Keresés

Részletes keresés

perkelto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13019

Az egy hülye fénymásolós volt. 

 

Én emlékszem rá, hogy teljes egyetértésben kampányoltak ellene a nyilasok és a kommunisták, de szerencsére a többség leszavazta őket. S képzeld el, nálunk lehetett igennel és nemmel szavazni, ami a vasárnapi krími népszavazásra nem jellemző.

 

Ez a népszavazás pont olyan lesz mint az az 1939-es szavazás, amikor Nyugat-Ukrajna a Szovjetunióhoz való csatlakozásra szavazott 91%-ban. Persze a területet akkorra már megszállta a szovjet hadsereg.

Előzmény: Antisystem (13010)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13018

persze ha usák katonák vigyáznak a választások tisztaságára, az rendben van

Előzmény: Glavingojn (13003)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13017

Bocs, de ez egy nagyon fontos gondolat - már természetesen nem a személyeden keresztül, hisz nyilván ebben nőttél fel.

Szóval, az euro-atlanti gondolkodás  legelviselhetetlenebb, számomra legelutasítottabb vonása az, hogy elitista... jóval inkább, mint mondjuk az orosz... 

Tehát ha Európa, az természetesen Nuygat-Európa, ha társadalom, akkor az értelmiség...

Abból ugye tegnap vezető hír lett világszerte - ha ide valami furcsa okból nem is hozta be senki ahogy láttam - hogy a lenta.ru nál a tulajdonos kirúgta a főszerkesztőt egy kőrözés alatt álló szélsőségessel készült riport okán, és szolidarításból önként ment vele a szerkesztőség... (mintha lett volna ilyesmi az internetto-index történetében is:)), abból, ha egy tulajdonos valahol bezár egy gyárat és utcára kerül abszolút nem saját akaratból 1000 ember, abból max kis szines lesz a helyi lapokban... az összes hír az értelmiségi réteg sanyarú sorsával van tele... hiába, a média-értelmiség simili similis... hogy mi van a munkásokkal, a parasztokkal - ma divatos nyugati szóval "droidokkal" - az ugye kit érdekel... azok örüljenek, ha még van munkájuk, és kezdjenek sürgősen alkalmazkodni és megfelelni, ha már nincs...

 

ÜdV

 

 

Előzmény: Ibstock (13013)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13016

Az persze nem zavarja a magas demokrácia-érzékelősöket, hogy a Krímben az emberek 75%-a orosz anyanyelvű, és Ukrajnához ugy került a terület, hogy Hruscsov et. berugott. -((((

Előzmény: Glavingojn (13003)
perkelto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13015

Legalább ők nem egy idegen ország megszálló katonái. A Maidan forradalmárai pedig számos politikai csoportból jöttek. Gondolom, hogy Jacenyukot még te sem tekinted fasisztának. Ilyen alapon szokták az oroszok az 1956-os magyar forradalmat is lefasisztázni.

Előzmény: Platon (13004)
loding Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13014

mondjuk az üveg úrnát bevezethetnék minden további nélkül itt is, hess hess :-))

ugye a láncszavazás gyanujának elkerülése is erősíti a demoxkratiába vetett hitet bizalmat :-DD

 

aláhul a boríték, avagy nem hull alá

 

 

Előzmény: Antisystem (13010)
Ibstock Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13013

Hmmmm,az én gondolataim Európáról valahogy mindíg véget érnek Csapnál...

:)

Előzmény: Antisystem (13012)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13012

Ja, a multkor poénkodtam erre a permanens forradalom (lenini) elméletével... de valójában ez inkább a Dél-amerikai banánköztársasági út, ott ment az nem egy országban hogy az aktuális puccsista juntát fél év múlva megpuccsolta a következő...egyébként ja, Ukrajna kb abban az állapotban leledzik, amikor ez simán bekövetkezhetNE... bár szerintem Európa közepén (tényleg ott, Európa földrajzi középpontja Ukrajna területén van, pontosabban Kárpátalján, Terebesfejérpataknál:)) talán nem fog...

 

ÜdV

Előzmény: Artemis Entreri (13011)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13011

Szerintem országa válogatja, hogy köthet-e ügyvivő kabinet ilyesmit. Ráadásul ha annyira ég a talaj a talpuk alatt, akkor amolyan vis majorként nincs is más. Mire kiírják a választást, lemegy, beiktatják, stb. Az ország fele éhenhal vagy elsöpri az új, ideiglenes vezetést valami újabb forradalom. És kezdődik minden újra.

Előzmény: Antisystem (13010)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13010

Ukrajnában minden párt, így az elmenekült korábbi elnök Janukovics pártja is indulhat a választásokon.

Ja... csak addigra ugye már az ideiglenes rezsim a Nyugathoz köti az ukrán kompot... tehát a világon semmi jelentősége nem marad a választásoknak... pontosabban az marad az egyetlen tétje, hogy ki nyelesse le az ukrán lakossággal az IMF megszorító piluláit... nekem egyébként is a világ rejtélye, hogy mióta köthet ügyvivő kabinet nemzetközi szerződést...

 

A Krímben viszont senki sem léphet fel az Ukrajnában maradás mellett, mert a szeparatisták terrorizálják a lakosságot.

Hogyne, átnevelő táborokba gyűjtik őket, sőt.... hát tudod mit, látatlanban örültem volna, ha nálunk csak ugyanannyira lehetett volna kampányolni az EU csatlakozással szemben, mint ott a kilépés ellen.... nálunk ugye még olyan is volt, hogy a fénymásolós rendőrt hívott, és nyomozás indult, mert valaki csatlakozást elutasító plakátokat akart fénymásoltatni.... hallottál ilyent a Krímből?

 

ÜdV

Előzmény: perkelto (13007)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13009
Előzmény: Törölt nick (13008)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13008

OFF

 

fehér akác - 12113.o.

korm. r. - hatályos 2 éve

 

ON

Előzmény: Törölt nick (12998)
perkelto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13007

Ukrajnában minden párt, így az elmenekült korábbi elnök Janukovics pártja is indulhat a választásokon. A Krímben viszont senki sem léphet fel az Ukrajnában maradás mellett, mert a szeparatisták terrorizálják a lakosságot.

Előzmény: Platon (13004)
perkelto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13006

Az oroszok visszatérnek a másodosztályú frissességű hering fogyasztására.

Előzmény: Artemis Entreri (13005)
Artemis Entreri Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13005

Nekem ebből nem derül ki egyértelműen, hogy ez most kinek fog jobban fájni :)

Előzmény: El Qradi (13002)
Platon Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13004

Akkor nyilván a fasiszta verőlegények árnyékában pár nap alatt szervezett választások (vagy parlamenti szavazás) sem demokratikusak, s természetesen senkit sem legitimálnak.

Ugye?

Előzmény: Glavingojn (13003)
Glavingojn Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13003

Idegen fegyveresek árnyékában pár nap alatt szervezett népszavazás nem demokratikus, s természetesen senkit sem legitimál. Aki az orosz Anschluss ellen próbál szólni, azt jó esetben csak megverik, de rosszabb esetben elfogják és elviszik, s kérdés, hogy még életben fog-e előkerülni.

 

 

Előzmény: Törölt nick (12998)
El Qradi Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13002

Most majd látni lehet, hogy kinek fog jobban fájni az embargózás.....

 

 

Nem kér többet Oroszország Litvánia legnagyobb kikötőjéből

 

http://hvg.hu/vilag/20140314_oroszorszag_litvania_kikoto

 

Oroszország felfüggesztette élelmiszer importját a litvániai Klaipeda kikötőn keresztül – jelentette be az ország miniszterelnöke csütörtökön. A döntés mögött helyi körök politikai nyomást látnak Moszkva részéről.

A litván kikötők írásos jegyzéket kaptak és ezt elküldték azoknak vállalatoknak is, amelyek litván kikötőkön keresztül élelmiszert exportálnak Oroszországba. A jegyzékben az áll, hogy a továbbiakban nem lehetséges az export Litvánián keresztül, a klaipedai kikötőn és esetleg más kikötőn át – mondta Algirdas Butkevicius.

Klaipeda kikötői hatóságának igazgatója szerint az oroszok arra panaszkodtak, hogy egyes litván vállalatok megsértik az egészségügyi normákat.

"Egy Oroszországba csirkecombot exportáló amerikai vállalat felszólítást kapott, hogy áruját ne Klaipedán át, hanem más kikötőkön keresztül szállítsa", és ezek a kikötők "ne tartozzanak Litvániához és bizonyos más országokhoz" – mondta a miniszterelnök.

Klaipeda Litvánia legnagyobb tengeri kikötője, amelyen keresztül egy év alatt több mint egymillió tonna élelmiszer halad át Oroszországba.

Moszkva és a három volt szovjet balti köztársaság kapcsolatai nem tökéletesek. A térségben az ukrajnai válság miatt most is fokozódott a feszültség, és a három országban sokakat megriasztott Vlagyimir Putyin orosz elnök kijelentése arról, hogy megvédi az orosz ajkúakat. Orosz kisebbség mindhárom balti államban van.

Oroszország csütörtökön hat harci repülőgépet és három katonai szállító repülőgépet telepített a Litvániával szomszédos Fehéroroszországba.

halaloszto Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13001

mert leteleme a siras, panaszkodas, problemakert masok okolasa. most lett egy uj bunbakja, akire kenheti hogy szopoagon vagyunk.

 

nem felmeri a helyzetet es felkeszul a jovore, hanem elore sir hogy szar lesz.

 

Vajk

Előzmény: járok egyet (12999)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 13000

valamit félreérthettél

 

ha valaki nem nyalja éjjel és nappal -közben folyamatosan hazudozva- az eu seggét, az még nem jelenti azt, hogy az orosz érdekeket képviseli

Előzmény: járok egyet (12999)
járok egyet Creative Commons License 2014.03.14 0 0 12999

Miért kezdi az Orbán kormány a visegrádi négyekre hivatkozva az orosz érdekeket védeni? 

Előzmény: perkelto (12997)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.14 0 0 12998

A népszavazás undorító és diktatórikus intézmény.

 

(Az akáccal együtt kell betiltani az egész kulturvilágban)

Előzmény: perkelto (12997)
perkelto Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12997

A magyar külügyminiszter szerint az Oroszország elleni esetleges gazdasági szankciók a visegrádi országokat érintenék a legsúlyosabban. Martonyi János a V4-ek és Németország külügyi vezetőinek budapesti tanácskozása után elmondta: fel kell gyorsítani a segítségnyújtást Ukrajnának. Frank-Walter Steinmeier német külügyminiszter nemzetközi jogilag ismét elfogadhatatlannak nevezte a vasárnapra tervezett krími népszavazást a félsziget Oroszországhoz csatlakozásáról.

Unerwünschter Gast Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12996
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12994

Ja, nem vettem észre, hogy harcinicknek válaszolok...

 

ÜdV

Előzmény: Törölt nick (12993)
Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12991

Lehülyézem? Mint a villám.... Ugyanolyan semmitmondó, hatvanhat módon értelmezhető, mint az összes többi hasonló...

Magyargyalázó? Fenéket. Politikai elit gyalázó.

(Budapest nem tehet róla, hogy pont itt írták alá ezt a politikai fércművet)

 

Üdv

 

Előzmény: Törölt nick (12987)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12990

Egyszóval, ha ez igaz, és végigviszik, Putyinnak vége

Előzmény: homo neanderthalensis (12988)
homo neanderthalensis Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12988

Сегодня Америка открыла свои стратегические резервы нефти и продала 5 млн.баррелей.Кажется,ну и что здесь такого,капля в море. 
Но нет.Для Путина это не просто повод для беспокойства,а красная тревожная лампочка с зуммером. 
Америка свои стратегические запасы не раскрывала много лет,и если раскрыла, значит это очень реально,это сигнал - не умеришь свою борзоту,обрушим нефтяные цены.А они и так уже в последнее время были неоправданно завышенные, держались только на инерции.В мире переизбыток нефти. 
А если цены рухнут,то все,и захочешь,а назад уже не поднимешь. 
И что будет с хромающей на обе ноги российской экономикой при 30 долларах за бочку?

Antisystem Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12985

Nézd, ez nyilvánvalóan egy hülye deklaráció, mert "politikai és/vagy gazdasági nyomásgyakorlás" alatt nagyjából mindenki azt ért, amit akar, ha akarom az is politikai nyomásgyakorlás, ha valakit egy számla kifizetésére akarok rávenni mondjuk. Ha tágan értelmezzük, akkor nyilván megsértették x-szer, keletről is meg nyugatról is... ha viszont szűken, akkor az első nyilvánvaló megsértése nyilván az USA-körök által pénzelt "narancsos forradalom" és a Bush-doktrína volt... amivel Ukrajnát a semlegessége feladására és a NATO-ba akarták kényszeríteni egy kívülről pénzelt és irányított "forradalmi" puccsal.

 

ÜdV

Előzmény: Fernando1 Hierro (12982)
O.. Creative Commons License 2014.03.13 0 0 12984

személyeskedés nélkül nem megy?

Előzmény: Becses Bryganti (12983)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!