Keresés

Részletes keresés

Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12664

Na, ez így már stimmel...:))

Mondjuk azt se felejtsük ki, hogy az egész VSZ -létrehozásba a NATO kényszerítette bele a SZU-t... (a naptár makacs dolog) 

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (12654)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12663

Negyven évig KGST-ben voltunk. Aztán átgründoltunk NATO-ba. Ez baxxa a ruszkik csőrét.

 

Nem jó... KGST konta EU illetve VSZ kontra NATO. Nem ugyanaz. A mi esetünkben az EU egyáltalán nem érdekelte az oroszokat, mára meg pláne nem érdekli, azon csak mi szívunk:( - vagy van, aki nem. A NATO miatt meg azt mondanám, hogy joggal prüszkölnek, nem erről szóltak a kezdeti megegyezések... mindamellett azt még benyelték, mert maradt ország a NATO és köztük... (Ukrajna)

 

Nekem az sem hiányzott, ez sem hiányzik, de inkább ez hiányozna, minthogy újra ruszk katonák mászkáljanak az utcán, Krasznaja Moszkvát árulva.

Hát nézd, a két dolog nagy mértékben független egymástól, a Krasznaja Moszkvát áruló csapat nem a VSZ kötelékébe tartozott:)))

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (12653)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12662

"A cseppfolyós gáz nem robban. A (gáz)gőz)-levegő elegy robban. A cseppfolyós gáz majdnem ugyanúgy égne, mint a benzinszállító hajó."

 

Konkrétan balestre gondoltam, hajótörésre, ütközésre.

Akkor viszont megvan a megfelelő keverék, és bummm.......

Előzmény: Unerwünschter Gast (12661)
Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12661

A cseppfolyós gáz nem robban. A (gáz)gőz)-levegő elegy robban. A cseppfolyós gáz majdnem ugyanúgy égne, mint a benzinszállító hajó.  Mondjuk egyik után sem érdemes a hajót generáloztatni. :-(

 

Az olajjal szemben viszony előbye, hogy ha nem ég el mind, akkor elpárolog és nem szennyezi annyira a vizet.

Előzmény: El Qradi (12655)
Gianniz Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12660

Az oroszok rohadtul nem akarnak a magyar határhoz jönni, nem erről szól a történet.

Előzmény: Unerwünschter Gast (12656)
Gianniz Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12659

Így van.

Előzmény: Törölt nick (12638)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12658

"A lengyelek jobb helyzetben vannak, nekik helyben van kitermelhető palagáz, de persze az is nagyon sokba fog kerülni."

 

Lehet hogy rosszul tudom, de nekünk is elég komoly tartalékaink vannak a

Kecskemét-Debrecen-Békéscsaba háromszögben.

Cska valamiért nem akarják kiaknázni.

Előzmény: perkelto (12649)
loding Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12657

 

tessék így lehet nyílt vízen rakodni :-DDDD

elég informatív ?

Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12656

Jelenleg inkább az a gond, hogy az orosz-ukrán határnál kb. 80.000 orosz katona áll fegyverben, 270 tankkal, 140 repülőgéppel és 90 helikopterrel. Ha megindulnak, akkor két nap alatt Kijevben lehetnek, s újabb két nap után elérhetik a magyar határt.

 

Azért Ukrajna egy 40 milliós ország. 80 000 ember pedig egy hajdani népstadionnyi ember. Az amerikaiak bicskája is a partizánháborúba törik bele mindig.

Előzmény: perkelto (12634)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12655

"Nyilván azért van már most is egy csomó gázszállító hajó. Persze a gázvezetékek teljesen biztonságosak. Ott sosem robban fel még semmi. Megcsapolni sem lehet. Ebben is Neked van igazad :)"

 

Olyan marhasok gázszállító hajó azért nincs.....

Ha Európa az orosz gázt amerikaival akarja kiváltani, napi

30-40 hajónyi gáznak kellene Európába érkeznie, főleg télen.

Az azt jelentené, hogy 300-400 hajó lenne folyamatosan úton, ebből

előbb-utóbb egy felrobban.....

 

 

"Az orosz tartalék meg végtelen. Ezt is elbaxtam. Mea culpa :)"

 

Az orosz tartalék nagyságrenddel nagyobb, mint az amerikai.

Arról nembeszlve, hogy a jenkik az olcsó gázra alapozva

olyan iparágakat akarnak újjáéleszteni, amik zabálják az

az energiát.

Tehát a készlet hamarabb fog elfogyni, mint a tervezett.

Előzmény: Artemis Entreri (12648)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12654

Ohppardon..Varsói Szerződés :)

Előzmény: Artemis Entreri (12653)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12653

Negyven évig KGST-ben voltunk. Aztán átgründoltunk NATO-ba. Ez baxxa a ruszkik csőrét. Nekem az sem hiányzott, ez sem hiányzik, de inkább ez hiányozna, minthogy újra ruszk katonák mászkáljanak az utcán, Krasznaja Moszkvát árulva.

Előzmény: Antisystem (12651)
loding Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12652

https://www.marinetraffic.com/en/

 

itt realtime nyomonkísérhető a hajó mozgása globálisan, teljes leírással

gyönyörűen szűrhető adott szállítási üzletág szerint, GPS alapon.

ott vannak az útvonalak is.

 

Előzmény: loding (12650)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12651

Nézd, az a rakétarendszer - főként eredeti formájában - ugyanannak a gyalázatos Bush-doktrinának volt része, mint az ex-szovjet térség NATO-ba gründolása, tkp "Oroszország rácsok mögé dugása"... ezek a xarok spec az orosz katonai potenciál értékét rontják erősen, teljesen függetlenül attól, hogy az éppen ki ellen irányulna, milyen hadműveletben, milyen politikai céllal, ez által gyakorlatilag kontrollt szerzett volna a Nyugat az orosz európai haderő felhasználása felett... egyáltalán nem csodálom tehát az oroszok erre adott ideges reakcióit...

És hát mást nem lépHETnek erre - ha szuverén nemzetnek tartják magukat és nem gyámság alatt állónak - mint hogy egy adott esetben egy 0. lépéssel kilövik... és nyilván ehhez telepíteniük kell az eszközöket...

 

ÜdV

Előzmény: halaloszto (12636)
loding Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12650

:-DDD nem laboratórium ez, meg sci-fi :-))) ömlik a kaminon a füst, ég a nehéz olaj, vagy a dízel, mese habbal a parasztoknak

öko ... az meg bio ... :-DDD

Előzmény: perkelto (12642)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12649

A lengyelek jobb helyzetben vannak, nekik helyben van kitermelhető palagáz, de persze az is nagyon sokba fog kerülni. 

 

Fura mód kiderült, hogy lengyel környezetvédő szervezetek közvetítőkön keresztül a Gazpromtól kaptak támogatást, hogy gátolják a hazai palagáz kitermelését.

Előzmény: El Qradi (12643)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12648

Annak utánaszámoltál már, hogy mennyibe kerülne az a gáz, ha Európába

szállítanák?

 

Nem számoltam utána. Nem vagyok naprakész az amerikai gázlobby ügyeiben. Plusz  a hajózási tarifákat sem ismerem. Ne haragudj :)

 

A tenger tele lenne úszó nukeláris bombákkal, ha egy ilyen hajó robbanna

valamelyik kikötőben. akkor ott kö-kövön nem maradna semmi.

 

Nyilván azért van már most is egy csomó gázszállító hajó. Persze a gázvezetékek teljesen biztonságosak. Ott sosem robban fel még semmi. Megcsapolni sem lehet. Ebben is Neked van igazad :)

 

Plusz az amerikai tartalék is véges.

 

Az orosz tartalék meg végtelen. Ezt is elbaxtam. Mea culpa :)

Előzmény: El Qradi (12643)
Biga Cubensis Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12647

ez már az elfogultság extrém foka...

a Patriot légvédelmi rendszer

az Iszkander hadműveleti–harcászati, bármire lőhetsz vele, ami a talajon van és 400km-en belül... folytatás is van:

 

  • rögzített- és forgószárnyú repülőgépek repülőtereken;
  • parancsnoki állások és kommunikációs csomópontok;
  • fontos polgári infrastrukturális létesítmények;
  • valamint más lényeges kis és körülhatárolt célpontok.

 

de ha engem kérdezel... hülyeség Patriotot és Iszkandert is telepíteni oda... sőt szintén marhaság egyéb más ballisztikus rakétavédelmi rendszert is....

 

na persze minden ország telepít (akinek van) légvédelmi rendszereket a határához közel, csak nem jelenti be az újságban :)

Előzmény: Antisystem (12633)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12645

De ez számunkra még mindig csak a jövő zenéje. A legközelebbi LNG-terminál Horvátországban épül, de még évekig nem lesz kész.

Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12644

A Patriot rendszer gépjárműre szerelt. Az ellen kevésbé bevethető. A PAC-3-ban viszont már nincs robbanótöltet. Így az mindenképpen kevésbé tekinthető támadófegyvernek, mint az SS-26.

 

Mindamellett, hogy szerintem nincsen védekező és támadó fegyver.

Előzmény: Antisystem (12633)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12643

"Az amerikai gázlobbynak annyi lenne a dolga, hogy olcsóbban adja a gázt. Mivel már jelenleg is az USA gáz sokkal olcsóbb (legjobb tudomásom szerint), illetve tekintettel a közeljövőben kiaknázandó palagáz készletekre, ez egy nagyon egyszerű és veszélytelen módszer lenne."

 

Annak utánaszámoltál már, hogy mennyibe kerülne az a gáz, ha Európába

szállítanák?

A tenger tele lenne úszó nukeláris bombákkal, ha egy ilyen hajó robbanna

valamelyik kikötőben. akkor ott kö-kövön nem maradna semmi.

Plusz az amerikai tartalék is véges.

Előzmény: Artemis Entreri (12627)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12642

Van olyan is, ami diesel olajjal megy, de ahhoz cseppfolyósító berendezésnek kell lennie a hajón, ugyanis a cseppfolyósított földgáz folyamatosan forr, s azt vissza kell nyerni. Az elpárolgó földgázzal általában gőzgépet hajtanak meg.

Előzmény: loding (12639)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12641

Meg kell csepfolyosítja

Pár  ami cég még mindig nem heverte ki a sokkot,hogy a frissen felépített LNG FOGADÓ terminálja használhatatlanok,mivel lement a gáz ára.

 

Az amerikai shale gáz nem olyan,mint a Katari,ahol eléggé jól lehet tudni,mennyi jön fel a kútélete során.

Ez inkább szerencsejáték,amibe ha veszít az építő cég,akkor van egy csépfolyósító üzeme a párologtató mellett,0 kihasználtsággal.

Előzmény: perkelto (12619)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12640

"Akárhogy is nézzük a Patriot védelmi fegyver, az Iszkander meg támadó."

 

Ez nézőpont kérdése.

Ha a támadó fegyverrendszered véded a hazafival, akkor része

a támadó rendszernek.

Ha a nagysándorral odavágsz egy Pershing ütegnek, akkor

védekeztél vele.

 

 

Előzmény: Biga Cubensis (12630)
loding Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12639

a hajókat pakurával hajtják :-)

ha tehetnék bitument is égetnének, de azt inkább eladják útburkolatnak :-)

Előzmény: perkelto (12631)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12637

Pár tény:

-A tengeri LNG ára 3*-osa továbbra is amerikai gázárnak,és drágább,mint az orosz gázexport.

-az oroszok a szénhidrogén bevételek felét költik importra,a másik felén amerikai / európai állampapírokat vesznek

-az oroszok exportbevételének nagyobb részét az olaj adja,kisebb részét a gáz

Előzmény: Törölt nick (12605)
halaloszto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12636

egy olyan fegyver, aminek a celja egy tisztan vedekezo rendszer kiiktatasa az nyilvan tamadofegyver. a legvedelem az nem fenyeget semmit, az mint a neve is mutatja, vedekezo eszkoz. az ellenfel legvedelmet kiiktatni az nem egy vedekezo harc.

 

Vajk

Előzmény: Antisystem (12633)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12635

Szerintem max. Kijevig mennek. Ide miért jönnének? Még Kijev sem túl sanszos. Nálunk van egy 10 milliárd eurós befektetésük. Azt csak nem verik szét :)

Előzmény: perkelto (12634)
perkelto Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12634

Jelenleg inkább az a gond, hogy az orosz-ukrán határnál kb. 80.000 orosz katona áll fegyverben, 270 tankkal, 140 repülőgéppel és 90 helikopterrel. Ha megindulnak, akkor két nap alatt Kijevben lehetnek, s újabb két nap után elérhetik a magyar határt. 

 

Az ukránoknak alig van mit szembeállítani velük.

 

 

Antisystem Creative Commons License 2014.03.12 0 0 12633

Nyilván...

A 9M72 Iszkander (NATO-kódja: SS–26 Stone) egy orosz rövid hatótávolságú, szilárd hajtóanyagú, hadműveleti–harcászati, hadszíntéri kvázi-ballisztikus rakétarendszer.

A fegyverrendszer rendeltetése olyan kisebb, körülhatárolt célpontok leküzdése hagyományos robbanófejekkel, mint:

  • ellenséges tűzfegyverek (rakétarendszerek, indítóállások, nagy hatótávolságú tüzérségi ütegek):
  • légvédelmi és rakétaelhárító fegyverrendszerek, különösen azok, amelyek fix kilövőhelyekről indíthatóak;

... így kezdődik még a wikin is a leírása... azok ott kifejezetten azért lesznek, hogy ha úgy hozná a szükség ne adja ég, akkor legyen mivel kilőni a Patriot-rendszert, semmi mást nem fenyeget...

 

ÜdV

 

Előzmény: Biga Cubensis (12630)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!