Keresés

Részletes keresés

bende-goose Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5402
kösz
Előzmény: digicat (5401)
digicat Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5401
Kb. 10-20 oldalt összefoglal:
http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=41430352&t=9042477
Előzmény: bende-goose (5396)
timartom Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5400

Csodálkozom azon, hogy csak kevesen 'negatív feedbackeltek' (de csúnya így leírva) vissza.

Előzmény: vomit (5398)
Pavel Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5399
nemsemmi :)
Előzmény: vomit (5398)
vomit Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5398
ezt a nagyon beteget nezzetek :-o
majdnem minden vevojenek negativot tol be.
bazz-
bende-goose Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5397
de úgysem bírom ki! szóval egy általam elképzelt tranzakció a lehető legoptimálisabb esetben: (ez könnyű, mert eldöntendő:)
adatok valósak

kinézek a német oldalon egy erősítőt. a tag megbízható, szállít mindenhova, mindenhogy lehet fizetni.
tfh én nyerek, erre megy neki az email, hogy a cuccot Innsbruckba küldje, mert ott vannak rokonok és ismerősök. és akkor direktneten (raiffesien) átutalom neki a pénzt egy olyan bankszámlaszámra, ahol minden megvan adva és ami a nemzetközi viszonylathoz kell. és persze kikalkulkulálom, hogy melyik a legolcsóbb küldési mód és ezt ajánlom neki/számonkérem tőle.

stimmt?

köszi:)
bende-goose Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5396
sziasztok, lenne egy globál kérdésem, sok felesleges helyett:
rendszertelenül olvasgatom ezt a topicot, nemrég volt szó arról, hogy lesz valami összefoglaló a kezdőknek (mint én:) , hogy ne kelljen a rutinos öreg átnemverhető rókáknak válaszolni 100adszor is ugyanarra a kérdésre... nos, megvalósult?
kisluca Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5395
Sziasztok, még nem írtam ide sose, de szeretném megköszönni a segítséget és tippeket amiket itt kaptam! Nagyon tanulságos volt végigolvasni, három hónapja vásárolgatok és amit eddig nagyon szerettem volna az még meglett. Nálam bevált ez az utolsó pillanatban licitálunk technika. szal köszi mindenkinek! :))) üdv, Luca
ZE Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5394
Ha a feketére festett irányjelzőn "áttörő" fény borostyánsárga jellegű, akkor a rendőr nem szól érte. Ha nem, akkor szólhat, az más kérdés, hogy nagyívben tesz arra, ami a dolga lenne, inkább abba köt bele, amibe biztos a siker :-(

Mondjuk Bp-en tök mindegy, hog ymilyen színű egy autón az irányjelző, mert 10 autósból 9 nem használja...

Egy érdekes kérdés: Ha az USA autó veterán autónak minősül, akkor is a hazai szabályoknak megfelelően át kell alakítani a világítóberendezéseit?

(A "valaki szerint tilos"-ban a valaki az nagyjából az USA/Kanada joghatályán kívüli világ...)

Előzmény: roberd (5390)
t.lantos Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5393
Hmmm, uj trukk. Most kaptam egy levelet, hogy albaniabol jelentkeztem be a paypal accomra, es erositsem meg. Mondjuk a level nem jelent meg, igy a kinezeterol fogalmam sincs. De mivel nincs is paypal accom...
Yogi Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5392
Te döntöd el, én csak azt mondom, hogy veszélyes, ezért felelőtlenség - másokkal szemben is - ilyet föltenni. Nem kell másra mutogatni, hogy ő is szabálytalan, az nem ment fel téged.
Regadó úgy tudom, van máshol is Európában, de csak néhány tízezer forint mértékű.
Előzmény: roberd (5390)
t.lantos Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5391

Azert valahol kell korlatokat szabni. A regado, megadoztatott ado, vam es hasonlok nekem is szurjak a szemem.

Meg ugye az, hogy mas elbiralas ala esik, ha szemelyesen hozom be, es mas ha postazom.

Arak tekinteteben meg igen draga hely vagyunk. Amerikaban egy Corolla sedan 1.8-as motorral ugy 2.8m ft-ny dollar, itt meg megnezheted, hogy mennyi.

Persze ez mar tt is kibukik, amikor olyanokat latsz az ebay-en, hogy az adott allamban lakonak 8-9% sales tax. Igen, ott beerik ennyi afaval. Nalunk meg 25%, es meg a vamra is meg a regadora, meg a fogyadora. Bravo.

 

Előzmény: roberd (5390)
roberd Creative Commons License 2005.01.31 0 0 5390
Na egy utolsót írok erről aztán vége, már nagyon átmentünk offtopicba.

Én teherautózom, előtte pedig buszoztam, tehát több százezer km-ert vezettem már, sosem volt ezzel gondom.
Mi a helyzet a feketére-sötét színűre festett lámpákkal? Ők is mehetnek műszakira ugye? Már az sem b.sárga.

A mozaikról inkább ne beszéljünk, a szabályokat én is el tudom mondani. Ha akartam volna, 5 kis kinaival a motor helyén is vizsgáztathattam volna.

A közlekedés a veszélyes üzem, nem a vezetés, és az is azért az, mert a mama vagy a birka kihozza a szalonból az újonnan részletre vett suzukiját vagy egyéb autóját, és azt hiszi azzal született, és ő mindent tud, ezért 3000 km-mel az órában összetöri, nem kell ahhoz piros hátsó lámpa sem.

Szerintem egy túlszabályozott országban élünk, bizonyos esetekben, nézz körül a ebayon, nézd meg milyen árakon vehetnél egy jó autót magadnak, miért kötelez engem arra, hogy a szaros suzukiját vegyem meg! Ha kintről akarok hozni, miért kell több százezer reg adót fizetnem?! Nem vagyunk eu tagok? Az osztráknak is van regadó ha németből vesz használt autót?
Ennyit a szabályokról.

Igazad van, eccer élünk, én ebben az egy életemben szeretném élvezni az adott lehetőségeket anélkül, hogy arra gondolnék, ezt nem szabad, mert valaki szerint tilos.
Nem a közlekedési szabályokra gondolok, de arról is sokat tudnék mesélni.

The End
Előzmény: narancsmacek (5388)
bugmaker Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5389
kmarci: igen fizethetsz bidpay-jel, ha csak money order van feltüntetve. Arra figyelj, hogy a bidpay időnként nem hagyja jóvá a mo küldését.
Előzmény: kmarci (5382)
narancsmacek Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5388

Nem, hogy zavaro eletveszelyes. Multkor mentem ket savos korfolgalomban, a belso savban fekezett valaki majd hirtelen elemvagott. Utana vettem eszre, hogy a kotsog nem fekezett hanem baszom piros indexevel jelzett (ami elso pillanatban feklampanak tunik).

Remelem ha a rendor meglatja leveszi a rendszamot. Nem tom mi a fenenek kell itt feltunesi viszketegsegben szenvedni, plane egy veszelyes uzemnel (autovezetes) ahol eletekrol de legalabbis nagy ertekrol van szo, meg hat ugye ott vannak a hatalyos muszaki eloirasok nem veletlen talaltak itt ki a sarga iranyjelzot (no persze szarjunk erre nagy ivben, eccer elunk...).

Előzmény: t.lantos (5385)
narancsmacek Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5387

Ja legegyszerubb ha elkered az eladotol, csak van olyan amelyik maga sem tudja.

Ennek ellenere ezen szamok es bank nevenek ismereteben kiszamithato az IBAN kod. A swift (vagy bic) meg fent szokott lenni az adott bank honlapjan.

Vannak a neten iban kalkulatorok. Ezekkel ellenorizheto egy beirt iban ervenyessege. Megnezed az iban felepiteset, elso ket jegy az orszag kod (DE), kovetkezo ket jegy egy ellenorzo osszeg. Innentol valtozo a dolog de a nemeteknel asszem nincs nagyon elbonyolitva csak a ket szamot kell egymas moge beirni, majd ezekhez egy megfelelo ellenorzo osszeget talalni.

Előzmény: Gsi8v (5375)
Yogi Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5386
Ha legközelebb a Mozaikban járok, megkérdezem.
Előzmény: t.lantos (5385)
t.lantos Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5385

Szerintem nemigen kotozkodnenek vele. Lattam mar nem egy piros indexu autot. Es ott nem volt szo atdizajnolasrol, olyan volt, es kesz. Es kpaott muszakit. En nem adtam volna neki, mert valoban zavaro.

 

Előzmény: Yogi (5379)
ZE Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5384
Előzmény: ZE (5383)
ZE Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5383
és mik ezek a számok , amiket írtál, mert azt sem értem.

Két link:

TARIC web

TARIC lekérdezés

Mindkettő a TARIC web oldalról érhető el.
Előzmény: ukillingmemekillingu (5381)
kmarci Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5382

Sziasztok, az lenne a kérdésem, hogy a postán kiküldött International Money Order (amit pl. az AMEX-nél vásárolhatok) megegyezik-e hivatalosan a BidPay által kiküldött money orderrel? (Hiszen az utóbbit is postán küldi ki a Bidpay -- gondolom csekk formájában, amit aztán az illető bármely bankban beválthat.)

 

Ha ez így van, akkor fizethetek én olyan aukción BidPay-jel, ahol csak "Money order/cashier's cheque" van megjelölve fizetési módként, de BidPay nincs (Amerikában gyakori)? (Gondolván, hogy azért nem tüntetik fel, mert az is money order?). Költségben nincs nagy különbség, de kevesebb macera lenne.

 

Köszönöm előre is, ha volt már szó róla (kb. egy évet olvastam vissza), írjátok nyugodtan, hogy RTFM :)) üdv, kmarci

ukillingmemekillingu Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5381

használt cuccom van, csakhogy nem laptopról van szó.

 

a másik meg h azt nem hiszem h 1 komplett cucc ugyanannyiba kerül minden tatozékkal, mint 1 alkatrész, amiben nincs se aksi, se töltő, se semmi,vagy igen?tehát a vámnak is jóval kevesebbenek kell lennie.

 

a másik: ki mondta h egymás mellett jön a csomag?

 

és mik ezek a számok , amiket írtál, mert azt sem értem.

Előzmény: digicat (5380)
digicat Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5380
Általában az alkatrészek külön kategóriába vannak sorolva.
Hirtelenjében a laptopnál úgy látom, hogy csak a használt alkatrészek vannak külön.
TARIC:
laptop: 8471300000
laptop alkatrész és tartozék: 8473300000

Mivel a vám ugyanaz, csak akkor tudna spórolni, ha fel tudja bontani 45 max. eurós tételekre, de szerintem a kijelzőről nem fogják elhinni, hogy 45 euró.
Előzmény: kivi (5377)
Yogi Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5379
Nem véletlenül előírás a sárga. Ha te pirosat teszel fel, nézhetik féklámpának is. Akkor meg a javítás több, mint amit most megspórolsz.
Előzmény: roberd (5373)
ZE Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5378
Nem használta a neont, plusz túl nagy volt a "rábeszélőkéje", ahogy a másik oldalról hallottam. (Meg az sem véletlen, hogy kétszer futott neki az autóval a vizsgának utána...)

A lámpa átszerelése nem megoldás, ugyanis ez a tevékenység nincs benne a tolerált kategóriában, ergo a rendőr nem azt fogja mondani, hogy cserélje ki, hanem azt, hogy nem szabványos a világítóberendezés, ezért feljelent, hb.-ot szab ki, vagy ha nagyon rá akarod beszélni, kivonja a kocsidat a forgalomból, és viheted "szigorított" vizsgára.

Nálunk, és európában, meg a világ jelentősebb részén borostyán sárga az irányjelző. Az USA/Kanada valóban kivétel ez alól. De ha ezt az USA/Kanada szabályt veszed alapul, akkor ugye az egyenrangú útkereszteződésnél minden esetben megállsz, és a hamarabb oda érkező autót, jöjjön akár balról, elengeded? Mert ott ez a szabály...

Szerencséd volt hogy "elnéztek" dolgokat. Ez a lámpacsere viszont engedély nélküli átalakítás, amit hidd el, nem szokás elnézni...
Előzmény: roberd (5373)
kivi Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5377
Nem hinném hogy más szabály vonatkozik pl. egy szétszedett fél laptopra két csomagban, mint ha ugyanezt egyben kapod. Az viszont a sziveg joga, hogy olyan kevésre biztosíttatod amennyire csak akarod. Nem kötelező a biztosítás.
Előzmény: ukillingmemekillingu (5372)
abroncs2 Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5376

Hi !
Uj vagyok itt, de mar ebay-eztem vasarlo kent. En csak nemetbol vasaroltam. Kozelebb van, a posta olcsobb es gyorsabb. Melyen visszaolvastam a forumban es mint mindegyiken, itt is vannak orokzold kerdesek... Nem artana egy weblapra valahova egy magyar nyelvu FAQ-ot feltenni es elobb oda iranyitni az ujjoncokat.
Az elado kifizetese mindigis problema volt, plane kicsi osszgeknel. En ugy csinaltam hogy amikor harom honapra mentem friccekhez melozni, csinaltattam ott egy legegyszerubb bankkartyat (raiffeisen). Ez egy chip nelkuli debitkartya volt, nem dombornyomott, es csak penzautomatanal es egyes nagyobb aruhazak kassajanal lehetett veluk boldogulni. Viszont volt hozza egy "e-banking" opcio. Ezzel a bank weblapjan keresztul lehetett atutalni (es fogadni) penzt barhova nemetbe (esetleg az EU-ba is ?  - en csak NO-ba utaltam). Egy atutalas 4 cent volt. Weben nezheted azt is ha bejott a zseton. Tok kenyelmes volt.

Szoval ha van ilyened, magyarbol feldobsz ra egyszer par szaz eurot pld CIB-en keresztul, aztan meg weben fizeted a fricceket kifele, es ok is tudnak neked oda konnyeden fizetni, mert hat NO-i belso szamlaszam. Ha meg kellett a zsir rolla, barmelyik magyarorszagi raiffi automatabol uritheted (persze forintot, de olyan pici valtasi veszteseggel hogy idopocsekolas volt kiszamolni). Hogy egy friccnek atutalj kellett a Name, Kontonr, es a BLZ.
Szepseghiba: A banknal a kartya fenntartasi dij kb 2,5 Euro/honap volt. Es nem volt semmi kamat a zsetonra.

En 2003 elejen csinaltattam, ugy hogy besetaltam az utlevellel egy nagyobbacska falu bankjaba es mondtam hogy van nalam egy csomo (1000) dohany kp-ban, es be akarom ide tenni hogy ne hurcoljam magamnal, es hogy majd a kovetkezo fizukat is ide fogom be tenni. Kellett mondani egy ottani lakcimet es hogy hol dolgozom. A lakcimet mondtam, nem volt mivel bizonyitsam, nem is kellett, elhittek. A munkahelyet tudtam volna valami gyenge fenymasolattal bizonyitani, de ugy remlik nem kellett azt sem, ugyanis tudtak az egesz faluban hogy sok vendegmunkas jon ahoz az uzemhez. Egy jo het mulva kesz volt.
2004 vegen lejart. Nem hosszabbitottam mert azert szemelyesen kellett volna odamenni es ez egy felreeso helyen van, csak kocsival lehetett volna elerni, es jo messze van. Gondoltam keresek egy hasonlot, vagy jobbat, egy Mo-hoz kozelebbi ponton, egy nagyobb varosban.

Gondolom ilyen kartyat lehet csinaltatni turista kent is, ha azt bloffolod hogy ott akarod tolteni az egesz nyarat a haverednel...
Lattam vannak itt olyanok is akik nemetbe laknak. Az o velemenyuket kernem egy ottani jo bankrol es a turistas kartya csinalasrol. Hatha van koztetek olyan aki banki szferaban dolgozik ott.
Koszi.
Hosszu lett, bocs.

Gsi8v Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5375

Szia !

 

Köszönöm szépen a segitségedet.

Üdv.

Gsi8v

Előzmény: matchka (5374)
matchka Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5374
Hello ! BLZ= BankLeitZahl, azaz ebbol tudjak, hogy Nemetorszagon belul melyik bank az. Ezek meg nem eleg infok, kell meg kerned az eladotol a bank nemzetkozi kodjat is. Szoval kerd az: "IBAN" es "BIC CODE"-ot. Van olyan bank is, aki keri az eladod nevet es pontos cimet is. Ha ezzel segitek, akkor kuld ezt el az eladodnak: "Lieber verkaufer ! Bitte senden Sie mir noch "IBAN" es "BIC CODE" von Ihre Bank. Ich brauche unbedingt zu uberweisung." Biztos nem irtam jol helyesen, de megerti, az sicher :)
Előzmény: Gsi8v (5366)
roberd Creative Commons License 2005.01.30 0 0 5373
5 perc alatt átszerelhető, viszem a két másikat is magammal, nem foglal nagy helyet.
Kis hazánkban a rend őre-i ennél csúnyább dolgokat is elnéztek már némi rábeszélés hatására.
Igen, nálunk b.sárga, az elmaradottabb országokban jó a piros is.

A szomszéd nem a megfelelő helyen és időben használta a neont, és gyenge volt a 'rábeszálőképessége'.
Előzmény: ZE (5365)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!