Keresés

Részletes keresés

minimal Creative Commons License 2005.03.11 0 0 423

Én Győrbe megyek a hétvégén... :o)

 

Érezzétek nagyon jól Magatokat, remélem összejön Manihiki és ellátsz bennünket képekkel, infókkal. :o)

 

Rarotonga-n jelen pillanatban 25,6 fok van, felhős az idő és 94%-os a páratartalom. A szél 7 mph.

Előzmény: BOLOND (422)
BOLOND Creative Commons License 2005.03.11 0 0 422
Lehet Manihiki ossze fog jonni. Visszafele mar talaltunk jegyet, mar csak oda kell jutni. Majd Rarotongarol irok. Vasarnap indulunk. March 14.-en.
Előzmény: minimal (420)
világutazó Creative Commons License 2005.02.18 0 0 421

gócpoint!

 

látogass el a www.ahogyerzed.hu oldalra. ez egy magyar világutazó srác weboldala. tavaly januárban indult és egy hete jött haza. ő elég részletesen leírja, hogyan, hol, mennyiért vette a repjegyét a világkörüli útjára!

 

másoknak is ajánlom az oldalt! egyszerűen észvesztő és fantasztikus!!! tele képekkel és naplóval!

 

:o)

Előzmény: Mr.Gócpoint (417)
minimal Creative Commons License 2005.02.18 0 0 420

Mikor indultok? :o)

Előzmény: BOLOND (419)
BOLOND Creative Commons License 2005.02.17 0 0 419

Attol fugg kitol veszed a jegyet es mennyire vagy rugalmas az idoddel.  Ezek a jegyek altalaban nyitottak egy evre, de elore kell tudatni a legitarsasaggal amikor tovabb akarsz menni, es ok megmondjak mikor van hely.  Ezert jo elore szervezni, foleg ha valami (helyi) unnep korul akarsz menni. 

Ha jobban lekotott idopontokat akarsz az is megszervezheto de akkor fizetni kell ha egy bizonyos idon belul meggondolod magad.

Menj el egy jo utazasi irodaba, ott szebben el tudjak mondani a korulmenyeket.

Előzmény: Mr.Gócpoint (417)
minimal Creative Commons License 2005.02.17 0 0 418

Elvileg ténylegesen világ körüli, ráadásul utazás közben is változtathatod az "itinert". Egy angol srác ad hoc döntött Rarotonga-n, hogy egy héttel tovább marad LA-ben... mindössze pár nappal az út előtt.

 

Jópofa dolog, ahogy írtam, én bele fogok vágni. Kb. 400k lehet az ára + az indulópontba/ból (London, esetleg Frankfurt) való oda-vissza út.

Előzmény: Mr.Gócpoint (417)
Mr.Gócpoint Creative Commons License 2005.02.17 0 0 417

Sziasztok!

 

Mi van benne a világ körüli jegyben? Egy év alatt lehet felhasználni?

Hány km,és gondolom előre le kell foglalni az utakat.

minimal Creative Commons License 2005.02.17 0 0 416

Sajnos időm nincs erre. Ahogy írtam, idén -valszeg- 3 hetem lesz rendesen utazni.

 

Viszont tervbe van véve, hogy pár év múlva -még a húszas éveimben- egyszercsak felmondok, és elindulok egy évre a világ körül. :o)

Előzmény: BOLOND (415)
BOLOND Creative Commons License 2005.02.16 0 0 415
Ha van idod, sok esetben olcsobb venni egy vilag koruli jegyet ami erinti az uticelodat mint egy oda-vissza jegyet. Meg kalandosabb is.  Mort egy ilyen jegy egy evre kb Can$ 2600. 
Előzmény: minimal (414)
minimal Creative Commons License 2005.02.16 0 0 414
Kezdem érteni, miért volt drágább az én repülőjegyem, mint az angolok RTW jegye...
Előzmény: BOLOND (413)
BOLOND Creative Commons License 2005.02.16 0 0 413
Jah, nem vicc, megnezheted az Air New Zealand  weboldalat. Los Angeles-bol indul es akar Fiji-n, Samoan vagy Tahitin meg lehet allni es eleg ha az utolso nap indulsz tovabb Aucklandba onnan meg haza aznap.  Mi azert gondoltuk ha mar arra vetett a sors, szetnezunk egy kicsit Aucklandban.
Előzmény: Bogyó 2 (412)
Bogyó 2 Creative Commons License 2005.02.15 0 0 412

"New Zealandra, Cook szigeti megallassal 3 szemelyre Can$ 3600, ha csak a Cook szigetekre mennenk akkor kb Can$ 5600"

 

Agyrém! Tényleg nem normálisak!

Előzmény: BOLOND (410)
minimal Creative Commons License 2005.02.13 0 0 411

Naja, de hát akkor is: most a Te zsebedben van a repjegy! ;o)

Előzmény: BOLOND (410)
BOLOND Creative Commons License 2005.02.13 0 0 410

szia Bogyo, New Zealandra, Cook szigeti megallassal 3 szemelyre Can$ 3600, ha csak a Cook szigetekre mennenk akkor kb Can$ 5600 lenne.

 

Egyebkent par oras vagy akar egynapos kikotoi tartozkodas arra jo hogy megismerd a helyi souvenir uzleteket es helyi "kulturat" mint Mo.-n a "magyarosch" tanccsoportok adnak elo.

 

Minimal, neked van a legkevesebb okod irigykedni, szabad vagy mint a madar, fiatal, jo munkad lehet vagy legalabb jol fizeto, a szuleidhez mindig visszamehetsz, mit kerhet meg egy ember? :)

 

Egyebkent most neztem az Air Rarotonga weboldalat, Manihikire 3 honapra el van adva az osszes jegy, szoval lehet hogy terv valtoztatas lessz. Holnap felhivom oket, talan be tudnak zsufolni a poggyaszok koze.

Előzmény: Bogyó 2 (408)
minimal Creative Commons License 2005.02.13 0 0 409
Na, most fordult a kocka, én irigykedem! :o)
Előzmény: BOLOND (406)
Bogyó 2 Creative Commons License 2005.02.13 0 0 408

Na, ezt én is pont így gondolom, nem izgatnak túlságosan ezek a drága hajóutak, meg valahogy egyik kikötőből a másikba csöppenni felületes ismerkedés az adott országgal, szigettel.

Mennyivel olcsóbb egyébként Új Zélandra a jegy, mint csak Cooks-ra?

Előzmény: BOLOND (407)
BOLOND Creative Commons License 2005.02.13 0 0 407
Invalidus, nem tudom milyen szolgaltatast adnak a hajon, de nem meredek az az ar? Ket embernek $NZ 7000. Azert a penzert ket vilagkoruli jegyet lehet kapni ami egy evre ervenyes.
Nem beszelve arrol hogy az oda vissza ut Tahitira es a koltopenz nincs benne az arban. Egy ilyen hajon nem sok tennivalod van, alszol, eszel vagy a penzt koltod mert a szesz sem ingyen van (habar a commerce pia olcso). A vizszintes kek vonal az masodik nap utan elveszti a varazsat. Vagy rosszul tudom.
Előzmény: invalidus (404)
BOLOND Creative Commons License 2005.02.13 0 0 406

Most foglaltunk le egy jegyet New Zealandra, de megallunk Rarotongan 20 napra, Aucklandban csak 6 napot leszunk.  Azert kellett igy csinalni mert igy olcsobb a jegy mintha csak Rarotongara mennenk. Nem hulyek?

Ha semmi nem kop a levesunkbe addig akkor atmegyunk Manihikire es Aitutakira egy egy hetre.  Mar nagyon viszket a labam. :)

Sajna nem sok jarat megy abba a sarkaba a vilagnak, az Air New Zealand meg kihasznalja a monopoliumot.  Az Aloha Air meg ugy hallom beadta a csodot.

 

Előzmény: minimal (405)
minimal Creative Commons License 2005.02.12 0 0 405

Hallottam róla, remélem tényleg nem történt semmi komoly.

Egyedül Atiu laklosait nem féltem, olyan az a sziget, mint egy erődítmény! :o)

 

Bár nekem is lenne ilyen apropóm NZ-be és Polinéziába utazni! :o)

Előzmény: invalidus (404)
invalidus Creative Commons License 2005.02.11 0 0 404
Csak úgy érdekességképpen:-)

Tahitian Princess

10 éjszaka $3488 (NZD) / fő / twin - erkéllyel.

Remek hajóút, most februárban, azután novemberben, decemberben is:

 

1. nap Papeete, Tahiti, Polynesia                         

2. nap Papeete, Tahiti, Polynesia

                                         ind: 4:00 am

2. nap Moorea, Polynesia

            érk: 8:00 am             ind: 5:00 pm

3. nap Tuamotu Atolls Scenic Cruising

            érk:10:00 am            ind: 6:00 pm

4. nap tengeren

5. nap Nuku Hiva, Marquesas Islands

            érk: 8:00 am              ind 5:00 pm

6. nap RHiva Oa, Marquesas Islands

            érk: 8:00 am              ind 5:00 pm

7. nap tengeren

8. nap Rangiroa, Polynesia

            érk: 8:00 am              ind 4:00 pm

9. nap Raiatea, Polynesia

            érk:12:00 am                        -

10. nap Raiatea, Polynesia

                        -                      ind: 4:00 pm

10. nap Bora Bora, Polynesia

            érk: 8:00 am              ind: 5:00pm

11. nap Papeete, Tahiti, Polynesia          

kiszállás reggel 6 órakor

 

Ugyan soknak tűnik az ár, de aki egyszer volt már valamilyen hasonló hajóúton, az tudja, hogy az ellátás egy 5 csillagos szállodának felel meg, saját erkéllyel, ez az ár a kapott szolgáltatáshoz képest nem drága!

 

A Tahiti Travel-nek van a Húsvét szigetekre (Rapa Nui) útja, Papeete-ből indulva 2-3 éjszaka. Elvégre  Rapa Nui a polinéz háromszög egyik sarka:-) Egy érdekes oldal róla: http://www.rongorongo.org/

 

Nem tudom, hogy figyeltétek-e a híreket, de a múlt hétvégén óriási ciklont vártak a Cook szigetek környékén. 300 turistát evakuáltak Aitutakiról, Rarotongán a hegyekbe menekültek az emberek, és bedeszkázták az ablakokat. Végül is áthaladt a ciklon, de nem volt olyan rossz, mint várták. Egy-két ház rongálódott meg, és fák dőltek ki. Avaruában (a fővárosban) a víz a főúton volt bent…

 

Én mindig Új-Zélandra utazom a húgomhoz (a Polinéz Társaság tiszteletbeli tagja:-) ), onnan szoktam „átugrani” Polinéziába…Az utóbbi időben BUD-FRA-SIN-CHC útvonalon repülök. Frankfurt és Szingapúr között a Singapore Airlines-szal, ez tavaly ősszel 385 ezer Ft volt.

 

Nem ide tartozik, de tanulságos: a Lufthansa Valentin napi akciójában 49.900+9.900+reptéri illeték+adók összegért hirdeti 2 fő részére a Lisszaboni repülőjegyét. 113.400 Ft-ot fizettem…

 

 

minimal Creative Commons License 2005.02.11 0 0 403

Idén én sem idő hiányában. 3 hétre már fájdalmasan magas a fajlagos költség, így idénre a Vanuatu/Fiji tervet töröltem.

 

Asszem ebből Argentína lesz, meg egy hoszzú hétvégés merülés Hrvatska-ban. :o)

 

Majd jövőre...

Előzmény: Bogyó 2 (402)
Bogyó 2 Creative Commons License 2005.02.10 0 0 402

Én be szoktam nézni, de nem igen tudok hozzáfűzni a dolgokhoz semmit.

Egyelőre nem megyek a Csendes-Óceán irányába.

Előzmény: minimal (401)
minimal Creative Commons License 2005.02.08 0 0 401
Sajnos sztem mindenki az utóbbi... :o/
Előzmény: Gbriel (400)
Gbriel Creative Commons License 2005.02.08 0 0 400
Nem, sőt!!! Biztos mindenki Aitutakin nyaral :-)))

Aki meg nem, az a munkahelyén gályázik :-(((
Előzmény: minimal (399)
minimal Creative Commons License 2005.02.08 0 0 399

Hű de kihalt a topic...

 

csak nem írtam valami rosszat? :o)

minimal Creative Commons License 2005.01.06 0 0 398

Én is Fiji-n (illetve Vanuatu-n gondolkozom) szóval várom áprilisi beszámolódat! :o)

 

"(A repülő jegy Magyarországról  Új-Zélandig kb. 400 e Ft)"

 

Nem sok egy kicsit? Mennyit fizettél Cooks + FP-ért? Nekem 440k volt mindenestül.

 

Aitutaki nekem is a kedvencem, gyönyörű... Tom's Cottage-ból is jól lehetett látni a naplementét! ;o)

Amúgy voltam egy estét abban a hotelben, hogy megnézzem a táncot. Szép volt, de a piacon legalább ugyanolyan látványos, míg talán hangulatosabb az előadás.

Egy ott készült fotó...

 

 

Április pont a két évszak határán van... reméljük nem lesz bajod az időjárással!

 

Ami a telefont illeti, én boldogan hajítottam a táskám mélyére, örültem, hogy nem tudom használni! :o)

Előzmény: invalidus (397)
invalidus Creative Commons License 2005.01.05 0 0 397
 

Azért tettem fel néhány képemet, mert nekem is nagy segítség volt utazásaim előtt nézegetni másokét. Mert ugye, a propaganda fotók nem egyeznek meg a valósággal, és az utazók fotóival… A katalógusok nem Tahiti fekete homokos tengerpartjait, nem a lesoványodott kutyákat mutatják, dehát az a valóság.

Tavaly nyáron voltam Tahitin, Moorean, és utána a Cook szigeteken, Rarotongán és Aitutakin. Azt hiszem, hogy akkor le is írtam a tervezett programot.

Cook szigetek jóval kevésbé felfedezett, mint Francia Polinézia, kevesebb a turista.

Francia Polinézia értelemszerűen franciásan könnyed, míg Cook szigetek kicsit angolosan merevebb, annak ellenére, hogy a 2 dolláros háromszög alakú, és az 1 dollároson Tangaroa maga férfiúi dicsőségében szerepel:-)

Aitutaki maga a paradicsom!

http://www.aitutaki-cook-islands.com/aitutaki.html

Én az Are Tamanu Beach Hotel-ben voltam. A bárból minden nap lehetett látni a naplementét, kevesen voltak, tökéletes volt a kiszolgálás. Álomszerű.

http://www.pacific-resorts.com/cook-islands/aitutaki/are-tamanu/

A polinéz emberek nagyon kedvesek, Aitutakin még a turistáknak is köszönnek.

Sajnos láthatóan egyre több szálloda épül a szigeten…

 

Két tapasztalat:

Az egyik, hogy Francia Polinéziában MasterCard kártyával nem tudtam pénz kivenni a bank automatákból! Bár fizetni lehetett vele, de azt csak, ha jól emlékszem, 2000 pacifikus frank feletti összeg esetében.

A másik, hogy magyar mobil telefonhálózatok közül egyedül a Vodafon működött részlegesen Francia Polinéziában, (Cook szigeteken egyáltalán nem) sms-t lehetett fogadni, és küldeni, de hívást csak fogadni lehetett.

 

Nincs időm megtanulni, hogy hogyan lehet a Fórumba képet beilleszteni:-(

 

Áprilisban utazom Fiji-re, tájékoztatásul néhány ottani, francia polinéziai, és cook szigeteki nyaralás ára, új-zélandi dollárban (kb 150 Ft) és aucklandi indulással. (A repülő jegy Magyarországról  Új-Zélandig kb. 400 e Ft)

Francia Polinézia
5 éj, Moorea Pearl
2 éj Tahiti Hotel Le Mandarin
Kerti szoba: $1959/fő

Bora Bora Pearl

5 éjszaka+2 éjszaka Papeete
$3590



Cook szigetek, Rarotonga
Rarotongan Beach Resort & Spa
5 éjszaka
$1325.

Edgewater Resort
$1159
5 éjszaka

A fenti rarotongai utakhoz: plusz 2 éj Aitutakin:
Aitutaki Lagoon Resort & Spa Garden Bungalow
$869

Fiji

 

Sonaisali Island Resort
http://www.sonaisali.com/
Árak 5 ájszaka: április 1-14 között
Beachfront Hotel Room
$1269 / felnőtt


Plantation Island Resort
www.plantationisland.com
5 éjszaka a Plantation Sziget Resort-ban és 2 ej Tokatoka Resort Hotel Nadi-ban.

Garden Hotel Room:
$1499 / felnőtt

Treasure Island Resort
http://www.fiji-treasure.com/
5 éj treasure + 2 ej tokatoka nadi-ban

Bonusz: április 1-14 között  2 extra éj ingyen.
Oceanview Bure
$1569 / felnőtt

Matamanoa Island Resort
http://www.matamanoa.com/
Hotel Room 5 éjszaka
$1499 / fő

Mana Island Resort
http://www.manafiji.com/
5 ej Mana +2 éj Tokatoka Nadi.

$1579

Shnagri-La's Fijian Resort
http://www.shangri-la.com/fiji/fijian/en/index.aspx
Standard Room 5 éjszaka:
$1369

Outrigger On The Lagoon
http://www.outrigger.com/hotels_detail.aspx?hotel=37
$1259 5 éjszaka

Ha valakinek konkrét kérdése van, örömmel válaszolok rá.

 

Invalidus


Bogyó 2 Creative Commons License 2005.01.03 0 0 396

Áradoztatok itt a Cook-szigetekről, amit láttam idáig, különösen nem fogott meg.

De most invalidus képei meggyőztek!

Nagyon szép helyek vannak és változatos is a táj, van miért barangolni!

Megnéztem a maldív és a francia polinéziás képeket is, de ez a legjobb gyűjtemény amúgy is. Hihetetlen jó képek vannak köztük, de persze nem ez győzött meg ez csak a fotós tudásáról győzhet meg, annyira azért a másik két hely se rossz, hogy ne lehetne csúcs-képeket csinálni. De nem vártam ennyit a Cook-szigetektől, és ha ez még párosul némi megmaradt egyszerűséggel, természetességel, akkor tényleg szuper hely lehet.

 

Hihetelen egyébként, hogy szinte mindenütt jártál, ahova én egyáltalán vágyom életemben eljutni, félek nem mind adatik majd meg.

Most csak ezeket a trópusiakat néztem meg, de látom ott vannnak a másik szerelmek is a tarsolyban már, Új-Zéland, és óh, Norvégia. Izland se kutya....

Nekem volt egy maldív sziget, annak is nagyon örülök, legalább egy Norvégiát még be kellene gyűjteni!

Inkább ne is láttam volna ezeket a Cook-szigeteket!:-)

Előzmény: invalidus (393)
Sonrisa Creative Commons License 2004.12.29 0 0 395
Megnéztem az összes képedet, nagyon klassz helyeken jártál. :-)
Előzmény: invalidus (393)
BOLOND Creative Commons License 2004.12.28 0 0 394
Nagyon csucs kepek, tehetnel fel parat ide, nem mindenkinek van ideje az egeszre.
Embereket is fenykepeztel? Mikor voltal Atiu-n?
Előzmény: invalidus (393)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!