Keresés

Részletes keresés

Rendszer.hiba Creative Commons License 2017.11.30 -1 2 157256

A vallások szent iratai inkább az egyetemleges, fejlődésünket segítő erkölcsi útmutatások miatt figyelemre méltóak, s nem a dogmáik szajkózása miatt. Szánalmasan vicces az, hogy mennyire erőlködik minden vallás azon, hogy a saját képzelt barátját mondhassa kizárólagosan létezőnek, a többit meg lehamisozzhassa...

Nézd meg a tízparancsolatot. 

Ennek egy része pusztán piár. Kizárólagosságra törekvés. Mondhatni nem más, mint az ókori hűségszerződés. Aztán vannak azok, amik nélkül nem fejlődhettek, gyarapodhattak, épülhettek volna tovább a társadalmak.

Transzcendens élmény... "Több dolgok vannak földön és égen, Horatio, mintsem bölcselmetek álmodni képes" :)))

A világegyetem meglétéhez képest még egy másodperccel ezelőtt a fákon kergetőztünk. Hiába hisszük okosnak magunkat, nagyon keveset tudunk a minket körülvevő világról, világegyetemről.

Abban biztos vagyok, hogy létezik nálunk mentálisan és technológiailag jóval fejlettebb lény, de attól, hogy nem vagyunk képesek megérteni, felfogni működését, gondolatait, eszközeit, cselekedeteinek értelmét, még nem tartom helyénvalónak istennek, mindenhatónak meg ilyesmiknek hívni.

Előzmény: hypocampus (157254)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2017.11.30 0 0 157255

A kényszeres rend és az őskáosz között azé van némi átmenet. :)

Előzmény: hypocampus (157240)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.30 0 1 157254

Úgy lettem ateista, hogy az elém vetített Istenképek elfogadhatatlanok voltak. A különböző egyházak dogmái szintúgy azok. De a semmiből keletkezett értelem, ha nevezhetjük annak, szintén elfogadhatatlan.

Isten létéről lehet polemizálni, de vannak transzcendens tapasztalataim, amivel nem lehet vitatkozni. És sokakat ismerek, akiknek szintén vannak ilyenek. 

Nem is hiszem, inkább tudni gondolom Istent.

Teszem ide még, hogy a különböző vallások szent iratai sok értékes dolgot tartalmaznak, ahová a mai fizika most jut el.

Előzmény: szellemijáték (157253)

szellemijáték Creative Commons License 2017.11.30 -1 0 157253

Igen, nem hiába próbál az autogén tréning vagy a meditáció (vallásos vagy sem) csak egy dologra fókuszálni ... hogy megvédjen a gondolataidtól ...

Rendben, hited szerint mi is átalakulunk, de arra lennék kíváncsi, hogy jutott el egy ateista ahhoz, hogy Istenben higyjen? 

Én nem hiszek Istenben de nem is tagadom, agnosztikus vagyok, ha segít az argumentációdban. 

Előzmény: hypocampus (157252)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.30 0 1 157252

36 évesen még enyhén idősödő voltam, amúgy a békesség az fontos érték, de nincs köze gondolatokhoz. Éppen ellenkezőleg. 

Minden forma véges, mihelyt létrejött, ettől nem kell félni, hanem megérteni.

Előzmény: szellemijáték (157251)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.30 -2 0 157251

pont erre akartam kilyukadni. Megfigyelés alapján elmondhatom, hogy feltünően nagy azoknak az aránya, akik idősödő korban lesznek hívők. Gondolom ahogy egyre inkább foglalkozik az ember a halállal, az elmúlással, annál inkább van szüksége valami kapaszkodóra, ami segít megbékélni a gondolattal.

Előzmény: hypocampus (157250)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.30 0 0 157250

ezért nem félek...

Előzmény: szellemijáték (157249)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.30 0 0 157249

... de hívő

Előzmény: hypocampus (157248)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.30 0 0 157248

Nem lettem Istenfélő. Nem félek. :)

Előzmény: szellemijáték (157247)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.30 0 0 157247

... amitől további 30 évre lettem ateista, de ez elmúlt.

És most, hogy megöregdtél istenfélő lettél, vagy hogy értsem? 

Előzmény: hypocampus (157244)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.29 0 0 157246

Gyerekkoromban én sem könyörögtem,hogy kapálhassak,borsót szedhessek, ribizlit szüreteljek, porszívózzak - szóltak,és én csináltam, nem láttam meg a munkát,anyám volt a főnök,ő osztotta ki őket. 

A mosogatógép bepakolásáról....lehet,hogy bennem van a hiba,de én tudom, hogyan lehet benne szépen,ügyesen bepakolni, kihasználva minden helyet. Néha a férjem által berakott edényeket kiveszem és berakom úgy,ahogy nekem tetszik-úgyhogy nem bánom,ha ez megmarad nekem. Mrs Monk? :D

Előzmény: Rendszer.hiba (157234)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.29 0 0 157245

Nincs azzal semmi baj, ha rendben van a lakás. :)

Előzmény: Törölt nick (157243)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.29 0 0 157244

Csak az egyiket nagymamámat ismertem, aki nagyjából 3 és háromnegyed évig próbálkozott vallásos nevelésemmel, amitől további 30 évre lettem ateista, de ez elmúlt. - Mellette volt egy nagyon kemény és kövér , nem vér szerinti nagypapám, akit imádtam és máig Őt tisztelem az egész családszerű képződményből. :)

Igazi úriasszony volt. Reformátusként a piac közeli katolikus templomot látogatta, alaposan kicsippentve,  praktikus okokból, mint vasárnapi bevásárlás+ a Süni pince borozó. Itt a barátnő(k)kel, lehörpintettek némi veresborokat, hogy rendben legyen a hemoglobin szintjük.

A fodrász az olyan volt nála, mint az Istentisztelet vagy Mise. Melyik mikor. :)

Mindenesetre megtanultam tőle varrni fiú létemre és nem csúnyán beszélni.

Előzmény: kabóca 1.12 (157241)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.29 0 0 157243

annak okán mondtam, h érezhető legyen a különbség - valszeg akkor "Patyolat", ha megyek - nekem ez tökéletes, ha megtisztel azzal, hogy rendbe vágja, ha csak akkor is- én már elégedett vagyok

kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.29 0 1 157242

:DDD azt hittem,a kérdezősbe írtam :DDD nem kell válaszolni,majd ellövöm ott ;)

Előzmény: kabóca 1.12 (157241)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.29 0 0 157241

Már nem úgy hívják,hanem ruhatisztító szalonnak :)) bár ami a szomszédos multinál van,az szalonnak nem nevezhető. Emlékszem,nagyanyám,aki nagyon adott magára,még 70 évesen sem ment el smink nélkül a boltba, hetente igazíttatta a haját, ő képes volt vidékről Pestre hordani az ágyneműt mosatni,vasaltatni,mert kizárt,hogy ő azt a két kezével mossa, vasalja. Imádta magát kímélni :)) végül is hetente járt a fodrászhoz úgyis,belefért a patyolat is :))

Amikor azt mondom,nagymama,mi jut először eszedbe a tiédről?

hypocampus Creative Commons License 2017.11.29 0 0 157240

A Patyolat legyen patyolat , a lakás meg az ember lakhelye. Tényleg van még egyáltalán Patyolat?

Soxor találkoztam a kényszeres renddel, ami a belső kuplerájt kompenzálta: Ld. Monk a flúgos detektív. :)

Előzmény: Törölt nick (157239)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.29 0 1 157239

nekem a dédim ( velünk lakott )  állandóan azt mondta nekem ( most is hallom ) , hogy ott is fogok sírni, ahol senki nem lát - annak okán, hogy rendetlen és szerinte a rapli királynő vagyok és körülöttem minden totálisan rendezetlen lesz. 

aztán amikor férjhez mentem és megszülettek a gyerekeim és eljött hozzánk, nem győzött dicsérni és azt mondta h ezt sosem gondolta volna.

ugyanez játszódott le a gyerekeknél - itthon semmit - a lakásuk patyolat.

Előzmény: Rendszer.hiba (157236)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2017.11.29 0 1 157238

Fejlődési szintek vannak. Egy gyerek, sőt egy kamasz még inkább énközpontú. Ám ahogy kinyílik előtte a világ, ahogyan ráérez a világ működésére, úgy jön  rá, hogy "adni, segíteni" jó dolog. Természetesen ezt tudják már a gyerekek is, ám más az elmélet, s más a gyakorlat. Illetve itt sem lehet általánosítani. Szerintem.  

Előzmény: hypocampus (157237)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.29 0 1 157237

Saját tapasztalatom szerint, nincs eléggé hangsúlyozva a figyelem lényege. - Ott kezdődik a hatékonysága, amikor túlnyúlik a saját érdekeken.

Ha van, akkor viszont illik elismerni, mert a legtöbb energiát igénylő dolog, ugyanakkor a szeretet leglényegesebb kifejezési formája.

Előzmény: Rendszer.hiba (157236)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2017.11.29 0 1 157236

Mindenkitől kérdeztem, tőled is! :) Csak kabóca írása generálta a kérdést.

Oks, minden gyerek el van kényeztetve, legalábbis a hard teacherek szerint. :) Ezzel nehéz vitába szállni.

Nálunk kiskoruktól kezdve be vannak fogva a mindenféle házimunkákba, de ritka az, hogy maguktól észrevegyék azt, hogy fel kéne porszívózni, fel kéne mosni, el kéne indítani a mosogatógépet, le kéne törölni a port a könyvespolcokról, meg hasonlók... Ha szólunk, megcsinálják, és azt már régen megtanulták, hogy csak rendesen érdemes, mert különben visszatapsoljuk őket. Lehet, a figyelmesség, illetve a "rendre" való igény is csak a kamaszkorból kinővén kerülhet elő valami sötétzárkából?

Előzmény: hypocampus (157235)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.29 0 0 157235

Bár nem tőlem kérdezted, viszont van "kül" tapasztalatom. - Qrvára el lettek kényeztetve (amire ráadásul  büszke a szülő) és iszonyat lusta a csemete. -Öröklötten. - Már , amit én tapasztaltam. :)

Előzmény: Rendszer.hiba (157234)
Rendszer.hiba Creative Commons License 2017.11.29 0 0 157234

Miért van az, hogy régebben azon kellett morogni, hogy elmosogassanak, mostanság meg azon, hogy berámolják a mosogatógépet?

Előzmény: kabóca 1.12 (157231)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.28 0 0 157233

Szüleim ott dolgoztak. - De. próba, este előadás, én iskola kerülés, edzés, angol, stb.,  tehát ritkán ettünk egyszerre.

Előzmény: kabóca 1.12 (157231)
szellemijáték Creative Commons License 2017.11.28 0 0 157232

Attól függően mikor mi érdekel, megfordulok néha egy egy német nyelvü szakfórumban és már az idegesíti a feleségemet. 

Ezért inkább megkímélem a felesleges izgalmaktól és nem számolok be neki itteni tevékenységemről ...

Előzmény: Törölt nick (157227)
kabóca 1.12 Creative Commons License 2017.11.28 0 0 157231

Azon gondolkodom,hogy a színházas családnak és a magunk után mosogatásnak mi köze egymáshoz? :) mi nem vagyunk színházasok,de igényem lenne,hogy más is mosogasson maga után :)

Előzmény: hypocampus (157230)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.28 0 0 157230

A mennyiség átcsaphat minőségbe. - Mivel színházas család voltunk be lett vezetve, hogy mindenki maga után mosogat. - Ez zömében 1 eccájg. - Percen belül van az akció. Leszámítva a ritka közös étkezéseket.

Előzmény: Törölt nick (157229)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.27 0 0 157229

ezért is gondolok másra, mert hátha én meg nem írnám meg, hanem ..... :)))

Előzmény: hypocampus (157228)
hypocampus Creative Commons License 2017.11.27 0 1 157228

Agatha Christie mosogatás közben találta ki a gyilkosságokat.

- Hozzám legközelebbieket nagyon nem érdekli, hogy mit írogatok. - Valószínűleg, mert "élőben" ugyanabban a stílusban, ugyanazt képviselem. Ők meg nem fórumolnak. Régebben megmutattam ezt-azt, amikor nagyon "okos voltam", de már okosabb vagyok. :)

Persze legtöbbet a könyvolvasós topicba írogatok.

Előzmény: Törölt nick (157227)
Törölt nick Creative Commons License 2017.11.27 0 1 157227

azon gondolkodtam el mosogatás közben, hogy azok, akik együtt élősben vannak, azok akkor is fórumoznak, ha az egész család ott van körülöttük? vagy ilyenkor a másiknak is szabad program van?   a másik nem "féltékeny"  erre  a  nélküle féle  beszélgetésekre?

ez azért is merült fel bennem, mert ugye, ha barátok jönnek át, akkor egyértelmű hogy kivel és mit beszélget az ember,  ha elmegyünk együtt - szintén.

de ha odaül valaki a géphez/ telefonhoz- akkor kivonódik a családból akárhogyis és a másik mellett másokkal beszélget. 

vagy van, akinek a párja érdeklődik, hogy " te mit ir az x és y " ? vagy pláne te mit válaszolsz rá? :D   

hogy van ez?

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!