Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12862

 

Merkel kitalálhatott valamit. 

Azt nyilatkozta egy perce, hogy oroszországnak monumentális károkat fog okozni az ukrán beavatkozás. 

 

rich.mond Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12861

Egész jó ez a topic, üde folt az ex-polidiliben. Sajnos én kifejezetten utálom az osztrákokat, így nem támogatok semmiféle perszonáluniót velük. A svejciekkel lehetne kezdeni valamit.

 

Egyéb: annak vajh mekkora a valószínűsége, hogy az oroszok tényleg eljutnak a Dnyeszterig? Alapvetően olyan hű, de nagy esélyt nem látok rá. Mindenesetre Románia feltehetőleg kitörő örömmel fogadna egy ilyen közeledést. Elviekben Transznyisztria "állampolgárai" is lehetnek román állampolgárok, vagy csak a moldován-moldávok?

proxinauta Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12860

"majd elküldjük a titkos csodafegyverünket, a cukrász-hadosztályt"

 

No azért a Berki osztályú herevasalót se hagyjuk ki.

 

Előzmény: Antisystem (12844)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12859

"Igazából csak azt dönthetik el, hogy konzumidióták vagy muzsikok lesznek."

 

...vagy hódítók. Ha megtámadják a náluk gyengébbet.

Előzmény: Artemis Entreri (12856)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12858

Janukovics - ha mérsékelten is - de megtehette még, hogy hintapolitikát folytatva próbálja mindenkiből a jobb kondíciókat kiszorítani,  

 

Ő semmilyen hintapolitikát nem folytatott, putyin nem engedte volna meg neki. 

Az EU-val azért jattolt le, mert putyin akkor még kijelentette, hogy hidegen hagyja a kérdés. Azóta változott az álláspontja és ezzel párhuzamosan janukovics hajlásszöge is.  

Előzmény: Antisystem (12855)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12857
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12856

Igen. Tipikus rabszolgaállam. Teljesen mind1, hogy orosz vagy nyugati érdekszférában. Igazából csak azt dönthetik el, hogy konzumidióták vagy muzsikok lesznek.

Előzmény: Antisystem (12855)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12855

Mert ha nincs maidan, akkor miben is lenne jobb nekik? 

Janukovics - ha mérsékelten is - de megtehette még, hogy hintapolitikát folytatva próbálja mindenkiből a jobb kondíciókat kiszorítani, volt némi játéktere... na ez az, ami a majdaniaknak már nincs, ők megkapják ugyanazt, amit Januk visszautasított Vilniusban... meg közben mellesleg kiderült, hogy a király meztelen... Ukrajna voltaképp egy a 90-es évek eleje Jugoszláviája állapotában leledző állam, szétlopva, a szétesés határán, zuhanó gazdasággal, csődhelyzettel, 20 év kitartó munkájával ellopott haderővel...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (12850)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12854

Á, ezt felejtsd el, Ausztriában a mai napig érvényben van a "Habsburg-törvény", na ehhez képest Ottó bának nagyon szép "kvázi-államfői" temetést rendeztek politikusokkal, katonai díszegységgel, mindennel, ami dukál... az osztrákok tudják kezelgetni a saját duplagondoljaikat... a címerükben is tök jól elvan a sarló-kalapács rabláncostul a császári sassal, nem csinálnak ebből ideológiát... ez Ausztria:)))

Igazándiból ja, van némi ütközése Trianonnal, de max a franciák sipákolnának mérsékelten, mert hát nem érdekük veszélyeztetni az újonnan bimbózó német-szerelmet. Az oroszok örülnének neki, mert fogy a NATO, a NATO örülne neki, mert megszabadul tőlünk - igazándiból a Jugó helyzetben kellettünk, azóta púp vagyunk a hátukon - az egyesült németek nem szimatolnának ebben se katonai se gazdasági konkurrenciát... a románok mondjuk kapkodnák a levegőt, az zicher:)))

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (12845)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12853

Kihagytad, hogy régebben az ország fele svájci sapkát hordott, ezzel is kifejezésre juttatva vágyódását az őshazába.  

Előzmény: El Qradi (12843)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12852

Ha ha ha! Nekünk ütősebb fegyvereink vanna. Pataky UFO-i, Széles Gabi bá csodagépezettye, és a Bencsik békamenete. A sarkaiból kiforgattyuk ezekkel a világot :-))))))))))))))))))))))))))))))))))

Előzmény: Antisystem (12844)
loding Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12851

nekem hatszáz rémlik a múlt hétről, be kellett adni valamit, igaz nem nyomorgattam csak ketté az a4-est - de lehet rosszul emléxem

 

Előzmény: Törölt nick (12848)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12850

A valóságban az látszik kibontakozni, hogy Ukrajna a Majdan-puccsal eldobta a saját utolsó lapjait is,

 

Mert ha nincs maidan, akkor miben is lenne jobb nekik? 

Ugyanúgy nyomorognának mint eddig tették, janukovics meg lopna továbbra is, mint eddig tette. 

 

a továbbiakban sodródó, passzív résztvevő, akinek a sorsa attól függ, hogy mire jutnak a nagyok egymással...

 

Azért az ukrán földek még ukrán kézben vannak. Az ukrán gabona világhírű, keresett termény. Azon kívül, egy 48 milliós piac.  Ha az EU nem látna ukrajnában fantáziát, eszébe nem jut velük társulási szerződést kötni. 

 

Putyin is azért adott nekik olcsón gázt, mert másnak nem tudná eladni, neki ingyen van és ukrajna mégis csak 5-ször annyi fogyasztóval bír mint mondjuk mi. 

 

 

Előzmény: Antisystem (12819)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12849

Szóval, ha a nyugatnak van egy kis esze, akkor azonnal el kezdik tömni pénzzel Ukrajnát...

Na persze. Csak gondolj bele, hogy a nyugat katonai értelemben a NATO és gazdasági értelemben az EU + az USA ebben az esetben. Ennek a rendszernek meg mi is tagja vagyunk. Te mennyivel vagy hajlandó hozzá járulni a pénzzel való töméshez? Én semennyivel.

Előzmény: Artemis Entreri (12830)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12848

Ne má! Most emelték meg. Egy tértis levél már most is egy vagyon. A zasszony több mint 400Ft-ot fizetett érte a múlt héten. Komolyan, Kínából olcsóbban jött ajánlott levélben levélcsomagom.

Előzmény: loding (12846)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12847

"nem baj, majd elküldjük a titkos csodafegyverünket, a cukrász-hadosztályt hogy nyissanak cukrászdákat, és uralmat szerezzenek a bécsi kugler-fronton:"

 

Egyszerűbb bevetni Simon Gábort, egy hónap alatt összeszeg vagy 20-30 milliárdot....

Előzmény: Antisystem (12844)
loding Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12846

"És tértivevénnyel adja fel!"

 

:-) az nincs leírva, meg az én rosszmájúságom, de ide a rozsdást, hogy a következő lépés a postai díjak megemelése lesz :-)... meggondolja kenyeret vesz, vagy tértivevényt :-)

 

... biztosat a bizonytalanért ... :-D

Előzmény: Törölt nick (12831)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12845

sztem a magyar-osztrák házasságot a megmondókörök örökre betiltoták... -(((

Előzmény: Antisystem (12837)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12844

Igen, az egy érdekes fordulat lenne, tekintve, hogy Ausztriának van hadserege, a kis európai országok között eléggé ütős... nem baj, majd elküldjük a titkos csodafegyverünket, a cukrász-hadosztályt hogy nyissanak cukrászdákat, és uralmat szerezzenek a bécsi kugler-fronton:)))))

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (12836)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12843

"Könyörgöm!

Nem lehetne inkább Svájc!!?"

 

Első körben kezdjük el a propagandát, hogy Mo. valójában 1000 előtt

svájci terület volt, és itt az ideje, hogy visszaszerezzék....

Második körben ébresszük fel a svájci nacionalizmust, hogy a magyar

kártyán is svájci szimbólumok vannak, tehát közös a múlt.....

Harmadik lépésben fel kell hívni a figyelmüket, hogy itt mekkora

lehetősége van bankoknak, hiszen mindenki CHF-ben tartozik....

Előzmény: Törölt nick (12835)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12842

Az eső után köpönyeg tipikus esete. Korábban kellett volna az önzetlen segítség ebbe a geopolitikailag érzékeny és szegény országba, térségbe.

Előzmény: Artemis Entreri (12841)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12841

Ezzel tisztában vagyok. Viszont nekem az az érzésem, hogy a nyugat nincs ezzel tisztában. "Megszereztek" valamit, amit viszont nem biztos, hogy meg tudnak tartani. Illetve nyíltan tuti, hogy nem fogják támogatni. Majd IMF, meg Merkel asszony a zsebpénzéből. Aztán hoznak pár EU-s törvényt, hogy kevesebb jut erre-arra, mert hát válság van, de ennek igazából semmi köze az ukrán segítségnyújtáshoz. Az oroszok detto...annektálnak egy remek kis Krímet, ami nélkülük éhendöglik. Ráadásul nekünk is ígértek egy kurva nagy összeget...szóval, az orosz pénzügyek is meg fogják érezni egy a bulit.

Előzmény: Antisystem (12834)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12840

Javaslatát a Köszponti Bizoccsák elé terjesztem, mint megfontolandó előterjesztést.

 

|: aláírás, nyomdapöcsét, kelt stb :|

Előzmény: Törölt nick (12835)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12839

Attól függ, hogy mit értesz ezen, ugyanis a németek már Moszkvában vannak.

Előzmény: Törölt nick (12791)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12838

jajjmar, mennyi mindenkit tartanak el. ez nem eltartas, hanem egy ilyen hulye modszer alakult ki, hogy igy fizetnek az olcso munkaeroert. lehetne ugy is hogy az eu-n keresztul nem koltenek ennyi nemet adot magyar beruhazasokra, csak akkor a merci meg audigyarban nemet fizetest kellene adni a melosoknak. meg mindig ok jarnak jol...

 

Vajk

Előzmény: Antisystem (12834)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12837

Az én ízlésemnek túl konzervatívak... ott még azért is kinéznek egy utcából, ha más színű szemeteszsákban teszed ki a szemetedet, mint a többiek...

Végülis a labancok állnak hozzánk a legközelebb Európában mindenféle szocio-kulturális szempontból, hála a párszáz év közös történelmünknek...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (12835)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12836

Akkor majd mi annektáljuk őket. Azt hiszem ennek az opciónak nem nagyon örülnének, mint ahogy esélyünk sincs rá - és ne is legyen - !  :-)))

Előzmény: Antisystem (12832)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12835

Könyörgöm!

 

Nem lehetne inkább Svájc!!?

Előzmény: Törölt nick (12829)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12834

Nem nagyon tehetik meg, mert az EU-mag polgárainak már kezd tele lenni a hócipője azzal, hogy kit mindenkit tartanak még el... szóval abból könnyen lehetne egy másfajta német egzisztenciális forradalom...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (12830)
Ibstock Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12833

Meg étteremben sem,mert Ausztriában az étteremben is megengedett a dohányzás.

Előzmény: Antisystem (12832)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!