Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12539

Márminthogy a GRÚZ agressziót... Dél-Oszétia soha sem tartozott önálló grúz szuverenitás alá, hónapokkal előbb vált ki a dél-oszét ASZSZK még a Grúz SZSZK-ból, mint Grúzia a SZU-ból... tudod, szerencsére a bushita genny se tudja felülírni a NAPTÁRAT. 

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (12533)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12538

Egyelőre a grúz konfliktus le van zárva. A grúzok csendben vannak, nem ismerik el a területek leválásának a jogosságát, de nem is tesznek lépéseket  helyzet megváltoztatására.

Előzmény: perkelto (12530)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12537

Az oroszországi komcsik természetesen Putyint támogatják a Krím ügyében.

 

«Севастополь! Фашизм не пройдет!».

 

Репортаж на «РассветТВ» о поездке российских депутатов-коммунистов в КрымМы 23 года ждали этого дня, когда на референдуме определим судьбу Севастополя в составе России, сказал «народный мэр» города Алексей Чалый на встрече с представителями делегации КПРФ – парламентариями Государственной Думы Владимиром Бессоновым и Павлом Дорохиным, депутатом Мурманской областной Думы Геннадием Степахно.

Előzmény: Antisystem (12528)
loding Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12536

a csecsenek nem "perzsák" véletlenül mint "arabok", most nem tudom csak kérdezek

(ugye muszlim ok, de mint náció)

 

?

Előzmény: perkelto (12535)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12535

Abban is biztos lehetsz, hogy a csecsenek is újra elkezdik a háborút, ahogy egy kis esélyük lesz a győzelemre. Az 1943-as évben kapott német géppuskákat is bezsírozva tárolták a kilencvenes évekig...

loding Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12534

"Putyin ellenfelei meg az amúgy is Interpol-kőrözés alatt állók - meg hasonló szörnyűséges csapásokkal..."

 

a lebiztosítózott autókat is megtalálták az zinterpOOl :-) segedelmével :-DDDD

Előzmény: Antisystem (12511)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12533

Attól még az orosz agressziót még nem fogadták el a grúzok.

Előzmény: Antisystem (12532)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12532

Ne zavarjon az ábrándozásban, hogy a Szaakasvili-banda már a környéken sincs...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (12530)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12531

Nézd, meg lehet próbálni... ahogy kanyarban a vonat alá is be lehet ugrani... csak a valószínűsíthető kimenetel nagyjából ugyanaz... a csoda meg ritka...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (12527)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12530

A grúz konfliktus távolról sincs lezárva. Ahogy kitör egy oroszellenes háború ki fogják használni a helyzetet, s visszafoglalják az elvesztett területeiket. Hasonló a helyzet mint Finnország esetében 1940-ben.

Előzmény: Láma291 (12524)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12529

Az ukrán válság nem fenyegeti az együttműködést az amerikai légierő és az NPO Energomas orosz cég között, amely rakétahajtóműveket szállít a nagyméretű amerikai kém- és katonai műholdak pályára állításához - közölte kedden Eric Fanning, a légierő államtitkára.

Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12528

Nekem az tetszik, ahogy ebben a topicban a Nyugat hívei hogy drukkolnak Putyin ellenzékének... ami főképp az KPRF (Коммунистическая Партия Российской Федерации, leánykori nevén SZKP)-nak ugye... Sztálin, Brezsnyev, Andropov, Csernyenko könnyeket morzsol a szemében a túlvilágon...:)))

A kormányzó párt jelentősen meggyengült, de még így is komoly az előnye a választáson második Kommunista Párttal szemben, amely a szavazatok 19,16 százalékát szerezte meg, és az eddigi 57 helyett 92 képviselőt küldhet az alsóházba. A választáson harmadik Igazságos Oroszország 13,22, a Liberális Demokrata Párt 11,66 százalékot szerzett.

 

ÜdV

perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12527

Ha nem ismerik el a Krímet, akkor miért szolgáltatna nekik tovább? Szomjan nem halnának, de az intenzív mezőgazdaság leállna. A vizet 400 kilométerről viszi oda egy csatorna.

Előzmény: Antisystem (12522)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12526

The struggle to right the economy is as much a struggle for sovereignty as the crisis in Crimea. A weak Ukraine is fated to be dominated by outsiders — Moscow wants to ensure those outsiders are Russian, not European or American.

“Stated simply, Ukraine is the economic equivalent of a failed state,” said Robert J. Shapiro, co-founder and chairman of Sonecon, a private firm that advises American and foreign businesses, in a post for The Globalist, an online magazine. Ukraine’s credit rating is worse than Greece’s and large debts will soon come due, with some $15 billion in sovereign bonds maturing this year and another $15 billion in 2015. With a current account deficit equal to 8 percent of its gross domestic product, Ukraine cannot pay off and refinance those debts without large-scale aid — some $35 billion over two years, the new government says.

 

 

Ukraine’s vulnerabilities are enormous, partly a result of 23 years of mismanagement since independence from the Soviet Union, when early reforms were quickly jettisoned and the economy was distorted by corruption, favoritism, patronage and outright theft. That history damages Ukraine’s efforts now to hold the country together against Russian pressure, because ethnic Russians and many Russian speakers, both in Crimea and in the industrial east, see Russia as more successful and attractive than Ukraine.

 

http://www.nytimes.com/2014/03/09/world/europe/ukraines-fight-to-fix-economy-is-also-a-fight-for-legitimacy.html

 

 

Az ukránoknak megvan a saját bajuk.A gazdaságuk totál csődbe van,és az usa/eu szájkaratén kívül semmit nem csinál.

 

Bármilyen oroszok elleni szankció még mélyebbre nyomja le az ukrán gazdaságot,és gyorsítja a totális államcsődöt.

perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12525

Igaz, az inkább a románok, bolgárok és  törökök hadszíntere lenne.

Előzmény: Láma291 (12519)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12524

Talán dicsőséges győzemet arattak az afganisztáni háborúban?

Ott nem. Azonban Grúziában és Csecsenföldön is győztes háborút vívtak. Azaz, elérték a kitűzött polittikai célt katonai eszközökkel.

Előzmény: Bradanek F (12340)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12523

Ha igazán tökös csávók volnának a nyugati vezetők, azonnal felvennék Ukrajnát az EU-ba. Aztán -utólag -  lehetne szavazni a lakosságnak, hova akar tartozni!

Az EU sok tagállamból áll, sok különböző érdekkel. Így a tökösség fogalma is sokféle. Egyeseknél az, hogy azonnl felvenné Ukrajnát az EU-ba és ki áll e mellett, másoknál meg az, hogy távol tartsa Ukrajnát az Eu-tól (a várható költségek miatt) és a politikusi tökösség arra irányul, ahogy az előbbiek szándékátnmeghiúsítsa.

Előzmény: jablonka4 (12298)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12522

Ha Ukrajna vezetői úgy döntenek, akkor a Krímben hamarosan leáll a mezőgazdaság víz hiányában

Azt genocidiumnak hívják... nem dönthetnek úgy... ahogy Oroszország sem döntött úgy, amikor leváltak az ex-szovjetek... Ukrajna szerelhet fel villanyórát, gázórát, a csaphoz meg akkor nyúlhat, ha nem teljesül a számla...

Illetve, ha mégis úgy döntenének, az meghívó az orosz hadsereg számára, kézbesítve... de lehet, hogy egyszerűbb és gyorsabb, ha az oroszok meg letoxxák Ukrajnát az összes gáz, olaj, vasúti, elektromos és mindenféle orosz rendszerről...

És akkor a Nyugat sem szólhat egy szót se...

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (12517)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12521

Persze hogy nem. A nagyágyúk között rengeteg a kőkemény republikánus is. A magyar filmszerkesztők kelthetnek olyan képzetet, hogy a balosok uralják a pályát.

Előzmény: Törölt nick (12514)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12520

Ha a kalinyingrádi területre vezető vasútvonalakat és országutakat elvágják, ott is nehéz helyzet lesz.

Előzmény: Törölt nick (12516)
Láma291 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12519

Ebből a Német és Angol egysített haderő érdemben venné fel a harcot a lelakott shit orosz hadsereggel. 

Ez igaz, de nem a Krím félszigeten.

Előzmény: Törölt nick (12270)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12518

Az amerikai palagáz program a technológiai kutatásokat helyezi előtérbe, az informatika segítségével. Szíjjártó tegnap tárgyalt 2 amerikai külgazdasági államtitkárral. Vita az EU és az USA között - Amerika elsődleges célja ebben a fázisban az import kiváltása, Európa viszont az export kvóták leépítését, vagyis olcsó amerikai gázt vár el.

Előzmény: Antisystem (12512)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12517

Az a furcsa helyzet van, hogy ahogy Ukrajna ki van szolgáltatva energetikailag Oroszországnak, úgy függ a Krím Ukrajnától.

 

A Krímben használt víz 85%-a, az elektromosság 82%-a, s a földgáz 35%-a ukrán területről érkezik a félszigetre. Ha Ukrajna vezetői úgy döntenek, akkor a Krímben hamarosan leáll a mezőgazdaság víz hiányában (gyümölcs, zöldség és szőlőtermelés),  sötétben maradnak, s a gáz is akadozni fog. S persze saját szénbányáik sincsenek. Mindezt elég nehéz lesz a Kercsi szoroson keresztül gyorsan pótolni.

 

 

Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12516

Ukrajnát figyeli a NATO AWACS-gépe


Repülést hajtott végre kedden Románia légterében kedden a NATO egyik AWACS típusú, légtérfigyelő és -ellenőrző repülőgépe - közölte a román védelmi minisztérium.

 

---

Bazmeg putyin. 

A jövő elkezdődött.

 

Huh, a román légtérben elrepül egy NATO gép.

 

 

Mi lesz a következő?

300 amerikai katona fogja a kalinyingrádi határátkelőnél fegyvereit dühösen rázni az elhaladó kamionoknak ,és akkor aztán tényleg meg lesz mutatva a ruszkiknak?

Előzmény: Törölt nick (12501)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12515

Fogod magad és szépen kiszámolod. 

Ehhez az adatok (orosz GDP, exportvolumen, stb.) mind, mind rendelkezésedre álnak.

 

 

Lentebb publikáltam a számaimat,és a kalkulációimat. ( kb. 10%-a az orosz gazdaságnak ami az olajtól függ, az exporttöbblet olajbevétel eltűnése max a vevőknek fáj)

 

No,tudsz válaszolni, vagy bármilyen tényadat közlese kiesik a működési körödből?

Előzmény: Törölt nick (12495)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12514

 

Ezt speciel én sem hiszem el, még annak ellenére sem, hogy a green csoportok jobbára baloldali beállítottságú emberkékből verbuválódnak.  

 

Az viszont tény, hogy a palagáz valós fenyegetés az oroszok energiapiacai számára. 

 

 

Előzmény: Antisystem (12509)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12513

Nem beszélve a gázrobbanásról. Szibériában 1x így égett le x00km2 lakatlan tajga. Makó, vagy Duisburg környezetzében más a helyzet.

Előzmény: Becses Bryganti (12510)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12512

Született erről a témáról már nehány Hálivúd-giccs is az elmúlt 2 évtizedben, ha jól rémlik... de ugye Hálivúd zömmel demokrata, ott mindig a környezetvédők a jófiúk, a nyerészkedő, korrumpáló burzsuj meg a rossz...

 

ÜdV

Előzmény: Becses Bryganti (12510)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12511

Na ya... elmondom újra, emlékeztetőül: a nyugat érdeke egy új Molotov-Ribbentrop paktum Ukrajnáról, minek segítségével Ukrajna nyugati felét a NATO-ba kebelezheti, és a Nyugat számára hasznosíthatja. Persze ezt nyiltan nyilván nem lehet kijelenteni, ezért muszáj előadni a hattyú halálát rég megfeneklett tárgyalások formális leállításával (vízum-könnyítés), G8 duzzogással, néhány oligarcha vagyonának befagyasztásával - ha majd lesz lista, és megnézzük, érdekes módon tobzódni fognak rajta Putyin ellenfelei meg az amúgy is Interpol-kőrözés alatt állók - meg hasonló szörnyűséges csapásokkal...

 

ÜdV 

Előzmény: RIKA424 (12508)
Becses Bryganti Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12510

Ideig-óráig. Mivel Németország, Magyarország, Csehország és a többi nem Szibéria és nem préri, hanem nagyon sűrűn lakottak, így kockázatos az életveszélyes mennyiségű káros anyag, illetve a kiemelt földrengésveszély. Ilyen rizikómentes technológiai, informatikai újítások, fejlesztések után indulhat meg a gazdaságos kiaknázás.

Előzmény: Antisystem (12509)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!