Keresés

Részletes keresés

Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12518

Az amerikai palagáz program a technológiai kutatásokat helyezi előtérbe, az informatika segítségével. Szíjjártó tegnap tárgyalt 2 amerikai külgazdasági államtitkárral. Vita az EU és az USA között - Amerika elsődleges célja ebben a fázisban az import kiváltása, Európa viszont az export kvóták leépítését, vagyis olcsó amerikai gázt vár el.

Előzmény: Antisystem (12512)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12517

Az a furcsa helyzet van, hogy ahogy Ukrajna ki van szolgáltatva energetikailag Oroszországnak, úgy függ a Krím Ukrajnától.

 

A Krímben használt víz 85%-a, az elektromosság 82%-a, s a földgáz 35%-a ukrán területről érkezik a félszigetre. Ha Ukrajna vezetői úgy döntenek, akkor a Krímben hamarosan leáll a mezőgazdaság víz hiányában (gyümölcs, zöldség és szőlőtermelés),  sötétben maradnak, s a gáz is akadozni fog. S persze saját szénbányáik sincsenek. Mindezt elég nehéz lesz a Kercsi szoroson keresztül gyorsan pótolni.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12516

Ukrajnát figyeli a NATO AWACS-gépe


Repülést hajtott végre kedden Románia légterében kedden a NATO egyik AWACS típusú, légtérfigyelő és -ellenőrző repülőgépe - közölte a román védelmi minisztérium.

 

---

Bazmeg putyin. 

A jövő elkezdődött.

 

Huh, a román légtérben elrepül egy NATO gép.

 

 

Mi lesz a következő?

300 amerikai katona fogja a kalinyingrádi határátkelőnél fegyvereit dühösen rázni az elhaladó kamionoknak ,és akkor aztán tényleg meg lesz mutatva a ruszkiknak?

Előzmény: Törölt nick (12501)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12515

Fogod magad és szépen kiszámolod. 

Ehhez az adatok (orosz GDP, exportvolumen, stb.) mind, mind rendelkezésedre álnak.

 

 

Lentebb publikáltam a számaimat,és a kalkulációimat. ( kb. 10%-a az orosz gazdaságnak ami az olajtól függ, az exporttöbblet olajbevétel eltűnése max a vevőknek fáj)

 

No,tudsz válaszolni, vagy bármilyen tényadat közlese kiesik a működési körödből?

Előzmény: Törölt nick (12495)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12514

 

Ezt speciel én sem hiszem el, még annak ellenére sem, hogy a green csoportok jobbára baloldali beállítottságú emberkékből verbuválódnak.  

 

Az viszont tény, hogy a palagáz valós fenyegetés az oroszok energiapiacai számára. 

 

 

Előzmény: Antisystem (12509)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12513

Nem beszélve a gázrobbanásról. Szibériában 1x így égett le x00km2 lakatlan tajga. Makó, vagy Duisburg környezetzében más a helyzet.

Előzmény: Becses Bryganti (12510)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12512

Született erről a témáról már nehány Hálivúd-giccs is az elmúlt 2 évtizedben, ha jól rémlik... de ugye Hálivúd zömmel demokrata, ott mindig a környezetvédők a jófiúk, a nyerészkedő, korrumpáló burzsuj meg a rossz...

 

ÜdV

Előzmény: Becses Bryganti (12510)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12511

Na ya... elmondom újra, emlékeztetőül: a nyugat érdeke egy új Molotov-Ribbentrop paktum Ukrajnáról, minek segítségével Ukrajna nyugati felét a NATO-ba kebelezheti, és a Nyugat számára hasznosíthatja. Persze ezt nyiltan nyilván nem lehet kijelenteni, ezért muszáj előadni a hattyú halálát rég megfeneklett tárgyalások formális leállításával (vízum-könnyítés), G8 duzzogással, néhány oligarcha vagyonának befagyasztásával - ha majd lesz lista, és megnézzük, érdekes módon tobzódni fognak rajta Putyin ellenfelei meg az amúgy is Interpol-kőrözés alatt állók - meg hasonló szörnyűséges csapásokkal...

 

ÜdV 

Előzmény: RIKA424 (12508)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12510

Ideig-óráig. Mivel Németország, Magyarország, Csehország és a többi nem Szibéria és nem préri, hanem nagyon sűrűn lakottak, így kockázatos az életveszélyes mennyiségű káros anyag, illetve a kiemelt földrengésveszély. Ilyen rizikómentes technológiai, informatikai újítások, fejlesztések után indulhat meg a gazdaságos kiaknázás.

Előzmény: Antisystem (12509)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12509

"Nem véletlen, hogy Moszkva igyekszik megakadályozni az európai palamezők feltárását. Lengyelországban, Csehországban és Bulgáriában még a környezetvédőket is mozgósítja a kitermelés megakadályozása − és ezzel az orosz energiaexport fenntartása − érdekében. "

Hahahahaha.... ez a környezetvédők mint kommunista bérencek már kb 60 éve folyamatos olajlobby-retorika... mert hát nyilván, ellene vannak a kapitalizmus diktálta elveknbek, tehát kommunisták... vagy legalábbis oroszbérencek...

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Törölt nick (12497)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12508
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12507

Azon túl, hogy poén, semmi... pont ugyanolyan, mint az az azidőben gyártott összes többi...

Bár azért van hamisítatlan nyugati modell is ottan:

 

:)))))

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (12505)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12506

1. Amúgy ez több okból is marhaság, pl Csecsenföldön nem csupán gerillaharc folyt, hanem sokkal komolyabb akciók is voltak...

Ettől még alapvetően gerilla háború folyt ott. Amikor a gerillák relatíve jobban kezdenek állni, az akcióik eltolódnak a hagyományos háborúzás irányába mert területet elfoglalni és megtartani gerilla harcmodorral nem lehet.

Az USA sem Afganisztánt, sem Irakot nem akarja magához csatolni, de baráti kormányzatot létrehozni igen. Ehhez szintén le kell törni a gerilla típusú ellenállást. Ez az ami nem sikerült az USA haderejének.

 

2. Na és? Mi köze ennek a tanulmány fő gondolatához, hogy az orosz haderő csak kisebb szomszéd ellen elég jó?

 

Az, hogy nem igaz. Az oroszokat nem könnyű legyőzni a saját határaik mentén hagyományos fegyverzettel. Erre aktuálisan az USA sem lenne képes.

Előzmény: finom_rakottkrumpli (12245)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12505

Lehet, hogy én nem értem át. De mi ebben az orosz egérben a pláne? 

'91-ben már én magam megfaragtam volna egy pozicionáló eszközt, ha nem lehetett volna kapni 3 rugóért bármely számtech boltban. 

 

 

Előzmény: Antisystem (12503)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12504

Na látod, így kell híreket gyártani a semmiből...

Az Olimpia előtti hetek óta ott figyelik... orosz kérésre mellesleg... nem véletlen, hogy semmi reakció nincs rá túloldalról, a paralimpia végéig orosz beleegyezéssel radaroznak az AWACS-ok a Fekete tenger környékén.

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (12501)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12503

A kép aláírását is tetszettél olvasni: First Russian computer mouse from 1991 that was used by the railway company. 

Bár mondjuk attól függ, mihez képest, mert az eredeti szabadalmi leírás dátuma ismert (az is fent van ugyanitt) de az nem derült ki számomra, mikor került először sorozatgyártásra a világban. 

http://www.egermuzeum.hu/szabvanyok/107-az-eredeti-eger-szabvany.html

 

Az első Picipuha egér az 1983:

http://www.egermuzeum.hu/hirek/1-kisszines/98-microsoft-eger-reklam-a-80-as-evekbl.html

 

Na, ennyit a rágcsálókról:)))

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (12498)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12502

Szerintem le vagy maradva az eseményektől. Vasárnap meglesz a megszállt Krímben a népszavazási cirkusz. Utána Oroszország gyorsan el fogja fogadni a Krím felvételi kérelmét, s a Krím Oroszország szerves része lesz. Esetleg az kérdéses, hogy legyen-e ott is autonóm köztársaság, illetve, hogy mi legyen Szevasztopol státusza.

Jó kérdés, hogy utána mit kezdenek a tatár és ukrán lakossággal. Lehet, hogy újra deportálják őket.

Előzmény: Antisystem (12483)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12501

Ukrajnát figyeli a NATO AWACS-gépe


Repülést hajtott végre kedden Románia légterében kedden a NATO egyik AWACS típusú, légtérfigyelő és -ellenőrző repülőgépe - közölte a román védelmi minisztérium.

 

---

Bazmeg putyin. 

A jövő elkezdődött. 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12500

Körözést adtak ki a krími vezetők ellen

 

A főügyészség közlése szerint a körözést bírói határozat alapján rendelték el Volodimir Konsztantinov, az Ukrajnához tartozó Krím félsziget legfelső tanácsának (parlament) elnöke és "az önhatalmúlag" a Krím miniszterelnökévé kikiáltott Szerhij Akszjonov ellen, akiket az ország alkotmányos rendjének erőszakos megváltoztatására irányuló cselekményekkel gyanúsítanak.

 

---

 

Növelik a nyomást

Brüsszel ugyanakkor nem várta meg az tagországok és az USA képviselőinek javaslatait, hanem a hét elején akcióba lépett. Nevezetesen az oroszok leggyengébb pontján, az európai energiahordozó-exporton keresztül növeli a Moszkvára nehezedő nyomást. Nem tettek mást, mint hogy elhalasztották a döntést a Gazprom egyik kérésével kapcsolatban.

 

---

A Krím-félszigeten élő tatárok nem nyugszanak bele, ha a hét végi népszavazás eredményeként a terület lakosságának többsége úgy dönt, csatlakozni kíván Oroszországhoz. Bojkottálják a referendumot és készek föld alatti mozgalmat indítani az új status quo ellen.

 

El Qradi Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12499

"a Gajdar-kormány sokkterápiájájának köszönheti"

 

Mit?

Azt, hogy előkészítés nélkül, a valós folyamatok

figyelembe vétele nélkül holnap reggelre felszabadította

az árakat egy hiánygazdaság alapú rendszerben?

És ezzel összeomlasztotta a működő gazdaságot?

Azt is, ami versenyképes volt?

 

A galambszaros meg ez a gennyláda több kárt okozott

az oroszoknak, mint a kommunizmus 70 év alatt.

Előzmény: Becses Bryganti (12446)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12498

Dzsízesz Krájsz....igazam volt. Kb. 15 évvel vannak elmaradva.

Előzmény: Antisystem (12472)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12497

A nagy vesztes a Gazprom és Oroszország lesz.

„Újrarajzolódik a világ energetikai térképe, aminek következében a globális geopolitikai rendszer is átalakul” − írja Aviezer Tucker texasi energetikai szakértő a Foreign Affairs hasábjain.

Tucker szerint a palagáz kitermelésében forradalmi átalakulás zajlik. A hidraulikus repesztés módszerével olcsón és aránylag csekély környezeti kockázattal tárhatók fel a palagáz és a palaolaj lelőhelyei. A kitermelés megindulása máris jelentős árcsökkenést idézett elő az Egyesült Államokban: a földgáz ára négy év alatt negyedére csökkent, az olajimport a teljes fogyasztás 60 százalékáról 45-re csökkent. Fél tucat szénerőmű bezárt, és az olcsó energia számos gyárat késztetett hazatelepülésre a Távol-Keletről. A PriceWaterhouse elemzése szerint 2025-ig egymillió amerikai munkahely jöhet létre az olcsó gáznak köszönhetően.

A palagáz és -olaj kitermelésének nagy vesztesei az olajállamok lesznek, hiszen a kereslet visszaesése lenyomja az energiaárakat. Ebből pedig azok az államok is profitálnak, amelyeknek területén nem találhatók palalelőhelyek.

Az energiapiaci átalakulás Moszkva számára lesz a legnagyobb kihívás − véli Tucker. Az orosz költségvetés az energiahordozók exportjából befolyó összegekre épül. Nem véletlen, hogy Moszkva igyekszik megakadályozni az európai palamezők feltárását. Lengyelországban, Csehországban és Bulgáriában még a környezetvédőket is mozgósítja a kitermelés megakadályozása − és ezzel az orosz energiaexport fenntartása − érdekében. Tucker szerint ezek a lépések csak ideig-óráig lehetnek hatékonyak, már csak azért is, mert az Egyesült Államok kormánya a kitermelési technológia átadásával segíti az erőforrásokban gazdag országokat. A Gazpromnak és a Kremlnek előbb-utóbb szembe kell néznie a bevételek drasztikus csökkenésével. A Gazprom a közelmúltban több ország számára tíz százalékkal csökkentette az árait.

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12496

Stratégiai döntéskényszer

Ha világhatalmi szerepét el is vesztette, Oroszország azért olyan atomnagyhatalom maradt, amely továbbra is azt igényli, hogy nélküle ne hozzanak meg meghatározó jelentőségű döntéseket. Sem Európában, sem a dinamikusan fejlődő Ázsiában. Oroszország az utóbbi évtizedben bebizonyította, hogy képes a gyors fejlődésre, és a világ legnagyobb területű országaként, természeti kincseit és felhalmozott tudásanyagát tekintve is minden eszközzel rendelkezik ahhoz, hogy gazdasági súlyát illetően is előrelépjen a jelenlegi 6-7 helyről az élvonalba a világranglistán.

 

Ennek megfelelően Magyarország nem tartozik Moszkva legjelentősebb tárgyalópartnerei közé. Az orosz kormányt ebben a térségben egyetlen dolog viszont igen érzékenyen érinti: az energetikai kapcsolatrendszer.

 

Az orosz gazdaság ugyanis még mindig egyetlen lábon áll, hiszen a Kreml legfontosabb bevételi forrását az energiahordozók európai értékesítése jelenti, amelynek java a közép-európai térségen áthaladó vezetékrendszeren keresztül bonyolódik le. A Kremlnek tehát létérdeke az energiaexport európai bővítése, mert egyáltalán nem biztos, hogy szállításait át tudja irányítani az ázsiai piacra abban az esetben, ha Európa az orosz energiafüggés lefaragása mellett döntene.

 

A közép-európai országoknak és köztük Magyarországnak is létérdeke viszont az orosz energiafüggés csökkentése, legalább egy olyan szintre, amely már kizárja a politikai zsarolás lehetőségét is.

 

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12495

 

Fogod magad és szépen kiszámolod. 

Ehhez az adatok (orosz GDP, exportvolumen, stb.) mind, mind rendelkezésedre álnak. 

Előzmény: Törölt nick (12492)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12494

Szemmel láthatóan mégse USA gyarmat. 

 

És ennek szerinted hányan örülnek kubában? 

 

Előzmény: Antisystem (12485)
infeserter Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12493
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12492

Számokkal alá tudod támasztani?

 

:)

 

tudod,a számok beszélnek, a kutyák meg ugatnak :)

Előzmény: Törölt nick (12480)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12491

Költségvetési többletet, külterületet futtatnak, és a gazdaságuk NEM olajipari része növekszik durván.

 

Azt megjegyzem,hogy 99-ben az olaj ára olyan 10$ körül volt, a GDP-je meg olyan 22%-a a mainak

 

Mondjuk az utóbbi 40 év legalacsonyabb olajára volt abban az évben :)

 

 

Előzmény: Törölt nick (12473)
finom_rakottkrumpli Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12490

És ennyi, egyébként pedig, ha feleséged/gyereked/barátod jelentős segítséget kér tőled, te azt ugyanúgy megadod vagy nem adod meg, mintha egy teljesen ismeretlen ember kérné? Kinek játszod te a bazárit? :)

Előzmény: Antisystem (12487)
kemenesalja2013 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12489

Valószínűleg úgy értékelik, hogy mégsem az egészet....

Előzmény: Törölt nick (12486)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!