Keresés

Részletes keresés

RIKA424 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12575

A nyugat nem a döntetlenre játszik, hanem a békére.

 

--------------

 

az a baj(a) a nyugatnak, hogy speciel épp béke van.

Krímben is.

 

Amikor ők szállnak meg országokat hasonló módon, akkor ott 10 nap alatt van 10.000 halott.

Itt meg egy se.

 

Sokat segítene a nyugati összefogáson ha krímben tobzódó orosz VO kinyírna 1000-2000 helyit.

De nem nyír ki.

 

Persze dumál (szájkaratézik) mindkét fél, de közben a Krím éli hétköznapi életét.

A lakosság kicsike része (1%) kimegy tüntetni vagy erre vagy arra az oldalra, de különben nyugi van.

 

Szombaton majd szavaznak és 60-70% azt fogja kérni, ugyan hagy csatlakozzon már Oroszországhoz.

 

A nyugat meg talán Ukrajnában tarthatja a kettő kelet-ukrajnai megyét, de a Krím az elveszett.

 

 

 

 

 

Előzmény: Törölt nick (12562)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12574

"Udmurtföldön Oroszországban 8000 ember tüntetett, hogy támogassa az ukránokat. "

 

Szerintem Pizyin máris összehívta a nemzetbiztonsági bizottságot

és már csak azon tanakodtnak, hogy fehér zászlóval vagy magasba

emelt kézzel meneküljenek a Krímből.....

Előzmény: perkelto (12401)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12573

Amíg a globalisták uralkodnak, Magyarország csak veszthet a területéből, de semmiképen nem nyerhet vissza egy centit sem. 

Aki ezt nem látja, az politikailag vak.

Előzmény: morcos csodagyerek (12568)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12572

Persze az a szalonképes és demokratikus, ha Putyin engedi ezt! -DDDDD

Előzmény: Antisystem (12571)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12571

Mert egyik sem volt... a "zárjuk Oroszországot NATO-ba gründolt ex szovjet tagállamok gyűrűjébe, nehogy kiemelkedjen a kvázi-középhatalmi státuszából" Bush doktrína volt...

 

ÜdV

 

ps: most én el...

Előzmény: Cs_ (12570)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12570

Idézek az általad linkelt cikkből: 

 

"A „színes forradalmak” a 2000-es évek geopolitikájának egyik legérdekesebb fejleményei. Lukjanov szerint ideje a „színes forradalmak” kapcsán szakítani az eddig leginkább elterjedt két magyarázattal, azaz, miszerint a „színes forradalmak” az amerikai hírszerzés összeesküvései voltak (ezt főként Moszkvában hangoztatják), illetve azzal, ami szerint a színes forradalmak a „demokrácia diadalai” lettek volna (ez elsősorban Nyugaton hangzik el)."

Előzmény: Antisystem (12567)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12569
morcos csodagyerek Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12568

"nekunk Ukrajna setesese semmi jot nem hoz"

 

Miért nem? Az az érdekünk, hogy a szomszédaink minél kisebbek és gyengébbek legyenek. Ha darabjaikra hullanak, az nekünk csak jó, főleg, ha magyar többségű darabok válnak le róluk és így azok visszatérnek hozzánk, vagy legalábbis magyarbarát-magyar kötődésű országok alakulnak belőlük a szomszédságunkban.

Előzmény: Grigorij Sandorovics (12564)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12567

A jelenség, amiről beszélünk:

http://oroszvilag.hu/?t1=sajtoszemle&hid=286

 

És igen, Obron környékén voltak próbálkozásaik a szerveződésre... csak hát nem jött be...

 

ÜdV

Előzmény: Cs_ (12566)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12566

Idézek az általad linkelt cikkből: 

 

"s Moszkva most attól tart, hogy Oroszország lesz az Otpor következő célpontja." 

 

S az lett? Volt bármilyen komolyabb incidens, vagy valami? 

Előzmény: Antisystem (12561)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12565

A globalisták célja, hogy az eu kiszolgálja a FED(USA)-et, és legyenek olyanok is, akik az eu-t szolgálják ki.

A globalista gazdaságpolitikához pedig meg kell teremteni a lakájhatalmakat a megfelelő politikai elitekkel.

Aki nem érti meg a "kor szavát", az szalonképtelen.

-Orbán csak rangsorvitát akar, szeretne országostul följebb kerülni a nyalonclistán.-

-((((((((((((((((( 

Előzmény: Törölt nick (12562)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12564

Szvsz Most Putyin kinyomja a hejzetbol a makszimumot. Mivel a partnerek tobsege megszegte igereteit - ot se fekezi semmi.

Na, a jo kerdes. Miis ez a "makszimum". Halvany gozom sincs.

 

En szemszogombol - nekunk Ukrajna setesese semmi jot nem hoz. De allando dotalasaval is tele van mar mindenem. Ezert cserebe azert egy kis lojalitas jarna cserebe.  Az a szenny - amit most kiontenek oroszokra - az tul van az ingerkuszobon. Minderrol mondom - sajnos varni kell honapokat - amig eljut a verifikalt tenyinformacio hozzatok is.

 

Ami borzaszto - hogy kiengedtek a barna szinezetu nacista dolgot. Ezt nem lett volna szabad - mert parncsszora ezek mar nem bujnak vissza. S ennel csak egy rosszab van - az orosz oldalon folnevelt nacizmus, raszizmus es meg nehany izmos "uzmus" :((.

 

Na mert nehany meg nem nevezett orszagnak nagyon kull a gyenge orosz, s erre a celra minden projekt jol jon. Gondolom az usa PR nem nagyon emlegeti, hogy Bin Laden az usakok projektje volt a szu ellen Afganban? Nem tanulnak az egvilagon semmibol, annyira el vannak ruszofob politikajukkal, hogy meg a "pere(zag)gruzka" szot se tudjak jol leirni, persze veletlenbol.

Előzmény: Antisystem (12560)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12563

Nyugodtan megmondhatta volna, hogy nem akarja a kerités tövében látni a NATO-t, satöbbi, satöbbi. 

 

Izé, ezt Oroszország HUSZONÉVE megmondta... oroszul is, angolul is, lassan is, hogy tompika is megértse:)... és akkor megszületett a kifejezetten ellene irányuló Bush doktrina... tudod, kalendar...

 

Na de az nem játszik, hogy maszkos, felségjelzés nélküli ancúgba bugyolált figurákkal  lerohanunk egy országot, mindenféle faszságra való hivatkozással. 

Sertés izé Disznó öböl... menjen az amcsi kormányzat ügyvédje a Kremlbe a jogdíjakért... ennek ez a módja...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (12562)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12562

Persze elfogult vagyok némiképp, de egyszerűen nem látom a 3. logikusat, az "és akkor a Nyugat győz" forgatókönyvet, 

 

Na, ugye, hogy csak te látod bele ebbe a helyzetbe is a háborút? 

Pedig erről szó nincs. A nyugat nem akar nyerni. A nyugat célja a nemzetközi jog betartatása. 

Aki itt nyerni akar az egyedül putyin. De az a gond, hogy ő sem fog. Mert olyan helyzetet teremtett, amit egyszerűen nem lehet megnyerni. 

 

A nyugat nem a döntetlenre játszik, hanem a békére. 

Ha putyin deklarálja, hogy mi a z ami bántja, akkor meg lehetett volna ezt oldani putyin megszégyenülése nélkül is. 

Nyugodtan megmondhatta volna, hogy nem akarja a kerités tövében látni a NATO-t, satöbbi, satöbbi. 

Na de az nem játszik, hogy maszkos, felségjelzés nélküli ancúgba bugyolált figurákkal  lerohanunk egy országot, mindenféle faszságra való hivatkozással. 

 

 

Előzmény: Antisystem (12560)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12561

Mostanra már nem... a "színes forradalmi időkben" természetesen ott is bepróbálkoztak, Moszkvában is megjelent a narancsos-rózsás OTPOR-klón, az USA neokon csapat és a Sorosék közös gründolmánya a CEU-ban kidolgozott forradalmi stratégiával... csak ugyanúgy rövid úton ki lettek dobva, mint Belarussziában...

Ilyesmire gondolok: http://mno.hu/migr_1834/moszkva-az-otpor-megjelenesetol-tart-613241 (2004)

 

ÜdV

Előzmény: Cs_ (12559)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12560

Nézd, én most két lehetséges kimenetelt látok, az egyik a nagyhatalmi döntetlen, és Ukrajna szétesése - ez tűnik most valószínűbbnek - a másik, hogy Oroszország képes megőrizni a befolyását egész Ukrajnára annak laza, esetleg föderatív egyben maradásával.

Persze elfogult vagyok némiképp, de egyszerűen nem látom a 3. logikusat, az "és akkor a Nyugat győz" forgatókönyvet, se az annak megfelelő politikai célt, se az oda vezető stratégiát - mintha a Nyugat kezdettől fogva eleve a döntetlenre játszana...

Mert ugye az "azt mondjuk a medvének, hogy hess!" az sem nem cél, sem nem stratégia, az a "futok még pár kört, hogy qrvának ne nézzenek"...  

 

ÜdV

Előzmény: Grigorij Sandorovics (12556)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12559

A parlamenten kívüli ellenzéknek valóban nincs nagy tömegbázisa, de a hatalom gondoskodik is róla, hogy esélye se legyen tömegbázist szerezni. 

 

 

Ez a lázítás, meg aknamunka, meg stb jól hangzik, szokták is alkalmazni kortól és országtól függetlenül, de tudsz konkrét példákat hozni Oroszországból, hogy hol lázítanak, meg forradalmi helyzet gründolnak?  

Előzmény: Antisystem (12558)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12558

Kérlek: megállapítottuk, hogy Putyin ellenzéke parlamenten kívül van - nyilván nem azért, mert ne lenne választás, hanem azért, mert nem ugorják át a lécet a választáson. Ebből következő, hogy Putyin a parlamenti demokrácia keretei között momentán nem leváltható. Marad tehát az ex-lex módszerekkel való gyengítés, a forradalmi helyzet gründolása... erre valók pedig az efféle elemek, terroristák és fizetett forradalmárok, akik megteremtik a működésükkel a félelem és bizonytalanság légkörét...

 

ÜdV

Előzmény: Cs_ (12555)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12557

Hát igen, egy szar ellenzék is jobb a semminél. Nem hiányzik a sárdobálás, de egy működő demokráciában valamilyen szinten szükség van, ahogy itt is tapasztaljuk, a kormány stiklijei erős ellenzék nélkül nem jutnak el a választókig...  

Előzmény: Grigorij Sandorovics (12549)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12556

En ugy ertelmeznem.

A Krimi Tatarok most kivarnak es egyeztetnek.

Ahhoz kepest, hogy kifejezetten jol szervezett egyseg - az elso napi tolongast leszamitva - mar reg nem lepnek semmit.

Reszemrol, gondolom, hogy az orosz oldalrol sokkal komojabb es perszpektivusabb ajanlatot kapnak a jovot illetoen :)).

 

Elougrik e Janukovics? Jo kerdes.

Politikai halott - teny.

Ukrajna legitim elnoke - teny.

Mire lenne jo ez az adu? Fene tudja, de tegnap nem csak ugy allt ki beszedevel. Jogi dolgokat tamasztott ala, tehat benne van a partiban. Meglatjuk, minek.

Előzmény: RIKA424 (12554)
Cs_ Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12555

Segítsd megérteni az a logikát, ami alapján eljutottunk Putyin parlamenti/nem parlamenti ellenzékétől, a csecsen Bin Ladenig! 

Előzmény: Antisystem (12546)
RIKA424 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12554

Ehhez képest még az oroszországi tatárok is tüntetnek a krími beavatkozás ellen.

 

-----------------

 

Nem így van.

 

Hamis állítás.

 

Az oroszországi tatárok speciel támogatják a krimi beavatkozást.

 

A krimi tatárok ellenzik.

 

Nem ugyanaz !

 

 

Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12553

Az, hogy az EU számára egyáltalán nem priorítás Ukrajna egyben tartása, az kiderül abból is, hogy kisérletet sem tettek az ukrán ideiglenes vezetés rábeszélésére a február 21-ei megállapodásokhoz való visszatérésre, meg sem próbálták, sőt... pont az ellenkezőjét csinálják folyamatosan, adják a hintalovat Jacenyukék alá... Ez tiszta képlet, elméletileg is igazolható, a gyakorlatban is ez történik, semmi izgalmas...

 

Ami a következő napok nagy kérdése, hogy előugrik-e a cilinderből Janukovics (vagy hozzá közeli valaki), mint az "ukrán egység megmentője"... szóval, hogy Moszkva is elfogadta-e valójában a nagyhatalmi döntetlent és az új MR-paktumot, vagy győzni akar továbbra is...

 

ÜdV

Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12552

Ez is a kepzavarod resze.

Mivel az orosz Tatarok eppen Krim mellet tuntetnek.

Sot, Tatarsztan elnoke mar minimum ketszer volt Krimben es alairt ketoldali megegyezeseket.

Probalj tenyeket keresni es ertelmezni - ne az agymoso PR-bol tajekozodni. Abbol van boven mindket (harom, naegy stb.) oldalrol. Nekem is pl. faj a fejem a mi PR anyagatol...

 

Aki nem tudna. Az Orosz es Krim Tatarokban csak a tatar szo az azonos. Kifejezetten nem rokonok, sot elegge feszultek maguk kozzott.

Előzmény: perkelto (12551)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12551

Ehhez képest még az oroszországi tatárok is tüntetnek a krími beavatkozás ellen.

Előzmény: Grigorij Sandorovics (12549)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12550

Nézd, Putyin rájött arra az ősi törvényszerűségre, hogy a stabilitás úgy érhető el, ha széles az a réteg, amelyiknek egy konfliktus kapcsán VAN veszteni valója...

 

ÜdV

Előzmény: loding (12548)
Grigorij Sandorovics Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12549

A hejzet szomorubb.

Igazabol nincs ellenzek, mert ami van, az parodia.

Jo ellenzek pedig minden allamnak kell (nektek se hianyozna) a jobb ballansz erdekeben.

 

Ami a nemzetisegeket illeti. Nem 70 even at. Most is. Oroszorszagban per pillanat kb 200 nemzet el egyutt, kisseb, nagyobb (ritkan) balhe kozepette. Tehat ennek megvan a hagyomanya, s eleg jol ki van jogilag rendezve.

 

Megint, aki nem tudja.

Eppen ma van itt a Krimi Tatarok vezetese - az Orosz vezetessel egyeztetesen - az o jovo hejzetuket illetoen Krimben - ha ugy hozza a sors, hogy Krim visszakerul anyukajahoz. Gondolom meg lesznek elegedve :)).

Előzmény: Cs_ (12543)
loding Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12548

Griznij

 

Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12547

Na ya.... egy birodalmat nem összegründolni nehéz, hanem egyben tartani...

 

ÜdV

Előzmény: loding (12544)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12546

Nézd, a Nyugatnak, ha "ellenségem ellenségéről" van szó, nincsenek averziói... voltak csecsen hadurak - tkp szimpla maffiózók - akikből nagyon szívesen gründoltak volna Bin Laden ver 2.0-t a 90-es években... talán 2001.09.11-ből már tanultak kicsit ebben a tekintetben, már hogy ez a fagyi törvényszerűen nyal vissza...

De a szélső-ilyenolyan az jöhet még ma is ...

 

ÜdV

Előzmény: Cs_ (12543)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!