nem történt meg. A Gazprom vezérigazgatója, Alekszej Miller most idén februárra ígéri.

 

De sebaj..

majd,

egyszer,

talán.. 

 

Előzmény: Antisystem (12424)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12425

A létező társadalmi rendszerek nem azért vannak feltalálva, hogy a jónépnek boldog felhőtlen élete legyen. Mindenhol az éppen hatalmon levő elit érdekeit szolgálja, akik vagy dobnak egy kis koncot az alattvalóknak vagy nem. Általában igaz, ha nagyon nem muszáj akkor nem dobnak. 

 

Ha ez igaz lenne, akkor is leszögezhetnénk, hogy ált. nyugaton több koncot dobnak mint keleten. 

 

De nem igaz.

A konc mennyisége annak függvénye, hogy az 'alattvalók' mennyit képesek kiharcolni  maguknak, az pedig annak függvénye, hogy milyen a társadalmi berendezkedés  amelyben élnek.  

Megállapítható: hogy egy diktatúrában rendre kevesebbet tud a plebs kiharcolni, mint egy demokráciában.  

 

 

Előzmény: Vata967 (12413)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12424

Tízéves tárgyalássorozat után közel áll a 30 évre szóló orosz gázszállításról szóló szerződés megkötése Kínával, ami a világ egyik legnagyobb energetikai üzlete lesz.

Az orosz Gazprom és a kínai állami CNPC vállalat közel áll a 30 évre szóló gázszállítási szerződés aláírásához, miután megállapodtak az árban - Peking 470 dollárt fizet az orosz gáz 1000 köbméteréért kelet-kínai szállításra, ami a határon 360-400 dollárnak felel meg. A Vedomosztyi értesülése szerint az árképzési formula elsősorban a szingapuri olajáron alapulhat.

http://m.napi.hu/nemzetkozi_gazdasag/az_evszazad_uzletet_koti_oroszorszag_es_kina.573773.html

 

ÜdV

 

de sebaj...

 

 

Előzmény: Törölt nick (12421)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12423

Na látod, ezen a ponton szoktam beokádni a nyugat mentalitásától aminek ilyesmi a lényege... nem, szerintem NINCS különbség, mert amint megtette bárkivel, megteheti veled is. Vagy tán már teszi is, csak még nem bukott le...

Tudod, "...Amikorra engem vittek el, nem maradt senki, aki tiltakozhatott volna."

 

ÜdV

 

ps: a brit titkosszolgálat a brit polgárokat kukkolta a saját webkameráikon át... egy normális világban ilyenkor szurokban és tollban fetrengene az egész politikusi elit-csürhe... de semmi... amikorra értem jöttek.... már megszoktam...

Előzmény: finom_rakottkrumpli (12416)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12422

Ja, elfelejtettem odaírni, hogy kína, ha elkészül a cső, kevesebb mint negyedét vásárolja évente az EU-ba szállított gáznak. 

Ha egyáltalán elkészül! 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (12421)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12421

Merkel ezt felvetette 2 éve, mire Putyin kiröhögte, mert a Kína sorbanáll az orosz gázért, még a csővezetéket is megépíti ingyé. 

 

A jövő év első negyedében kezdené építeni a Szila Szibiri (Szibéria Ereje), 38 milliárd dollárba kerülő gázvezetéket a Gazprom. A Kínáig húzódó vezetéket novemberben kezdték volna építeni, ám az oroszok és a kínaiak nem tudtak megállapodni a földgáz áráról, 

 

.o))

 

Kína 228 dolláros árat kínál. Ennél még Ukrajna is többet fizetett. 

Előzmény: Törölt nick (12324)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12420

Én bőven tudok... ez ugyanis 90%-ban értelmiségi rétegprobléma szok lenni, egy ilyen államban - már ha nem egy hard diktatúráról beszélünk valamilyen színű masírozó fegyveres osztagokkal - az dolgozó emberek sorsa egész élhető általában, nem akar a rendszerbe kötni, így az se köt belé... és sokkal jobb túlélési stratégiák dolgozhatók ki benne hosszútávon, mint egy "demokratikus váltógazdaságban". 

Számomra pl. egy olyan libertarianizmus, ami nem társul a rendelkezésre álló javak nagy bőségével így biztosítva a széles elérhetőséget sokkal szörnyűbbnek tűnik. 

 

Tudod, szerintem a mai nyugati "demokratikus normák"-kal az a fő baj, hogy a demosz csak a névben fordul elő, valójában az "értelmiségi középosztály" csinálja az "értelmiségi középosztály" igényeit kielégítőre.

 

Amivel persze nem mondom azt, hogy a politikai gyilkosság megengedhető lenne... távolról sem. De engem spec jobban zavar, amikor emberek, családok ezrei veszítik el a megélhetésüket, egzisztenciájukat egy-egy nagyon demokratikus "bátor" döntés következtében. 

 

ÜdV

Előzmény: yaouank (12407)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12419

Pedig védekezik, bizony! Csak ide nem jut el a híre. Ja, aki csak a Kossuthra van rácuppanva, meg a pártmédiára!

 

https://www.facebook.com/eatps

 

Persze tudom, hogy nem fogod végiglapozni, hanem hánysz egyet a logójuknál. Nem fogsz eljutni addig, milyen kemény utcai harcokat folytattak pl. egy reptér beruházás ellen. És ez csak egy példa a száz közül.

Előzmény: BVNG25 (12364)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12418

Olyankor rámutatnak egy külső tényezőre - lásd Orbán szapaccsákharca az EU ellen -, hogy saját felelősségükről eltereljék a figyelmet. Biztos, ellen oldalról is van vélemény, de most éppen ez a kormány van. A népnek meg nem jár semmi, majd, ha kiharcolja magának. Csak éppen ez most le van szedálva a békamenettel. Nem a kormánytól követelnek, hanem valami légies, ködös hatalomtól, a nem létezőtől. Legalább is innen nem elérhető, csak légbe fingott alfarhang.

Előzmény: Vata967 (12413)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12417

Sosem zavarta a világot, ha a szovjet sajátjait irtja. A jelenlegi helyzet egyik lehetséges megoldása 10e ukrán tiszt tarkónlövése lehetne. Biztos felvetődött már magasabb körökben.

Előzmény: loding (12405)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12416

Ekkora marhaságot...te tényleg nem érted, mekkora különbség van aközött, hogy egy politikus a saját választóival cseszik ki, vagy holmi kimondhatatlan nevű külföldiekkel?

Előzmény: BVNG25 (12364)
loding Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12414

nem tudjuk nem gazdasági alapúak a csecsen háborús áldozatok mellett.

az egyikre találomra rákerestem, és valami örmény szál is volt

Előzmény: yaouank (12409)
Vata967 Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12413

A helyzet az, hogy Putyin rendszere valószínűleg szar, bár mivel nem kell ott élnünk nem ismerjük a mélységeit. Viszont szar a miénk is. Másképp szar de szar. Na most a szar állagáról színéről vitát nyitni, szerintem nem releváns, mindegyik büdös.

A létező társadalmi rendszerek nem azért vannak feltalálva, hogy a jónépnek boldog felhőtlen élete legyen. Mindenhol az éppen hatalmon levő elit érdekeit szolgálja, akik vagy dobnak egy kis koncot az alattvalóknak vagy nem. Általában igaz, ha nagyon nem muszáj akkor nem dobnak.

Előzmény: yaouank (12407)
őszkaján Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12412

Nem kell mindent Putyin nyakába varrni. Ha fogy az állami vagyon kevesebbet lehet lopni. Ilyenkor az oligarhák is kikezdik egymást. Az újságírók időnként véletlenűl is vagy tudatosan útba vannak.

Előzmény: yaouank (12409)
loding Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12411

kösz egyszer megpróbálom, de keveset hallgatok rádiót, viszont érdemes kínai oldalakat is olvasni, persze sajna csak angol megy

 

Előzmény: Törölt nick (12410)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12410

CRI, Peking. Objektívabb mint a Kossuth Rádió. Még a saját gazdasági híreiket tekintve is. Linket nem tudok adni, de ha van a közelben egy világvevő, megkeresheted a rövidhullámon. Azért nem netet írtam, mert ott már "egy kicsit másképp szól". Ott már túl sok az önfényezés.

Előzmény: loding (12404)
yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12409

Korábban betettem ide egy angol nyelvű dokumentumfilmet. Az 2004 követte Putyint, akkor kb 20 volt, most olyan 40 körül lehet a meggyilkolt újságírók és ellenzékiek száma.

 

ya

Előzmény: loding (12404)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12408

"Ez igaz, de az oroszoktól sem kell elájulni. Talán dicsőséges győzemet arattak az afganisztáni háborúban?"

 

Afganisztánban egy megnyert háborút kellet feladnia

a hadseregnek, mert a galambszaros politikai okoból

úgy döntött, hogy kivonulnak.

Előzmény: Bradanek F (12340)
yaouank Creative Commons License 2014.03.11 0 0 12407

"Senki sem azt mondta, hogy Putyin rendszere hiba nélkül való.."

A helyzet az, hogy ez a rendszer a CCCP államnak a reinkarnációja (más ideológiával), amit egy KGB-s maffia írányít, KGB-s módszerekkel.

Kevés ennél rohadtabbat keveréket tudnék elképzelni.

 

ya

Előzmény: Antisystem (12397)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!