Keresés

Részletes keresés

homo neanderthalensis Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12990

Egyszóval, ha ez igaz, és végigviszik, Putyinnak vége

Előzmény: homo neanderthalensis (12988)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12988

Сегодня Америка открыла свои стратегические резервы нефти и продала 5 млн.баррелей.Кажется,ну и что здесь такого,капля в море. 
Но нет.Для Путина это не просто повод для беспокойства,а красная тревожная лампочка с зуммером. 
Америка свои стратегические запасы не раскрывала много лет,и если раскрыла, значит это очень реально,это сигнал - не умеришь свою борзоту,обрушим нефтяные цены.А они и так уже в последнее время были неоправданно завышенные, держались только на инерции.В мире переизбыток нефти. 
А если цены рухнут,то все,и захочешь,а назад уже не поднимешь. 
И что будет с хромающей на обе ноги российской экономикой при 30 долларах за бочку?

Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12985

Nézd, ez nyilvánvalóan egy hülye deklaráció, mert "politikai és/vagy gazdasági nyomásgyakorlás" alatt nagyjából mindenki azt ért, amit akar, ha akarom az is politikai nyomásgyakorlás, ha valakit egy számla kifizetésére akarok rávenni mondjuk. Ha tágan értelmezzük, akkor nyilván megsértették x-szer, keletről is meg nyugatról is... ha viszont szűken, akkor az első nyilvánvaló megsértése nyilván az USA-körök által pénzelt "narancsos forradalom" és a Bush-doktrína volt... amivel Ukrajnát a semlegessége feladására és a NATO-ba akarták kényszeríteni egy kívülről pénzelt és irányított "forradalmi" puccsal.

 

ÜdV

Előzmény: Fernando1 Hierro (12982)
O.. Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12984

személyeskedés nélkül nem megy?

Előzmény: Becses Bryganti (12983)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12983

Lehet, sőt biztos nem értesítettek, de  megsemmisítették a szemét SZU c. állatság által ott hagyott atomfegyvereket. Senki nem akar odatelepíteni.  Oroszország

szállja meg területe 1 részét. Én

a fajtátokat akarnám  oda telepíteni,  - a majdaniak jóindulatára bízva.

Előzmény: O.. (12980)
Fernando1 Hierro Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12982

A budapesti memorandum meg tíltja a politikai, és gazdasági nyomásgyakorlást ukrajnára.

A majdanon ott kolbászoló EU-s és USA politikusok támogatása fentebb említettek súlyos megsértése.

 

Még jó, hogy Oroszország az égvilágon semmiféle nyomást nem gyakorol Ukrajnára...

Előzmény: O.. (12980)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12981

És hogy jön ez az én hozzászólásomhoz?

Előzmény: Törölt nick (12977)
O.. Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12980

részlet az érvényes ukrán alkotmányból:

 

"Külpolitikai téren a leghangsúlyosabb a semlegessé válás szándékának kinyilatkoztatása, azaz az ország nem csatlakozik katonai szövetségekhez, és tartja magát az atomfegyver-mentesség hármas elvéhez: nem fogad, nem állít elő és nem szerez nukleáris fegyverzetet."

 

Ha valaki megtudná erősíteni, az jó lenne. A budapesti memorandum meg tíltja a politikai, és gazdasági nyomásgyakorlást ukrajnára.

A majdanon ott kolbászoló EU-s és USA politikusok támogatása fentebb említettek súlyos megsértése.

 

Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12979

Az amcsi katona mindig egyruhában jár. Mo-n atűzoltók iks. A biztonsági őröknek nencs, csak legfeljebb foraruhájuk.A TEK-nek van, az APEH-revízoroknak nbincs, csak bvéna ööltöny/kosztüm:)

Előzmény: Törölt nick (12977)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12978

Röhögni fogsz, a téma szorosan kapcsolódik Ukrajnához... ugyanis modell-szerűen leírtad azt a fajta "nyugati hozzáállást" ami miatt a nyugat sokak szerint persona non grata. Pontosan ez az a fajta "világhatalmi arrogancia", ami miatt a nyugati kvázi-demokráciák vagy ha úgy tetszik elitista demokráciák népszerűsége erősen visszaszorulóban van, amihez képest még egy másik fajta "kvázi-demokrácia" - esetünkben a Putyin által képviselt - is komoly, és választható alternatívaként jelenik meg.

 

ÜdV

 

ps: nosztalgiáztam kicsinyég, még megvan a NET-en az EREDETI "Prága 2000" szervező honlap, persze a külső linkek zöme már nem működik.

http://inpeg.ecn.cz/frames/english/index1.html

Előzmény: Becses Bryganti (12975)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12976

Gergényi - Gyurcsány parancsára elhanyagolta a B-közepet és civileket, turistákat hajtott rá a verőembereire, Gyurcsány parancsára. Gazemberek. Dew a bánásmód stimmel, mind a TV-gyújtogatókra, mind a bolognai,stb söpredékre.

Előzmény: Becses Bryganti (12975)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12975

Akkor még jogosan szídták maz namerikai policájt, m,ert Seattle-ben nem verte stét a gennyes csür5hét. Azóta - 9/11 - beállt ba szigor. Wall street - kapott a fejére atzu az Észak-KLorea, vagy Irán, vagy ki tudja ki általfizetett genmnyes csürhe és visszahúzódtak az amúgy is öszehúgyozott almukra. Már nem tgéma, Ukrajna az.

Előzmény: Antisystem (12974)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12974

Nézd, én benne voltam... egyébként érdekesek a legendáid az "amerikaipolicájról" a szokott előadásodban, de valójában azért szűnt meg a jelenség Seattle, Prága, majd Genova (2001) után, mert közbejött a WTC, és megváltozott a globális biztonságpolitika a globális paranoia irányába, és már nem rendeztek változó helyszíneken ilyen jellegű konferenciákat.

(szóval az amerikaipolicáj-legendád már csak azért is sántít, mert Seattle az első nagy volt, és nem az utolsó)

 

ÜdV

Előzmény: Becses Bryganti (12970)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12973

Velünk emberileg jóban vannak, és ez azt hiszem kölcsönös. 

Az "angolok az EU-ban", na az megint egy jó kérdés, szerintem az a baj, hogy Nagy Britannia az elmúlt évszázadokban annyira rászocializálódott a vezető szerepre, hogy nem tudnak azzal mit kezdeni, hogy itt a 3. helyre esélyesek, szóval ilyen "benn is vannak, kinn is vannak".

Franciák? Hangsúlyozottan nem emberi viszonyokról beszélek, de politikailag lehet velük jóban lenni? -  vagy most genya voltam?:))

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (12969)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12972

Ami pedig politikailag szívás, az előbb utóbb gazdaságilag is xopó lesz.

Előzmény: Becses Bryganti (12971)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12971

Dehogynem. Csak Mo évszázadok űta némemetortentált. Nem rossz, gazdaságilag, de politikailag eddig mindig szívás.

Előzmény: Artemis Entreri (12969)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12970

Valamilyen erő, szervezett állt mögöttük, ami összeszerveztge vőket. 1/3 nem, hanem 1-3kivűlálló támogattaí őket, de pők is kemény kezet köv eteltek, mert az úő autóikat is szuétverték, az ő sugárvonalaikatg is felgyújtották. Békjéás, rendszeszabott karhatalmú jogállamok, UUSA, Svájc. Mint a futbalélhuligánoknál, ayz orfoszhok megkapták a nbeveket és a fotókatg. Nem b-szták ki őket, hanem be vsem engedték b-ósdzódnik. bp is jól megolddotta.Arolngyos bőrük féltése miatt, Kínával nem is próbálkoztak. Miután az amerikaipol,icáj kiosztott pár jól irányzott maflást, eltűntek, visszahúzódtak az amúgy is ősszehúgyozot malmukba. Több tippem van, hogy ki tobozrozta őket, nem alapítványokm.

Előzmény: Antisystem (12966)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12969

Történelmileg max. az érthető, hogy nem a németekhez húznak. Az amcsi barátság nekem furcsa. Inkább francia/angol vonal tűnhet(ne) történelmileg sanszosnak. Meg a magyar, de ránk ilyen helyzetben sajnos nem számíthatnak érdemben.

Előzmény: Antisystem (12968)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12968

"A lengyelek amerikaiakhoz való viszonya legendásan jó. " - persze, én csak "USA tégla" néven emlegetem néha őket az EU-val összefüggésben... ami persze igazságtalan némiképp, mert náluk a történelmükből következik, hogy nem tudnak teljes szívvel beállni egy németek dominálta EU-ba - szóval történelmileg érthető, hogy ők inkább az amerikaiakhoz húznak... 

 

ÜdV

Előzmény: rich.mond (12942)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12967

Igen... ezt hívják "golyófogónak"....:(

Amikor civilekből önkéntes alapon begyüjtik az összes önjelölt Rambó szociopatát, 3 nap kiképzéssel fegyvert adnak a kezükben, majd annak drukkolnak, hogy több ellenséges golyó akadjon meg bennük, mint amennyit egymásra lőnek ki...:((( - ennél már csak az szánalmasabb, amikor jellemzően ilyen háborúk végső bukási szakaszában elkezdik sorozni az életkorilag is alkalmatlan 15-16 éveseket... és hát amikor egy harci helyzetben kiképzett katonákkal lenne a veszteség 10%, így lesz 90%... szimpla genocidium.

Ha most elrendelsz egy ilyen önkéntes hadsereget, az egyébként egy jó ötlet, toborzod, megvizsgálod alaposan egészségügyi és pszichológiai szempontból, kiképzed, alakulatokba szervezed, megtanítod őket csapatként működni - fél év alaphangon, de inkább egy. Akkor az normális, működőképes, lehet benne felelősséget vállalni az emberekért.

 

Persze tudom, vannak komoly történelmi hagyományai a kapás-kaszás népfelkelőknek - nálunk is - de az úgy kb az ismétlő fegyverek elterjedése óta nem müxik.

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (12939)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12966

Pedig nyugodtan elhiheted.... közelről is szagoltam már szúnyogirtót (a CS-gas vagy klóracetofenon közhasznú neve) meg pucoltam el tömegoszlatásra bevetett dobberman-falka elől, nem csak fotelforradalmárkodtam életemben :)))

Úgyhogy azt is első kézből mondom neked, hogy a városrombolás az nem a tüntetők, hanem a provokátorok és a hozzájuk csapódó párszáz fős "footballhulligán-jellegű" csapat volt a 20-40 ezer tüntetőből.... tudod, nem nézhette a politika, hogy a városlakók cirka 1/3-a a tüntetőkkel szimpatizál, muszáj volt kavarni valamit... ezért azután felbéreltek pár provokátort akik vitték magukkal a minden tömegrendezvény környékén fellelhető söpredéket... ez ennyi. Meg a média lázított rendesen, mert ők a balhé eladásából élnek, tehát nem nézhették azt, amikor az elvben illegális tüntetők meg a rendőrök egy csoportban röhögcsélnek... 

(voltak ebből édes jelenetek, amikor ugye híre ment, hogy "zúzzuk a mekiket", mi meg vagy 40-en bementünk egy mekibe kajálni talpig tüntetéshez öltözve, és nem értettük a "szó megszakad, hang fennakad nehány vendég kimenekül" effektet... de aztán hamar leesett nekik és mindenki megnyugodott...)

Az a baj, hogy láthatóan te is bekajáltad azt a képet, amit a mainstream média próbált sugallani... De ha akarod, elmesélhetem, hogy hogyan zajlott valójában a dolog...

 

ÜdV

Előzmény: Becses Bryganti (12932)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12965
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12964

Ha "na és", akkor meg mi a faszt kötekeccc?

Előzmény: Törölt nick (12963)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12963

Még  jo hogy  más,  annyira  evidens  hogy  holnap  felkel  a  nap,  na  és?

Előzmény: Artemis Entreri (12962)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12962

Jó, látom, hogy reszket az ujjad a ravaszon, de ha kicsit arréb viszed, akkor elmesélem Neked, hogy semmi ilyesmit nem írtam. Azt írtam, hogy más. Nem azt, hogy geczi Magyar Gárda.

Előzmény: Törölt nick (12961)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12961

Igen ,  az  itteni Gárda  az   békésen  családostol  autozo  roma  tanárokat lincsel.

Előzmény: Artemis Entreri (12956)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12960

Igazából megemelték a Berkut létszámát :)

Előzmény: Törölt nick (12959)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12959

A csütörtöki ülésen a parlament elfogadta az Ukrán Nemzeti Gárda nevű fegyveres alakulat létrehozásáról szóló törvényt. haderő 60 ezer fős lesz, de szükség esetén parlamenti döntéssel növelni lehet majd a létszámát. A fegyveres állami rohamalakulatnak az lesz a feladata, hogy megvédje az országot és a polgárokat a "bűnözőktől, a külső és belső agressziótól."

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12958

szuper 5let, ha kiképzetlen civilek lőfegyvereket kapnak... -(((( 

Előzmény: Törölt nick (12953)
loding Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12957

ebben egyetértek

 

ott az egyik hozzászóló valami olyasmit mond, hogy valamelyik ukrán tuljdonú bank ügyfelei szívnak

Előzmény: Artemis Entreri (12952)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!